Voľnopredajné lieky na alergiu

2. jún 2022

s ktorými liekmi máte najlepšie skúsenosti hlavne ak ide o sezonnu alergiu na pele a pod a prejavuje sa hlavne svrbením a začervenaním očí ...
pozerala som , že cenovo vychádza najlepšie asi Zyrtec ale je o polovicu lacnejší ako taký Claritine, Dasseltino alebo Zodac tak neviem či aj účinnosť je rovnaká

zuzzkka
2. jún 2022

Zavisi, ako tebe sadne ucinna latka. Mne najlepsie zabera desloratadin, to ti predpise tusim aj obvodna, generikum je uplne lacne, par centov

a_alexandra_a
2. jún 2022

Ako jednorázová, resp. krátkodobá pomoc padne vhod aj Zyrtec, ale ak máš reálne opakujúca sa sezónnu alergiu, určite by som nezostávala pri voľnopredajných liekoch. Treba ísť k imunoalergológovi, nechať si spraviť na jeseň testy a nechať sa nastaviť na liečbu. Neliečená, resp. nesprávne liečená alergia je začiatok astmy.

pribinak
2. jún 2022

Ale tieto volnopredajne lieky sú fakt len na veľmi krátke časové obdobie alebo keď nemôžeš ísť k lekárovi

Základne antihistaminikum ti predpise aj obvoďák a rozdiel v účinnosti je obrovský, napr Spirabel

A ak máš podráždene oci, mala by si nosiť slnečne okuliare, bez ohľadu či svieti alebo nesvieti slnko aby si si aspoň trosku chránila oci

ildiko36
2. jún 2022

Od zirtec a zodak budeš spať ako drevo, ked potrebujes chodiť do práce by som vybrala Desloratadin.
Ale tieto lieky su zbytocne drahe keď ich mas na recept je ovela lacnejsie, a väšina liekov čo je dobrý je na predpis.
Ako na výplach nosovej dutiny da sa použiť z lekarne obycajny fyziologicky roztok Nacl 0,9%, je dobre kupiť aspon 250ml a s 2ml striekačkou preplachneš nos.(potrebujes k tomu aj 1ihlu na natiahnutie)
Je to namiesto morskej vody, lebo to stoji ca 8euro..mozno v dm najdes lacnejšie keby si to chcela mat v spreji..ale fyz.roztok uplne stači.
Co je dobre na svrbenia prínosových dutin ,ucha a hrdla -Nasofan sprej, len ked mas znamu v lekarni mozno ti predaju aj bez receptu..
Do oka na svrbenie, bud framikoin, a ked uz nezabere tak oftalmo hydrokortizon.ale tiez na recept.