Zníženie histamínových potravín na minimum

qwer2019
12. apr 2023

Ahojte dievčatá, synovi dr. odporučil kvoli atopickému ekzému znížiť histaminove potraviny na minimum. Už som si aj niečo čítala, ale predsa viac hláv a este k tomu ak niekto tu má problém z histaminom by mi pomohlo zistiť, čo vyradiť, respektíve, ktoré bežné potraviny obsahujú histamin. Lebo sa v tom strácam, a neviem čo kde a ako.
Vedeli by ste mi poradit? Syn bude mať 3 roky.
Ďakujem

veronikavaneska
12. apr 2023

Všetko čerstvé nech papá 🥰 nič zohrievane, z konzervy, údené, polotovary...

monkabohdalova
12. apr 2023

@qwer2019 mne pri histaminke najviac pomohol tento švajčiarsky zoznam potravín 🙂 https://www.mastzellaktivierung.info/downloads/...

nwnw
12. apr 2023

@qwer2019 ahoj, nam pomohlo vysadit vsetky veci z kelimkov (termixy, vacsinu jogurtov,.dzusy.) vsetky sladkosti, udeniny, vsetko s kyslou smotanou a hlavne kazdy den varit. Obmedzit vsetko co ma dlhu dobu spotreby vratane ovocia a zeleniny. Postupne sme potom pridavali 😉. No mame miernu intoleranciu. Varime jak babka kedysi ziadne konzervanty, ecka nic..

qwer2019
autor
12. apr 2023

Ďakujem ❤️

gabka123123
12. apr 2023

Najhoršie úplne je kečup a paradajky a jahody!!! Pozor aby si neskončila tak že tvoj syn nebude nič jesť 🤷 ja mám hit a spokojne pijem kávu, pivo, jem skoro všetko, ale na najväčšie alergény vôbec (ten kečup atd

kacena4
12. apr 2023

najviac histaminu maju kvasene potraviny, s octom - kysla kapusta, kečup, horcica, ecka, dzusy, kysele ovocie, ale aj cerstve kysnute cesto

qwer2019
autor
12. apr 2023

@gabka123123 však to som si včera akurat povedala, ked som o tom čítala, ze vsak to nic nebude môcť... Jasné, ze ho od tych surovín neodstavim uplne, ale aspoň chcem mať prehľadať, kde sa to nachadza, popripade comu sa najviac vyhýbať, nechcem mu davat za den niekokko histamínovych potravín, ked to nie je treba ak mi rozumieš... Preto som sa aj tu s vami chcela poradiť, nech neurobim viac škody ako osohu

gabka123123
12. apr 2023

@qwer2019 mne na ekzémy pomohol obyčajný Dove krém 🤷 po tom co som vyskúšala kadečo. Ten malý. Hovorím, že ja normálne jem. Aj kapustnicu , jogurt, hocičo. Niekedy si všimnem že keď zjem polotovar mám reakciu. Nekvalitný syr a tak. Musíš zistiť ktoré potraviny mu škodia. Základ hit je, že neplatí všetko pre každého. Treba hlavne zdravo sa stravovať, čo najmenej konzervované a ,,procesovane,, potraviny