Aké auto pre začiatočníčku? Kde ho kúpiť?

lubka131
11. júl 2008

Potrebujem poradiť, aké auto si mám kúpiť. Len mesiac mám vodičák a chystám sa jazdiť. Určite na začiatok nejaké ojazdené a malé asi. Kde ho zohnať na nete alebo v autobazáre? Aké máte vy typy, začiatočníčky vodičky. Ďakujem.

moncika15
15. júl 2008

ahoj 🙂
ja som mam vodicak uz vyse 5 rokov a prvykrat od jazdy na skuskax som sedela za volantom tento marec 😅 😝
a nebola by som ani zacala soverovat keby sme si nekupili ten isty typ auta na akom som si robila AS 😉

nobody
15. júl 2008

minitrouble .. dobrý nick ..anebo teda ještě doporučím suzuki gsxr 😀 (ale to už je legrace)

pro zakladatelku threadu ... záleží taky podle mýho na době, po kterou chceš to auto mít ..takže když vemu základ 60 až 100 tisíc ... tam můžeš vybírat hodně desítek dobrých aut (a myslím malých)
neumím poradit

achalteke
15. júl 2008

já jezdim fáčkem a jsem de facto začátečník (učila jsem se ve felicii) no a příští měsíc si budu kupovat feldu nebo fabii. Se škodovkama jsem maximálně spokojemá - hlavně kvůli levnému servisu a náhradními díly 😉

minitrouble
15. júl 2008

no ja som jazdila na toyote corolle - celkom fajn; opel astra - o nieco horsie; peugeot 206- da sa ale hodne kazive auto, ford focus - diesel - priiiserne - strasne tazke ovladanie spojky, no a teraz mame swifta - je ozaj maly ale fakt dobre sa s nim jzdi, dobre sedi na ceste a vsade s tym parknes
jasne pre ludi z CZ je vyhodne kupit skodu 😉 sak to mate doma
nobody 🙂

nobody
15. júl 2008

čau koníkářko 😉 ... no ale od Oktávek výš je ten servis drahý skoro víc jak na cizí 😝

achalteke
15. júl 2008

čus nobody no oktávku nechci navíc právě poměrně drahý servis a pro mě zbytečně moc velký auto, párkrát jsem v ní jela a blbě se mi v tom couvá 😀 to víš s koňem se couvá líp 😀 i když nemá zpětný zrcátka

nobody
15. júl 2008

já s koněm (teda vlastní vůlí) nikdy necouval ..takže je to pro mě věc neznámá 😀

rebecca2006
18. apr 2013

ahojte baby, obnovujem tému, potrebujem poradiť. Zháňam nejakéšikovné menšie auto- typ Toyta Yaris, vW polo, ford fiesta a pod, jazdené, spoľahlivé- nie som šoférka, voldičák síce mám, ale bez skúseností. Mám 2 malé decká, tak aby mi doyadu vošli 2 autosedačky, batožinák nemusí byť bohvieaký, máme ešte manželovho firemného kombíka.... S čím ste spokojné., prípadne nespokojné. Škodovky nechcem, ajkeď Fabie sa mi celkom páčia, strašne sa kradnú...plus ak máme tip, ako kpiť dobré jazdené auto, na čo si dať pozor, prípadne kde nájsť predajcu, komu sa naopak vyhnúť, budem vám vďačná....nemá mi s tým moc kto pomôcť a ja sa v tom nevyznám.

tramtara
16. máj 2013

@rebecca2006 ja mám od januára citroen c3 (tiež som začala jazdiť až teraz po 7ich rokoch od vodičáku) ... kúpila som ojazdené od kolegu --- autobazár a inzeráty moc neodporúčam (všade máš postáčané kilometre, skryté vady o ktorých ti nikto nepovie), najlepšie je od nejakého známeho kde máš istotu a ako tak auto poznáš (a jasné že to je aj lacnejšie) ... viem, že to je asi zložité - len prosím ťa ani neuvažuj nad bazárom AAA (viem čo píšem ! ) ... pre mňa je moja C3 úplne ideálna - motor 1.1 (mne ako začiatočníkovi úplne stačí, ešte nemám odvahu predbiehať len tak tak) - lacná poistka, super spotreba, výhoda parkovania ... mám ročník 2003 - kolega s ním nemal doteraz žiadne problémy a ja som ho dala tiež kontrolovať známemu mechanikovi - ten mi len potvrdil že autu nič nie je (keďže kolega menil pred predajom rozvody) ... takže mi opadli začiatočné náklady ... ( s ktorými musíš rátať keď kupuješ auto od niekoho cudzieho - menenie rozvodov, prepis, atď....) určite choď kupovať auto s nejakým chlapom - ktorý auto pokuká aj zvonku (či nebolo búrané, či lemuje kapota ...) aj sa prevezie sa na ňom .... ak nemáš peniažky nazvyš tak kúpa auto je hotová veda a chce to čas 🙂

rebecca2006
16. máj 2013

@tramtara ďakujem, za ridu už mám Hondu Jazz, vybral manžel, pozrel manžel, tak snáď bude OK. Kupovala som cez inzerát, ale náholdou som majiteľku aj priamo poznala...

1pillow1
15. jan 2017
Používateľ 1pillow1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1pillow1.

Ahojte mamky, tiež by som prijala nejakú radu. Hlavne aby som doň nacpala autosedačku, časom možno aj dve ;) ve´d vieme.....hihi

anulienkalenka
24. jan 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

@1pillow1
ja sa sice v autach az tak moc nevyznam, ale skus napriklad nieco taketo pozerat aaaauto. sk/sk/dacia-logan/car.html?id=151023789#make=24&model=1263 sedacku tam das nastopro a je to fajn auto do mesta

julinka29
25. jan 2017
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

@anulienkalenka súhlasím, zrovna dacia by mohla byť v pohode 🙂

rika888
30. jún 2018

@julinka29 z aaa nedoporucujem, mam osobnu skusenost, auto nam pozeral nastastie technik pred kupou a bolo v dezolatnom stave, na bazar sme vsak nezavrhli a rovnaky typ (o trosku drahsi) sme dali pozriet aj v darexe v bratislave a tam to bolo ok, tak sme nakoniec kupili.. no aaa sa mi potvrdili domnienky co som o nich mala

damoska
15. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

určite na začiatok niečo staršie, aby si sa vyjazdila a potom postupne niečo lepšie. Já som začinala na starej fabii, felicii. Ked ju udrieš, moc to mrziet nebude

patkaba
31. júl 2018

@rika888 Tiez sme boli u oboch a zobrali z Darexu, auticko funguje kvalitne.