Ako riešiť krádež v škôlke?

dadulko
1. dec 2010

poraďte ako to riešiť, ako sa nedať odbiť, mám šancu dostať peniaze??? a s kým to riešiť, len s riaditeľkou, alebo rodičmi? či to bude treba aj s políciou?

pia22
1. dec 2010

@dadulko v kazdom skol. roku je mozne zaplatit dietatu poistenie, kt. zahrna aj odsudzenie osob. veci-oblecenia a pomocok, kt. dieta ma v skôlke-skole na pokyn ucitela, ale ak dôjde k odsudzeniu veci u kt. nie je opodstatneny dôvod, aby ich dieta v skôlke malo nik zo zariadenia nie je zodpovedny za stratu. Takze je podstatne, co dietatu ukradli a okolnosti, pri akych sa to stalo 😉

dadulko
autor
2. dec 2010

@pia22 no boli to rukavice, keď boli vonku s deťmi, ešte ich mal, pri odchode zo škôlky už tam neboli, uvidím ešte dnes ráno, či ich niekto nevzal omylom, ale o tom pochybujem, také rukavice si podľa mňa nikto nezmýli. neboli najlacnejšie

dadis
2. dec 2010

@dadulko nemyslim, zeby sa niekto ulakomil na rukavice..."nesusia" sa este na radiatore, alebo v "oblubenej" policke mojho syna - dole pri topankach? my sme na jesen takto stratili prechodnu ciapku, az po 2 mesiacoch som ju nasla dole pri topankach...je tmavomodra a tam dole som pozrela len zbezne, v tej tme ju nebolo vidiet..skandal by som si kvoli tomu nedovolila urobit...myslim, ze v tejto dobe ludia nie su odkazani kradnut nejake rukavice alebo ciapku

maznacik007
2. dec 2010

no s policiou asi nezvestne rukavice neporiesis 😀 a peniaze tiez nemas sancu dostat pokial si neplatila dietatu speci poistenie.. ale to sa vacsinou plati az v skole a tiez tam zavisi od ich hodnoty atd.

skor by som sa zasla slusne spytat pani upratovacky, prip. ucitelky ci sa nahodou nenasli rukavice. a druhy krat by som synovi dala rukavice na snurku a tak by mu viseli z bundy.. aby sa tak lahko nestratili...
my sme si tak stratili a nasli viacero veci.. ale robit z toho taku kovbojku by ma nenapadlo....

traktor
2. dec 2010

@dadulko rukavice, gumky do vlasov..ba aj papucky sa stracali aj u nas v skolke a vzdy sa aj nasli.... 😉 ci na radiatore, za nim, pod nim, na lavicke, kde deti sedia, ked sa obliekaju, na okne..alebo v skrinke...nie len konkretneho dietata ale aj v inej..ucitelka nasla, strcila do skrinky..a na dalsi den sa majitel nasiel.. 😉 ..skus sa popytat..

katecameron
2. dec 2010

moji nosili na gumicke rukavice a nikdy sa nestratili

tatiana1985
2. dec 2010

suhlasim so vsetkym co tu dievcata napisali... pod, nad, za, hore, dole, medzi---vsetky tieto slovicka ti mozu byt napomocne pri najdeni stratenej veci...v skolke pri obliekani sa vonku a vyzliekani sa naspat dnu, je aj bez ""kradnutia"" dost velky frmol ...
a davat dietatu do skolky drahe oblecenie, hracky, ci nebodaj zlatu retiazku okolo krku,... 🙄 no neviem naco... je to dieta, strati to , zaspini, roztrhne, zabudne 😒 😒 😉

renab
2. dec 2010

@dadulko Ak si aj zaplatila poistenie a veci zmizli z priestoru, ktorý sa nezamyká (ktorým šatňa väčšinou je), tak väčšina poisťovní takúto poistnú udalosť neuzná. 😢

benne
2. dec 2010

@tatiana1985 😀 😀 😀 ďakujem za predložkový ťahák 😉

dadulko
autor
2. dec 2010

no ja som tam nešla robiť bordel, dnes som zašla aj do našej triedy aj do druhej, s ktorou boli včera spojení, s učiteľkou aj riaditeľkou sme prehľadali skrinky, celú šatňu, aj deti sme sa pýtali, rukavice dal syn včera na jedno miesto, potvrdila mi to aj učiteľka aj synov kamarát, syn si na veci dosť dáva pozor, a neboli to len nejaké nenápadné rukavice, boli žiarivo modré, dosť mohutné, tie sa len tak ľahko nestratia

dadulko
autor
2. dec 2010

samozrejme že nič už nevyriešim, lebo som sa dozvedela, že škôlka nemá poistenie, kôli kríze vraj

a čo sa týka hodnoty tých rukavíc, tak neviem či sú to lacné alebo drahé, ale stáli 15 eur, tie mi už nikto nevráti, len ma štve, že dnes nám môžu ukradnúť vetrovku a zajtra topánky a atď....

ešte mi upratovačka povedala, že nejaký chlapec sa chválil, že má také isté rukavice doma, v škôlke bol bez rukavíc, ale ona neviem na ktoré rukavice ukazoval, dnes sa spýta riaditeľka rodičov toho chlapčeka

vás by neštvalo, že vám zmizne taká vec, veď to nie sú gumičky do vlasov, ani pletené rukavice od číňana za 2 eurá?

dadulko
autor
2. dec 2010

@tatiana1985 tatiana, to mu mám dávať lacné rukavice od číňana, ktoré mu premoknú, len preto že niekto kradne?
vetrovku má tiež kvalitnú, a teraz čo? mám ísť kúpiť nejaký šmejd, v ktorom mu bude zima alebo premokne, len kôli zlodejom?

traktor
2. dec 2010

@dadulko no v prvom rade ja by som mu drahu vec do skolky nedala..nosil tam fakt obycajne pohodlne veci...ved sa tam hra...po vonku sa zaspini..tak aby mi nebolo luto..drahsie veci mal doma, ked niekam ideme..pri detoch skratka treba pocit aj s tym, ze nieco stratia, znicia..

dadulko
autor
2. dec 2010

@maznacik007 a od akej hodnoty by si išla robiť kovbojku??? mimochodom ja som kovbojku nikde nerobila, len som si išla pohľadať našu vec

maznacik007
2. dec 2010

@dadulko no vidis upratovacka vsetko vie... to je super ze sa riaditelka spyta rodicov toho chlapceka... a uvidis..a syn nech sleduje ci si ich nedonesie do skolky... ako aj to sa moze stat... ze prosto dieta zoberie aj ked nechapem toho rodica sak vidi ze to nie su jeho rukavice...

ako jasne aj mna by to nastvalo ale fakt skus veci najma oznacovat normalka aj fixkou dovnutra a tak... a dat mu tie rukavice na snurku a do bundy tak do rukavov...

nuz a ktvojej otazke.. tak pri rukaviciach za 15 EUR by som nekontaktovala policiu lebo by ma vysmiali.. a ani by som neziadala peniaze od riaditelky a ucitelky....
urobila by som to co som ti poradila a co sa ti aj nakoniec ukazalo ako dobry postup spytala by som sa upratovacky, uciteliek a deti.
precitaj si svoj prvy prispevok tak mne to prislo prehnane vzhladom na to ze islo o rukavice

traktor
2. dec 2010

@dadulko nechapem..nechcem sa ta dotknut...este nevies ci mu ich niekto ukradol...ale beries to uz ako samozrejmost zrejme..nas patko tiez kolkokrat isli vonku vzal si rukavicky a vonku si ich dal do vrecka...nieraz a nie dva krat mu jedna vypadla a potom sme ich hladali...

martina2001
2. dec 2010

@dadulko skúste sa na rodičku dohodnúť, aby sa šatňa zamkla a kľúče stále berie dieťa teda rodičia keď prídu po dieťa, a po prezlačení zas vrátia. Moj syn chodieval do školky oblečený dosť draho a aj jeho spolužiaci boli na tom rovnako, a nikdy sa nám nič nestratilo, ak niekto niečo zobral omylom ráno to hneď dal na okno, aby to nechýbalo niekomu. Je to len o dohode rodičov a učiteliek. A poistenie sme si platili my rodičia každý rok v školke aj v škole, však je to smiešna suma.

dadulko
autor
2. dec 2010

@traktor lenže ja nechcem, aby mu tam omŕzali ruky, tak kúpim na zimu jedny rukavice do snehu, jedny vlnené a hotovo, a podľa počasia mu ich dávam, teraz nie sú detské veci najlacnejšie, všetko niečo stojí, už zo skúseností z minulých rokov mu zlé rukavice nekúpim, keď po niekoľkých dňoch nosenia sa mu vnútorná podšívka rozpadla

sakura77
2. dec 2010

no nas prave kvoli takymto veciam neustale upozornuju aby sme detickam nedvali drahe veci 😉 a moj tiez uz postracal vselico,co ja viem,tak su to deti,niektori ani nevdeia co maju na sebe 😉 minule jedno dievcatko odislo domov v tielku mojho syna-a to bolo vyslovene s chlapcenskym motivom...tiez si nemyslim ze v takomto veku maju uz deti "potrebu" kradnut 😉 skor postracaju,zapatrosia a podobne...

dadulko
autor
2. dec 2010

@martina2001 veď práve, je to smiešna suma, myslela som, že to poistenie máme, lebo v minulosti bolo

traktor
2. dec 2010

@dadulko ved kludne mu davaj co len chces 😉 ...len este fakt nevies, mozno pôjdes do skôlky a najdes ich tam...aj mne to pride prehnane, ze riesit to policiou...ak ste to ako rodicia neriesili hned na zaciatku...ze poistit sa..tak s tym nic neurobis...

martina2001
2. dec 2010

@dadulko len pri tom poistení musí byť uzamknutá šatňa, to zas viem z práce, ináč nepreplácame

dadulko
autor
2. dec 2010

@sakura77 ja si nemyslím, že to ukradlo dieťa zo škôlky
a s tielkami máme skúsenosti tiež, dcéra pár krát prišla zo škôlky bez tielka, ale na druhý deň sa vždy našlo, buď vzal niekto omylom, alebo upratovačka našla, aj náušnicu stratila, a ani ma nenapadlo to riešiť, lebo to je vec, ktrorú nemusí nutne mať v škôlke, no nakoniec sa našla

dadulko
autor
2. dec 2010

@traktor no asi už nenájdem, len sa ešte spolieham na toho chlapca, čo spomínal, že má také doma, či náhodou rodičia omylom nevzali, a nevedeli o tom, že ráno ich nebral do škôlky, uvidíme

a ja som nepovedala, že teraz idem na políciu, lebo sa mi zdá že vás to veľmi pohoršuje, ja som sa na začiatku pýtala, či ste niečo také neriešili

dadulko
autor
2. dec 2010

@maznacik007 prečo si stále myslíš, že to chcem riešiť políciou??? ja som sa len pýtala, ako sa to teraz rieši, mne v škole ukradli topánky a musela som vypovedať na polícii, takže zas až tak nepreháňam, že takéto veci polícia rieši

dadulko
autor
2. dec 2010

@katecameron tie rukavice majú gumičku, že keď si ich dáš dole, tak ti ostanú visieť na rukách

dai
2. dec 2010

dadulko,
no, moj nazor je ze rukavice za 15 euro nie su drahe - prepac, len odpovedam na tvoju otazku , kedze si sa pytala...
moja mala ma tiez par rukavic do zimy za par euro, ma jedny lyziarske za 50 euro - tie teraz nosi, kedze je sneh - ma ich na snurku pretiahnutu cez bundu, takze by ich stratila len velmi problematicky 🙂 keby ich stratila tak ma to asi najeduje, ale asi by ma nenapadlo niekoho obvinovat z kradeze - riesila by som to z mojou malou, ucitelkami a upratovackou asi este - skor formou otazok, ako nejakeho obvinovania...
len par bodov este:
1. deti kradez nevnimaju este ako nieco zle - oni si tie veci beru, poziciavaju etc. ..mojej malej uz xkrat sa nieco stratilo a znovu o mesiac a podobne naslo - teraz napr. labelo a capicka - to su len posledne pripady - neviem ci jej ich do skrinky vlozilo dietatko, ktore si to pozicalo, alebo ich niekto nasiel - neriesila som to
2. vcera som videla jednu ucitelku ako hladala ciapku - predpokladam ze ta musela byt draha podla toho ako vyzerala - taka riadna kozusinkova baranicka - nasla ju v uplne inej policke pri inej triede - predpokladam ze sa decka blaznili a chlapcek ju bud niekomu dal do ruky, alebo len tak nechal polozenu a niekto iny ju polozil na to miesto a pod. ...ucitelka ju nasla - este isla za mojou malou preverit ci je to naozaj ta ktoru hladala ( moja krpata mo totiz genialnu pamat na taketo veci - pamata si kazdu sponku a gumku komu patri, takze ju ucitelky pouzivaju podobne ako ja doma🙂 pamat na vsetko co niekde zalozim, polozim a pod. )
3. ked davam nejaku vec do skolky dietatu, ratam s tym ze sa jej moze stratit, niekde to moze zalozit, niekto jej to moze vziat... cize jej nedavam do skolky drahe cizmy, kozustek a pod. - kupujem jej kvalitne ale lacne veci do skolky, take tie luxusne ma na cesty, kde som tiez pritomna...
4. ako tu dievcata radili, dohodnite sa aby sa vasa satna zamykala a nasledne svoje dieta poisti - pristup k veciam v skolke mojej malej je napr. na kod , ktori maju len rodicia a zamestnanci skolky - deti sa k nemu nedostanu lebo kodovacie zariadenie je vysoko... vsetky deti u nas v skolke su poistene cez skolku proti urazu aj kradezi ( ktoru ako tu dievcata uviedli mozno tak definovat , len ked vec zmizla z uzamknuteho priestoru...)
5. neviem kolko uciteliek je u vas v skolke na deti - ale oni su vlastne taky prvy kontrolory - uprimne, trosku pochybujem ze by si ucitelka pamatala presne kazdu vec ktoru ktore dieta kde polozi - my mame 4 ucitelky na 14 deti ale aj tak sponky napr. odkladaju vsetky najdute na jedno miesto a nasledne volaju bud moju krpatu aby urcila majitela 🙂 alebo sa pytaju mamin, ktora sponka ktoremu dietatku patri...

dadulko
autor
2. dec 2010

@traktor tie rukavice by asi do vrecka nevopchal, sú také mohutnejšie, a z vonku ich určite prieniesol, už som to písala,

maznacik007
2. dec 2010

@dadulko pozri ja som reagovala na tvoj prvy prispevok v tejto teme.. skus si ho znovu precitat na to som dala reakciu ze aj my sme stratili zopar veci pocas skolkarskeho a skolackeho zivota /aj za viac ako 15 EUR/ ale ja som taku kovbojku z toho nerobila. /to je moj postoj k zivotu mozno vychadza aj z toho comu a akomu sa ako dobrovolnik venujem a preto mam k niektorym veciam iny postoj a zasa ine su pre mna prioritne/

na to si sa na mna obratila v dalsom prispevku na co som ti slusne odpisala. pre mna je to uzavrete nepohorsuje ma to mne to moze byt jedno. ja za seba mozem povedat ze som ti napisala ako sme to riesili my a riesili sme to teda x krat... moja je prosto taky zapatrosovaci typ

tatiana1985
2. dec 2010

@dadulko ja som nepovedala ze mas teraz kupovat veci od cinana... 😒
len som tym chcela povedat,ako tu uz niekto spominal, treba ratat s tym , ze dieta veci strati, zabudne, zaspini, atd atd ...a je jedno ci to bolo za 1, 15, alebo 50eur ...