Ako sa platí vopred na účet?
Ahojte baby!! Potrebovala by som súrne poradiť, ako sa platí vopred na účet :/// do podrobna :/// Za odpovede krasne dakujem 🙂
@delreycasandra predavajuca ti da svoje cislo uctu a ty jej posles peniaze, ked jej nabehnu, posle ti tovar
@delreycasandra Bud prídeš do banky, akú má predávajúca a vložíš na jej účet sumu, ktorú požaduje, plus poplatok za vklad na účet.
Alebo cez internet baking k tvojmu účtu. Tam si nájdeš položku Platby, môže byť inak nazvaná, a tam si klikneš Nová platba, kde zadáš do koloniek, číslo účtu, kod banky, sumu a dáš poslať. Dalšie kroky závisia od toho akú máš banku a či ideš cez grid kartu, alebo čítačku karty. A peniaze budú stiahnuté z tvojho účtu okamžite. Predávajúcej sa pripíšu do troch pracovných dní.
@delreycasandra pytas na sa na prevod na ucet? to myslis vazne? 🙂
@delreycasandra v akej banke mas ucet?
vopred na ucet sa plati rovnako ako bezna platba na ucet. To iba predavajuci chce mat najskor peniaze na ucte a az potom ti posle tovar aby sa nestalo to ze si tovar nepreberies a on ma potom zbytocne vydavky na postovne a tovar mu mesiac stoji na poste.
//do podrobna//
Alternativa c.1 Prides do banky s papierikom na ktorom mas napisane cislo uctu na ktory chces poslat peniaze. Zoberies si tlacivko - VKLAD NA UCET - vypises cislo uctu prijemcu (komu posielas peniaze s papierkika kde to mas napisane) a vypises sumu aku posielas + pridas cca 50 centov naviac pretoze nase NESKUTOCNE BANY strhnu poplatok za to ze niekomu vlozis na ucet peniaze v hotovosti. ...teta za okienkom (slabo platena ako je na Slovensku zvykom) zobierie tlacivko a peniaze od teba - ostempluje ti tlacivko ze penaze prebrala od teba a ze ich posle na ucet a ostempovane tlacivko ti vrati - to je rpe teba ako doklad ze si zaplatila
Alernativa 2: Ak mas internetbankig otvoris si svoj ucet - zadas PLATBU - vypises cislo uctu kam platba bude smerovat a sumu ktoru zasielas. Po overeni cez SMS notifikaciu alebo cez GRID kartu sa zrealizuje platba - v kolonke vypisy z transakcii si mozes vytlacit potvrdenku o platbe (nieje to doklad iba informacia)
...potom uz len cakas ci ten komu si poslala peniaze vopred ti aj nieco posle....niekedy sa nedockas...ale to je ina kapitola
(pri predaji aj ja osobne preferujem platbu vopred na ucet - ale je to o dovere) - Pri nakupe tovaru od oficialnych repdajcov si davam posielat tovar - platba pri prevzati lebo ak im zaplatim dpredu vecsinou sa potom neponahlaju 🙂🙂

nechapem. Mas niekomu previest peniaze z uctu na ucet? a nevies ako?