Bežné problémy mamičiek. Poraďme si navzájom

dori
27. okt 2008

Ahojte ta teraz si už beztrestne môžeme radiť 😀 😀 😀 😀

weroni dala som jej na tie soplíky morskú sol do zvlhčovaču a začali jej rednúť a vytekať tak uvidím ako to dopadne

dejna3
20. nov 2008

tá nádcha je na ústupe, no úplne ešte nezmizla.. 😝 ale ono je to asi tým, že ja som už v minulosti mala nejaké problémy s nosovou sliznicou a prepážkou...

no ale teraz to sú asi priedušky alebo niečo podobné... v noci triašky, hlieny v hrdle a dnes už začal aj kašel 😖 a bojím sa, aby to malinká nechytila...

čajíky a podobné veci som už skúšala - asi nepomohlo 😒

audreyd
20. nov 2008

malinká nechytí, neboj 😎 tá má momentálne najsilnejšiu imunitu v živote 😉 ale radšej teda choď, nech sa ti to nezhorší. som zvedavá, čo ti predpíše!!! dúfam, že ti neodporučí prestať dojčiť!!! by som ho poslala do ...!!! 😠 žiaľ, aj takí lekári sú... 😖

dori
autor
20. nov 2008

Ahoj dejnea ja som brala atb a doky mi to vysvetlil tak že aj cez materské mlieko sa môže malinká nakaziť ale ak budem brať atb tak protilátky dostane aj ona tak to ber v poho 🙂 🙂 🙂 ja som sa toho bála ako čert a dostala som taký zápal ucha už mi zuby odchádzali 😀 😀 😀

dori
autor
20. nov 2008

audrey ja som neni priamo z hc ale mám auto len tam neni možné sa dostať už to s ich mostom po....ným bolo aj tri krát v markíze a nič z toho 😠 😠 😠 ako náhlre chceš ísť do mesta tak to rozrátaj tak na hodinu a pol len v aute je to hrúza 😝 😝 😝 už teraz chytím nervy len o tom rozprávam 😠 😠 😠

veronikahel
20. nov 2008

ahojte!!
potrebujem poradiť... malý včera zaspinil veci od krému na zadoček - sudocreamu, zatial som to vyprala len rucne, ale zostali mastne flaky ☹ 😠
nestalo sa vam to niektorej?? čo by na to zabralo??

dejna3
20. nov 2008

dori, dík 😉
mne dnes doki tiež povedal niečo podobné... lebo ja už v podstate len odsávam a prikrmujem, tak som myslela, že bude asi lepšie, keď jej teraz moje mlieko nebudem dávať... dal mi ospamox - ten je vraj v pohode pri dojčení...

no mne už je tak blbo, že fakt atb potrebujem 😖 dúfam, že rýchlo zaberú...

dori
autor
20. nov 2008

veronika daj na to jar na riady zaper to a daj do práčky a vyperieš to v poho ale daj kvalitnú jar a neoplachuj 🙂 🙂 🙂

dejna skoro sa uzdrav pi čajíček a papaj vývar 🙂 🙂 🙂 aby si mala silu kecať na koníkovi 🙂 🙂 🙂

katinka0000
20. nov 2008

ahojte!

baby uz som sa to tu pytala. nemala mi moja gynekologicka urobit nejake kontrolne vysetrenie, ked mi po porode zistili toho streptokoka (ci co to bolo)? ja som douzivala antibiotika a ona nic, ze dobre.

dori: aky most mas na mysli? ja chodim cez HC pravidelne do trnavy.

audreyd
20. nov 2008

kati, po šestonedelí na kontrole ti mala porobiť kontrolné stery! ak ti to nespravila, normálne si ich pýtaj!

dejna, pekne sa uzdrav 😵

veronikahel, tiež by som skúsila tú jar na riadnu mastnotu alebo žlčové mydlo 🙂

katinka0000
20. nov 2008

audreyd: vobec nic mi nerobila. len ma zvnutra pozrela a to bolo vsetko.

dori
autor
23. nov 2008

čaute neko sem nemožem zablúdiť 🙂 🙂 🙂

Kati tak chodíš cez ten poooo....ný most 😝 😝 😝 😝 ty na to nechytáš nervy prejdeš tade normálne len ráno alebo večer 😠 😠 😠

veroni tiež ma napadlo to klasické mydlo z čias našich mám 🙂 🙂 vieš ako perie ponožky 😀 😀 😀

audreyd
23. nov 2008

kati, ktorú dr. máš? nechceš zmeniť? veď ako môže vedieť, či sa ti to vyliečilo, keď neskontroluje poriadne? a pohľadom to, podľa mňa, nezistí...
dori, ja som tadiaľ chodievala ešte, keď sa u vás robila tá križovatka na kruháč 😝 tiež dobrá haluz 😖

dori
autor
23. nov 2008

ale že by to pomohlo teraz je tam ešte o kruháč navyše a nič čakáš ako trto 😝 😝 😝 😝 človeku je z toho nanič 😔 ☹ ☹

katinka0000
25. nov 2008

ahojte!

no vidim, ze som tu dlhsie nebola a teda ani vy ste tomu moc nedali. ako sa mate?

dori: no raz som tam bola v zapche a stala som az na kopci, ktory je asi 100 m za slovnaftkou. vies, ktory myslim?
audreyd: dr. pospisilovu

audreyd
25. nov 2008

pospíšilovú? hmm 😒 radšej ti aní nejdem písať, ako zanedbala jednu moju kamarátku 😖

katinka0000
25. nov 2008

audreyd: no teda radsej ani nepis, lebo ma asi porazi. myslis, ze by som si mala zobrat kartu? ja neviem, ale komu by som si ju mala dat.

dejna3
25. nov 2008

kati, no ja som tiež počula od jednej kámošky na ňu sťažnosti, týkajúce sa zanedbania starostlivosti 😖 tá potom od nej veru odišla...

audreyd
25. nov 2008

kati, ja som mala radičovú a bola som veľmi spokojná. síce toho veľa nenahovorí, treba sa pýtať, ale na všetko má odpoveď 🙂 a ordinuje aj poobede, tuším v utorok... to skôr pre tie, čo doobeda nemôžu (v práci alebo tak). a v ambulancii má aj sono! milá sestrička, diskrétna (zvlášť sedí sestrička a zvlášť dr.), citlivo vyšetruje a zakladá si na pravidelných preventívnych vyšetreniach!!! vždy ma poposielala kade tade! 40 ročné kolegyne v práci napr. v živote neboli na sono prsníkov a vaječníkov a ja som chodila každý rok! a nič mi nebolo, prosto prevencia 🙂 nikdy som sa nepýtala 😉

fejusa
26. nov 2008

ja som tiez pocula uz na nu vselico... a nastastie tam nechodim.....D.Silesa by som nevymenila 😉

katinka0000
26. nov 2008

boze baby to ste ma fakt nepotesili. normalne mam strach, aby som tam toho bacila este nemala. ved to by mohlo ist aj do mliecka,nie?
audreyd: a kde je ta dr. radicova? vies, ona mi napr. ani nikdy nerobila ziadne vysetrenia. par krat ma vysetrila len rukou a to je vsetko. a na inom vysetreni som nikdy nikde nebola. 😖

audreyd
26. nov 2008

radičová je v zdrav. stredisku na juhu 🙂

katinka0000
26. nov 2008

no neviem, kde je zdr. stredisko na juhu.

audreyd
26. nov 2008

medzi kauflandom a tescom... uj. d. jurkoviča, blízko toho nového farebného paneláka...

fejusa
26. nov 2008

podla mna ked si neni spokojna tak chod k druhemu... .ja ked pridem k gynekolkogovi a mam problem,tak komplet stery aby vedel co a akoa podla toho liecba 🙂 a preventivne mam komplet,aj teraz mam ist na sono prsnikov sa objednat,ja som nadmieru spokojna Dr.Silesom,nemenila by som.ale jak sa vravi 1000 ludi 1000 chuti 😉

dejna3
26. nov 2008

aj ja chodím k dr. Sílešovi a páči sa mi, okrem iného, aj to - že vždy všetko pekne vysvetlí.... 😉 tiež má sono a v stredu ordinuje popoludní
a veeeeeľmi milé sestričky 😵 😵 😵

fejusa
26. nov 2008

suhlasim s tebou dejna 🙂 tie tiez poradia co brat ked je nejaky problem a tiez vysvetlia.to sa hoci kde nenajde ze je dobry leksr a este aj prijemne sestry 😀

veronikahel
26. nov 2008

ahojte!
Tak hlasim, že som dala na radu dori a dala som pred pranim na nohavice jar, zaprala to a dala do práčky...
mastné flaky zo sudocremu zmizli 😀
dakujeeem 🙂

audreyd
26. nov 2008

kati, asi hocijaký dr. bude lepší ako tá, čo si tam teraz 😉 hlavne aby dbala na prevenciu a nemávla rukou nad hocičím... 🙂 pozisťuj si ešte u kamošiek nejaké info, gynekológov je v TO dosť 🙂

dejna3
27. nov 2008

baby, chcem sa spýtať, či ste niektorá nosila po pôrode ten sťahujúci pás na bruško, resp. nohavičky - a či to pomohlo alebo to malo aspoň nejaký efekt? 😕

janulka7
27. nov 2008

ja osm nosila ten pas. mne to fajn drzalo krbticu lebo ma po porode vemi bolela od epiduralu. tak mi sestricka v nemocnici poradila ten pas. a fakt je to dobra vecicka. vraj pomaha aj na brusko aby neochablo . ja som s tym bola spokojna.