Biele fľaky po akné. Čo s tým?

dominikakosice
4. okt 2008

ahojte mam taky problem ze bola som hneda opalnena a tam kde sa mi teraz urobili vyrazky a ked som ich tlacila ostali mi bielsie flaky myslite ze to sa mi tam urobila nova koza tak aj novy pigment ?cize biely..lebo ja som inak biela...len opalena som este dot vitiligo to asi nieje ked to z vyrasiek ..mate niekto skusenosti prosiiim....mam ich na pleci a este aj v predu na hrudniku ale to vzdy tam kde som mala vyrazku a mala som az chastu a potom mi ostalo take belsie miesto

dominikakosice
autor
4. okt 2008

hallo baby ..nema niekto taky problem ?

bibula
4. okt 2008

😉 asi nie,len nabuduce nic nevytlacaj a chrasty nechaj dozriet,nech same odpadnu-predides problemu bielch flakov.

dominikakosice
autor
4. okt 2008

a je to normalne ze sa vytvoria biele flaky ? ked si zoskrabnem chrastu ?

certica
4. okt 2008

dominika, ja mam takisto tento problem, ale to je rokmi a rokmi... mne to bolo kedysi vysvetlene priblizne tak, ze v mieste jazvy, kde je vlastne porusena koza (a to az niekolko vrstiev), sa casom samozrejme zregeneruje a bunky vytvoria opat novu kozu, ktora vyplni jazvicku, ta je vsak uz oslabena a ma a preto v sebe menej pigmentu. cize tie skvrny su dosledkom mnohonasobneho zjazvovania na danom mieste a neschopnosti zregenerovat sa tak dokonale.
ciastocne sa to da vraj odstranit laserom, zbrusit atd. ... zalezi od stupna zavažnosti, do akej miery to dokaze pomoct vylepsit doterajsi vzhlad.
a udajne regeneracia pokozky trva 3 tyzdne (to len tak ako zaujimavost)

dominikakosice
autor
4. okt 2008

no ja som si to vsimla len teraz ...dakujem pekne za odpoved a to si s tym bola za koznym ?a co je rokmi a rokmi ? cize teoreticky to nieje nic vazne ziadna choroba to mi odlahlo

dididi30
4. okt 2008

biele?? jA SOM MALA skor tmave a pomala mi vitaminova mast z lekarne stoji 220 sk a je na starsiu plet, ja mam 30....no a na den si davam vichy oligo25 super kombinacia, mam vyhadenu plet a flaky miznu, no ako z reklami 😉 😀

dominikakosice
autor
4. okt 2008

ahoj dididid30 no tak vies ja mamlebo som mala chrastu tak preto ... no tak aj ja chcem jak z reklamy ja mam 18🙂

adka1978
8. feb 2009

Dominikakosice, zisti si niečo o chemickom peelingu, ja som mala tiež po akne hroznu pokozku a bola som uz 4 krat na chemickom peelingu a pokozka je hladucka, a co je super - okolie si to vsimlo. Robi to kozna lekarka, je to 70% kyselina a stoji jedno sedenie 750 Sk. +- asi ako kde. Ja mam iba dobre skusenosti.