Cavalier King Charles Spaniel - skúsenosti

footballfun
14. feb 2014

Čavte 🙂 Má tu niekto cavaliera? Ja mám 8mesačného a rada by som sa dozvedela aj vaše skúsenosti s týmto psíkom. Chytro chytrooo baby 🙂

luba28
14. feb 2014

@footballfun mala som kokra,..to je nieco podobne a teraz civavu,ale myslim,ze starostlivost je skoro rovnaka,...,..hlavne davaj pozor na usi,lebo tymto psom sa zvyknu zapalovat a pravidelne cesat,....potrebuju pohyb,lebo su to polovne plemena,...neradi su zavrety doma dlho,....

footballfun
autor
14. feb 2014

no to je dosť rozdiel koker :D tento práveže neznesie veľa pohybu (podľa knižiek), šľachtený bol ako spoločník viacmenej do postele (aby naňho šli blchy :P ). Ušká čistíme každý deň, už to pozná aj ako povel. Ja som skôr chcela vedieť také veci ako kedy mu kompletne zarastie srsť a tak 😒 lebo zatiaľ nemám čo česať

mafinka79
14. feb 2014

Nechcem byt drza,ale nie je to krizenec? Ja mam cavaliera a vyzera uplne inak a srst ma. Uz ma 7 rokov, preto si uz nepamatam aky bol ked mal 8mesiacov. Ale ako rasu odporucam, aj pri deticky.

macamac
15. feb 2014

@footballfun aj my máme 8 mesačného ale srsť má už riadnu
ten tvoj je nejaký hladkosrstý zatiaľ 😉
a máme v tej istej farbe, ako ty 🙂

macamac
15. feb 2014

@footballfun a ako mu čistíš ušká?

footballfun
autor
17. feb 2014

@mafinka79 nie je to kríženec, videla som krížencov a nikdy nemali normálne sfarbenie, ale na druhej strane som videla aj cavalierov, ktorí nemali dlhú srsť a niekde zas čítam, že im rastie aj dva roky :( tak neviem je to zlatúch aj tak...
@macamac pridaj foto 🙂 chcem sa pozreť. Toto je asi dva mesiace stará foto. ušká mu čistím tampónom odličovacím každé ráno, už to pozná, hneď si ľahne na chrbát na posteľ a potom si pýta odmenu :DD

footballfun
autor
17. feb 2014

@macamac počuj a odkiaľ ho máte? 🙂

footballfun
autor
17. feb 2014
macamac
17. feb 2014

@footballfun my normálne od chovateľov týchto psíkov, od Piešťan 😉
idem ho odfotiť 😀 😉

footballfun
autor
17. feb 2014

tu je náš odfotený dnes a nejaký 7mesačný cavalier, tiež nemá dlhú srsť... toto ma ukľudňuje :D

macamac
17. feb 2014

@footballfun no, nechcel sa fotiť, ale teda - tu je 😀

macamac
17. feb 2014

@footballfun a ten tampón na čistenie ušiek aj do niečoho namáčaš?

trasko
17. feb 2014

kamka ma tmaveho a tiez nema dlhokansku srst xexe vypada preesne ako toto co si pridala teraz.dokonca,ma takmer odrodil ked tu boli na navsteve...moja laska mala ma vrazdiace meno-ČUBARKER xexe volame ho skratene Čubik...chceli ho povodne utratit.naroeil sa s velmi kratkou spodnou sankou.je to taky drobny liebling

footballfun
autor
17. feb 2014

no tak ten je nádherný veru 🙂 asi nejaké super gény :DDD Takéto nebývajú ani niektoré dospelé. Nenamáčam do ničoho, len raz za mesiac mu tam streknem Aptus Orisolve.

luba28
17. feb 2014

@macamac na veterine kupis taky pripravok na cistenie a aj dezinfekciu,...mne to daval veterinar do striekacky velkej za cca 2 ecka,lebo teraz mame civavu a tiez to pouzivam 2x do tyzdna a krasne sa mu uska vycistia,...

macamac
17. feb 2014

@footballfun ďakujem 😵

macamac
17. feb 2014

@luba28 díky Lubka
a čistíš tiež tampónmi?

macamac
17. feb 2014

@footballfun ty máš psíka alebo fenku? aké má meno?
a akú má povahu?
cvičíš s ním?

footballfun
autor
17. feb 2014

@macamac psíka máme, Charlieho 🙂 super je, taký tulič, najradšej má, keď si môže s niekým ľahnúť, napučká sa naňho a zaspí. pozná zopár vecí, také základné - sadni, ľahni, urob kolo, otoč sa, zostaň, hľadaj, popros. Teraz je to hlavne povel "dolu", lebo ho učím spať v peliešku, doteraz spal s nami v posteli. 😅 je to fakt zlatý psík, milujem túto rasu :D

luba28
17. feb 2014

@macamac nie,tak ako na veterine,..na spajlu dam kus vaty a urobim hrubsiu vatovu tycinku,..nastriekam ten roztok do uska po krajoch,nie priamo do uska a trosku pomasirujem cele usko,...ono to tak pekne navlhne a potom len vytriem tou tycinkou,...ono to sluzi aj ako prevencia proti infekcii,....

macamac
17. feb 2014

@luba28 ďakujem 🙂

macamac
17. feb 2014

@footballfun my máme Maxa
a je taký pojašený, hravý 😀
tiež sa rád túli, mojká, decká sú z neho nadšené 🙂
tiež vie aportovať, počúva "miesto, sadni, prines, fuj to" 😀
ešte nevie chodiť pri nohe, pletie sa nám pod nohy 😀 na prechádzke sa moce pred nami 😀
ale je to veľmi milý psík, nebanujeme 😉

marcela1992
28. feb 2015

@luba28
@macamac
@footballfun zienky chcem sa vas opytat ci tito havovia velmi plznu...tiez nad nim uvazujeme

luba28
1. mar 2015

@marcela1992 ano,plznu,..jedine pudel,yorksir,maltezak neplzne ,...ostatne ano ,...

footballfun
autor
27. jún 2015

pozdravujeme 🙂

zozlatehozamku
4. sep 2015

@luba28 nesúhlasím, moje psy vôbec nechcú behať, doma stále spia a vonku sa šuchtajú, ledva prejdem 10 metrov

zozlatehozamku
4. sep 2015

@macamac poznám všetky chovateľské stanice v SR a pri Piešťanoch neviem o žiadnej.... najbližšie je v Trakoviciach Vanmar Majesty pani Lackovičovej.... ak nemá rodokmeň, tak ho nemáš od chovateľa ale od množiteľa 🙂

zozlatehozamku
4. sep 2015

@marcela1992 pĺznu dosť, hlavne ak mám doma dva psy

zozlatehozamku
4. sep 2015

@luba28 nepĺznu ešte teriériky