Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

tinyleaf
28. sep 2009

baby moze byt mala hladna, ked sa tak casto budi? uz som aj rozmyslala, ze jej dam vecer nutrilon, ale moc sa mi do toho nechce, predsa len to UM ide dost do penazi a ona je vkuse nalepena na prse, tak sa mi nezda ze by to bolo od hladu. Ved pribera celkom dobre, uz ma cez 4kg.

tinyleaf
28. sep 2009

ajul, v to dufam, dufam, dufam 🙂

zrzulka
28. sep 2009

Tiny ty si cislo🙂))))) ja som tiez minule takto videla oblecenu jednu slecnu, mikina naruby a reku vsak jej poviem, mozno nevedela, a segra mi hovori: nechaj tak. A ma pravdu, mozno je to nova moda.... takze si in🙂)))

Ajuli no ono to moze mat suvis. je mi luto ze sa takto trapis kvoli marekovi. Ani neviem co napisat. Pre deti vsetko, snazime sa aby boli stastne a spokojne. Boli to ked nie su:((((( daj vediet ako to vyriesis. velmi ma to zaujima. naosledy ked som bola s malou v nemocke tak tam bola mamina s dievcatkom ktore nepoculo uz v skolskom. veku. ja taka zvedava som sa pytala ako zvlada skolu(kedze nas to onedlho tiez caka) tak sme sa dali do reci na tuto temu. A ona mi hovori ze mala to ma tazke ze do nej kopu su k nej deti zle a ona doma nic nepovie. tak ma to zabolelo ako to hovorila. pytala som sa jej ako to riesi. Vraj si toho chlapca raz pockala pred skolu a mu povedala ze ak neprestane tak si to s nim vybavi. Nie som zrovna typ co by bol taky ako ona ale ak by slo o moju dceru tak som toho na 100% schopna. Niekedy to zial inak nejde.

janka1874
autor
28. sep 2009

ajula práve som kukala predpoveď počasia na nete tak na zajtra hovoria dážď ale v stredu má byť relatívne pekne čo ty na to?

zrzulka
28. sep 2009

Tiny Michaela to iste, ona dokazala byt na prse aj tri hodiny. Ale to bolo tak to nase zle obdobie tak preto. Proste si nebola mnou ista. Ako sme prisli domov z nemocky a mali ju medzi sebou v posteli tak sa to polepsilo. Vyskusaj aj tuto moznost ak ti to nie je proti srsti. Mne to tiez takto vyhovovalo lebo aspon som sa pri nej vyspala ked sa v noci budila a nemusela k nej vstavat....A od roku prespi sama celu noc v postielke takze pohoda. zaciatky su tazke.... vydrz, uz to nepotrva dlho a bude to lepsie...

tinyleaf
28. sep 2009

zrzulka, Sofia nemusi byt na tom prse dlho... len casto. Nadranom uz ju dam k sebe do postele, alebo uz ma bolia kolena aj chrbat ako ju stale dviham a ukladam do postielky. Ale nechcem ju na to velmi zvykat, mne sa dokonca poleziacky horsie koji ako ked sedim. Ale ako hovoris, moze to byt uz len lepsie 😉

ajula25
28. sep 2009

no tiny, možno ak by si jej dala nutrilon spala by dlhšie. Ale niektoré detičky proste nevedia naraz veľa vypiť, preto potom skôr vyhladnú a častejšie si pýtajú papať. Už ako to vyriešiš je na tebe. Predsa ak nebudeš vládať tak aj Nutrilon je riešenie. Držím prsty.

Veď to zrzul. Mamu to bolí dva krát tak. Ale musíme to zvládnuť a ak treba tak bojovať ako levice. MM zasa povedal, že ak to neprestane, tak si to s Leom vybaví on osobne a aj s jeho matkou. No ale myslím, že toto je najmenej schodná cesta. Niekedy agresia vyvolá ešte väčšiu. Podľa mňa on bude mať nejakú dysfunkciu. Toto nie je iba o Marekovi. On proste nevychádza s nikým. Učiteľke odvráva, deti týra....proste potrebuje špeciálny prístup. A na normálnej škole toto dostať nemôže. Ibaže jeho matka to neriešila minulý rok, nechala to tak, nechali ho prepadnúť a teraz je to odznova tam, kde nemá....
Ibaže môj syn nemôže za niekoho dys...a ak sa to nebude riešiť, vyriešim to ja. a basta. Nemôžem čakať.
Zrzul Miška je ale strašne rozkošné a usmievavé dieťa. Podľa mňa ona bude mať veľaq kamarátov, pre jej milú povahu. Na nej vôbec nie je vidieť, že nepočuje, alebo niečo podobné. Netráp sa dopredu. Teraz to aj tak nevyriešiš. A potom budeš musieť. Tak si vychutnávaj chvíle krásne terajšie..... 😉

ajula25
28. sep 2009

Jani v stredu? no nemám nič v diári zatiaľ 😀 ale nie. celkom by sa dalo. kedy a kde?

zrzulka
28. sep 2009

No Ajuli🙂)) Tigrica🙂)))... ale ja by som to tiez asi tak riesila. Ono je to naozaj tazke ked si s tym chlapcom ani ucitelia nevedia poradit.... ach jo:(
ja sa netrapim len ma tieto veci zaujimaju, aby som sa vedela na to pripravit ....aj Michaelu🙂)) Aj ked ono sa na to asi ani neda pripravit. zalezi od situacie. Lenze ona je taka ze si necha. A este sa bude usmievat. uz sa nam to stalo ze malu ukusol jeden chlapcek a mala nic. tak mu to vratila a ten chlapcek zacal plakat. Bude to este velmi zaujimave ako tak citam.
Uvidime ako to bude, zatial deti predsudky nemaju, to len ich rodicia. len vies ako to chodi, kym inym sa nechaju ovplyvnit ked nie nimi.deti su take ako ich rodicia. Ak rodicia maju problem s ludmi a vychadzanim s nimi tak s velkou pravdepodobnostou aj z deti vyrastu konfliktni ludia:(((((na Michaeli zatial nevidiet ze jej nieco je ale ked niekomu poviem ze ma 2 roky tak uz tomu niekomu trkne ze aha tak tu nieco nesedi. kazdy jej tipuje tak rok a nie dva. navyse ona bude mat aj telesny postih takze to viditelne bude....

janka1874
autor
28. sep 2009

no neviem kedy ty môžeš ako končí Marek v škôlke
a kde no neviem kde by sa dali urobiť nejaké pekné foto tam pri Vás to nejako moc nepoznám teda prostredie len tu Anču ale ak je aj tam u Vás niečo pekné nemáme problém dofrčať

ajula25
28. sep 2009

Jani ak by sme to niekde tu, tak aj doobeda. ale je pravda, že Anička je krajšia.
Marek končí ako mne vyhovuje 😀 no najneskôr o 15.30 ale tak viem ho zobrať skôr. Len sama s dvomi deťmi nedorazím. Takže s Robom musím sa zosúladiť. Ale ak sa dohodneme tak na 16.30 tak v pohodke. 😉

zuzkazv
28. sep 2009

ahojte, ja mám tiež strach o môjho malého tiež je hrozne citlivý a keď sme aj na piesku a deti mu poberú hračky tak si nevie povedať že nedám alebo vráťte mi, proste pribehne ku mne a len sa na ne díva, pritom viem že ich chce späť. Aj dnes sme boli na návšteve u kamošky tri sme sa tam zišli s deťmi a on sa s nimi vôbec nehral lebo sa ich bojí a pritom sú to mladšie deti ako on ☹ . No uvidíme od budúceho septembra by mal ísť do škôlky tak dúfam že tam sa to trochu naučí nebáť sa detí.

ajula25
28. sep 2009

zrzul veru tak. Rodičia sú ovpyvňovatelia svojich detí. Ako píšeš. Snáď kým podrastie, tak tie predsudky sa prinajmenšom zmenšia. Lebo oni nevymiznú nikdy....

bocmanka
28. sep 2009

čaute fotografky, nové dvojnásobné maminy a pondelkové ospalkyne....xixixi
😵
u nás je kráááááááásne slnečno...
a v porovnaní s víkendom, kedy som fičala s deťmi sama, nám ochorel ocko, nádcha a zapálili sa mu dutiny a chorý chlap je horšie jak...
je to dnes total oddychovka...
ale zase na druhej strane, stále sme boli von a keď ho omrzelo ležať, postupne vyupratoval všetky izby..
a keď poviem, že vyupratoval, tak sa to u nás ligoce ako na vianoce, záclony, okná, prach...tak sme si večer otvorili akože vianočný šampus..xixixix a dnes som mu kúpila vianočný darček, pánsky krémik na vrásky, aby sa pri nás netrápil...
🙂 dnes idem s chalanmi na lyžiarsky tréning, máme korčule, tak budem mať 1,5h malú rozcvičku..sa aj teším, ockovi necháme romy

zrzulka
28. sep 2009

Ajuli tak tak🙂!

Boc dobre citam lyziarsky trening? ja uz zacinam vyrabat anjelov k vianociam 🙂)))))))))) A muzovi stale opakujem ako sa na vianoce netesim a ci by sa v nasej rodine nedali zrusit🙂))))) az mu to zacina liezt na nervy🙂 Uz nech je po a zase leto🙂))) a dovolenka... a.... to je este tak daleko:(

bocmanka
28. sep 2009

🙂 jasné zrzul....lyžiarsky tréning, máme ho celý rok okrem letných prázdnin, vtedy sú sústredenia napr.cyklistické, korčuliarske...inak 3x v týždni, korčule, bicykel, behy, lopty, štadión, telocvičňa...a už v novembri ideme do rakúska na ľadovec...takže trénovať treba, športu zdar!!...aj keď marko disciplínu nemusí a trénovať odmieta, tak ho nenútime...

bocmanka
28. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

takto dnes blbla v meste romy s kamoškou emou.. 🙂

zrzulka
28. sep 2009

Boc tak to ste potom inak akcna rodinka🙂 to kedy stihas prosim ta?🙂

zrzulka
28. sep 2009

jej zlate babulky. to maju ako rozcvicku.🙂)) Aj my to robime s michaelou🙂))ked cvicime hlava, ramena, kolena, palce..... tak ma az vybuchy smiechu🙂))) A romy ma aku paradnu siltacku. Krasne

bocmanka
28. sep 2009

🙂 no stíham, ale zase nestíham ostatné..ale žeby som vyzerala na také makačky, šak si ma videla...jak prútik nie som, ale verím, že teraz ako som prestala kojiť sa to upraví..a zase to budem ja, stará trochu chudšia ale nie prútiková bocmanka...aj cici aj rici...jak vždy

huleni
28. sep 2009

ahojte, tak my s niki sme uplne odpalene, najskor som soplila ja a som verila velmi naivne ze ju to nelapi ale noc bola priserna, sa az dusila soplami a zaspala az nad ranom troska a proste ona fici ale sople jej tecu odsavam ak diva a ked kychne no hroza...chcela som aj k doktorke zbehnut ked sme sa prechadzali ale uz sa tam zhlukovali male babtka na poradnu tak som si povedala ze ak sa nepolepsi pojdem zajtra , lebo nerada by som aby nejake babenko nieco chmatlo prave od nas...len som zvedava co doktorka povie ked pridem ze sopli,..co ste davali ked mali deti take silne sopliky? ja davam physiomer a rano som jej dala hedelix ze snad jej to troska precisti ak sa jej nieco chyta na hrdlo lebo troska zacala kaslat..no neviem co to bude.o(
a ked pisete o tych detoch ja mam uz teraz stres ked jej niekto bude robit zle ale budem verit ze sa tak nestane..niekedy to ale skutocne nejde inak len si odchytit to dieta, bohuzial niektori ti rodicia su fakt ....nenapisem aki...minule tu jeden chalan prisiel za nasim znamym a ze daj cigu akoze ten znamy ma skoro 2metre vysportovany a to prisiel nejaky 14r. chlapec a akoze cavo a on v nemom uzase ze prosim??? a normalne mlady ze tak chod do pi... ho chytil pod krk normalne mu dal facku ale normalnu vychovnu ziadnu ze by ho hodilo o zem a ze nech sa spamata..ani nie za 10 min. prisiel s ocom a zacal do toho znameho skakat a chytil pod krk aj jeho a povedal mu ze nech si najskor vychova decko a potom nech si ho chodi zastavat..to len priklad ze proste niektore tie decka su doma uplne ze hickane ci ak to napisat a je to od maleho veku a potom trpia tie normalne deti...ale je mi to luto ked to citam co vsetko nas este caka.o(

zrzulka
28. sep 2009

nechcem ti brat iluzie ale never tomu ze sa to zmeni. ja nekojim od 17tich mesiacov a zmeny k lepsiemu zial nebadam. Skor premyslam nad plastickou operaciou cickou lebo zacinam byt zufala ako hrozne moje cicky vyzeraju. nejako sa prestavam citit vo svojej telesnej schranke prijemne:((((( a to je zle znamenie.....nieco poriesime aby som bola spokojna🙂))

zrzulka
28. sep 2009

Huleni... to je fakt smutne. U nas na detskom ihrisku tiez vecer posedavaju vyrastkovia, no a povedz im nieco? Kose plne flias od lacneho cuca a ohorky vsade naokolo. Ani nechcem mysliet na to ze aj nas to raz mozno caka🙂)) este si uzivam to moje krasne, mile, obcas jedovite dievcatko🙂))) No ked bude po mne tak sa mam na co tesit.....🙂))) Po tatikovi ma face, po mne asi zdedi moju hroznu povahu:(((((( nieeeeeeeeeeeeeee....

aadula
28. sep 2009

ahojte, ste toho riadne popísali 😉

csiki Hanička je krásne bábatko 😵 😵 😵 a možno sa jej len nezdalo, že kde sa to zas ocitla 🙂

ajulka, ťažko je veru vysvetliť deťom takéto veci... Som si už s Paťkou tiež kade čo preskákala... 😝 Včera mi akurát spomínala..že ani neviem kde boli a nejaké stredoškoláčky na ňu zazerali..že aké hrozné tričko má..že z tesca..že žiadna značka... to je síce iný prípad..ale deti sa strašne vedia vysmievať..samozrejme nie všetky..našťastie Paťka to berie normálne a nerobí si z toho hlavu, že nemá značkové veci... a veď aj tesco má svoju značku 😀 😀 Oni mali tiež v triede takých grázlikov...vyriešilo sa to tak, že v podstate rodičov "si myslím" donútili dieťa preložiť na inú školu...ale tam iste nie je lepší..a teraz z inej školy ..priešiel k nim zas jeden chlapec..a tiež, že je riadne číslo... Tak ono sa to asi rieši tak nejak..čo myslím, že nie je bohvieaké riešienie

abetka
28. sep 2009

zrzul- aj ja byy som chcela podstupit plastiku prs. Ale este pockam, mozno budeme mat po nejakom case 3 babo, ja by som aj chcela, samozrejme, ze neskor, tak a potom mam toto v plane. Ja som tiez kojila obidve a moje prsia su ako ,,usi loveckeho psa, ale ritisko mi ostalo a ked schudnem, tak zasadne tvar a prsia a zadok zostava 😠

janka1874
autor
28. sep 2009

žienky ako sa to s tým octom čistí práčka? to mám liter osctu naliať tam kde prášok alebo ako? prosím poradte
ďakujem

abetka
28. sep 2009

jani ja davam do vylevky , kde ide prasok

ajula25
28. sep 2009

no tak o prsiach ja nepíšem. ale však vek nezakryjem, tak nech sú aké sú. Zemská príťažlivosť je sviňa....

abetka aj ja by som prijala tetie, a hlavne aby to bola babula. Ale manžel už má dve deti a stačí. Takže asi v inom živote.

abetka
28. sep 2009

ajul- ved MM je teraz na tom, ze momentalne by to nebolo vhodne, ale keby sa stalo, tak co uz. Ale radsej neskor. Teraz je toho dost. Ja to planujem ako Telinka, alebo abbi 🙂

ajula25
28. sep 2009

abetka ja by som zasa brala po sebe teraz už. To potom máš stále malé deti. Aspoň teda ja by som si to tak naraz odkrútila. Ale to je iba môj sen....čo už. Nejako som sa s tým už zmierila.