Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

martinaj
10. feb 2010

abbi tak dobruuuuuuuuuuuuuu 😉

silvika
10. feb 2010

mati ty uz chodis do ruzinova do poradne co? co mas nove?

lenka85
10. feb 2010

tiny uspim ho dudlom, on sa ani nepreberie v podstate, len vstanem, dam mu dudel a spi... preto sa mi to zda take nezmyselne, ze musim vstavat. Preto chcem nech uz konecne prespava, ved vstavat kvoli dudlu - podla mna uuuuplne zbytocne, pre tomiho asi nie🙂

janka1874
autor
10. feb 2010

lenka preto mám positeľku hneď vedľa postele len natiahnem ruku a hotovo 😀 😀 😀

práve hovoria v STV o odplienkovaní 🙂

abbi skoré uzdravenie

ajula25
10. feb 2010

ahojte
no tak vidím, že detičky "trápia" maminy. Ale však ono to prejde. Pár mesiacov, či rôčkov a potom vám aj bude ľúto, že nie sú takí maličkí a že po vás vláčia ústa..... 😢

Jani a čo múdre hovorili? teda o tom odlpienkovaní. My stále kakáme do plienok, porpípade do gatí. Síce už 25x sa vykakal do nočníka, ale tak zatiaľ to nie je nič moc. 😒 Neviem ako to mám urobiť....no čo no. Veľa vecí neviem!

telinka
10. feb 2010

čááágo belo 🙂

leni nase deti len co sa narodili uz im mangel cpal dudel do ust , strasne sa bal ze si zacnu cucat palec ako jeho segra ...tusim do 12 rokov sa to nemohla oducia a strasne krive zuby z toho mala aj ten palec sa jej stale supal , tak volil "teoriu mansieho zla" 😀 😀 😀

janka1874
autor
10. feb 2010

že si to detičky uvedomujú až od 2rokov a vôbec ich do to ho nemáme nútiť a hlavne nekričať nekričať a nekričať takže nič múdre nepovedali

lenka85
10. feb 2010

ajula musis vyckat kym to pride same... toto nepredbehnes

bocmanka
10. feb 2010

😵 no čaute,
csiky...balíček zabalený, cestuje k vám
abbi...dobrú noc, v sobotu som v nitre, aspoň si prídeš po veci, ja sa v nitre nevyznám, budem na nejakej vysokej škole, dám ti navigáciu kde presne, prišla by si?....do mojich narodenín by to bolo super sa konečne PRVýKRáT uvidieť...!!! 😀 😀
máš na to ešte 9 dní....
ja som tu dnes mala kamoškinu emmu, je rovnako stará ako romy a úplný protiklad som sa tu pučila...
ona má cumeľ furt v ústach, my sme ho vypľuli v 3 mesiacoch, nosí plienky, my iba na noc, ale zväčša sa pýta aj v spánku a potom spinká ďalej, a napokon do tretice,
romy rozpráva, navigovala ju u nás v byte, prikazovala čo má robiť, a ema urobila, ale slovka nepovedala, všetko bolo "hmm" a "totoooo"
takže žiadne starosti, deti majú podľa mňa čas, kedy samé uznajú za vhodné sa pýtať cikať, vypľuť cumeľ, či začať rozprávať..

ajula25
10. feb 2010

leni ale dokedy čakať? však on tuším aj do školy s plienkou pôjde. Ja už neviem. Najlepšie je, že on vie, že mu treba, ale keď ho capnem na nočník, tak radšej to zadrží a do nočníka nič. Vyciká sa, to hej, ale to druhé? 🙄

Jani takže také múdrosti, čo dávno vieme....hmmmmmmmmm

lenka85
10. feb 2010

boc presne.. kazde dieta je ine a porovnavanie nema zmysel. Zbytocne sa tym len deptame...

csikike
10. feb 2010

ajul, aspon nema zapchu ako nas, co z toho, ze je od leta bez plienky ked radsej zadrzi ako keby mal kakat 😔

janka1874
autor
10. feb 2010

ženy ale viete ako mne ide na nervy že Sendy nič nehovorí ja už som z toho zúfalá ona pekne vysvetlí ale jej slovník toto, tam, po (to je poď), do (dole), hapa (sadnúť) a len také sktratkové veci ale ani jedno slovo nepovie celé zo všetkého len 2 písmená

ajula a neskúšala si veľký záchod? u nás už je nočník odložený pre Viky tak sa rozhodla Sendy a nám je to jedno keď chce veľký záchod tak nech sa páči má tam redukciu sama si ju položí už len hore jej pomham ale aj má schodíky len do nášho rozmrného záchodu sa všetko nevopchá 😀 😀 😀 😀

u nás krásne svieti slniečko a je príjemne len neviem čí ísť s nimi von Viky dosť aj kýcha aj pokašliava ale teplotu nemajú Sendy len sople do prčic normálne sa neviem rozuhodnúť

lenka85
10. feb 2010

jani ak nefuka tak podla mna mozes

ajula25
10. feb 2010

jani nechce ani na veľkom ani na nočníku....neviem fakt. Ale snáď raz....
Csiki práveže aj on zadržiava a potom aj celý deň nekaká a na druhý deň s plačom. Však aj preto ma to hnevá.

tinyleaf
10. feb 2010

abbi, janka...no tusim som v noci viac unavena a horsie sa mi prebera, ked spim tie dve hodiny a potom sa mala zobudi ako ked je hore v priebehu hodiny trikrat. Vtedy totizto ani nestihnem zaspat. Ale uz som si na to nejako zvykla, sama sa cudujem 🙂 Ked do 20 minut zaspi, je to v pohode, horsie je ak zacne revat, ze nechce ani pit, len place.

janka1874
autor
10. feb 2010

ajula tak potom neviem neporadím my sme začínali v lete a aj keď bolo dosť mláčok no našťastie len na plávačke utrelo sa a išlo sa ďalej ale viem že ma to tiež štvalo no čo už

tinyleaf
10. feb 2010

lenka, aspon ze Tomi chce dudlik. U nas sa nan slecna stale nenaucila ☹

tinyleaf
10. feb 2010

ajula, netrap sa s plienkami, ja som to uz vzdala. Ved sme zacali v lete, par mesiacov som sa snazila pravidelne davat na nocnik, ale efekt ziadny, tak som sa na to vykaslala. Davam ho pred spanim a rano cikat, to ca vycika na serbel alebo do zachoda, ale inak stale do plienky. Hovorim si, ze tak v maji zacneme znovu a dufam, ze sa to do konca leta podari

lenka85
10. feb 2010

tiny urcite.. u nas to bolo ako som uz spominalal zo dna na den, sama zacala chciet... a chlapcom to vraj trva dlhsie, neviem co je na tom pravdy...
A s tym spankom, neboj, za taky rok sa uz hadam vyspime do ruzovucka ruzova...

simka9122008
10. feb 2010

Ahojte kočky, tak konečne mám čas sem nakuknúť, už som vás aj stihla dočítať, včera som mala vybavovací deň, ráno som varila, potom som išla pozrieť babku, lebo je chorá, s deťmi bola mamina a potom som išla na súd kvôli výživnému pre malého, no tam som nič nevybavila a nakoniec som šla trochu po obchodoch, nakúpiť drogériu a tak, malému som kúpila rifle a triko a sebe podprsenku pod svadobné šaty a 2 triká za 5 eur, poobede mi mamina zafarbila vlasy a ani som sa nenazdala a bol už večer
Chorým prajem skoré uzdravenie, my sa už cítime fajn, už asi v piatok dám malého do školy, majú karneval, no ešte berú obidvaja ATB, ale už sú v pohode, no a v nedeľu príde kamoška z Anglicka, tak ideme trochu na ženský výjazd sa tešííííííííííííííím
Ajula s odplienkovaním sme na tom podobne 😒
Diétovanie mi ide super, za týždeň a pol mám dole 3,5 kila

janka1874
autor
10. feb 2010

teda simka a to tou delenou stravou?

simka9122008
10. feb 2010

No začala som znova s 90 dňovou, už mám 64 kg

janka1874
autor
10. feb 2010

aha tak tú neskúšam pokiaľ kojím ale aj potom na ňu asi nemám dosť nevov 🙂

simka9122008
10. feb 2010

keď som bola u teba som mala myslím 66,5, no išla mi hore na 67,5 až 68 😠 skoro

janka1874
autor
10. feb 2010

to si už riadna kočka 64kg 🙂

simka9122008
10. feb 2010

Skús to delenou stravou, to je niečo podobné, s tým ti to určite pôjde dolu

simka9122008
10. feb 2010

No ešte nie, musím zísť na 60 určite, no aj 55 by bodlo, uvidíme ako to pôjde

lenka85
10. feb 2010

simka tebe tusim tie pripravy na svadbu dodali tolko energie, ze by si mohla rozdavat... tak ja sa hlasim ako prva

janka1874
autor
10. feb 2010

no žienky už to vie celá rodina tak to prezradím aj Vám ak všetko dobre pôjde (čo teda ešte nevieme) nech už začne jar a možno aj my budeme mať v lete svadbu teda koncom leta ale všetko je ešte veľmi otvorené ale to bude len taká maličká tak mi nejako nič moc pripravovať netreba

ženy moja Viky práve ťahá 4 hodinu spania páni to je výkon 😀 😀 😀 teraz neviem či je to tou chorobu alebo sa stal zázrak a bude spávať ako Sendy 😀 😀 😀