Deti s autizmom. Pomoc s bakalárskou prácou

timik85
3. apr 2008

Dobrý deň všetkým mamičkám, oteckom a každému kto si číta toto fórum 🙂
Volám sa Timea a študujem psychológiu v 3.ročníku. Momentálne pracujem na bakalárskej práci.
Keďže sa už 3roky dobrovoľnícky venujem deťom s autizmom, vybrala som si tému vzdelávanie detí
s poruchami autistického spektra. V rámci výskumnej časti chcem zistiť a porovnať názory rodičov autistov, rodičov zdravých detí a odborníkov na otázku integrácie autistov do bežných škôl.
Práve preto Vás chcem veľmi pekne poprosiť o pomoc s vyplnením dotazníka.
V dotazníkoch sa nenachádza žiadna otázka vyžadujúca hlbšiu znalosť problematiky autistov,
je potrebné len aby ste mali predstavu o tom, aké autistické deti sú.
Ide v ňom len o vyjadrenie názoru, či si myslíte, že zaradenie týchto detí do bežných ZŠ
je dobrý nápad alebo nie.
Chcem teda veľmi pekne poprosiť Vás, rodičov zdravých detičiek, ktorí ste ochotní mi pomôcť, pošlite mi, prosím, do IP Vašu emailovu adresu ( alebo ak s tým nemáte problém kľudne napíšte rovno do fóra) a ja Vám svoj dotazník pošlem. Ak by sa tu našli aj rodičia detí s autistickými poruchami, bola by som veľmi rada keby sa mi ozvali.
Ďakujem Vám veľmi pekne, prajem všetko dobré Vám aj Vašim rodinkám 😉

PS: akékoľvek otázky a nejasnosti bez problému zodpoviem🙂

nitka
3. apr 2008

liliankab@centrum.sk 😉

denisa2214
3. apr 2008

denisa@cmd.sk 😕

janis24
4. apr 2008

timik ahoj, som šk. psychologicka a v nasej skole mame 2 autistickych chlapcov, ktori su individualne integrovani uz niekolko rokov a celkom dobre poznam vyhody ale aj uskalia ich integracie, takze ak budes potrebovat nejake info, napis IP... 😉

timik85
autor
4. apr 2008

Ahoj, ďakujem dobrým dušiam, ktoré sa už ozvali 🙂 Chcem ešte dodať, že by mi veľmi pomohlo keby sa mi ozvali aj vyštudované psychologičky a pani učiteľky prvého stupňa ZŠ 🙂 Stále je tých názorov veľmi málo, tak prosím, ak môžete pomôžte.. ďakujem veľmi veľmi..pekný deň;)

timik85
autor
5. apr 2008

Hmm, neozývate sa... Asi je ešte stále problém týchto detičiek málo znamy ☹

eva4444
5. apr 2008

timik mozno keby si dala par kratkych otazok tak skor ti baby zodpovedaju, vyplnit dotaznik trva urcite min. hodinu a tu si baby s detickami vela krat setria 😒 😉

timik85
autor
5. apr 2008

Ahojte, aha, tak v tom je problem, to znie asi strasidelne,ze dotaznik 🙂 No to je dokopy 45 tvrdeni, pri ktorych len zaskrtavate ci s nimi suhlasite alebo nie.. takze myslim,ze to moze zabrat max 15 - 20minut, urcite viac nie 😉
Jasne, chapem, ze kazda mamina chce byt co najviac so svojim mimcom, ved aj ja raz budem na tom rovnako 😀

alami
5. apr 2008

alami@post.sk 😉

timik85
autor
6. apr 2008

ďakujem alami 😉

timik85
autor
7. apr 2008

Prosím, nenájde sa už žiadna ochotná osôbka? ☹

timik85
autor
9. apr 2008

Ahoj vsetky maminy, tak Vas este raz prosim, potrebovala by som este 10 rodicov zdravych deticiek...
Ak je tu este nejaka osobka, ktora ma predstavu o tom ake su autisticke deti a bola by ochotna vyplnit mi ten dotaznik, tak velmi velmi prosiim.. dakujem, prajem vsetkym pekny dnik 😉

eriqe
9. apr 2008

eriqe@eriqe.sk
inak som ucitelka na prvom stupni a robila som asistenta malemu autistovi integrovanemu v beznej triede 😉

liliandax
9. apr 2008

ahoj timea 🙂
ja ti en dotaznik rada vyplnim, posli ho na anaidka@azet.sk 😉

tesoro
10. apr 2008

tesoro zavinac (sorry ale nemam sk klavesnicu) post.sk

leteku
10. apr 2008

Tiež ti rada pomôžem, robila som v DSS a v skupine som mala dve autistické deti.
leteku@petrzalka.net

lentilka23
5. aug 2022

Zalezi od IQ daneho dieta s PAS. S normointelektom nie je problem integracia. Bez normointelektu to uz nieje mozne.