DPD uloženie balíka na odbernom mieste bez môjho súhlasu

8. nov 2023

Stalo sa to aj vam ze kurier dal vas balik bez vasho vedomia na odberne miesto aj o dve dediny dalej a ani ste o to neziadali? dnes mi mal byt nimi doruceny balik z dmky klasicky na adresu.No medzi tym som bola bohuzial v obchode pretoze mali prist az poobede.Ani to nedodrzali.Tak ked som dosla domov rychlo som si teda zmenila na zajtrajsi datum A potom navecer ma skoro vykotilo ze balik je na odbernom mieste kde som si ja sama ziadala ho nechat.No tak to urcite.Hned som tam aj pisala ale este sa neozvali.Bol vam nakoniec balik doruceny na adresu alebo ste sa museli tahat na odberne miesto? pretoze za prve je vyplateny a za druhe som tam v zivote nebola a ani neviem kde to je.To si ako môzu takto dovolit supnut to hocikde bez suhlasu.Teraz neviem co s tym

minesasubu
8. nov 2023

kurier da balik na ine odberne miesto vtedy ak je povodne plné

colsami
8. nov 2023

Bola urcena presna hodina kedy kurier pride?
Ak nie, tak logicky ze Ta nebude cakat ked nie si doma, on neviee ze si v obchode ci v praci a kedy prides 🙂

autor
8. nov 2023

@minesasubu ake povodne? mne mal byt doruceny domov na adresu.Keby aspon dodrzia cas tak nepoviem ani slova doma by som bola.Taka som nastvana

autor
8. nov 2023

@colsami bola medzi pol jeden az pol dvanast a on dosiel okolo pol 10 co som bola v obchode.Naco to tam pisu ak uz ani to nedodrzuju.Volakedy toto nerobili.Prave kvoli tomuto sa snazim kurierom vyhybat ale dmka inu moznost dopravy ani nema

pininka1
8. nov 2023

Mne sa to stalo minulý týždeň so SPD. Volal mi, bola som na poschodí, presne o 8 minút som mu volala späť, už nedvíhal a za minútu mi prišla sms ze je to na vydajnom mieste. Samozrejme v inej dedine, nedalo sa platiť kartou. Volala som im ci je to štandardný postup, keďže sa mi to nikdy nestalo, objednávam bežné, keď aj nedvihnem volajú mi opakovane, doručia aj na druhy deň, za to som si zaplatila. Na infolinke povedali ze výdajne miesto mam po ruke a ze je to štandardný postup. Tak som povedala ze je to poslednýkrát co som cez nich objednala

autor
8. nov 2023

@pininka1 preboha.Ja ani neviem kde to je to vydajne miesto.Muz ani neni doma ja bez auta.Ten balik ma aj niekolko kil.No uz mam pokazenu naladu paradne teraz.A ze klasicky postup? v zivote toto nerobili.Aspon mne sa to nestalo

anonymous87
8. nov 2023

Mne to urobilo dpd minuly tyzden. Este rano mi prisiel mail, ze mi bude doruceny balik. Asi o 2h mi prisiel mail, ze je na odbernom mieste. Nastastie 5min od domu. Ale zaplatene som mala dorucenie na adresu. Na mail, ze halooo mi nikto nereagoval… dnes mi iny balik normalne dorucili. Cize nechapem 🤷‍♀️ ja objednavam casto a s dpd som mala len dobre skusenosti

cyberk
8. nov 2023

Stalo sa mi nieco podobne s GLS. Nedali mi ani vediet, ze dnes dorucuju balik, v ten den som mala zmeskany hovor, zavolala som naspat, na to povedal, ze ho da na odberne miesto a zlozil. Nedvihal uz. Zavolala som na zakaznicku linku, rozhorcena popisala situaciu, ospravedlnili sa, ze toto nie je standardny postup a mal sa pokusit o opakovane dorucenie nasledujuci den, ale ze ak som doma zavolaju mu, nech mi ho doruci hned. Tak sa aj stalo. Od vtedy s tym kurierom nie je problem.

belllinka
8. nov 2023

@cyberk to, ci ti poslu rano sms o doruceni balika nezalezi od kurierskej spolocnosti, ale od toho, ci to ma obchod zaplatene

cyberk
8. nov 2023

@belllinka vazne? To som netusila, takze obchod moze poslat balik a mne email od kurierskej spolocnosti nemusi prist a len tak zavola kurier.. no dobre vediet 😅 diky

autor
8. nov 2023

@cyberk no ved prave nepoviem keby je tych pokusov niekolko o dorucenie a potom to daju na vydajne.Ale takto.No nic aspon ze susedu mam fajn tak tam somnou autom skoci.Ale teda sklamali ma riadne a to dpd som mala celkom rada lebo sa dalo na nich volakedy aspon spolahnut

nevenka
8. nov 2023

Mne zas GLS, ale s tym, ze som dala odber v 1 konkretnom Alzaboxe, vyhovorili sa, ze to "pokazili" v eshope a zadali zle udaje. Malo sa platit kartou, bola to dobierka a mne prislo oznamenie, ze je to tam ulozene. A nic dalej, no ale ja som to potrebovala zaplatit a potom vyzdvihnut 🙃. Tak ked som na druhy den urgovala GLS, ze co je s mojim balikom, tak mi pani asi o 2 hodiny napisala, ze to ulozili v GLS boxe. Bolo to sice na 1 sidlisku, manzel po to siel, ale nechapem potom, preco mi prislo oznamenie o ulozeni v Alzaboxe 🙃. A teda keby som sa nespytala, tak ani neviem, kde je...🤔.
Ale ze to ulozia takto daleko, uff...

kaktusik007
8. nov 2023

stalo sa mi to, neviem uz ktory kurier.... Neznasam kurierov odvtedy 🤣 a teda spisala som vtedy aj oficialnu staznost na neho a fakt som nasrato volala na tu ich infolinku..... proste ani sa neobtazoval volat, rovno to dal na to ich zberne miesto so sialenymi otvaracimi hodinami...... nonsens.
ak musim riesit kurierom / zial niektore eshopy inak nezasielaju / vyslovene pisem datum, kedy nepreberiem tovar, a ked mi kurier vola sa s nim vacsinou dohodnem ze doma nie som, a ze kde bude on o tolkej a tolkej - a potom ho nahanam po okoli 🤷🏼‍♀️ ale teda klop klop, len ten jeden bol fakt mimo, inak mam s nimi ok skusenosti.... ale aj tak preferujem jednoznacne packetu.

79viktoria79
9. nov 2023

balik je na odbernom mieste kde som si ja sama ziadala ho nechat" ved ho mas tam kde si chcela, akože nechápem čo chces? myslis,ze ked nebudes doma,bude k tebe chodit kurier este raz? kto by to platil? treba nosiť telefón so sebou,a komunikovat s kuriérom 😊

zuzanka.zuzu
9. nov 2023

@79viktoria79 možno by to chcelo čítať s porozumením 😉 a čo sa týka druhej poznámky či si myslí že k nej budú chodiť ešte raz, tak áno, bežne mi doručujú 2 dni po sebe, čo si teraz objavila teplú vodu? 😀

@nevenka ehm glsbox a alzabox majú zmluvy o spolupráci, stačí čítať bežnú tlač, už asi rok sa o tom hocikde píše, aj pošta chce tieto boxy sharovat s inými dopravcami lebo 5 firiem 5 boxov vedľa seba na nejakej dedine sa proste neuzivi 🙈

autorka - áno, stáva sa mi to, ale mne to vyhovuje, nerada čakám na kuriérov 🙂 a čo sa týka rozhorčenia nad "ale ja som to mala zaplatené" tak väčšina obchodov má približne rovnakú taxu za doručenie či už domov alebo do boxu, ja sa práveže čudujem že v SR ešte aj v poslednej r*ti doručujú až domov, v zahraničí bežné že výber pošty je na nich a "proklientsky sa ti ho budú snažiť doručiť čo najbližšie" čo nie vždy vyjde a vznikajú humorné situácie kedy treba ísť na iný polostrov a podobne 😀 akurát v SR sa ide obvolať pomaly policajné prezídium ako si dovolil kuriér doručiť o dedinu ďalej 🙄 nebojte, o 10-15 rokov budete rady za dedinu ďalej 😉 daj si magnézium a choď pre balík.

isis234
9. nov 2023

Preto je najlepšie poslať dobierkou na poštu. Je to drahšie. Ale vyberie si to do 18 dní, keď má človek čas.
Dávam si posielať blaík i na Packetu, blízo nás, do obchodu. Majú otvorené do 19 hod.
Pár krát mi prišiel balík kurierom. Poslali mi SMS čas kedy približne príde. Potomm volal.
Zavolaj, alebo pošli mail odosielatelovi, že ti poslali balík na miesto, ktoré si si nežiadala. Mal ti byť doručený spôsobom, ktorý si uviedla.
Ak to nechcú robiť kurieri, nech si nájdu iné zamestnanie. Je to asi obtiažne ale nedoriešené, pretože ak si objedná na adresu a nie je doma, mali by to odviezť do expedičného skladu a potom odtial doručiť. Ak v práci nie je čas zdvihnúť mobil, ako mu má odpovedať hneď? Všeti nie sú stále doma a na mobile.

pininka1
9. nov 2023

@79viktoria79 neviem o com tu píšeš, bežné doručuju aj na druhy deň, ja som ešte nezažila kuriéra ktorý by to neurobil, dokonca mi donesú aj do prace, ak nie som doma, všetko sa dá, len zjavne ako čítam noví kuriéri majú nové pravidlá. Kto mne zaplatí ze musím ísť vybrať peniaze 6km a potom ďalších 12 na akože výdajne miesto ktoré nikde nieje uvedené? Akože kontaktovala som kuriéra po 8 minútach, ešte nemohol byť ani pri našom dome, nie to ze v inej dedine a dávať balík do výdajne a ja už som mala sms ze je to tam. Čistý biznis toto s danou predajňou, keď som tam prišla milý pán ma začal obskakovat nech sa idem pozrieť do celej predajne co všetko tam majú. Inak by som tam v živote nepachla

cezpat
9. nov 2023

Ja som si dala hneď presmerovať balík do alzaboxu, na druhý deň mi volá kuriér, že či som doma 🤷... a nakoniec o dva dni mi príde správa, že balík mám na výdajnom mieste, asi km od domu... 🙆

vevesh
9. nov 2023

@zuzanka.zuzu v takom nemecku ti to dorucia domov aj v poslednej dedine z dedin bez akehokolvek fn a ani nahodou neexistuje, ze to da na nejake zberne miesto bez mojho vedomia o x dedin dalej- v kazdej jednej dedine je minimalne 1 zberne miesto a 1 boxovna. Ak aj nahodou da do boxu (ze sa mu to nechce vlacit ci mas konto v boxovni), mozes poziadat dalsie 2x o dorucenie domov na adresu. A takisto to moze normalne nechat u teba "na tajnom mieste", ktore si sama rozhodnes ci u susedy xy. A nie ze ja budem zhanat baliky v tramtarii o 4 dediny dalej ci v predajni z nonsens otvaracimi hodinami bez toho, aby som s tym suhlasila🙄🙄🙄🙄🙄🙄 alebo, ze mi budu zatajovat, ze balik nemaju (stalo sa tiez). Mimochodom tazke baliky sa urcuju s presnou hodinou a volaju 10-20 minut vopred a idu na istotu, dokonca je aj appka, kde si kuriera sledujes a vidis, kde je momentalne, kolko zastavok ma pred tebou a kedy asi pride k tebe domov...

79viktoria79
9. nov 2023

@pininka1
no neviem kde žiješ,ale kuriéri uz na druhy deň nedoručuju dosť dlho, dá sa presmerovat balik,alebo zmenit den dorucenia,ale doručujú iba raz, aspoň teda u nas,a nový kurieri su to neni

pininka1
9. nov 2023

@79viktoria79 no neviem kde žiješ ty, lebo minulý týždeň mi takto doručoval na druhý deň a týždeň pred tým to isté.

saxana000
9. nov 2023

Ano ulozili ho niekde v tramtatri ale nasledujuci den bol normalne doruceny na adresu.

autor
9. nov 2023

no mne dneska odpisali že to preveria a aj sa ospravedlňovali že to mal kurier znovu doruciť na adresu ak som si tak zadala.Takze tak.Ale uz aj tak neskoro lebo dneska som pre to bola

isis234
9. nov 2023

@79viktoria79 doručujú aj na druhý deň. Zrejme záleží od kuriera a spoločnosti v ktorej pracuje