icon

Hanblivosť vo vyššom veku

6. jún 2022

Ahojte
Chcela by som sa vedieť či nemáte niekto takýto problém aj vo vyššom veku ..že sú dnu kedy sa hanbíte ale že totálne ľudí .
Myslíte že by to je dedične? Ja a sestra máme také stavy a to už budeme mať 40👀rokov
A viem že toto veľa ľudí zneužíva ,keď je niekto kus bojazlivy ..niekedy až šikana

avatar
lienkazuzu
6. jún 2022

Ja mam cez 30 a velmi sa bojim ludi,som hanbliva a utiahnuta, niekedy vyslovene az v strese pri kontakte s cudzimi ludmi,avsak vekom a skusenostami to uz viem zahrat na chvilu aj na extroverta 😂 cize odporucam obrnit sa a tvarit ze si strasne ok,aj ked nie si,mne to funguje cely zivot 🤷‍♀️ dedicne pochybujem,skor odkukane. Neboli taki aj vasi rodicia,alebo niekto blízky,co vas ovplyvnil? Ak vas to velmi trapi,rieste to s terapeutom 😁

avatar
lejusinka
6. jún 2022

Nie je to dedicne. Ale ak obe mate tieto stavy tak to bude rodicovskou vychovou. Tiez ma otec vychoval tak ze som sa hanbila aj po ulici chodit….pomohlo mi si to priznat, vyriesit v sebe a uz nemam problem s chorobnym hanbenim.

avatar
valeria_h
Autor odpoveď zmazal