Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

jeliska
23. jan 2009

dobre ranko 😉 tak asi som tu prva dnes elina vstala rano o 6,00a nie a nie spat aj teraz ju uspavam a nic no asi pojdeme von. 🙂
rejocka co sa tyka toho refluxu tak je to onemocnenie ktore najcastejsie postihuje novorodence a zhruba ked prejdu na tuhu stravu tak to uz bude lepsie.Oni vlastne nemozu udrzat mliecko a hned sa im to vracia naspat .Maly Tobias to nemusi mat lebo je este malinky a vysiel iba pred 3 dnami vsetko je pre nho nove este sa nenaucil ako ma tahat prso....ale ak by to trvalo este dnes ze fakt vsetko vyvracia tak ja by som to povedala doktorke .Niektori doktori na to kaslu...Mojej sestre maly vsetko vyvracial ale komplet vsetko nielen ublikanie ☹ a chudacik pustili ho z nemocnice a potom ked ho sestra kojila tak jej stale vracal az s nim isla do nemocnice a on uz bol dehydrovany.Potom mu robilli vysetrenie a potvrdilo sa ze ma reflux.Poznam vela mamiciek co ich babena maju.Potom ked babena prejdu nea tuhu stravu tak to uz je lepsie lebo to mu zaludok udrzi.Ale niekedy ked maly vypije napr. caj tak sa este stane ze ho hned vyvracia a pri tom ma uz 11 mesiacov.Zostane ti to aj v dospelosti ale vlastne ty si davas pozor aby si nepila tolko kolko neuneses a aby si nevracala 😒
Tak to je tak skratke dam ti link kde o tom viac babeny pisali a co to zazili
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
inac potom sa dava na zmiernenie Nutriton je to zo svatojanskeho chlebika ale napr. mojmu synovcovi nepomohlo ani to trapili sa az do 4 mesiaca kym ho sestra nezacala prikrmovat ☹
Tak dufam ze som ti aspon trochu pomohla a dufam, ze tvoj synovec ho nema vela stasticka a zdravicka mu zelam 😀 😀 😀 😀

ada11
23. jan 2009

ahojte žienky, tak my máme po tých odberoch, plačinkala, chúďa moje ☹ , ale nebolo to až také neznesiteľné 😉 V pondelok budú výsledky, tak uvidíme, ináč dnes už neteplotuje.
K tomu refluxu, aj Maťka ho mala, 1 až 2 razy za deň vyvrátila komplet dávku jedla, ale u nás to trvalo dlhšie, ju strašne dávilo pri papaní až do 2 rokov. ☹ Lenže Maťka bola špecifický prípad - keďže bola predčasná, tak ju museli sondovať, tak si teda užila. ☹ ☹ ☹
Taký klasický gastroezofageálny reflux trvá väčšinou do prechodu na tuhú stravu, ako bolo už napísala jeliška 😉

lucinka1104
23. jan 2009

Ahojte dáko to tu zanedbávame 😒
my sme dnes mali celkom fajn dníček malý bol dobrunký len teraz haja zase pôjde neskoro 😠 zaspal v kočíku a nemám to srdce ho zobudiť

monikat75
autor
23. jan 2009

Ahojte, Adi som rada, že malinká ti má už po tých odberov, dúfam, že konečne zistia príčinu tých teplot. A tiež ma potešilo, že už neteplotuje, určite si šťastná, že sa z toho pomaly dostáva. 🙂

ada11
23. jan 2009

monika áno som rada, ale mám aj obavy, lebo to bolo už tretí raz za 166 dní a bojím sa aby za pár dni nezačala znovu ☹ Už mám takú neistotu, trošku viac sa pomrví ako inokedy a hneď ju opačujem, či nie je horúca, už ako na nervy 😕

lucinka, aké mal malinký príznaky pri tom zápale uška?

lucinka1104
23. jan 2009

v noci bol strašne nekľudný často sa budil , myslela som že zo zubkov ešťe nemáme ani jeden 🙄

ada11
23. jan 2009

lucinka, aj mu vyšetrovali ušká, lebo to je veľmi zvláštne, že sa len budil 😕

lucinka1104
23. jan 2009

ada no mesiac to bolo taktoa potomsme šli k dr lentak tá nas poslala k na krčné no a mal silný zapal museli mu to prepichovať ušká bolia len v noci

denduska
23. jan 2009

zeny, tu ste...? 😕

jeliska
23. jan 2009

ajojte babeny
adi drzim palce aby ste uz mali konecne zdravicko pre vsetkych
lucinka mozes byt rada ze mas takeho spaca 😀 nasa prespi 20 min doobeda a poobede 30 min aj dnes som s nou isla von a nic nechcelo sa jej .
a vy ako monika a denduska 😀

denduska
23. jan 2009

my sme dnes spali na obed dve hodiny 😨 to bol historicky moment, musim napisat niekde...
veru vsetkym babatkam len zdravicko, to je naj
zajtra ma byt vraj otras pocasie 🙄 ale v prahe mozno nie 😀

jeliska
23. jan 2009

no dendi aj un nas ma byt skaredo a tebe emma tiez nechce spavat dlhsie teraz sa mi mala zobudila tak som ju isla kojit 🙂

jeliska
23. jan 2009

Mmiochodom z jedneho prsnika nemozem kojit 😅 pri bradavke sa mi vytvoril jak nejaky pupak alebo vred to vYzera neviem co to je aleked sa toho dotknem tak ma cele prso boli, nevies co to je ? 😕

jeliska
23. jan 2009

sa bojim ci nemam mastitidu .... ☹ nikdy som s prsami zadny problemy nemala

denduska
23. jan 2009

emma mava take 20 minutovky, proste si hodi slofika..tak parkrat za den....
fuuuha, neviem co to je, ja mam tiez take ale male a rovno na bradavke a obcas je to cervene...a trocha stipe ale inak nic, ked potriem kalciovou mastou tak je to chvilu dobre potom sa to zas ozve....
a mas aj teplotu? a prso je horuce? pri mastitide byvaju vysoke horucky....

jeliska
23. jan 2009

tak to nemam nie je horuce mozno to nic neni 😒

jeliska
23. jan 2009

je to take tvrde a taka hrcka

jeliska
23. jan 2009

inac ked sa dotknem toho tak ma to boli ostatne nic 😖

denduska
23. jan 2009

moje....nie je to nejaka ragada? ci je to skor ako vyrazka take napuchnute?

jeliska
23. jan 2009

vyzerato ako vyrazka prave som kukla na net a vyzera to ze mam asi jeden upchaty mliekovod 😖

monikat75
autor
23. jan 2009

Ahojte už som tu aj ja, máte pravdu, najlepšie je keď sú detičky zdravé, aj my sme dnes s malým boli na chirurgii lebo predstavte si na jazýčku sa mu spravila taká vyrážtička /aft/ a prirástlo mu to k ďasienku, takže teraz vôbec nevie vyplaziť jazyk, iba tak trošku s ním hýbať. No a dnes sme boli na chirurgii a mysleli sme že už mu to prerežú. Ale kdeže, doktork nás poslal ku primárke z detského odd. a tá bez toho aby videla nášho malého tak nás poslala na krčné, a krčná doktorka nás vyslala na vyšetrenie do Rožňavy /to je od nás 4O km/ lebo ona sa bojí to prerezať.
No viete si predstaviť, že ja s takým malým bábom mám čakať v čakárni medzi dospelákmi a chúďatko tam nie sú ani prebalovacie pulty a to nehovorím že netuším kde ho budem kojiť. Takže mi máme takýto problém. Dúfam že mu to do stredy praskne a zahojí sa to aby sme nemuseli do tej Rožňavy vôbec ísť.

monikat75
autor
23. jan 2009

jeliska ak je to tak z toho môžeš mať ten zápal prsníka čo som vám opisovala musíš si nájsť takú bielu bodočku na bradavke a pokúsiť sa ju zoškrabnúť /moja osobná skúsenosť/ keď sa ti to podarí tak sa nezľakni lebo ti začne silno striekať mlieko a zatým hneď malú nakoj z toho prsníka a bude po probléme

jeliska
23. jan 2009

ahoj monika no to je teda strasne to co si ti doktori nevymyslia nemas nic na praci len behat z jednej ordinacie do druhej 😠

jeliska
23. jan 2009

moni ja ten pupak mam vedla bradavky a nie na bradavky, mam si to aj tak i ked tam nemam nic biele 😖

denduska
23. jan 2009

jeli, tak to ti nezavidim, to som mala aj ja, fuuuj, ale mna cely prs bolel a mala z neho ani nechcela, mne pomohlo sprchovat teplou vodou a pod nou skus vytlacat mlieko alebo ak mas tu nahrievaciu lampu tak tym...

monci, no tak toto nema chybu 😠 ani neviem co ti mam na to povedat....

tana012
23. jan 2009

pekny vecer,pripajam sa i ked este medzi tym umyvam riad atd.uz len zdravicko pre deticky.monika-o takomto som este nepocula,ale pevne dufam,ze sa to da do poriadku samo.
nejake dobre spravy?

monikat75
autor
23. jan 2009

no však a keby aspoň brali ohľad na to že je to polročné bábo, ale asi práve preto sa toho boja lebo nikto z nich sa s takým dačím nestretol /vraj aj áno ale u starších detí/

jeliska
23. jan 2009

inac drzim vam palce aby bol marecek v poriadku

jeliska
23. jan 2009

moni a skusala si malemu davat gencianku do pusy to je taka fialova vodicka alebo u nas v lekarne robime priamo vodicku na afty 😀 skus sa popytat
ahoj tani jak sa dari

denduska
23. jan 2009

monci ak je to afta, tak mu to potieraj gencianovou violetou, mozno sa to odlepi