Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

jeliska
21. jan 2009

tu som nasla o tom diazepamu http://www.lekarna.cz/diazepam-biotika-10x2ml-1... tak uz som o nieco chytrejsia

jeliska
21. jan 2009

my ideme pre nanoznik na kocik som rada ze nam ho konecne dodali 😉 tak sa zatial majte krasne a drzte sa pridem asi az vecer alebo az zajtra uvidim ako budem stihat pride k nam krstna tak sa tesim 😀

monikat75
autor
21. jan 2009

Denduska aj môj malý mal takéto suché miesta ale po celom telíčku, ale už je to lepšie, ja som zistila, že to bola asi alergia na aviváž /hoci som používala detskú - sensitive/ a ja používam mlieko Excipial Lipolotio /na predpis od doktorky/ to je dobré na premastenie pokožky a keď už ani to nepomáhalo tak som kúpila aj mlieko Nivea Sensitive aj to mu dosť pomohlo. Ale aj teraz sa mu tie fliačiky - suché miesta sem tam objavia, ale len ich ponatieram a už si z toho nerobím ťažkú hlavu. A ešte niečo, keď periem malého veci, tak dávam na pračke zvýšený prísun vody, aby to poriadne preplákalo.

monikat75
autor
21. jan 2009

Denduska a na tej Prednej hore ste boli na tej veľkej chate v bazéne, alebo ste boli len tak na prechádzku po tej peknej prírode?

tana012
21. jan 2009

pekny den damy,ako sa dnes mate?ja som ok,len mi cela sanka zacina cerniet.za par dni budem ako malovane vajicko 😀 .

tana012
21. jan 2009

monika,my mame znamych v revucej.vlastne moj stryko,ale aj ja ich poznam

denduska
21. jan 2009

no ved som vyhodila uz aj avivaz tak uvidime...ale dufam ze to zmizne...neviem ci na nasej pracke sa da dat ta extra voda, to musim prestudovat....ale ja ani prasku ani avivaze som nedavala vela, ovela menej nez pisali, ved to nie je take vyslovene spinave...

na prednej hore sme sa boli aj kupat, tam bolo fajn, ale byvali sme v tych okaloch, to bolo dost hrozne 😀 sice za tu cenu to bolo v pohode a trochu sme pochodili hore dole...je tam fakt pekne len ta cesta akoze nech sa na mna nehnevaju, som cakala kedy spadneme aj s autom 🙄 ale prezili sme 🙂

teraz som bola s malinkou vonku, sme v Kosiciach,..a zacalo prsat 😠

monikat75
autor
21. jan 2009

No vidíš Táni, tak už ste s Denduškou dve, ktoré vedia, kde to naše maličké mestečko je. Denduška ja má tiež stále pocit, keď sa ideme kúpať na P. Horu, že tam zletíme niekde dole z toho kopca, tá cesta je fakt dosť nebezpečná, mohli by s tým niečo urobiť.
Inak aj u nás asi pred polhodinou začalo silno pršať, takže počasie o ničom.

tana012
21. jan 2009

prave robim velke upratovanie,lebo v sobotu mi pride mamina.uz sa neviem dockat 😀

denduska
21. jan 2009

monika, ved revuca nie je az taka mala, urcite aspon ako nase teplice, a to my ani nebyvame v tepliciach ale 8 km od nich na dedine - a tam ozaj zdochol pes. 😀 No ale ako satisfakciu mam cisty vzduch a krasny vyhlad na malu aj velku fatru 🙂

ekia
21. jan 2009

Ahojte baby, môžem sa pridať? 🙂
K tej suchej pokožke - aj my používame mliečko Excipial lipolotio a je super, pomohlo nám. Dá sa kúpiť aj bez predpisu cca 280 Sk, ale na predpis je to oveľa menej, asi okolo 40 sk.
Aj u nás začína pršať
😖
Ešte že sme dnes stihli ísť von 😵

tana012
21. jan 2009

ahoj Ekia,baby asi zdrhli.ja sa este stale pokusam o upratovanie,ale este stale trcim pri pc

denduska
21. jan 2009

tana neprehanaj to, hlavne okna neumyvaj, aby si nevypadla nestastne von 😀

ekia sevas, no ved ja skusim aj ten excipial, a uvidime....moj muz ma aj taky miesany krem z lekarne na tie svoje atopicke ruky ale tvrdi ze to smrdi ako kravsky moc 😀

tana012
21. jan 2009

vidis denduska,nato som ani nepomyslela.radsej okna vynecham,ani manzel nie je doma.kto by ma zobral na pohotovost?

denduska
21. jan 2009

myslim ze ta sanka ti stacii... ja sav teraz musim malinkej venovat trosku 🙂

tana012
21. jan 2009

tak vecer damy.pa pa

lucinka1104
21. jan 2009

ja som von nestihla ísť 😖 no musíme ísť aspon NA NAKUP TAK VYBEHNEM SO šATKOU A S DážDNIKOM..... hups caps lock.... 😀
fhú ste toho popísali , idem vás prečítať

lucinka1104
21. jan 2009

tú 6 chorobu sme mali aj mz prekonal ju zároveň so zápalom ušiek tak si chúďa vytrpel. Vtdey som dáva na horučky na striedačku nurofen a paralen no aj tak ich mal veľmi vysoké.....

excipial je super a olivový olej ešťe.....

diazepan sa dáva malým detičkám pri horúčkach vtedy, keď už má febrilné krče ..... 😉 aha veď to ada napísala 😀

jeliska
21. jan 2009

ahojte babeny 😉 konecne sme dosli domov hruza take pocasi o nicom a oked idem s kocarom tak to je teda o....
😀 no aspon ze som stretla muzika a pomohol mi do tramvaje a busu ono niektori prazaci na vas kukaju a ani prstom nehnu a minule som jednu mladu slecnu poprosila ci mi pomoze s kocikom a ona ze ma bolavy chrbat a 😅 no asi som nestretla tich spravnych ludi....

jeliska
21. jan 2009

cakame na krstnu taK SA MAJTE ZATIAL a tano neprehanaj s upratovanim 😀

tana012
21. jan 2009

no to je hrozne,ja by som tej babe daco povedala.takyto ludia ma vedia poriadne na...at. 🙄 .

monikat75
autor
21. jan 2009

Ekia aj ja ťa vítam medzi nami
Tani to sa iste tešíš keď ti príde mama na návštevu, keďže si tak ďaleko asi sa nevidíte veľmi často, takže bude radosti aj Nicholasko si užije babičku.
Jeliska čítam že aj ty budeš mať návštevu - krstnú mamu a ona je zo Slovenska, alebo tiež býva v Čechách?
A to ma mrzí, že tí Pražáci sú takí neochotní čo sa týka tej pomoci s kočíkom, ja som sa s tým našťastie nestretla, keď mi bolo treba pomôcť, stále bol niekto ochotný.
Denduska máš pravdu Revúca je väčšia ako nejaká dedinka, ale stále sme malé mesto, máme len nejakých 14000 obyvateľov a čo to je oproti KE alebo BB, to nehovorím o Prahe - Táni. Ale v takom veľkom meste, neviem či by som si zvykla, veď to človek musí všade ísť električkou, metrom alebo na aute. A v tomto našom maličkom sa dá zájsť všade aj peši, nič nie je až tak ďaleko, že by bolo treba auto, hoc v terajšom počasí, je to bez auta katastrofa.

monikat75
autor
21. jan 2009

Lucinka do BB občas chodíme na nákupy alebo do nemocnice /s mamou - na očné/, ale už som nebola asi rok, lebo tehotná som nechcela cestovať tak ďalej a s maličkým sa ešte nedá, lebo kojím, takže od neho nemôžem len tak odísť na pol dňa. Ale BB sa mi ako mesto páči, keď som pracovala, chodievali sme k vám na školenia, to boli časi, boli sme takí dobrí kolektív /viacerí kolegovia aj kolegyne/ a vtedy sme si užili zábavy, síce počasie bolo také nejaké ako teraz ale aj tak bolo dobre. 🙂

jeliska
21. jan 2009

ahojte prave nam odisla krstna aj s nastavajuci krstny 😀 o
oni su tu tiez v Ph ale iba do konca maja a potom sa naspat stahuju do Tt ale sme sa dlho nevideli ,lebo boli vo Francuzsku tak som rada.A este nam poslali aj darceky od mojej sestry tak mamme take svietacie hviezdicky na plafon 😉 My nemame auto tak nechodime na Slovensko cakam kym si muzik spravi vodicak ale nejako mu to nejde 😖
akurat ma caka masaz od muzika tak sa tesim ....... 😀 a co vy co porabate
inac co sa tyka prazakov tak je tu aj vela ochotnych ludi ale myslim si ze to su asi pristahovalci tak ako my 😀 😀
Tak sa majte krasne a krasny vecer prajem dufam ,ze sa mala nezobudi 😀

denduska
21. jan 2009

ahojte ja pozeram autosedacky na nete...nasa mala ma uz vyse osem kg a nozky jej zacinaju trcat z vajicka tak musime pomaly vyberat novu...

my ked sme boli v prahe, boli tam sami japonci 😀

jeliska
21. jan 2009

dendi to hej oni su hlavne na stasromaku
no aj my by sme mali mat novu maem 7800 a take krpate vajicko ale ked nemame auto tak ani zatial nepotrebujeme 😎

ada11
21. jan 2009

jeliska a busom nechodíte na Slovensko? 😕 My sme boli aj s Maťkou a plánujeme toto leto ísť už vo štvorke busom. 😉

denduska
21. jan 2009

jeliska, a este jeden chlap k nam daco po taliansky hovoril..neviem ci sme tak vyzerali jak taliani ci co😀
no prave my hrozne vela cestujeme autom takze budeme musiet kupit...hihi, poslem svojho manzu nech da tvojmu lekcie autoskoly, mna tak vycepoval ze az 😀 ale teraz aj tak nejazdim, tak som mozno uz vsetko zabudla.

monci, my chodime do BB aj teraz, obcas, ja som zvyknuta kojit aj v aute, lebo my stale niekam cestujeme krizom krazom 🙂

jeliska
21. jan 2009

no s busom sme teda este neboli neviem ako by sme isli s Eli ci by som ju drzala na rukach ci ako ale ak mas nejaky tip tak daj mi vedet 😀

jeliska
21. jan 2009

dendi no to by mohol tibor uz 2-krat nespravil skusky vsak ma z neho porazi 😠 ja uz by som davno mala 😝