Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
18. jún 2009

ahojte babenky, my sme boli teraz vonku so susedou a este jednopu babikou malou, tak bolo fajne, krasne pocasie je

katka, super ze ta diabetologia tak vysla,joooj tak ti trosku zavidim to brusko a ocakavanie a tak...chystanie..to je take pekne 😵

my ideme teraz obedovat, teda emma bude obedovat a ja bohviekedy, som zvedava co s tym spravi... inak vcera som jej dala jahodu, viem ze by sa este nemala ale normalne ju sama pozula celu, tak som nemala srdce jej ju vziat.. 😅

a vy co chystate dnes?
ozaj a ako su na tom vase deticky s nocnikom..? lebo dnes rano mala emka takmer suchu plienku.. 😕 prebalila som ju a za par minut ju mala plnuuuu..tak neviem ci mam skusat davat ju na nocnik rano...

ada11
18. jún 2009

denduska, bola očkovaná prevenarom, ale veď vieš, že tých sérotypov Str.pneumoniae je niečo okolo 100 a Prevenar je len proti 7. kebyže negrcá tak by to boo fajn 😉

kkkatarinkaaa, Maťke som dávala na imunitu aj Imunoglikán, brala aj Bronchovaxom, ona sa držala dobre, ale Anet za 3 mesiace mala 4 razy soplíky a vždy trvali cca 2 týždne, to odkedy vyšli prvé zúbky, tak má stále niečo, len nebrala ATB na to, tak dokina, že veď ona nebýva často chorá, podľa nich sople nevadia, ale idem s Maťkou do NR na imunológiu v auguste, tak sa dokiho opýtam, lebo teraz objednáva až na október a november 😕

monikat75
autor
18. jún 2009

ahojte, aj u nás máme krásne počasie 😉
aďka ja ti už tiež prajem nech sa tie tvoje dievčatká konečne vyhrabú z tých teplôt a soplíkov a nech sú už zdravučkéééé 😉 fakt zo srdca im to prajem 😅
inak denduska aj ja som už dala Marekovi párkrát jahody lebo na mňa tak smutne pozeral keď som ich jedla a našťastie nemal alergiu, tak mu zvyknem tak jednu - dve také maličké cez deň dať - a včera manžel mu skúsil dať aj malinu - a samozrejme tiež spapal 😝
cessy a jeli - pozrela som nové fotky - peknučké - cessy a ty si aká štíhla kočka - teda na mne ešte stále ostali - síce už len 2 kilá - ale akurát na bruchu a cvičit sa mi akosi nechce - lebo ja zvyknem cvičiť večer - ale to som už väčšinou taká unavená z mojich dvoch detičiek, že som rada, že si pozriem niečo v TV a idem spať - ale už sa asi musím prinútiť lebo leto sa blíži 😵
a ozaj ešte denduska ja som už skúšala dávať Mareka na nočník - len párkrát, tiež keď mal suchú plienku, ale vôbec sa nevycikal, trošku tam posedel a potom sa začal vrtieť a už som ho musela dať dole - ale veď ešte majú času - Veronika sa mi odučila od plienok keď mala 22 mesiacov a na nočník som ju dávala si od roka

mirka099
18. jún 2009

ahojte, prave som Vas všetky dočítala... boli sme na chatke, uplne odrezani od sveta a to cele 4 dni.. ale bolo krasne, pod oknom zurci potok, hned pri nom vysoka hora, vsade sama trava, stromy, ranna rosa, vecerne opekacky.. Hned by som sa vratila.
a najhlavnejsie je ze s muzikom bolo vsetko super, boli sme si blizky ako uz mozno davno nie... no ale ked sme dosli domov, hned si pozeral maily, ja uz na to prosto nemozem stale mysliet, lebo sa zblaznim.... fakt si pripadam niekedy ako sialena, ako sa toho mam zbavit? hovorim si z emu musim verit ved stko je ok, ale neviem sa toho zbavit...

inac ja jakubka davam na nocnik odkedy vie sediet sam, cize asi od 6 mesiacov. nie kvoli navyku ale preto ze sme mali problemy s kakanim, a tahaju sa nam doteraz... a na serblku sa pekne vytlaci.. ja uz neviem co to je hovienko v plienke, par mesiacov som ho tam nevidela 🙂 minule ho sice nieco pehnalo, asi to bol iba zubok, a normalne som ostala zaskocena ze co s tym? on vybaleny, utierky dakde v nedohladne.... a sup bolo to vsade 😠 😠 😠 aj som to zabudla uz 😀 😀 😀
a teraz sme tak ze ho tam davam pred spanim, po spani a pekne sa vycika, ked zacne tlacit dam ho a serbik a pekne to dokonci... a niekedy sa nam stane aj to ze sme cely den na jednej dvoch plienkach... 😉

ivet100
18. jún 2009

ahojte,
ada,nech sa ti deturence rychlo z toho dostanu, zelam im len a len zdravie
ja som zacala maleho davat na nocnik az po roku. Inak som citala,zevraj je zbytocne davat dieta na nocnik pred 15 mesiacmi,lebo take dieta si to vraj este neuvedomuje a samozrejme,ze ked ho tam posadime,tak sa mu to moze podarit. Ale to nie je vraj ucenie na nocnik. Vtedy to je ucenie,ked si dieta uvedomuje,ze chce cikat alebo kakat,vie to dat nejako najavo a ide sa same posadit na nocnik,len vtedy ked ide spravit potrebu,takze tam nesedi celu vecnost 🙂 ale to je teoria a realita mamiciek je ina. Uplne potrebu vyprazdnovania je schopne dieta rozoznat vraj az okolo 17 mesiaca a preto vacsina deti ostava bez plienok az okolo 22 mesiaca,co je uplne normalne. Ja maleho ucim tak,ze sa ho stale pytam,ci chce ist cikat a nech ide na nocnik,nedavam ho tam sediet..... uz by ani nesedel, zdrhol by hned 😀
dnes je krasne pocasie a my vecer ideme uz k tym svokrovcom na dom,tak sa budem snazit aj potom obcas napisat

denduska
18. jún 2009

mirka, tak to je super, uz som na teba myslela.... 😉 aj moj muz si stale cita maily, a ja nenapadne kukuckujem a vacsinou su to veci z roboty alebo nejake idiotiny co mu posielaju kamosi....a ja samozrejme jastrim zrak ze co to asi je 😅 ak sa nevies zbavit zleho pocitu..tak mu to povedz..ale tak normalne ze ty vies ze to nic nie je, ale asi ti z tej materskej uz trosku sibe a tak...proste ze si to uvedomujes ale jednoducho sa toho nevies zbavit.

adi, ja viem ze pneumokokov je kopa, len mi to tak napadlo, ze teraz si ju ockovala, a chuderka rovno toto sa na nu nalepi....tak sa drzte...

idem ja zehlit 😠 😒 🙄

mirka099
18. jún 2009

Suhlasim s ivet, len aby som to upresnila, ja ho tam davam kvoli kakniu, maly ma vraj "lenive crievka" do plienky sa vykakat nevie.. a potom to ozajstne ucenie na nocnik nam pojde podla mna o to lepsie, ze uz bude pesne vediet co od neho vyzadujem ked ho tam posadim. On krasne vie co ma tam robit, hned sa vycika, ked treba aj vykaka, ale zeby sa pytal tak to teda urcite nieee ! 😀

cessy
18. jún 2009

ahojte babulky,
dnes bolo super 😅
monikat, to som bola taka asi pred 3-4 mesiacmi, kila mi zas isli hore, prave teraz mam dietku 😒

denduska a ako je to u nas s nocnikom??ked vidim, ze maly je bordovy a divno sa tvari, tak vtedy rychlo sup na nocnik a maly to tam dokonci...pocas dna ho davan tak 1-2x, niekedy sa vycika niekedy nie

cessy
18. jún 2009

mirka tu pohodu a mozno aj romantiku na chate vam taak zavidim, ja by som tiez rada niekem vybehla 😵

jeliska
19. jún 2009

dobre ranko!
Vcera som bola cely den v praci a potom som sa venovala mojim milackom 😀 tak som nebola ani na nete, aj dnes rano utekam do prace poobede ideme zase kuknut jeden byt co sa nam rysuje, uvidime ci ho zebereme.Je vacsi ako nas 3+k teraz mame 1+1 a uvidim kolko budeme platit .Manzelovi sa nechce stahovat tak si to musime premyslet, potom dam vedet co aa ako 😉
My este nemame kupeny ani nocnik 😅 ale k roku Eli dostane 😀
mirka aj ja by som niekde vypadla tu je samy ruch ☹
cessy krasne fotky a maly je podareny ale uz je asi vacsi ze?
my mame dnes take pocasie nic moc a to vcera bolo nadhernych skoro 30 stupnov, pisem jak madar 😅 😅
adi nam idu teraz tri zubky naraz a tiez ma Eli k tomu sopliky ono to nejako s tym suvisi, jedno dieta place celu noc druhe kasle a tretie ma sopliky 😉 ja sa obavam , ze Eli ma atopicky ekzem v utorok ideme na rocnu kontrolu tak sa spytam dr inak ju mazem eucerinom co je priamo na atopicky ekzem tak dufam, ze jej to zmizne.Ma na ruckach take slabe ruzove flaky a je to take suche, co myslis denduska?
Idem papa 😉

denduska
19. jún 2009

ahojte tak ja mam dnes nejaku zlu naladu, taka som mrzuta..neviem co mi je...

jeli, no ja viem tak ze v atopicky ekzem v detskom veku byva typicky v laktovych jamkach, ale...pravda je taka ze v dnesnej dobe je uz pomaly vsetko atopicky ekzem, co je cervene a suche...hocico to je, ak je to suche, poriadne to premastuj, inak moj muz ma atopak a jemu super pomohla konopna mast Cannaderm a este ked uzival vitaminy Bion3 ci ako sa to vola..neviem ci to mozu aj deti ale super mu to ozaj pomohlo

babacik
19. jún 2009

ahojte mozem pokecat s vami,som momentalne sama mam 4deti a rada bi som si z niekym popisala 🙂

cessy
19. jún 2009

ahojte
babacik vitaj, kludne sa pridaj...

denduska ja som dnes tiez podrazdena, maly mi poriadne v noci nespal, takze som unavena, nevyspata 🙄

jeliska ta druha fotka je ked mal maly 6mes.a ta v kosi, ta je aktualna 😉

cessy
19. jún 2009

kiva halo kde si??? 😕

cessy
19. jún 2009

tu nikto nieje???
halo..denduska...jeliska...moni....ada????a vsetky ostatne???kde ste?
😨 😨 😨

ivet100
19. jún 2009

ahojte,
cessy, pekne fotky. Fotili ste vy alebo su to umelecke fotky?
ja som mala dnes tiez dost tazky den,ale teraz som uz celkom v pohode. Dnes mi dal maly celkom zabrat a nic ine som nerobila len som ho stale prezliekala. Raz sa zaspinil od ceresni, raz od jahod, potom sa pocikal, potom zas vbehol pod vodu,ked sme u svokrovcov polievali zahradu, no hroza.
babacik ahoj, vitam ta medzi nami 🙂

mirka099
19. jún 2009

ahojte, poviem vam zenusky, svet je ovela krajsi ked takto na par dni zresetujete 21 storočie a vrátite sa do minulosti. bolo tam super, predstavte si ze jakubko sa nevedel vyblaznit v sene, starsne sa mu to pacilo, v meste take nieco nevidi.. a o potoku ani nehovorim.. a samozrejme aj ta romantika pri ohniku, no proste taketo nieco nam chybalo...
inac dnes je velky den, dnes prvy krat Jakubko spi vo svojej izbicke, doteraz bol s nami v spalni... Vam deticky kde spia?

mirka099
19. jún 2009

Este mi neda nenapisat vam nad cim dnes cely den premyslam, rada si vypocujem aj vase nazory.. takze vela krat ked tak vidim ostatne maminky akoby boli trpezlivost sama o sebe, pozorne mile, vzdy dobre naladene, tak ma zamrzi ze ja sem tam na Kubka aj zdvihnem hlas, alebo proste ked nemam naladu supnem ho do postielky a dam mu tam hracky... No ale dnes som jednu z tych super mamin bola navstivit u nich doma... ta super mamina pozerala prave serial, nato jej syn daco vyparatil, cela rozzurena vstala, zacala na neho nadavat aky je sprosty, ze je debil (dietatko bude mat 2 rocky) a ze ho zabije ak este raz daco spravi... ostala som ako obarena, doteraz neverim tomu co som pocula.... nechapem ako take nieco dokaze povedat svojmu dietatku. a na oko to bola taka "dokonala" mamicka...

mirka099
19. jún 2009

Ozaj denduska, co tvoja nalada? dufam sa ti potom zlepsila a mala si pekny den 🙂

denduska
20. jún 2009

ahojte, tak ja mam muzicka vynimocne cez vikend doma, tak si ho uzivam 😵

ivet, super ako sa ti maly zaspinil 😀

mirka, aj ja obcas na malu zvriesknem, najma ked som uz unavena a ona furt nieco robi nebezpecne tak potom som uz nervozna a kricim..ale potom ma to strasne strasne mrzi ale stale si vravim, ze predsa nemozem mat stale dobru naladu a ju len hladkat a moja moja moja, ved musi vidiet ze ludia su raz veseli, raz smutni, raz nahnevani..nie sme roboti....a myslim ze je zdravsie zakricat a potom sa pomojkat..ako to co si napisala ty o tej...no ja som tiez bola raz svedkom ako jedna mamicka nadavala dietatu do idiotov, no ale krasa pominie a hlupst je vecna, takze co narobime 😒

inak Emmka spi s nami v izbe..do polovicky noci v postielke a potom sa stahuje k nam 😠 😅

ivet100
20. jún 2009

ahojte,to som tu dnes prva? pocasie mame otrasne,prsi a je strasna zima,len 13 stupnov, tak sa zdrzujeme s malym stale doma. Teraz isiel aj s muzom do obchodu,tak mam chvilu cas len pre seba a potom pojdem nieco porobit. Chcem dnes prat a trochu aj nieco poobsivat na stroji.
mirka, ja sa snazim stale na maleho len v dobrom a tiez kazdy hovori,ze som velmi trpezliva a velmi pekne s Tobiaskom jednam a pekne mu hovorim...... ale ked mam toho dost,tak tiez na neho nakricim, samozrejme mu nenadavam a nejako ho ani nebijem,obcas len po zadocku. Ale ked je toho uz naozaj vela,tak ho nachvilu zavriem do izby,nech sa ukludni a hned je s nim lepsie.A ked som viac nerovzna z inych veci,tak si to samozrejme odnesie vzdy maly, co ma potom velmi mrzi ☹
- co sa chystate dnes robit babenky?

monikat75
autor
20. jún 2009

ahoj, mirka aj ja snažím skôr všetko riešiť pekným slovom, ale občas sa nedá a tiež sa neovládnem a kričím - ale na Mareka len veľmi výnimočne, lebo on tomu podľa mňa aj tak ešte veľmi nerozumie, ale ja skôr na Veroniku, lebo niekedy ma tak vytočí, keď už jej niečo napr. na 5 krát poviem a ona nič tak vtedy sa už fakt nahnevám a kričím a sem-tam ju aj capnem po zadku - takú výchovnú, ale niekedy je aj trochu silnejšia a potom ma to už aj mrzí - ale zase už hneď si uvedomí že urobila zle
ty si to denduska dobre vystihla - že tie deti si musia uvedomiť, že nemáme vždy len dobrú náladu ☹
ivet aj u nás je zima - asi 15 stupňov - oproti včerajším 30 stupňom je to teda riadny skok - no a že čo ideme robiť, ani na dvor sa veľmi nedá ísť - lebo aj silný vietor fúka, takže asi budeme celý deň doma, navarené už mám, takže ešte ma čaká utieranie prachu, vysávala som včera aj žehlila, takže potom sa už budem venovať rodinke
môj Marek spáva vo svojej postieľke - len výnimočne nad ránom, keď ho kojím a nevládzem byť pri ňom hore, tak ho dám k nám do postele a tak ho kojím a potom už tam aj zaspinká

cessy
20. jún 2009

ahojte, chlapi mi spia, tak som sem nakukla 😕

ivet len ta druha je od fotografky, inak teraz okolo roku sa opat chystame 🙂 , teraz aj s ocinom 😵

ja tiez obcas zvysim hlas, ale nie casto, maly ma este tak nevytaca ....uvidime tak za pol roka.... 😀

mirka099
20. jún 2009

Suhlasim s vami, Jakubko samozrejme tiez dostane na plenatu ritusu, aj susedovci mozno niekedy pocuju ako mu pekne "dohovaram" 😒 ked sa mu podari vyhrotit situaciu 😠 😠 😠 . suhlasim s dendusou, ona to najlepsie vystihla, ze musia vediet ked urobia nieco zle, nieco nebezpecne.... a ze aj my mamy mam dobru a zlu naladu.
ale niekdy by som svojmu dietatu nenadavala a nepouzivala frazy tej dotycnej mamicky...

monika to pocasie takisto ako u vas aj u nas teda poriaden skok. vcrea 31 dnes sotva 20. ak bude tak aj zajtra, neviem co budeme cely den robit...

denduska
20. jún 2009

mirka, fiha 20 stupnov, to my sme mali dnes 11! 😅 darmo my sme horska kotlina 😀 povodne sme chceli ist na Dedinky no ale takto...

cessy
20. jún 2009

ahojte, aj u nas poriadna zima ☹

maly mi konecne zaspal, po hodinovom chodeni po postielke sa unavil 😒 , posledne 2 dni mi velmi zle zaspava....vam ako zaspavaju??my sme boli na metode KDSVNS. bolo to super, pokedy sa nezacal stavat na nozky. a posledne 2 dni, katastrofa...

mirka099
20. jún 2009

My mame jeden a ten isty ritual uz od naodenia..papanie, kakanie, kupanie, po kupani sa olejcekujeme, trosku pomojkame a sup do postielky... este napit cajik, dudusku a pohladkanie a spat... 90 % zaspi na prvy krat bez placu, sem tam si este posomre a zaspi.. ked je velmi rozkokoseny, a place, tak este raz vojdem do izby.... a zas.... napit cajik,(kym pije vzdy ho hladkam po hlavke, strasne to ma rad, zatvara si pri tom ocka) dudusku a spat... a to uz urcite vzdy zaspi...

kym bol menši sem tam som musela do izby vojst aj viackrat, ale cim bol starsi tym to bolo lespie... v podstate sme nikdy nemli problemi zo spanim..

a o kolkej ukladate krpcov? ja som zvykla o 20.00 teraz je to sem tam aj pozdejsie (podla toho co robime) ale vacsinou uz o osmej spinka..

cessy
20. jún 2009

dievcata kivu som nasla. nakukla som do babatiek....a tam pise.ma dievcako a v pase ma napisane, ze ma 4 tyzdne 😅

ivet100
21. jún 2009

ahojte, zas mame strasnu zimu a fuka poriadny vietor. S malym som bola doobeda len na ihrisku,lebo tu na dvore je same blato a mokro. Teraz spinka a potom poobede neviem co budeme robit,lebo ja ho tu vnutri neudrzim ani chvilu.
cessy, no ty si sikovna,takto si kivu vypatrala,ale teraz bude asi viac na babetkach,lebo tam si viac maminy poradia prave s takymito drobcami, i ked my by sme vedeli tiez poradit,no nie? skusene maminy 😉 . Mozno sa niekedy este ozve.
mirka, ja ukladam maleho tiez o 20,00 hod. a ked je velmi unaveny,tak zaspi aj o 19,30 hod.

denduska
21. jún 2009

ahojte, tak u nas bola dnes otrasne zima, no neuveritelne a ze prvy letny den a my sme kurili v krbe 😠

cessy, to vazne??? tak asi uz nema cas velmi na pokec, aj ked my sme tu same zasluzile matky, tak by sme jej isto poradili..kiva, ozvi sa nam! 🙂

inak emmka tiez predtym zaspavala krasne v postielke...a odkedy vie stat, bud ju musim nosit ale vtedy mrnci a place aj hodinu, ale v poslednu dobu ju uspavam na prsniku, neviem ci je to najlepsi napad, ale setri mi to nervy a aj ona pekne zahajka....len som zvedava dokedy to takto budeme praktizovat 😒