Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
23. júl 2009

no ved prave.... neviem ci sa nepojdem spytat dr., aby nam daco odporucila... ciste mliecko nevpije ani za svet.

cessy
23. júl 2009

skus mu na obed uvarit tekvicu, alebo patizon, to tiez robi divi 😀 , len ziadnu ryzu alebo mrkvu 😨

mirustek1
23. júl 2009

ahojte-tak aj mne Emka spi,tak mam volno,len Klarka ma stale otravuje.Ja som bola rano hned s Emkou u dr.mala este teplotu a ma antibiotika,tak nemozme chodit von,ide ma porazit,ked je tak krasne a my tu mame trcat,ani na kupko nemozme.Inak v noci pekne spala,o polnoci si dala trochu vody a rano o 5hod,vypila mliecko a spala dalej,uvidime ako dalej.

mirka-mojej starsej to kakao nechutilo a nevypije ti ciste mliecko?

cessy-a co planujes kupit malemu?my sme kupili nakoniec to odrazadlo a tiez som mala ist dnes do mesta,kupit Klarke uz veci di skoly a nieco som si chcela pokupit na seba a nic z toho,a cez co kupujes malemu oblecenie?

cessy
23. júl 2009

mirustek aj mi teplotujeme, zatial som u lekarky nebola, uvidim aku teplotu bude mat teraz ked sa zobudi.. 😒

no praveze neviem co mu kupit, preto zistujem 😅
oblecenie next pozeram, uz nieco na zimu

mirustek1
23. júl 2009

no Emka ma od nedele aj sople,takze nam sa to uz taha dlhsie,ja pozeravam na mimibazare,aj ja budem potrebovat na jesen aj na zimu.
Tak sedim aspon na balkone a opalujem...........
Ked tie deti bavi hracka par dni a koniec

mirka099
23. júl 2009

mirustek citam ze si na mimibazare, mozem sa ta opytat ako to tam chodi? ja pravidelne chodim na mimiaukce, ale na bazari som este nic nekupovala.... to ked si zadam ze odpovedat na inzerat, to uz je moje? alebo si predavajuca vybera kupujucu?

mirustek1
23. júl 2009

ja som tam vzdy vyplnila moje meno a mail.adresu a ostatnea pytala ci to je este aktualne, a predavajuca mi odpisala mailom,neviem ci ked na to kliknes je to automaticky tvoje,

mirustek1
23. júl 2009

kde ste vsetky?uz vam asi vstali deti

mirustek1
23. júl 2009

tak uz som prezliekla periny,aj dala prat,oholila nohy..........a idem si dat kavu na balkon s kamoskou

monikat75
autor
23. júl 2009

ahojte, no cessy už sa mi vrátil manžel, tak sme išli na tie nákupy - kúpila som malého takú stavebnicu - že tak kladie krúžky na seba - od najväčšieho po najmenší a potom ešte takú kocku, do ktorej sa vkladajú rôzne tvary, tak som zvedavá, či sa s tým prehrá, a viac hračiek nejdem kupovať, lebo to poznám podľa Veroniky, že čím viac hračiek má, tým viac vymýšľa a aj tak od každého dostane na narodeniny hračky, takže ich bude až, až...

mirka moja Veronika keď bola malá tak som jej robila do mlieka to Frapko - aj jahodové, vanilkové alebo banánové, lebo jeden čas nechcela čisté mlieko a chutilo jej, ja si myslím, že to nie je zlé, veď je to poľský výrobca a aj iné výrobky sa predávajú od tej spoločnosti - napr. čaje, čiže by to nemalo vadiť
mirustek a cessy tak nech vaše ratolesti čo najskôr prejde teplota a mirustek gratulujem k prvým Emkiným krôčkom 😉
u nás je horúco na nevydržanie, chceli sme ráno kúpiť taký záhradný bazén - mali akciu aj v Bille aj v Lidli - no ale už ráno o 9.OO nemali ani jeden - a to otvárajú až o 7.00 - ale že vraj majú dostať ešte v utorok, tak uvidíme, lebo ten maličký čo máme doma sa nám trošku roztrhol a už to nejde zalepiť, vyteká z neho voda 😒

cessy
23. júl 2009

monikat mi uz tieto hracky mame.... 😒 na vkladanie mame ten hrniec od fisher price a tie kruzky tiez....zatial sa s tym sam nezahra 😖 . tie kruzky tam sice podava, ale bavi ho to tak 2 minuty

denduska
23. júl 2009

caute babenky, tak my sme uz ubytovani, tymto pozdravujem 🙂 neviem kedy sa ozvem, drzte palce nech je pekne pocasie, ked sme boli naposledy na dovci, tak to bol otras..zatial papaaa

ozaj mne emmka spravila dnes 8 krockov, huraa..a gratulujem vsetkym chodiacim a ti nechodiaci, aspon si nezoderu skoro nozky, ved sa nachodia dost cely zivot 😅

mirustek1
23. júl 2009

denduska-tak prijemnu dovolenku,tak hadam vam pocasie vyjde

monikat aj my uz tieto hracky mame,ale este sa s nimi sama nezahra,kruzky pohadze prec,ale to sa oni naucia

denduska-gratulujem k prvym krockom,ja som sa tiez vytesovala ked Emka zacala chodit a po par dnoch uz beha po celom byte,je to zlate

kkkatarinkaaa
23. júl 2009

ahojte dievky 🙂
ja som bola dnes v meste, musela som-inak by ma do tej horucavy nikto nedostal....ledva som sa doteperila domov....
vy, ktore ste z Topolcian- tusim len Ty cessy a ada...kde ste davali prosim vas pekne vysivat krstove kosielky??ja nemam sajnu kde sa to tu robi... 😕

cessy
23. júl 2009

kkatarinkaa co???????

no tak to teda neviem, ja som kupila kosielku hotovyu vysitu......nad takym niecim som ani neuvazovala, ale viem ze moja mamina mne vysivala, lebo ze vtedy take hotove nepredavali

inak neviem kde fodis k lekarovi, ale na nastenke u silesa som si uz dááávno vsimla,niekto to robil, neviem ci to tam este je

ada11
23. júl 2009

denduska, dodatočne gartulujeme k narodenináma aa Emmke k 1. krôčikom, to musí byť úžasné, ja si to doteraz pamätám pri Maťke 😉

cessy, mirustek, tak tia tepltky nás mrzia, nech sú drobci čoskoro fit 😉

mirustek, ja som nejaké oblečko do školy pokúpila v Prahe, ale ešte niečo chýba a hlavne taška 😉

ja musím dať opbjednať niekde tortu pre moje princezné, lebo 8.8. oslavujeme, mala mi robiť tortu mamina, ale idú na dovču, tak nestíha a ja určite nestihnem pri nich dvoch 😉

mirka099
23. júl 2009

tak a uz som vyprevadila muza do roboty...konecne 😠 nejak sme na seba len funeli dnes 😀
zajtra je rusny den, mali by sme ist do mesta, kupit nejaky darcek pre noveho clena rodiny... rozhodujem sa medzi ooobrivitanskym plysakom, takym mega velkostou, a nejakou kvalitnou hracou dekou.... co poradite? alebo aj nieco ine...neviem o by cerstvym rodicom najviac vyhovalo...
a potom poobede maju prist gratulanti (stari a prastari rodicia) gratulovat kubkovi k sobotnajsim meninam... tak mi treba vyriadit, a nejake papanicko pripravit...

cessy ako maly? teplotka ustupila? a mirustek? vy ako?
dendi prajem prajem peknu dovolenku....

mirka099
23. júl 2009

inac dnes sme sa zase trapili s kakanim... tak som si spomenula na vas... ako mirustek odporucila natrela som mu ritku tym olejcekom.... chudak trosku pomohlo, ale aj tak sa natrapil.. ja to nechapem... nemozem mu donekonena zvysovat davky tych liekov... cessy a ten harmanek mi dnes nechcel ani za svet, tak podobne ako ty, vliala som to do neho cez panadol striekacku...
dnes cely den nic nezjedol.. ranajky, obed, veceru, ani len olovrant, desiatku..... dvakrat vypil kakauko... diiiite moje, co len s tebou???? 😒 ☹

ada11
23. júl 2009

mirka, aj my oslavujeme v sobotu, teda budeme len gratulovať a oslavu budú mať herečky spoločnú 😉 v sobotu by sme mali ísť do Tatier, už aj banujem, že sme to dali práve na Maťkine narodeninky, chúďa bude grcať celú cestu, dám aj Kinedril, ale istota to nie je 😕

mirka099
23. júl 2009

adka tak gratulujem malej velkej oslavenkyni... veru kinedrilom radsej poisti, mne Kubik teraz vsak aj napriek tomu dvakrat po sebe vsetko pozvrakal v aute... predtym nikdy... 😒

ale vsak v Tatrach jej to nejak vynahradite... idete tam len na vyletik? mozno dakde na kopcoch aj dendusku stretnes 😀 ako ju poznam niekde bude kamzikov brokovniou strielat 😀 😀 😀

monikat75
autor
23. júl 2009

ahojte, mirka s tým jedením sa netráp, veď sú horúčavy, ani mne malý takmer nič neje, iba mliečko z fľašky vypije, lebo cez deň ho už nekojím, už len večer a v noci a veľa pije, veď ani nám dospelým tak nechutí jesť, takže nie je sa čo čudovať
adi tak vám prajem príjemnú dovolenku a Martinke už dopredu všetko naj... ku 6. narodeninám 😉
a aj mirka samozrejme tvojmu Jakubkovi k meninám 😅

monikat75
autor
23. júl 2009

inak adi vy to máte riadne ďaleko z Topoľčian do Vysokých Tatier - my to tu máme blízučko - teda Poprad máme len 60 km, inak mne Nika tiež zvykla stále zvrackať, ale nejak ju to našťastie posledné 2 roky prešlo, ale keď bola maličká, tak nám cestou do BB raz pozvrackala dvoje náhradné oblečenie, tak sme jej po ceste museli kúpiť tretie - chúďa riadne ju to bruško potrápilo 😒

ada11
23. júl 2009

ďakujem bambuľky 😉

mirka, aj my prajeme Jakubkovi všetko naj lepšie k sobotným meninkám 😉 ideme na 5 dní 😎

monika, je do dosť ďaleko asi 220 km a + nejaké km ešte do Lomnice 😉

mirka099
23. júl 2009

moni, dakujeme 🙂
mas pravdu su horucavy nechuti mu... len sa mi zda ze sa to na nas vsetko kopi akoby naraz... kakanie, papanie, chodenie, zubky... paneboze dovolenu by mal mat kazdy clovek povinne aspon raz do mesiaca... trosku vypnut... to tieto horucavy ma fakt nicia.. cely den sama doma,kamosky su rozlietane kadetade, mamina svokra robia... kubik je mrnavy, aj jemu je teplo.. ked muz pride domov, obaja sme unaveni a iba po sebe "vrcime" . esteze aspon takto vecer mam svoj klud... 😎

monikat75
autor
23. júl 2009

veru mirka aj mňa tie horúčavy ničia, máš pravdu s tou dovolenkou, zišlo by sa občas vypnúť a prenechať detičky aj domácnosť na manželov alebo na niekoho iného - nejakú opatrovateľku 😝 nie veď to ešte nemusí znamenať, keď chceme kúsok vypnút, že detičky nemáme dosť radi, práve naopak 😉
inak sa mi páči ako voláš malého, moja švagriná svojho Jakubka tiež volá Kubík - inak ja som sa s tým predtým ani nestretla - ´každý volá len klasicky Jakubko alebo Kubko

monikat75
autor
23. júl 2009

no žienky, tak si tu už nie ste tak idem spať, aj tak sa mi malý nejak budí - a od hladu to byť nemôže, nedávno som ho kojila, asi mu je horúco
prajem dobrú noc všetkým 😔

ada11
23. júl 2009

tak mainy, prajem pekný večer, ja prchám, idem si umyť zubadlá a idem spať 😔

mirka099
23. júl 2009

🙂 🙂 🙂
kubik, bobak, bobak.. co pride 😀 Jakubko je dlhe, a kubko ani sama neviem.. Kubik vyhrava

neviem vsak ako by to dopadlo, keby som sa spkovala na cely den len tak vyventilovat... nevravim ze by sa nepostaral... urcite by s nim vsak nemal tolko trpezlivosti...

ada11
23. júl 2009

ešte som tu, ale už o chvíľu idem 😀

mirka, my sme boli dnes na kupku, Anet a ja sme sa vôbec nekúpali, ale bála som sa muža nechať samého s Maťkou vo vode 😒 väčšinou keď mu nechám Anet na starosti, tak sa jej niečo stane 😠 je nepozorný na takéto veci a trpezlivosť s deťmi tiež moc nie ☹ inak mám dobrého muža, ale proste s tými deťmi sa dobrovolne moc nevie zabaviť 😕

mirka099
23. júl 2009

mne na nom najviac vadi co sa tohto tyka je ten jeho sposob myslenia.... ocakava od rocneho dietata ze rozumie prikazom a zakazom... a ked ich nepocuva, tak neposlucha a robi mu to naschval...
ked nechce jest, najradsej my mu to lievikom nalial do hrdla, chudacik a on place, nech sa potom necuduje ze nechce ked ho takto trapi (inac on ho nechova, to len ked ja uz nemam sil, tak radsej odidem, predycham a necham to tak ze si zje pozdejsie... vtedy sa chyti iniciativy ze ON ho nachova)...minule mi zabil ze vraj nech sa len chyti horuceho sporaka, aspon sa nauci. alebo ked pozera telku tak si predstavuje ze 14 mesacne dieta bude ticho sediet a kukat s nim.. ked nie tak je zle...
nevravim ze je zly, (aj jeko klady by som vedela rozpisat na peknych par riadkov) len niektore taketo veci na nom ma idu rozhodit.. ale zas sa velmi rozpisujem, ked zacnem,tak neviem skoncit.. vdacna tema pre mna...! 😒 😠