Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

felicia1
10. feb 2009

jeli, ja mam chripku a hnisavu anginu ale beriem druhy den ant a dnes je ovela lepsie, akurat ma zacala skriabat v hrdle ale aspon uz mozem ako tak prelgat

monikat75
autor
10. feb 2009

no ja som bola práve kojiť môjho drobca, vyzerá to tak, že od tej kaše je ešte hladnejší ako obvykle inokedy mi spinká od tej ôsmej až do polnoci a dnes od ôsmej už tretí krát papal
no jeli má pravdu, že my sme tu nejakí všetci chorí na tejto našej diskusii 🙂

monikat75
autor
10. feb 2009

no už tu asi nikto nie je takže prajem všetkým dobrú noc 😔

felicia1
11. feb 2009

ahojte,ja len na skok,dnes je zas lepsie, ant zacali zaberat na druhy den,co som necakala,tak dnes je uz aj maly so mnou doma a varim sosovicovu polievku sladku a granadir,

ako sa ma mala tusim jelinkina?bola chora?alebo je?mam este chaoz 😅

felicia1
11. feb 2009

jelionka tu ani nie je, len leliska, a nemozem najst ktora to je chora 😅

tak sorry za preklepy

monikat75
autor
11. feb 2009

ahoj felicia, moja malá Veronika je chorá, má angínu,ale aj jeliska písala, že jej Eliška má soplíky a potom ešte Aďa mala chorú Martinku - asi mala niečo s bruškom - lebo zvracala
neboj sa časom si zvykneš ktorá má aké detičky 🙂

felicia1
11. feb 2009

tak uz som navarila,maly sa napapal, a uz ledva hladi,takze si idem pospat, ja mam trosku zvysenu teplotu, vecer nakuknem alebo pobede

tak sme vascina chorych, no len tie deticky nech sa rychlo z toho dostanu, angina je pliaga, ani jest nechcu deticky nic, chudence, vela ovocia dievcence

pa

jeliska
11. feb 2009

ajojte akurat si volam cez skype s kamoskami a popritom peceme pernik no najprv sa mi nechcelo ale ma nahovorili a diktovali rp 😀 😀 je to super ako kuch. knihy ich mam 😉
my sme boli dnes vymenit listky co mam pre nasich na hru odchadzeni od Havla no jeden listok vysel 590,-a jeden na stani 220,- nemali dva na sedeni tak mamina postoji a tato bude stat 😀 😀 😀

jeliska
11. feb 2009

inac felicia my mame jen ty sopliky ale nastastie nic vazne tak to som rada a inac dnes tu husto snezilo akoí u vas ? 🙂

denduska
11. feb 2009

caute babeny, emmka teraz zaspinkala, uvidime kolko pospi 🙂
jeli ty nejak vela veci stihas naraz 😀

jeliska
11. feb 2009

ajoj ja som teraz dokojila malu tak hadam bude spat
inac pernik sa mi podaril akurat kamoskam ne oni maju na intraku taku blbu trubu zevraj 😒

monikat75
autor
11. feb 2009

ahojte mne malý spinká od štvrť na deväť, uvidím do kedy
dnes som s ním bola v poradni váži už 8150 g a dnes som ho dala sedkať, tak vydržal asi pol minúty tak že sa rúčkami zapieral - akurát som ho stihla pri tom odfotiť
a konečne už máme aj my výplatu - jeli a s tým snežením aj u nás už od včera večera snežilo - cez deň už nie vyzeralo to vonku ako na Vianoce ale potom sa všetko začalo topiť a keď som šla o tretej poobede od doktorky tak už začalo pršať - takže už je zase škaredo - všade čľapkanica akurát tak na chrípku je takéto počasie 😢

denduska
11. feb 2009

jej, no u nas je bielo brutalne a taky super sneh ze sa daju snehuliaci stavat 😀
monci, prave som sa vas chcela spytat - tych co mate vacsie deticky, ze kedy zacali sediet....lebo som si tu na MK vsimla v jednom albume fotku sediaceho dievcatka a pod tym popis 4 mesiace a 3 tyzdne - uz krasne sedim 😨 😨 😨 😨 😨 to je normalne???

monikat75
autor
11. feb 2009

denduska neboj sa to je skôr úplne nezvyčajné, moja Veronika sedela sama ako 7-mesačná,ale minule som čítala v knižke že dieťa samo má vedieť sedieť bez opory 9-mesačné takže tie naše ešte majú času a času
a ten sneh ti závidím, ja by som tiež bola radšej keby sa udržal, lenže tu je stále teplota nad nulou, takže nám tu môže akurát zase pršať 😠

jeliska
11. feb 2009

no moni to je super taky velky som zvedava jak nasa 😀 inac deni s tym sedenim my nesedime je to normalne 😅 no myslim ze kazde babo je ine a kazde sa raz posadi vsak hadam nebudu lezat vecne xixix i ked by mi to nevadilo 🤐 a vau tolko snehu hned by som sa s tebou vymenila my tu mame clapkanicu taku ako keby prsalo a ne snezilo

jeliska
11. feb 2009

inac chcem kupit sestrinmu malemu nieco k jdenemu roku co mu mam kupit prosim poradte ☹ budem rada

monikat75
autor
11. feb 2009

jeli a to aký perník si piekla, ja tiež zvyknem piecť perník - ale neviem či je to ten istý - dala si hladkú múku, vajcia, olej, lekvár, mlieko, prášok do pečiva, kakao, sódu bicarbónu a práškový cukor - skoro som nan zabudla - a z týchto surovín si ho piekla, či nejaký iný 😉

monikat75
autor
11. feb 2009

jeli podľa toho za akú cenu -ale myslím, že deti v takomto veku poteší najviac nejaká hračka - takže keďže má len rok tak nejaké kocky - stavebnice, alebo autíčko, prípadne aj niečo na oblečenie ale to už z toho potom to dieťatko nemá takú radosť 😝

jeliska
11. feb 2009

moni no skoro akurat krist. cukor a vanilka a polohruba muka skorica olej mleko kakaoo 😀 no idem po surfovavat na nete ci nejake hracky nezbadam

monikat75
autor
11. feb 2009

no jeli tak príjemné hľadanie - a tú škoricu dávam aj ja - len som na ňu zabudla
a tánička nám sem nejak už nechodí normálne mi je za ňou smutno hádam na nás nezabudla ☹

denduska
11. feb 2009

aj ja som za hracku 😉 auticko - sanitkuuuuuu!!! 😎 😀
no a s tym sedenim, mna to vyhukalo uplne, moj muz povedal ze to neexistuje ze ho musela nutit...tak mi tej malej prislo kus luto potom ☹

jeliska
11. feb 2009

vsak deni prave to je nenormalne posli mi link na tu sanitku

denduska
11. feb 2009

joj na nete neviem kde to je ale videla som to tusim v Alltoys v kosiciach...tak snad v prahe mate nejaky taky obchod 🙂 mali sanitku aj policajne..aj hasicov tusim

monikat75
autor
11. feb 2009

jeli daj si cez google - hračky pre chlapcov a nájde ti x-milión stránok a tam si to vieš potriediť aj podľa veku

jeliska
11. feb 2009

no kukla som na to ale asi ne to sa mi zda este moc skoro pre maleho

jeliska
11. feb 2009

moni to som si uz dala

monikat75
autor
11. feb 2009

a nič si nenašla ja som tak hľadala malej darčeky na Vianoce a aj malému hrazdičku ale som sa tomu dosť dlho musela venovať, kým som našla čo som chcela , ale nakoniec som vybrala a malá bola spokojná

denduska
11. feb 2009

tak ja neviem, ja som z darcekov vzdy chora...ale asi by si mala skusit ist do velkeho hrackarstva a obzerat...

monikat75
autor
11. feb 2009

akurát jeli som ti pozerala jednu stránku z ktorej som objednala malej - ale rozmýšľam, že keby si objednávala zo Slovenska to by ťa strašne draho vyšlo poštovné a ešte u nás sa už platí eurami - neviem, či by to šlo platiť v českých korunách - ty si musíš vybrať nejakú českú stránku
alebo ako ti radí denduska ísť do hračkárstva a vybrať - veď v Prahe ich musí byť ako maku 😉

jeliska
11. feb 2009

no ja som nasla nieco a popsielal som anez linky nwech sa kukne lebo oni maju vela hracek a asi vsetko co sa aj mne paci uz ma maly no je videt ze sme sestry 😀 😀 😀