Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
31. mar 2009

ahojte
uz som vas precitala ale napisem az zajtra, taka som unavena..... 😉

ivet100
31. mar 2009

ahojte maminy, tak dnes sme boli s Tobiaskom na kontrole u doktorky a vsetko je v poriadku,ale ma este trochu sopliky, ale to je vraj z tohoto pocasia. Boli sme dnes tiez vonku a bolo krasne teplo 12 stupnov a slniecko svietilo. Do konca tyzdna hlasili 21 stupnov a slnecno,mame sa na co tesit. Ved bolo na case.

jeliska, ani uz neviem povedat ako to bolo na zaciatku s papanim pri Tobiaskovi,ale on nie je velky jedak celkove a ked nechce, ja ho vobec nenutim na silu, vraj sa to nema robit. Tak niekedy ani obed ani poriadnu stravu nema,ked nechce jest, ale ovocie a jogurt zje kazdy den a vecer kazdy den kasu,ma rad aj chlebik so sunkou,ale celkove tie prve prikrmy on jedaval velmi zle,nic mu nechutilo.

monikat mas sikovnu dcerku,ked sa takto pekne umiestnila v proze, blahozelam

Tobiasko nejako nereaguje na posuvanie casu,alebo aspon nie nejako vyrazne, rano akurat spinka o nejaku pol hodinu dlhsie,ale vecer zaspava rovnako.

ada11
1. apr 2009

dobré ránko maminy 🙂

monika, gratulujeme Veronike k úspechu, je šikovná a aj v škole by sa tomu mala venovať ak ju to baví 😉 Dodatočne tiež gratulujeme Marekovi k "výmesačiu" - onedlho má meniny - ja mám brata Mareka, tak preto viem 😉

denduska, tak čo mužík mal "nočnú"....bolo treba ten traktor? 😀

cessy, čo máte nové

ivet, asi je niečo aj vo vzduchu, lebo veľa detí soplí a aj pri takomto stále sa meniacom počasí ani organizmus chudák nevie ako má zareagovať 😠 Anet bola už skoro OK a teraz zase trošku soplí, ale zateká jej to cez nosohltan dolu 😠 Kolegyňa má malé bábo a majú to od narodenia skoro stále a to ma malinký 2 mesiace 😠

denduska
1. apr 2009

Ahojte babeny,
pisem svoj jubilejny 1000-i prispevok 😎 som rozmyslala ze do ktorej temy, ale jednoznacne vyhrala nasa 😀

zasa sme mali zlu noc, malinka spinkala celkom dobre do pol tretej, a odvtedy takmer ani minutu, neviem co to je, dufam ze zuby.

ideme o hodinku na poradnu, tak potom hodim aktualne miery, smeju sa nam ze uz ma urcite 10 kil, lebo ona je tuco (na to ze takmer nic nepapa)

Tak zatial pekny den 🙂

cessy
1. apr 2009

ahojte..
tak som sa sem konecne dostala...teda pokedy zas maly nezacne vonku plackat...potom budem musiet ist.

takze maly je uz konecne zdravy...len jedna znama mi zas hlasila, ze je zas neaky hnackovy/vrackaci vyrus vo vzduchu, tak sa zas obavam, aby sme to nechytili ☹

ada kde tu v TO kupujes oblecko pre deti??lebo ja v poslednej dobe nic pekne v tych obchodoch nevidim...hadam sa popozeram po neakych internetovych obchodoch, lebo tu je to fakt hruza...tak pekne vydievam poobliekane deticky a tu ked pridem do obchodu, nukaju mi len bledo modre z kadejakymi obrazkami aj a take moc nemusim...

pocasie sa nam včera umudrilo a dnes to zas vyzera na dazd..ved uvidime 😉

denduska ze 1000-i prispevok 😀 😉 😀 , ja by som si to asi ani nevsimla, že idem pisat 1000-i. ale inak supeer rostreh

prajem pekny den a zdrave deticky 😅

jeliska
1. apr 2009

ahojte 🙂 tak ja som vcera bola na febiofeste az o 23,00zacinal film tak kym som dosla domov bolo 1,30 ale Eli bola dobra tak ani jej manzel nemusel davat kasu.Spinkala az do rana 7,00a potom sa pri mne hrala a ja som spala az do 9,3
0

inak moni aj ja gratulujem Veronike mozete byt na nu hrdi 😀 😀
u nas je tiez zamracene ani sa mi nechce ist von akurat pride k nam kamoska caka 12,4 babo tak sa na chvilku prejdeme 😉
deni ja ani nevim kolkaty mam prispevok teraz ked dopisem sa kuknem 😀 😀 😀
ivett a odkedy si zacala davat tobiaskovi chlebik a sunku ja pracve rozmyslam ze este pockam a tak okolo 10-11 mesiaca inak eli my zje rozok alebo skor ho tak zuzle 😀
Nam ide horny zubok dolne dva mame tak tetraz pre istotu horne ale nastasie ani neplace iba si dava prsty do ust 😀
akurat ju mam pri sebe v choditku a vsetko mi tu otvara strhava obrus taka podarena 😀 😀

monikat75
autor
1. apr 2009

ahojte, ďakujem za pochvaly pre Veroniku 🙂
mne včera malý večer nie a nie zaspať, zaspal až o 21.30 a pritom inokedy zaspí väčšinou do tej ôsmej, len sa usmieval, bľabotal a spánok nikde ale potom už spinkal až do 00.30 a potom sa zobudil až 05.30 a potom spal ešte do 07.30, takže celkom kľudná noc
dnes som bola s Veronikou na kontrolu, už od včera večera nemá ani teplotu, takže asi naozaj to bolo bruško, a možno ako píšeš cessy že je nejaký vírus zo vzduchu, tak možno aj z toho to mala, ale akurát v moči mala hnis, tak pre istotu ideme zajtra ráno odniesť k nám do nemocnice do laboratória nech jej vyšetria, dúfam, že to nebude zlé
u nás dnes počasie je také premenlivé, raz svieti slnko, potom sa zamračí
jeli a čo je to ten febiotest, to akože nejaká prehliadka filmov?
píšeš že kamoška ide rodiť 12.4., a moja švagriná má tiež teraz v apríli termín ale až niekedy koncom mesiaca ale už vedia, že to bude chlapček
ja tiež netuším, koľkáty mám príspevok ale idem to pozrieť, lebo som zvedavá

cessy
1. apr 2009

vonku je paradne, teraz som bola vonku pre maleho a je tam super teplucko, bodaj by to vydrzalo 😅

cessy
1. apr 2009

dievcata aj planujete s detmi tento rok dovolenku??teda samozrejme okrem jeli...teda myslim, ze ty uz budes mat pekne velke brusko 😅 😵

monikat75
autor
1. apr 2009

no cessy my by sme chceli v auguste ísť na dovolenku do Rakúska - do Villachu, tam totiž momentálne pracuje môj švagor, a keď švagriná porodí, tak tam pôjde aj ona a budú tam až do novembra 2010, takže ich pôjdeme pozrieť tak na dva týždne a to bude naša dovolenka, veď maličký už bude mať koncom júla rok, takže dúfam, že cestu zvládne v pohode a snáď už bude aj chodiť
aj u nás je teplo - až 17 stupňov, akurát manžel zobral Veroniku teraz na dvor, nech nie je len dnu, keď jej je už lepšie

cessy
1. apr 2009

len tak som sa dnes nad tym zamyslela, lebo som citala temu "dovolenka s rocnym miminkom" alebo tak neako sa to volalo a boli tam celkom zaujimave nazory, tak mozno ze aj mi niekam vybehneme. nas maly je celkom zvyknuty na cestu v aute, no na dlhsiu cestu neviem co by povedal. 😒 vacsinou v aute spinka 😔

denduska
1. apr 2009

caute, tak sme boli na poradni....slecna ma 74 cm a 9200 g 😅 😀 😎

no, ked uz spominate dovolenku, tak my by sme chceli ist k moru, ale to neviem ako nam vyjde, podla toho ako dostane volno muz....lebo on aj ked ma volno, tak chodi sluzit nocne..tak uvidime. A ak nie do zahranicia, tak aspon niekde na slovensko by sme sli. Pred dvoma rokmi sme boli v Cechach splavovat Vltavu, to bola super dovca 😵

adi, ozaj, traktor nebolo treba, prisiel celkom kompenzovany domov 😀

monci, 17 stupnov, sila! my sme mali 8 ale konecne bez vetra, takze som normalne vybehla do obchodu v kratkych rukavoch... my tu, hôrni ludia.... 😀 😀 😀

cessy
1. apr 2009

denduska a kam?? chorvatsko??

denduska
1. apr 2009

cessy, no najskor chorvatsko...ale este sme nic extra nepozerali ze kde a tak. aj vy sa chystate? 😉

cessy
1. apr 2009

no ja som si to s malym nevedela predstavit, ale ako som to tam citala, tak som dostala chut na dovolenku. aj sme sa o tom uz davnejsie s muzom rozpravali a tiez asi chorvatsko 😨

jeliska
1. apr 2009

ahojte tak my ideme koncom augusta a zaciatkom septembra na Oravu.Budem uz pomaly v osmom mesiaci ale myslim ze to zvladnem.S eli som chodievala na turistiku a boli sme v osmom mesiaci na snezke tak to som teda makala 😉
moni ano to je filmovy festival a mal by byt aj o take 2 tyzdne aj na slovensku myslim b.Bystrica, Blava, Zilina Trencin a tusim Nitra

cessy
1. apr 2009

jeliska ja som preslapala s malym v brusku Janosikove diery v Terchovej 😵 a to dokonca v zime 😒

jeliska
1. apr 2009

cessy tak to je super tam som bola ked som mala asi 12 rokov a chcela by som tam ist niekedy 😀 inak ake to tam je este stale to stoji za to:su tam tie drevene lavky 😅

cessy
1. apr 2009

no my sme tam boli ked tam bolo kopu snehu...uz nikdy viac...velmi som sa bala... (to ze som mala maleho v brusku som nevedela 😀 ) asi cez leto by tam bolo krajsie...ale ja tam uz v zivote nepojdem... ☹

uz su tam take zelezne schodiky, rebriky a kadejake lana.....

denduska
1. apr 2009

cessy ja som tak bola v slovenskom raji..na prielome hornadu..este netehotna...ale parkrat som tam spadla, uplne som sa doskriabala a preplakala som celu cestu...a uz tam nechcem ist 😖

ale ked som bola tehu asi v siedmom mesiaci som vyslapala na velkofatransky krivan...koniec maja a tam hora snehu 😀

a ozaj, ked som este nevedela ze mam malu v brusku, tancovala som na nasej kapustnici (z prace) kankan 😅

cessy
2. apr 2009

denduska ja som sa s malym ucila aj lyzovat 😀 a oslavolali sme pred silvestra...to sme mali s partickou vzdy taku tradiciu...a chudiatko moje vsetko vydrzal, pretrpel si tam potichucku
no ale co som ja vedela....ved o sebe vobec nedaval vediet 😉 ze tam uz je 😵

denduska
2. apr 2009

caute zeny, my mame brutalne slnko, hned ako sa da, startujem kocik a vyrazam 😎

monikat75
autor
2. apr 2009

dobré ránko, u nás je tiež nádherne teplúčko a slnečno už od rána, inak ja som tiež s malým v brušku - na začiatku 4.mesiaca zvládla výlet na Muránsky hrad /to je 10 km od nás/ a je tam riadne stúpanie a bolo to v zime všade kopy snehu, šmýkalo sa, ale aspoň bola sranda 😀
ja asi pošlem manžela s malým na prechádzku, lebo ide až do nočnej , lebo ja si chcem umývať okná a to sa pri malom veľmi nedá
prajem vám pekný deň 😅

cessy
2. apr 2009

juuj aj ja by som tak rada poumyvala dlazky, len maly nie a nie spinkať, tak mi to zas zostane na vecer 😠

cessy
2. apr 2009

halo tu nikto??vsetky sa vyhrievate na slniečku?? 😉

denduska
2. apr 2009

ja len tak narychlo, boli sme dlho vonku a uz som hladna, mala sa mi pyta na ruky,skrabka zufalo po ohradke, ale smola, aj ja musim jest... 😠

cessy
2. apr 2009

denduska 😀 😀 😀
mne maly spinka vonku a uz som aj tie dlazky spravila 😉

denduska
2. apr 2009

tak, aky ste mali den? my celkom fajn, az na to ze emca sa vyznamenala...dala som ju do postielky, odbalila plienku a kym som vzala novu....pozeram....a pod nou kopa - doslova - s.acky...a este sa v tom stihla vyvalat a rehlila sa ze aka zabava...nevedela som ci skor sprchovat ju, ci prezliekat postel....no sila jednoducho.... fuuuuuuuj 😅 😅 😅

inak bolo krasne teplo, dufam ze aj zajtra tak bude, potesilo by ma to veeelmi 😵

jeliska
2. apr 2009

ahojte denino to ti nezavidim 😀 😀 😀 nasa eli ta sa tiez pos... vtedy ked nema plienku ale uz si zvyka ze iba do plenky no som zvedava dokedy 😀

cessy
2. apr 2009

ahojte...tak dnes bolo nadherne

tak o tom pos....ani nechcem hovorit....malemu som dala kukuricnu kasu s hruskou a viete si to predstavit...... 😠 , ale zase je to lepsie ako keby bol zapeceny, nie?? 😕