Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

sendi
26. jan 2011

ja som bola pred 3ma mesiacmi,nic nelutujem a nemam vyčitky,mozno si budete mysliet ze som bezcitna matka,nie niesom,mam nadhernehop 3r syna ktore milujem najviac na svete,ale necitila som sa teraz na dalsie dieta a radsej budem mat jedno dieta ktoremu dam vsetko ako 2deti,a financne budeme natom biedne,maly je hyperaktiovny takze som unavena....moj nazor je,ze natom nieje nic zle,ak sa zena neciti na dalsie tehotenstvo!a nemam ziadne vycitky!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendi
26. jan 2011

nebolo to planove,moze sa to stat hocikomu,staci ta najmensia neopatrnost a bum.chapem ze je vela zien proti tomu ale myslim ze v dnesnej dobe to nie je nieco strasne,zena ma pravo sa rozhodnut ci chce a vladze a ci ma nato podmienky.radsej jedno a viem ze mu mozem dat vsetko.a tie zeny ktore su znasilnene?alebo maju tazke a zle podmienky?alebo dieta ma geneticku vadu?je to len moj nazor,nechcem sa s nikym hadat....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendi
26. jan 2011

smutne je ak si zena dieta necha aj napriek tomu ze sa nato neciti.....

sendi
26. jan 2011

a len preto,že ostatni su proti tomu,kazdy ma mat svoj nazor tak ako ty a ja...kazda zena je slobodna vo svojom rozhodovani....ty si proti ja nie.nazor proti nazoru.

ewellina
26. jan 2011

@sendi Ja si myslím, že zabitie vlastného dieťaťa je rovnako strašné v každej dobe. Žena má právo sa rozhodnúť, s kým si ľahne do postele, ale nie v tom, koho nechá žiť a koho zabije.

magimary
26. jan 2011

@sendi tak, sendi, teraz si trafila klinec po hlavičke!
je to presne naopak...
o tom je podstata materstva...
(aj) o obete...
hm... 😔

btw., to že teraz necítiš výčitky svedomia, NIČ neznamená... 😖
neprajem ti samotu, keď budeš mať viac rokov... 😖

magimary
26. jan 2011

@sendi tak, sendi, teraz si trafila klinec po hlavičke!
je to presne naopak...
o tom je podstata materstva...
(aj) o obeti...
hm... 😔

btw., to že teraz necítiš výčitky svedomia, NIČ neznamená... 😖
neprajem ti samotu, keď budeš mať viac rokov... 😖

sendi
26. jan 2011

ježiši,zabitie vlastneho diata.....ja som to nebrala este ako dieta....bol to nastastie zaciatok....keby som to takto brala,sa zblaznim 😖 ale ok,ja sa nehadam,je tu tato tema,tak som reagovala a napisala moj nazor.nebudem sa pretvarovat ze potrat je nieco hororove,zazila som a berem to inak.to je vsetko

magimary
26. jan 2011

to, že si "TO" tak nebrala, neznamená, že to dieťa nebolo...
😔

pia22
26. jan 2011

Kazda zena ma pravo rozhodovat o svojom zivote, ale iba o svojom! Zabitie dietata je vrazda v 1. mesiaci vnutromaternicoveho zivota ako i v 3 rokoch. Neexistuje rozdiel.

ewellina
26. jan 2011

@sendi A čo povieš na toto? Dva plus dva je päť. a len preto,že ostatni su proti tomu,kazdy ma mat svoj nazor tak ako ty a ja...kazda zena je slobodna vo svojom rozhodovani....ty si proti ja nie.nazor proti nazoru.

sendi
26. jan 2011

suhlasim,nazor proti nazoru,neprisla som sa sem hadat ani vnucovat moj nazor,je tu tato tema tak som reagovala.

sorciera24
26. jan 2011

ja teda nejak neuznavam interupciu, samozrejme toto pravo si myslim treba zenam ponechat, lebo naozaj to znasilnenie, choroba, ohrozenie matky a pod. beriem......ale je pre mna nepochopitelne, ked to zena urobi len tak, ze sa na to neciti a pri tom uz je matkou, cize vie, co ma v brusku 😒 .....ak niekto sexuje vzdy musi ratat s tehotenstvom.....resp. naozaj je kopu antikoncepcie, ktora sa da skombinovat, urcite lepsie ako interupcia...moj nazor

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amdeis
26. jan 2011

@sendi myslim, ze toto tvoje rozhodnutie je len tvoje a nikto nema pravo polemizovat, ci si dobra/zla, mudra/hlupa a podobne.
Dobra matka sa nepozna podla toho, ze nebola na interrupcii a strieka z prsnika mlieko na dva metre daleko. Lebo podla tohto meradla by najlepsimi matkami boli ciganky z osady s rakosom spinavych harantov. Myslim, ze sendi a aj kazda ina zena ma absolutne pravo na toto rozhodnutie. I ked ja sama som nebola na interrupcii, svojim sposobom ich obdivujem, pretoze to nie je az tak lahke ako by si niekto myslel. Je to rozhodnutie, ktore sa nevynori z mysli ako "idem kupit 3 rozky a jedno bambino". Toto rozhodnutie dozrieva v mysli a tazi, pretoze clovek zvazuje ci naozaj nema ine vychodisko. A ak niekto nemietne, ze su aj ine vychodiska, tak musim oponovat, ze nie, nie su. Pretoze kazdy clovek preziva danu situaciu inak, za inych podmienok a cielove rozhodnutie je pren to jedine, ktore je mozne. Ineho vychodiska niet. Zvyklosti, ci vieru by som do toho vobec neplietla. Kazdy ma zit podla svojho svedomia a vedomia a to mu je sudcom. Verejnost by si nemala uzurpovat toto pravo, inak potom navrhujem, aby sme zaviedli aj na slovensku zensku obriezku, aby sme zabezpecili prevenciu pred predmanzelskym sexom. Ak by sa niekto chcel spytat, o com preboha tu pisem, tak pisem o tolerancii jeden k druhemu a respektovani prava mat moc sam nad sebou.

ewellina
26. jan 2011

@amdeis A čo tak tolerancia voči počatému životu?

veronikapp
26. jan 2011

no ja žasnem čo tu čítam...chodím tu len občas, ale je to sila. Tak najprv jedna zvažuje potrat, lebo veľa zvracia 😕 😕 😕 a potom druhá ho podstúpi, lebo sa na druhé dieťa momentálne necíti?
@sendi tvoj syn mohol mať brata alebo sestru, ja takýmto sebeckým ženám zo srdca prajem aby už v živote nikdy deti mať nemohli. Na čo? A nech si myslí kto chce čo chce...možno to je vekom, máš len 22, ale s takýmito vecami by sa nemalo chváliť vo verejnej téme.

amdeis
26. jan 2011

@ewellina Ano aj k pocatemu zivotu mozeme mat toleranciu. Je to pekne, spravne, eticke. Len si polozme otazku k comu vsetkemu by bolo eticke, spravne a pekne byt tolerantni? A sme naozaj tak tolerantni a v takom rozsahu ako by sme mali by? Vies, nemozeme robit svedomie celemu svetu. Skor treba ist prikladom, pretoze odsudenim paradoxne posilujes u druheho to, comu chces zabranit.. Ja napriklad nemam ziadne praco, zakazat ti pisat tak ako pises a mysliet ako myslis. Je to tvoje pravo a ja to musim uctivo respektovat. Ak ale chcem tvoj nazor zmenit, mozem skusit ti ukazat iny obraz tak, aby si to pochopila a zdielala so mnou jeho krasu. Teda aby som niekomu zmenila nazor na interrupcie urcite ho nebudem odsudzovat. Nemam na to ziadne moralne pravo. Skor je vhodne mu priblizit krasy materstva a caro s tym spojene. Dnes v damskom magazine, aj ked v inej suvislosti, ale parabola by na toto bola, jedna psychologicka vravela: Miluj svojho blizneho ako seba sameho. Niekedy mam pocit, ze my slovaci samych seba nesmierne nenavidime, ked tak velmi odsudzujeme druhych. Ucme sa navzajom a davajme si pekne priklady, Kazda z nas to nema v zivote lahke tak si to nestazujme.

veronikapp
26. jan 2011

@amdeis z vyjadrovania sendy mám presne taký pocit, že potrat ktorý podstúpila bol pre ňu ako- idem kúpiť 3 rožky a jedno Bambino do obchodu...nič obdivuhodné na tom nevidím. Tolerancia je tolerancia- odtiaľ potiaľ...

danielka_ma
26. jan 2011

naco bola vlastne zalozena tato tema?
asi sa nemate doma, alebo v blizkom okoli s kym hadat, ze?
Celkovo niektore temy nie su vhodne na taketo diskusie...lebo to uz niesu diskusie ale hadky DAMY.... 😝

danielka_ma
26. jan 2011

@amdeis velmi pekne povedane 🙂

amdeis
26. jan 2011

@veronikapp no je to v tom, ze je to len pocit, ze je taka a taka. A co ked taka nie je? Moze to zlahcovat prave preto, ze je to vazna vec. Pokial nevieme, ze je naozaj taka, aby bola odsudenia hodna, tak ju nemozeme odsudzovat a po pravde toto ani nie je miesto na odsudenia. Tu sme si rovne.

amdeis
26. jan 2011
veronikapp
26. jan 2011

@amdeis sa snažíš strašne múdro písať, ok, dala si nám netolerantným lekciu, teraz skús niečo adresovať aj druhej strane...citujem ťa ,, Skor je vhodne mu priblizit krasy materstva a caro s tym spojene,, koniec citátu.

zuzanocka
26. jan 2011

bola som na interrupcii, ked som mala 18 rokov a znasilnili ma dvaja tazdikistanci. odsudite ma, tiez budete tvrdit, ze to bol dar? dodnes sa neviem z toho spamatat. nie z potratu. zo znasilnenia. toto je prvy krat, co som to niekde "zverejnila"
sendi bola schopna otvorene, verejne napisat jej pripad a vy ju kamenujete... toto je tema o interrupcii... vim, ze je X mamiciek, ktore dieta nemozu mat, alebo im zomrelo, preto ju (ak su to len tie) odcudzuju... avsak nikdy nikto nemoze povedat "ja nikdy"... neviete, co sa moze stat... a kazdy mame hranice niekde inde... niekto by mozno prijal aj dieta pocate nasilim... aj taki su...

amdeis
26. jan 2011

@veronikapp dakujem, som rada ak niekto oceni mudre slovo 🙂 . Nemozem ale pisat o krasah materstva,petoze toto je tema o interrupciach a ja necitim potrebu sandi presviedcat o tom ake je materstvo krasne. Sandi totiz nie je tehotna. Ak znova bude velmi rada sa s nou o tom pobavim, to mi ver. 😵
@zuzanocka na toto velmi dobre pomaha psycholog. Ja mam za sebou dva pokusy (nastastie) o znasilnenie a myslim, ze je to za mnou. S tym odsudenim suhlasim, nikdy nehovor nikdy, pretoze ako vravia v amerike "shit happens".

veronikapp
26. jan 2011

@zuzanocka ja nie som proti potratom, som proti potratom z pohodlnosti...ak chápeš rozdiel.
@amdeis presne tak, toto je téma o interupciách, každý má svoj názor a svoje hranice kam by zašiel.