Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
7. jan 2011

@kasami je ten fotak full frame?

kasami
7. jan 2011
zajo79
7. jan 2011

moj nazor...pokial nemas kupit full frame fotak, tak si kup radsej lepsie sklo.

ale som zvedava, co kocky poradia.... 😔

kasami
7. jan 2011

@zajo79 a ake objektivy by si mi poradila ?

zajo79
7. jan 2011

@kasami motokros, hokej, cyklistika, lyze, snowboard... nieco s dlhsim ohniskom, ale zas nie dlhym, aby to nebolo pomale na ostrenie.

neviem ake su canon objektivy... ale nieco na sposob 24-70?

70-200 f2,8 je tiez dobra volba...

a na deti kup pevne sklo - 85, 50tka.

zajo79
7. jan 2011

idem si to tusim radsej pohladat...

zajo79
7. jan 2011

sport http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...

deti http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... a take to reportazne fotenie, ked clovek niekam ide, aby nebral zo sebou toho moc

http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... vysokosvetelne sklo...exterier, ma dobry bokeh... alebo potom pevnu 50tku

su sice drahsie, ale ak kupis telo len...a zostanes zo setakom ktory mas, tak moc zlepsenie na fotkach neuvidis.

a som zastanca, radsej jeden kvalitny, si nan pockat, nasetrit..ako dva slabsej triedy.

zajo79
7. jan 2011

a budes mat vystaraaano na roky dopredu, potom kupis ked tak lepsie telo... ale myslim ze to nebude ponahlat 😉

kasami
7. jan 2011

@zajo79 dakujem 🙂 celkom vycerpavajuce 🙂 kupila som si pred dvoma mesiacmi 50 - 1,8 tak ta z pevnych by asi stacila 🙂 zatial a skusim sa s mm porozpravat o tom objektive 🙂 dnes sme to totiz troska preberali a mozno nieco bude 🙂
tiez som rozmysla, ci by som radsej nepockala nejake 2 rocky a nekupila potom este nejake lepsie telo ... naozaj zvazujem 🙂

kasami
7. jan 2011

inak mam doma aj taku 10 rocnu 75-300vku 1:4-5,6 😝

bambi2
8. jan 2011

@zajo79 http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...... je bez stabilizatora.. neviem ci by som ho kupila... so stabilizatorom ked uz tak, nie?? ten ma uz urcite poriadnu vahu a poriadnu cenu tez...

zajo79
8. jan 2011

@bambi2 ktory myslis? je bez stabilizatora?

nepoznam canon skla... tak preto som napisala, ze som zvedava co kocky poradia

bambi2
8. jan 2011

@zajo79
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...
tento je so stabilizatorom, ten chcem ja ale neviem ci f/4 alebo 2,8... http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...

zajo79
8. jan 2011

@bambi2 obidva maju f 2,8 😕 ci nevidim nato hned rano???

no...cenovy rozdiel znacny. 😅

bambi2
8. jan 2011

@zajo79 maju oba 2,8 ale pri tom druhom stoji IS II USM a to je stabilizator...

zajo79
8. jan 2011

je tam neaky stvornasobny.. skus posnorit www.megapixel.cz - tam pri kazdom objektive je diskusia, a predajca radi ci to stoji zato, porovnavaju to aj z inymi sklami a hladaju najlepsie riesenie na kupu...

zajo79
8. jan 2011

ja hladam stativ.... aby to nebolo tazke hebedo, aby udrzal aj vacsi objektiv a D90, aby mal gulovu hlavu, nohy aj do roznych uhlov vyklopne.. 😕

zajo79
8. jan 2011

na tej stranke mi napisali, ze nema 24-70 vhodny rozsah zoomu k d90 ktory ma aps-c snimac x1,5

ale zas 17-55 zo svetelnostou dobrou mi pride kratky 😅 neviem co urobit. ci 17-55 alebo 24-70.

ale zas z 24-70 budem mat 36-95 - co je fakt take zle?? j

bambi2
8. jan 2011

@zajo79 ten bude urcite lepsi az na tu vahu a cenu...

zajo79
8. jan 2011

ci dam 1300 za 24-70 alebo 17-55 je jedno...

len ked napisu, ze 24-70 je vhodny len na full frame...tak potom neviem co mam spravit. zas 1300 eur nemam na sklo kazdy den 🙄

zajo79
8. jan 2011

a ked tam dotycny napise ze: Dobrý den, opticky jsou celkem podobné, novější 18-105 VR je dokonce o trošku lepší.

....to si potom mozem usetrit 1300 ecok a nechat si 18-105??? to je co za somarinu???

bambi2
8. jan 2011

@zajo79 a to preco?? lebo u canonu napr. k mojmu 7d pasuje a neni full frame..

zajo79
8. jan 2011

@bambi pasovat pasuje..ale vraj nema vhodny zoom. mne pride na take bezne fotenie akurat 😕 totalny blbec som uz z toho.

kasami
8. jan 2011

ahoj 🙂
pekne ste to tu rozptylili 🙂
uz ani neviem kde mi hlava stoji ale ten objedktiv Canon EF 70-200 mm f/2,8 L USM vyzera super 🙂
ja sa chystam v lete do kanady tam su zevraj aj skla lacnejsie tak si tu asi nejake vyhliadnem a tam kupim .... ten chlapik tam k sportu radi radsej tuto 2,8 co by teda mohla byt super volna 🙂
este zlomit mm 😀
a skusim si to vyhladat aj na nejakych kanadskych strankach .... fotak som si tam kupit netrufala, kvoli zaruke ... ale sklom by hadam problem nebol 😝

@zajo79 a tie skla by potom mali sediet aj keby som nahodou dosetrila na full frame ... ci nie ? tak sa chystam este setrit na 35tku 🙂 uz si robim normalne plan na takmer patrocnicu dopredu 😀

tu 75-300 co mam mam bez stabilizatoru .... a fotit s nou na mensie viadlenosti mam problem ....ked velmi priblizim trase a nezaostri mi dobre ... ale maleho hokejovy zapas sa mi s nou celkom dobre podarilo nafotit

a ake objektivy by stedoporucili ako zaklad a aku taku zakladnu vybavu .... mala ma uz 2 mesiace a chcem sa foteniu venovat hlavne kvoli nej a malemu
.... teraz sme boli na lyzovacke .... ale nevedela som sa ani pohnut od kocara, tak som chcela maleho nafotit na snowboarde ... ale neslo to ... mm mi nechal doma 75-300 tak som bola sklamana, ale nakoniec som sa aj tak od malej nevedela pohnut 😝 tak to cez jarne prazdniny snad napravim

inak babulky dakujem vam, ste zlatucke 😉

kasami
8. jan 2011

@bambi2 a ty ake objektivy k nemu pouzivas ?

zajo79
8. jan 2011

@kasami tak to ked ides do kanady, kup urcite tam. 😉

dlhsie skla obycajne sa davaju na stativ...cize tam aj ked nieje stabilizator, tak aby bola svetelnost dobra. ale zas...s dlhsim sklom a behat zo stativom?? to si neviem dost dobre predstavit pri mojich dvoch certoch a treiti na ceste 🙄

a pojdu ti aj na full frame, urcite ano.

ja hladam nieco co zoberiem na cely den ked niekam pojdem...a vychadza mi len s tych dvoch co pozeram. a nikto mi nevie povedat ktory je lepsie. @briketa pomoooooc

bambi2
8. jan 2011

@kasami ja mam pevne, 50mm 1,4 a 85mm 1,8. obidva su super na portrety a rozmyslam o jednom ale tiez neviem ktory ci 24- 105, 24- 70 alebo 70- 200 2,8 alebo 4. medzi tymito si musim jeden vybrat ale ktory to bude este netusim... najlepsie by boli asi vsetky 4 a bola by som viac ako spokojna... 😀 😀 😀

zajo79
8. jan 2011

alebo kupit radsej sirokac od tokiny 11-16 a nieco na makro?

bambi2
8. jan 2011

@zajo79 no ved to je to, ked fotis deti ten stativ tam bude zavadzat, preto si myslim, ze idealny by bol objektiv so stabilizatorom...