Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

silvia.t
7. máj 2011

@hajanka vazne? fuha tak netusim kde je chyba

barbarka
7. máj 2011

@olienka12 ak nahodou nepojdes hlasim sa 😅 😀 tak podla mna ked je zadara treba vyuzit 😉

nostek
7. máj 2011

@silvia.t aj ja som ti skusila komentovat a prazdny prispevok sa ukazal

silvia.t
7. máj 2011

@hajanka nasla som to v spame 😅

olienka12
7. máj 2011

@barbarka no prave som pozerala na ich stranke a ist sa mi tam neoplati je to 2hodiny a pre uplnych zaciatocnikov na vysvetlenie co je co na fotaku :((

majulcek
7. máj 2011

baby potrebujem pomoct...
mam nejake fotky na diptych a neviem co s nimi..ps mam v muzovom pc ktory je pokazeny a u mna je len gimp a netusim co s tym... 😒

hajanka
7. máj 2011

@majulcek s gimpom neporadim :( ale malo by sa to dat rovnako ako v PS, len neviem presne kde a ako 😖 😖 😖 som ti nepomohla 😅

silvia.t
7. máj 2011

neviem vsetko som to nasla v spame? pozeram nastavenia tak mam vsetko ok vyplnene 😒

silvia.t
7. máj 2011

taaak uz by to malo fungovat,len mi to nejde komentovat rovno pod foto 😒 ak mam nastavene na kontextove okno tak je to ok...teda aspon dufam
@majulcek s gimpom nepomozem,picasa nemas? tam to je za par sekund

barbarka
7. máj 2011

@olienka12 a to ma byt hodnota 89e 😝 inak ako som si to citala tak ma napadla otazka na vas - ako sa starate o fotak , berete ho na nejake cistenia do servisu? bo ja s nim vlastne nic nerobim 😅

barbarka
7. máj 2011

ja som sem dala hokejove fotky a ti nasi to aj tak prehrali 😔

nostek
7. máj 2011

kocky, skusala som toto, ale neviem robit s maskami. konkretne mi robi problem krok 7.
http://zuzanahdesigns.do-forum.com/t151-how-to-...

mozete mi s tym niektora pls pomoct?

majulcek
7. máj 2011

@silvia.t teraz som si narychlo stiahla picasa,hod mi prosim ten navod,fakt som leniva hladat po nete 😝 dakujem 😵

hajanka
7. máj 2011

@nostek 7. Apply layer mask,turn on background pis, merge down both layers
použi masku na vrstvu, zapni spodnu vrstvu a zlúč obe vrstvy fotky do jednej

Konkretne tento krok ti robi problem?
- aplikuj masku k danej vrstve (musis byt na konkretnej vrstve ku ktorej chce prilepit masku - stvrorcek s kruhom vnutri, dole na paneli)
- prejdi na spodnu vrstvu (teda na background - pozadie)
- zluc obe vrstvy do jednej (v tomto pripade mozes right click a vybrat si bud flatten image alebo merge visible - zlucit vsetky viditelne vrstvy, ak pracujes len s dvoma vrstvami) alebo sa prenut na vrchnu a Ctrl+E alebo

Ak mas alebo viac vrstiev nez dve a chces zlucit iba niektore dve z nich, tak pouzi Merge down, sa vzdy prepni na tu vrchnejsiu a daj skratku Ctrl+E takto zlucis len vrstvu na ktorej si zapnuta s vrstvou bezsprostredne nachadzajucou sa pod nou.
Ak chces zlucit vsetky viditelne vrstvy, pouzi skratku Ctrl+Shift+E a je jedno na akej vrstve si, len musi byt ta vrstva aktivna - viditelna.

ivka000
7. máj 2011

https://picasaweb.google.com/106594035114336498776 vložila som si foto na picasa 🙂 kuknite fotila dnes večer som fotila dialničný most ponad mesto 🙂

hajanka
7. máj 2011

@ivka000 zaujimave! posledna sa mi najviac paci, tu by som este presnejsie vycentrovala, vyzera tak abstraktne 🙂

janula
8. máj 2011

Ahojte,

@ivka000 - mne sa tiež najviac tá posledná 😉 , a celkovo mám rada fotiť architektúru ... teraz sme boli vo Viedni a môj starší syn dostal za úlohu ma upozorniť, keď zbadá peknú bránu, strechu, kľučku a tak, ak by som si nevšimla...dokonca som mu povedala, že dostane 20 centov, keď to bude stáť za to 😀 😀 , tak hľadal ako divý, až som to začala ku koncu dňa ľutovať 😀
@silvia.t - pekný blog sa ti podaril, si šikulka 🙂 neskôr pokukám podrobnejšie 😉

janula
8. máj 2011

@hajanka - ja som sa rozhodla, že beriem zošit a všetko si idem pekne zapisovať, aj keď to teraz nepotrebujem a keď do budúcna bude niekto potrebovať, tak snáď tiež pomôžem 🙂

nostek
8. máj 2011

@ivka000 ahoj. pozrela som si fotecky a chcem ti napisat moj nazor. na fotkach s Jakubkom mas takmer stale centrovanie na stred. nie vzdy je to na skodu, len sa vyhni pravidlu.
a s BW prevodom by som sa trosku pohrala. pride mi to velmi sive.
dufam, ze som sa ta nedotkla. most v PB sa mi velmi paci ;o)

hajanka
8. máj 2011

@janula tiez som to kedysi takto robila 🙂 to je velmi dobry napad

hajanka
8. máj 2011

ahojte, tak ja mam konecne 6-tyzdnovy blog post hotovy 😀 😀 😀 http://janahamarova.blogspot.com/

silvia.t
8. máj 2011

@majulcek ja neviem velmi vysvetlovat takto po pismenach ale pokusim sa...daj si vytvorit koláž,potom klikni na klipy +,pridas foto ake v kolazi chces mat a hend vedla klipov mas okienko nastavenia,tam si volis ako chces mat foto rozlozene... ak by si narazila na nejaky konkretny problem napis a rada poradim 😀

inac zeny prisala som na to preco mi nezobrazovalo vase komenty v blogu,mala som totiz nastavene biele pismo 😅 😅 😅 som ja ale tlapa 😝 a to mi doslo az teraz rano

silvia.t
8. máj 2011

@hajanka uz som pozerala na tvoj blog mas ho uzastny a aj fotky krasne 😵 😵 😵

hajanka
8. máj 2011

@silvia.t a vies ze to aj mne napadlo???? 😅 😅 😅 😅 ale som to potom zamietla 🙂 sorrky, nemusela si sa s tym trapit
a dakujem ti! ak budes nieco potrebovat, ohladom blogu velmi rada ti pomozem 🙂 svoj som si robila od piky cely sama cez HTML coding. A fotecky natahujes z pc?

nostek
8. máj 2011

@hajanka strasne moc dakujem. vecer sa na to pozriem. pekny den

silvia.t
8. máj 2011

@hajanka tak to klobuk dole ja nemam nervy na take piplacky 😀 a foto nahravam z pc

maruskak13
8. máj 2011

@barbarka myslis ze mam pridat expoziciu alebo len svetlo?
veru chybala mi odrazka vonku..

nostek
8. máj 2011

@hajanka krasne fotky. uz ich mam davno preklikane ;o).

saskarisko
8. máj 2011

ahojte,
ja si asi zacnem pomaly hadzat nejake foto na picassa, alebo si zriadim ucet na flickri
@nostek, @janula - vitajte
@silvia.t - tie klobukove su vyborne, a ked su tie prsteky orezane, tak este lepsie. ale svetlo perfektne ide cez ten klobuk
@hajanka - velmi pekne foto

hajanka
8. máj 2011

@nostek vaaaazne??? dakujem 😲 😀 😀
@saskarisko dakujem, picssa vobec nopozna, teda poznam, ale nemusim,nikdy som tam nevkladala, ja som za Flickr 😉