Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
27. máj 2011

@mirica4 vitaj du su domace ulohy a lr je photoshop lightroom 😀
cim fotis?

saskarisko
27. máj 2011

Ahojte,
@silvia.t - uha, teda riadne nepekny ma ten nostek. nech sa vam to rychlo zhoji

a postreh z mojho nikonu d90 a pevnej 50/tky. tak motorcek zacal fungovat, az ked som na objektiv dala uv filter 😕. ako keby ta zataz ho spustila, predtym ani trha, a nic som v nastaveniach nemenila 😕

ja mam najnovsie foto z Budapesti tu:
http://www.flickr.com/photos/katarinabi/

saskarisko
27. máj 2011

@mirica4 - vitaj 😉 okrem vody je aj mesacna tema Celok a detail

silvia.t
27. máj 2011

@saskarisko @mirica4 hej spadol,z tej detskej motorky ten nostek ma riadne zdrety a celo zasivane,ale nastastie len jeden steh,a nic vaznejsie 😖

maruskak13
27. máj 2011

@silvia.t teda hlavne ze je maly ok.
ja mam tiez jazvu na cele od radiatora 🙂
a z akej motorky to spadol?

silvia.t
27. máj 2011

@maruskak13 taka plastova ako odrazadlo...on je na tu motorku tak naviazany bez nej ani na krok ☹

ivka000
27. máj 2011

@saskarisko krásne nočné foto 😵

@silvia.t no teda chúďa riadne motorkárske zranenie ☹ my máme tiež teraz "motorkové" obdobie všade na nej chodí... ja momentálne tiež nefotím lebo je chorý už týždeň sa chúďa trápi v teplotách 😢 ale hrala som sa s fotkami nemáme poriadnu spoločnú foto tak som jednu trochu upravovala aj ked to nie je ktohovie čo 😉 ale teda oproti originálu je tam rozdiel 😀 fotila švagriná ...

maruskak13
27. máj 2011

@silvia.t nic to zahoji sa a bude zase lietat 🙂 tym padom vacsi vyrastol..
ale viem si predstavit chudatko sa musel riadne zlaknut..

@ivka000 super uprava 🙂
ani my nemame spolocne fotky.. ked tak nad tym dumem tak asi len jednu aj to fotil brat takze vyzera
nejak podobne ako to vasa len maly je este v perinke..
musim daco vymysliet a urobit nam fotecku tiez..

olienka12
28. máj 2011

@ivka000 uprava pozadia fajn, len sa troska pohraj so svetlostou a stiahni cervenu trosku

moje vcerajsie mam tu vo fotoblogu 🙂

ivka000
28. máj 2011

@olienka12 krásne fotečky super ti malý vydrží krásne pózovať 😵 dík skúsim sa s tým ešte pohrať 😉

olienka12
28. máj 2011

@ivka000 no vydrzi ako vydrzi to je zalezitost 10min co drzi potom uz vymysla 🙂

mirica4
28. máj 2011

@olienka12 dakujem za privítanie aj vysvetlenie..mám canon 550 18-135
@saskarisko tiež dík za privítanú a celok ako čo? to jest jedno?
@silvia.t fú no ešte že tak, hoc vieme, že sa nepoučí 🙂)

barbarka
28. máj 2011

@silvia.t uf no pekne sa doriadil 😒
@mirica4 vitaj 🙂
@ivka000 pekne si ju upravila, takto je ovela pouzitelnejsia 😉
k tym spolocnym foto sme na tom rovnako - tiez slabota, mali by sme sa dakedy stretnut a pofotit si vzajomne rodiny 😉

ivka000
28. máj 2011

@barbarka 🙂 a ty si odkiaľ ? inak nápad by to bol super spoločné rodinné foto sú u nás len takéto všeliaké vdaka aspoň za photoshop 😀

barbarka
28. máj 2011

@ivka000 zo sale som, to asi bude problem sa stretnut na tie foto 😒

ivka000
28. máj 2011

@barbarka no to je dosť ďaleko 😒

olienka12
28. máj 2011

nas pred nedavnom fotili kamosi fotografi dosli domov na dovolenku z irska,tak mame konecne spolocne foto lebo samospust nie je ono 🙂)

barbarka
29. máj 2011

ahojte - otazocka - co sa da robit s prilis bielou oblohou? nejak inak nastavit expoziciu? dodatocne s tym uz toho vela asi neurobim, ci mate dake tipy?
na novom objektive nemam polarizak , teraz mi ani nehrozi ho kupit, inak cirou nahodou nemate niekto na vymenu - dam 52 za 58, je to hama tusim, stal okolo 20e nic moc ale posluzi, no keby nahodou

hajanka
29. máj 2011

@ivka000 ja tiez nemam fotku s mojou rodinou, ani jedinu :(
tvoja fotka na mna to s tou texturou posobi tak gycovo, ale ste pekna rodinka
@barbarka napr. pouzit prechodovy filter, kt. znizi velky rozsah expozicie fotografovanej sceny. Dodatocne mozes pouzit photo composite (podobne ako tu http://janahamarova.blogspot.com/p/i-faces.html celkom dole posledne fotky), zakomponovat fotku oblohy do fotky tvojej sceny.

barbarka
29. máj 2011

@hajanka fiha to vyzera dobre, co to prosim ta je photo composete a kraasne fotky tam mas ale to som ti uz asi niekedy pisala

hajanka
29. máj 2011

@barbarka je to composite dvoch fotiek, z kazdej vyberies to co potrebuje a das ich dokopy. Casto sa takto "doraba" fadna obloha, je dost casto vyuzivany aj napr. pri newborn pozach http://www.flickr.com/photos/crickiephotos/5646... a pri roznych inych scenach v ktorych potrebujes fotku "poskladat", napr. mas niekde krasne oci ale nie velmi vydareny usmev, na druhej zas krasny usmev a zavrete oci... 😀

lili_a_mimi
29. máj 2011

@barbarka to ty si mala problem s chromatickou aberaciou? uz si nepamatam... 😅 nasla som jeden clanok, ako ju upravit http://digital-lightroom.net/ako-potlacit-chrom...

barbarka
29. máj 2011

@hajanka rozumiem, a to je len pomenovanie pre to co s tym clovek urobi v ps? akoze vyberiem to co je ok a vlozim do druhej foto? to je princip?

@lili_a_mimi jeeej dakujem vyskusam

olienka12
30. máj 2011

juchuuuuuuuu bude pevna 85 😀 😀 😀 citujem "uz som ju skoro dnes objednal,ale nestihal som" no paraaada 🙂)

barbarka
30. máj 2011

@olienka12 super, uz dopredu gratulujem🙂

olienka12
30. máj 2011

@barbarka sa tesim ako male decko co bude ked ju aj skutocne budeme mat doma 🙂))

kasami
30. máj 2011

@olienka12 tak to sa nedivim 🙂 gratulujem 🙂))

barbarka
30. máj 2011

@olienka12 verim, ja sa moc tesim z mojej pevnej 50tky, je to velka zmena oproti setaku

olienka12
30. máj 2011

@barbarka tak 50 mame uz dlho uz mi to tak nepride hehe 85 som sa ani neodvazila dufat,kedze sme teraz kupili nove telo, no 1,8 bude nie 1,4 na tu si budem musiet zarobit ;)) ale aj tak paradzina

barbarka
30. máj 2011

@olienka12 mne mm tiez povedal ze na dalsiu fotovybavu si musim fotenim zarobit 😉 😅