Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

saskarisko
13. júl 2011

nikonka - dakujem, ono je to vec nazoru a pohladu (dakujem za nazor). skusala som aj viac kontrastu, len potom mi nevynikli tie okna. ja som sa tam na to miesto este o 3 dni vratila, a skusala znova 😉 tie slnecniky mam aj niekde orezane, len neviem kde 😅 . povodne bola prava strana dlhsia, a vyznelo to inak, len sa tam nasla kusok skrytej osoby 😅
@bibi1711 - dakujem. a kde teraz davas fotecky ? gratulujem k tehu, prijemne tehulkovanie prajem

saskarisko
13. júl 2011

@ivka000 - mozno nebol spravny uhol. inak, ja ked fotim vo vnutri musim pouzit blesk, a to mame pritom velikansky svetelny priestor, a vtedy tam ten sum nie je taky.

nikonka
13. júl 2011

@saskarisko jasne, vec nazoru a pohladu 🙂 a to sa mi na fotografii paci, aj ked dvaja fotia to iste, vacsinou to nie je to iste 🙂

inak, videla som temu odrazky... ja jednu mam, ale stale ju neviem nejak pouzivat 😅 casom snad aj taketo veci zvladnem...

nikonka
13. júl 2011

no, dam aj nejake fotky, aby som len nekecala.. su trosku starsieho data, ale snad nebude vadit 😅

mirica4
13. júl 2011

@nikonka no ja som ešte s vrstvami nerobila tak nemám šajn..potrebujem polopate 😅

nikonka
13. júl 2011

@mirica4 🙂 ale PS teda asi mas a aj zakladnu pracu zvladas, tak?
no, je to velice jednoduche, neboj 🙂
mas otvorenu fotku, spravis si druhu vrstvu - mas dve moznosti, bud pouzijes klavesovu skratku (ak sa nemylim, tak na windowsoch to je ctrl+N) alebo pojdes na hornu vrstvu do ponuky layers (ak mas teda PS po naglicky, inak je to slovensky vrstvy) a das ze novu
v navigacnom okne na pravej strane uvidis, ze ti pribudla nova vrstva, ta je priesvitna, takze ju vlastne ani nevidis... odporucam vyliat na nu plechovkou farbu, lebo aj tak ten pasik budes mat farebny... tak dajme tomu vylejes na tu vrstvu bielu farbu... musis dat pozor, aby si mala vyznacenu prave tuto novu vstvu - to si skontrolujes v tm okienku vrstiev na pravej strane, kurzor musi byt na tej vrstve (ale pokial budes vytvarat novu vrstvu, tak automaticky na nej stojis, takze by to malo byt ok)
ked vylejes tu plechovku, tak sa ti vlastne cely obrazok zaleje farbou, nezlakni sa, to sa ti len ofarbila ta vrstva... zvol si nastroj vyberu (taky prerusovany stvorec) a vyznac, co by si chcela nechat, teda vlastne si vatvaruj ten pasik... stlac ctrl+I tym sa ti invertuje vyber, takze vlastne vyznacis vsetko okrem toho pasika a stlac delete... vymaze sa ti to okolo a ostane len pasik... zniz opacity-to najdes v tom okienku layers (vrstvy) vpravo, cize budes mat vyznacenu tuto vrstvu s tym pasikom a mas tam dva jazdce - opacity a fill... stak zniz opacity a budes to mat priesvitnejsie.. len sa s tym treba pohrat
no, hadam ti moj popis na nieco bude a zvladnes to... mozno sa to da urobit aj inak, ale mne toto pride ako dost jednoduchy, rychly a ucinny sposob 🙂
daj vediet, ako ti to slo 🙂

mirica4
14. júl 2011

@nikonka takže všetko mi išlo po označenie a delete ako si písala, ale mne označený pásik neostal biely ale ostalo len to priehľadné/štvorčeky/...tak nieviem ako ďalej..
a ešte čo je opacity lebo ja to mám v cz

nikonka
14. júl 2011

@mirica4 opacity je v cestine myslim krytie
a stvorceky? nie som si ista, ci som v obraze... urob printscreen a daj to sem, nech vidim

mirica4
14. júl 2011

@nikonka to okolo sa mi nevymazalo len to v tom vyznačenom štvorčeku..zatiaľ sa mi nepodarilo to hodiť tu aby si videla

nikonka
14. júl 2011

@mirica4 aha, uz asi viem co myslis... fotka ti ostala ci nie? predpokladam, ze si mala vyznacenu vrstvu s fotkou a nie tu novu vrstvu... ofarbila si si ju predtym?

mirica4
14. júl 2011

@nikonka a ako sa to potom dá na foto?

mirica4
14. júl 2011

@nikonka fotku mám otvorenú s ňou som nerobila nič, len som si otvorila novú vrstvu/nové okno/ zaliala farbou, vyzančila výber a ctrl+i a potom delete, clé je biele len to vyzančené je transparentné ako pred začatím všetkého..musím uspať malého lebo je nervný

nikonka
14. júl 2011

@mirica4 nie nove okno, ale treba si otvrorit novu vrstvu... teda mas otvorenu tu fotku a na nu das novu vrstvu.. teda si v tej fotke, das ctrl+n a budes mat novu vrstvu... ofarbis ju plechovkou, urobis vyber, ctrl+i, delete, znizis krytie a je
ty si si teda asi otvorila nove okno a nie novu vrstvu....

mirica4
14. júl 2011

@nikonka ale keď dám ctrl+n tak sa mi otvorilo nové okno s vrstvou

nikonka
14. júl 2011

@mirica4 isla som ti prave napisat, ze moja chyba, zle som ti to napisala 😒 treba dat shift+ctrl+N
inak najdes to hore v ponuke Vrstvy a Novu (neviem ako presne je to v cestine)

mirica4
14. júl 2011

@nikonka ja neviem mne to nejde 😠 ☹

mirica4
14. júl 2011

tak idem ešte raz na novo

nikonka
14. júl 2011

@mirica4
1. otvoris si fotku
2. urobis si novu vrstvu (bud klavesova skratka shift+ctrl+N alebo hore na liste v ponuke Layers /v cestine asi Vrstvy/ zvolis New /v cestine asi Nova/
3. tuto novu vrstvu ofarbis plechovkou
4. urobis si vyber vo velkosti pasiku
5. invertujes vyber (crtl+I alebo cez menu)
6. delete
7. znizis krytie

hadam ti to pojde, ak nie, daj vediet a vecer ti mozem spravit obrazkovy postup

silvia.t
14. júl 2011

@mirica4 na ephoto je dobry videotutorial,ale nemam cas to hladat 😅 skus pogooglit...my mame novu macicku 😀 aka je zlatunka,pridavam jednu foto ale taka surova,len v pisace som ju trocha upravila... lebo tu nemam svoj ntb tak som bez PS 😝

mirica4
14. júl 2011

@nikonka tak dajako som to urobila...následne
1. otvoriť foto
2. ctrl+shift+n al. ako si spomínala a nastavila približné krytie
3. označila som si výber, kde chcem napr. obdlžnik
4. oliala plechovkou
5. hodila text a nakoniec enter

vybavené ďakujem pekne

mirica4
14. júl 2011

takto to len na skúšku fotku dávam, aby som vedela, ale už viem hurááá..ďakujem @nikonka

@silvia.t jéj pekná cicaaaa, bude nová modelka 😉

nikonka
14. júl 2011

@mirica4 sikula 🙂 sme to spolu zvladli 😉

majulcek
14. júl 2011

ahojte baby 😎
ma napadlo ze minule ako som bola na fotoskole tak spominali ze nemame fotky z karty vymazavat ale kartu mame naformatovat,aby sa neposkodila,nenicila kvalita karty...mozno viete ale pre mna to bola novinka tak ze vam to dam sem keby nahodou neviete 😉

maruskak13
14. júl 2011

ahojte,
my dovolenkujeme u starkych 🙂 priznam teraz som mala taku fotograficku prestavku 🙂
dnes sme sa kusok clapkali a urobila som aj par fotiek, tak posielam link na kuk 🙂

http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/

@majulcek to so tou kartou nie som ista.. podla mna je to blbost ci to mazes alebo formatujes s nicenim ci nenicenim kvality karty to nema nic.. ci?

maruskak13
14. júl 2011

citala som si vas kusok dozadu..
pozeram ze vacsina z vas pouziva PS.. ja vam s nim poradit neviem lebo nepoznam..
ale rozmyslam ze nainstalujem aj ja aj PS 🙂

inak pekne fotky
@silvia.t macicka super 🙂 pekne farby..

nikonka
14. júl 2011

@maruskak13 no, ono je tam dovod iny.... fotky ktore vymazes, mozes v pripade potreby zachranit äak samozrejme na kartu uz nic nenafotis).. ak ju sformatujes, tak tie udaje stratis uplne.. tak hovori teoria, ale moje skusenosti su odlisne... ja karty len formatujem a aj tak som uz parkrat zachranila z karty fotky, aj napriek tomu, ze som aj na nu fotila a predtym formatovala....
ale ked si zvolis moznost mazat fotky, tak by si to mala robit vo fotaku a nie v pocitaci.. preto sa pristupuje skor k formatovaniu, lebo to je rychlejsie ako mazanie

maruskak13
14. júl 2011

@nikonka jasne tento rozdiel poznam, len s tou kvalitou karty to potom nema nic..

nikonka
14. júl 2011

@maruskak13 defacto to s kartou nieco ma, lebo kedze pri vymazavani ostava zachovana informacia o fotke kdezto pri formatovani sa tie informacie vymazu...

maruskak13
14. júl 2011

@nikonka s kvalitou karty urcite to vraj nema nic spolocne ci zmazez foto alebo naformatujes nema to vplyv na kvalitu..
mam manzela co sa do toho vyzna a len kruti s hlavou ze kde take kaleraby tlacia 🙂
keby to nahodou vyznievalo ze sa natahujem tak to nechcem !! len diskutujem v mieri 🙂

majulcek
15. júl 2011

baby nehadam sa neviem...bolo mi povedane ze formatovat nie mazat 😵 kvalita,nekvalita @nikonka ma pravdu v tom ze pri formatovani je pokazdym ta karta ako nova,kedze je cista ako lalia 😀 a este ze radsej vyuzivat velkostne mensie ako napr.16,32 atd...