Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

saskarisko
9. sep 2011

ahojte, tak ja mam dilemu. Jeziskovi treba pomaly naznacovat, ze by sa mohol troska hecnut, a teraz co kupit, ci tamron 17-50 f2,8 alebo pevnu 85tku f 1,8. z objektivov mam pevnu 50/tku f1,8 a 18-105 f3,5-5,6. fotim deti, prirodu, aj co pride. takze baby radte, ak mozete

@krista - tak predsa sa rozhodujes opat pre fotak, super.

nikonka
9. sep 2011

@saskarisko ten tamron by si vyyuzila keby si casto fotila v horsich svetelnych podmienkach, ak viac fotis vonku, tak by som sla do tej 85tky
joooj, kebyze aj ja mozem taketo mile starosti riesit 🙂

krista
9. sep 2011

@zajo79
@nikonka holky fakt myslíte že by mi stačila pevná 50tka? Říká mi to víc lidí, tak já si ráda nechám poradit, ale já si zase říkám když fotím venku (fotili jsme se v kukuřici, na poli mezi balíkama atd.) že bych si to nemohla z dálky tak hezky přiblížit 🙂 a pak mi třeba říkala kamarádka, že chtěla dcerku vyfotit v posteli celou a musela vyměnit tu 50tku za 18-55 co měla ze setu, že by malou takhle zabrat nemohla 😅

Ten 16-85 bude určitě kvalitní jak říkáte, ten jsem viděla hodně doporučovat, i v tom setu s D90 se dá pořídit, ale tam mě trošku už limituje cena bohužel ☹

@saskarisko no jo nedám pokoj, to víš ten foťák mi moc chybí 😅 strašně jsem si na něj zvykla, fotky z obyč. digitálu se nedají porovnat, je to prostě luxus mít zrcadlovku 😵

krista
9. sep 2011

Jo a ještě mám dotaz totálního amatéra 😀 když budu mít na D90 pevnou 50tku bude mi ostřit sama? 🙂

krista
9. sep 2011

@nikonka koukám na to ephoto. Ale nemůžu tam nikde najít bazar 😅 můžeš mi to prosím napsat třeba do IP (aby nebyla reklama a někdo ti to tady nesmazal 😅)

zajo79
9. sep 2011

@krista samozrejme ze bude 🙂

zajo79
9. sep 2011

a ked tak si kup 35tku 1,8 a 50tku Gckovu 1,8 - to mas v cene jednej 50tky 1,4. no..zoomovat budes nohami, ale su to lepsie skla ako setak. nieje o com. 😔

krista
9. sep 2011

@zajo79 tak fajn, mrknu se na ceny a uvidím na co finančně dosáhnu, možná to budu muset kupovat na etapy 🙂

zajo79
9. sep 2011
nikonka
9. sep 2011

@krista ja som hovorila, ze neodporucam mat len pevne sklo, ale iste mat aj zoom 😉 musis si zvazit co chces fotit a podla toho kupovat - niekomu vyhovuju sirokouhle objektivy, niekto potrebuje tele, niekto si vystaci s 50tkou.... nekupuj unahlene, sadni si a preber si to... a tiez sa neoplati kupovat lacne objektivy, cena nemoze byt hlavny parameter vyberu (aj ked chapem, ze je to pre vacsinu velmi dolezity faktor)
a pisala som aj, ze d90 ma v sebe motorcek, to znamena, ze kazdy objektiv bude pasovat 🙂 ale ja by som ti odporucala tu 50tku so svetelnostou 1.4 a tento objektiv ma v sebe motorcek, takze je vhodny aj na telo bez motorceka

krista
9. sep 2011

@nikonka to víš já se radši 10x zeptám 😀 už vím, že má D90 motorek, ale pořád se ptám jestli ty objektivy budou ostřit samy, protože vím že na té D3100 nebo D5000 to samo neostří, tak se ujišťuju 😅 se omlouvám, že jsem tak tupá 😀

S těma objektivama jsem ráda že to píšeš, protože jsem se chtěla zeptat i na Tamron a Sigmu a to byste teda asi nedoporučovaly že 🙂

Chci se ještě zeptat naposledy na tento (hledala jsem podle ceny 😅)
http://www.asus.cd/obrazky/398001/nikon-objekti...

Vychází na 3,8tis. a tělo se dá sehnat od 14tis., takže by to komplet vyšlo finančně dobře. Ale pořád se nevyznám v těch označeních, že jeden je 50 1,4 a jeden 50 1,8 a někdo tam má "D" někdo "G" takže jsem z toho pořád jelen 😅

Popis: NIKON objektiv 50mm f/1.8D AF NIKKOR (formát FX)
Standardní portrétní objektiv s proměnnou neostrostí (Defocus-image Control).
Světelný střední teleobjektiv s proměnnou neostrostí (Defocus-image Control)
Vysoká světelnost pro fotografování za nízké hladiny osvětlení
Kruhový otvor clony pro přirozeněji působící neostré plochy snímku
Zaostřování zadním členem (RF) pro rychlé zaostření

krista
9. sep 2011

@zajo79 děkuji, dávala jsem tam jen koncovku cz a com proto mi to nic nenašlo 🤐

krista
9. sep 2011

Tak koukám na ten bazar i na aukro a ten použitý objektiv, do toho bych asi nejspíš šla 🙂 to by mohlo finančně vyjít opravdu dobře, tak vám děkuji za pomoc a když dovolíte tak budu občas ještě otravovat 😀

zajo79
9. sep 2011

@krista teraz je nova 50tka 1,8 G - tak radsej by som tu kupila. cenovo vychadza tak isto ako Dckve sklo

nikonka
9. sep 2011

@krista jasne, treba sa pytat, lebo kto sa pyta, vela sa vela dozvie 🙂
ono je dobry aj ten objektiv 1.8 (a neberem do uvahy len rozdiel v svetelnosti) ale podstatne kvalitnejsi, rychlejsi a ostrejsi je ten f1.4...
FX znamena ze je tento objektiv vhodny aj na full frame-ove fotaky, ked je tam DX, tak je to na fotaky, ktore nie su full frame, teda aj d90
pevnych skiel z bazaru sa neboj, hovori sa, ze pri pevnom skle sa nema co pokazit, ten sa len rozbit moze (hovorim samozrejme mierne zvelicene 🙂)

zajo79
9. sep 2011

@krista maly mi spi...zajtra mi pisni do ip, pozriem ti, minuly mesiac co bolo digitalni foto, tak tam boli testy...sigma a tamron vychadzali 17-50mm velmi dobre. tak ti popisem co tam pisu.

krista
9. sep 2011

Jo tak ta Géčková má asi ten motorek nebo se pletu? Protože mi teď docvaklo že nám manželův kolega nabízel úplně novou tu 50tku a já jsem nadávala že ji nechci že neostří sama (to jsme měli tu D3100) a koukala jsem po nějaké co už ostřila sama 😉 ale teď si říkám kdyby nám dal manželův kolega tamtu tak to by bylo za hubičku 😀
Ach jo to je rozhodování 😅

zajo79
9. sep 2011

1,4 a 1,8 - tak 1,4 vraj prepusta raz take svetlo... aka musi byt 1,2??? 😵 😵 ale to su uz ine ceny

krista
9. sep 2011

@nikonka tak moc díky za objasnění 🙂 to si musím někam uložit, abych se na to zase neptala 🙂 no už se těch barazových ani tolik nebojím, celkem jste mě přesvědčily, já se jen bojím co se reklamací týče, kdyby se to pokazilo tak by taková oprava asi dost stála a pak bych nadávala že jsem si měla připlatit za nový 😅 - s mým štěstím 😅

@zajo79 to jsi moc hodná 😵 zítra tady asi nebudu tak nevím jestli si vzpomenu, asi až večer, ale to nespěchá 🙂

zajo79
9. sep 2011

o dva tyzdne je photokina-veeelka vystava. budu predstavene novinky na novy rok...a hlavne tesim co nove prinesie nikon.

zajo79
9. sep 2011

@krista preto ti pisem ze mi pripomen, lebo ja nato asi zabudnem v tomto chaose doma 😀

zajo79
9. sep 2011

to mas jedno...d90tka ma ostriaci motorcek v tele. takze ak vies zohnat od manzelovho kolegu, si ju skus dat potom na telo - a vyskusas

krista
9. sep 2011

@zajo79 no to je pravda, jen musím zjistit jestli ji pořád má, tu už určitě prodal, byla úplně nová a nabízel nám ji za 2,5tis. to se jen tak nepoštěstí 🙂 a teď jsem mluvila s manželem a ten furt otravuje že chce Nikkor 18-105 žádný Tamron, žádnou Sigmu ani menší objektiv, on chce prostě fotit s tím větším, já se z nás picnu a právě na aukru běží aukce, kde prodává chlápek úplně nový 18-105 za 4,5tis. (nový 7,5tis.) má to plnou záruku, koupil to s D7000 a nevyužil ho... tak nad tím slintám, končí to v neděli a já nevím jak se rozhodnout 😅
Neboj připomenu se nebo mám tu IP napsat hned, že by sis ji teda přečetla až zítra aby na tebe svítila? 😀

Jůůů já chci taky výstavu, v ČR nic nebude? 😅

krista
9. sep 2011

@zajo79 hhmmmm. ten je a ty fotky 😵 to je určitě on co jsem myslela, jen se vyjadřuju jako tatar 😅

nikonka
9. sep 2011

@krista ukazem ti moje fotky s f1.4? 😀

zajo79
9. sep 2011

@saskarisko ked mas pevnu 50tku..tak stredne ohnisko mas pokryte..ked tak ti chyba zoom, tak daj prec setak a vymen ho za tamron 17-50 - to mas od krajiniek po portrety... a ked tak este 85tku

krista
9. sep 2011

@nikonka ukáááž 😀 😵 😵 😵

zajo79
9. sep 2011

napr... ale sa mi tam nelubia tie slnecne "prasiatka"...prenikalo svetlo zo zaluzie

zajo79
9. sep 2011

kvalita fotiek na konovi..ze hruuuza...ocka ma inak ostre