Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

krista
9. sep 2011

@zajo79 to je kouzelný 😵 já jsem byla teď zhrozená taky kvalitou fotek, dávala jsem něco na facebook a tam se mi to nahrálo celé zrnité, přitom originál fotka byla úžasná, dokonalá, nádherně ostrá, tak pyšná jsem na ní byla a ona se mi nahraje tak hnusná 😝

krista
9. sep 2011

Koukám ještě po bazarech a našla jsem tělo D90tky za 10,5tis. když si k tomu vezmu pevnou 50tku za 2,5tis. tak mám luxusní foťák za super peníze 😀 ale bojím se trošku toho že ta D90tka už neni v záruce, i když podle fotek vypadá fakt skvěle, i majitelka píše, že byla opečovávaná 🙂

bihan
9. sep 2011

@krista Tak tamron 17-50/2.8 je jednoznačne lepšia voľba ako ten základný nikon 18-105. TM asi veľmi recenzie nečíta :p
Podľa mňa si len s 50-kou nevystačíš a ak chceš len jedno pevné sklo na začiatok, tak radšej 35-ku.

nikonka
9. sep 2011

@krista to som si viacmenej srandu robila 😀 aj 1.8 je super a tento novy kusok obzvlast (ale proste 1.4 sa to nevyrovna 🙂)

krista
9. sep 2011

@nikonka no fotky bys ukázat mohla 😀 těšila jsem se 🙂
To je jasné, že to musí být z nich lepší, ale já zatím takový rozdíly nevnímám jako pro sebe, musím se se vším naučit prvně pracovat, i s té D90 mám trošku respekt jestli mi to půjde 😅

@bihan MM nečte reference teda vůbec 😝 všechno čtu já, celý dny a pak ho o tom informuju 😀 no třeba ho ukecám, podívám se na kolik vyjde ten 17-50/2.8. Ta 35tka je zase o kus dražší uff 😅

bihan
9. sep 2011

@krista 35-ka asi 200€, Tamron 300€ nové.
50-ku som videla novú na amazone za 135.

nikonka
9. sep 2011

ktovie ako to tu bude vyzerat.... len tak narychlo jedna foto, som na druhom pocitaci a nemam tu svoje fotky

krista
9. sep 2011

@bihan jj už jsem na to koukala, to je děs to rozhodování 😲
A ještě dotaz, nevadí vám že to nedosáhne tak daleko ty kratší objektivy? Jak říkám byla jsem zvyklá fotit děti hodně v přírodě takže jsem tu 18-105 fakt využila na tu dálku 🙂 ale no tak musela bych zoomovat nohama jak psala @zajo no 😅

krista
9. sep 2011

@nikonka vypadá to pěkně, je teda fakt že úplně ostře to tu vidět neni, ale fotka hezky komponovaná 😵

saskarisko
9. sep 2011

baby, dik 😉
@nikonka - no take malicke, co sa tohto tyka 😉 ale pre nas je to dost velka palka, takze preto taketo info 😉
@zajo79 - ak by bol ten tamron, tak setak by isiel prec.

saskarisko
9. sep 2011

@zajo79 - drobec je super, aj to svetlo. skoda tej kvality tu. to je tvoje najmladsie chlapca ?

bihan
9. sep 2011

@krista Ja som mala predtým bridge s 18x optickým zoomom, takže som si zvykla len pohnúť páčkou a všetko išlo samé, ale je to len otázkou zvyku. Vtáky na drôte s 50mm ostro neodfotíš, ale ak fotíš hlavne ľudí a blízku prírodu, tak ti to bude na 90% stačiť.

nikonka
9. sep 2011

@krista kedze ta fotka je fotena na clone 1.4 tak je tam toho ostreho malo 🙂 nie je tu ta fotka zobrazena uplne najhorsie

zajo79
9. sep 2011

hej, to je najmladsi.. som ho stelovala stelovala... a zachvilu zacal plakat a bolo po foteni. a ked bol misko v pohode, zas prisiel prostredny a mi to kazil.. takze aspon par fotiek. o mesiac cakame krstniatko nase, chlapca, tak uz sa chystaaaam

krista
9. sep 2011

Zkusím taky hodit foto

nikonka
9. sep 2011

@saskarisko ja som to myslela tak, ze rada by som mala tiez take starosti 🙂 ale zial, moje financie mi dovolia akurat tak slintat a o novej technike nemozem ani len snivat 🙂 takze som to myslela v dobrom 🙂

@zajo79 jedna rucicka je rozmazana, nie?

krista
9. sep 2011

@bihan jj ptáky moc nefotím, mám ráda hodně obličeje, oči... ale zároveň mám ráda i foto celého těla někde v přírodě, takže jsem asi dost náročná 😀 chtěla bych všechno a nemám nic 😀

@nikonka no myslím že účelem bylo aby byl ostrý ten věnec nebo ta květinka abych se vyjadřovala správně ne? To jsem asi pochopila 🙂

@zajo79 miminka mě taky baví fotit, škoda že jsem neměla zrcadlovku když byli naši miminka 🙂

zajo79
9. sep 2011

@nikonka to som skusala ostrit len na oci a mala clona.

aj tu mas len tvar a rucicku som uz nechcela mat ostru

krista
9. sep 2011

@zajo79 malý je fakt krásný 🙂

bihan
9. sep 2011

@krista celé telo 50-kou vonku zvládneš, v byte celú dospelú osobu odfotíš len na veľkú vzdialenosť.
toto je fotené 50-kou na 1.4.ke clone. (len neviem, čo tu z toho ostane :p)

krista
9. sep 2011

@bihan jé to je pěkné, copak jste montovali? 😀
Venku asi jo no 😀 a byt máme malý tak doma bych měla smůlu 😅 😀

zajo79
9. sep 2011

@zajo79 vsetky babatka su..ale dakujeme, sme sa namakali 😀

zajo79
9. sep 2011

@krista ta prva je supeeer, pekne ockaa 😵 😵 😵

krista
9. sep 2011

@zajo79 tak to my jsme se na našich dětech moc nenadřeli, malá je zplozená tak nějak na rychlo 😀 (manžel odjížděl na víkend pryč 😀) a malej teda trval dýl, ale bylo to takový spontánní 😀 nikdo to nehrotil, tím nechci říct, že jsou ošklivý 😀 jsou to moji miláčkové zlobivý 😀 🙂 a děkuji za pochvalu fotky, ani nevím jak se mi povedla, ale tohle teda dokázal 18-105 🙂

zajo79
9. sep 2011

@krista co mam par fotiek ivanalabosova.blogspot.com par fotiek, tak to je vsetk fotene s 18-105 .. a uz som tam tusim rok nepridala nic... mam objednany externy disk, tak potom ako budem triedit a zalohovat fotky, tak tam pohadzem co bude schopnejsie..

zajo79
9. sep 2011

prostredny syn veru nebol hned, to som uz nervovala ci sa vobec podari... ale tehu v pohode. najmladsi sa podaril ani neviem ako. aj to ak by sa to podarilo malo to byt dievca- nechapem v tomto pripade teoriu ovu.. 😅 😀 ale zas tehotenstvo mi dalo totalne zabrat- uz nikdy viac nechcem byt tehotna

zajo79
9. sep 2011

a nesmejte sa...to su vsetko fotky za prve mesiace fotenia...vela veci sa clovek ucil a len skusal 😀 😀

saskarisko
9. sep 2011

@nikonka - jaj tak 😉 btw ta foto na svadbu vysla podla mojho nazoru
@zajo79 - tak tato foto sa mne osobne paci este viac, posobi jemnulinko a zasnene
@bihan - vyborne vystihnuty okamzik
@krista - babulkina foto je vyborna. obe deti krasne, ale babula ti vysla lepsie

krista
9. sep 2011

To jsou krásný fotky, tahle je taková dramatická 😵
http://3.bp.blogspot.com/_MkhucPbPsDI/TFKtmH8K1...

Tak nám to vyšlo podle teorie ovu teda 😀 ale ono asi všechny teorie jsou hlouposti protože to by na světě běhali po um. oplodnění snad jenom kluci 😀 a copak, měla jsi špatný těhu? Já měla v každým něco, první jsem problila do 5měs., pořád jsem se nadavovala, nemohla jsem vařit ani jíst, nosila jsem sebou všude vodu a hodně pila abych nezvracela 😅 zhubla jsem asi 4kg, ke konci jsem natekla jako balon a nemohla už skoro nikam chodit abych se nepočůrala, porod trval 29h od začátku otřesných křížových bolestí 😝 druhé těhu paráda, skoro bych to nepoznala 😵 poblila jsem se jen jednou ve 14tt - nesedl mi jogurt, no ale v 17tt jsem chytla neštovice (ovcie kiahne) a začlo lítání po doktorech, to mě strašili že mi budou muset udělat potrat atd ☹ naštěstí je všechno v pořádku, porod trval jen 13h bez křížových bolestí 😵 akorát po neštovicích mi zůstaly ošklivé jizvy 😖 ale jsem ráda, že jsme zdravý 🙂

silvia.t
9. sep 2011

Ahojte baby sa to tu riadne rozbehlo 😀

@krista ja mam tiez D90 a spokojnost maximalna k nemu mam pevnu 50ku 1,8 a Tamron 17-50 2,8(ten mam kratko) ale aj s nim som spokojna aj ked na 50ku nedam dobustit to je moja ♥ ...

@saskarisko ak uz mas nikon 18-105mm tak ja by som na tvojom mieste brala 85ku 😀