Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

boska79
27. aug 2012

@domyyy ano 🙂

domyyy
27. aug 2012

@boska79 dakujem 🙂 uvidím ako na tom bude finančne.... chcela by som tú 85 ale ak na ňu nebudem mať teraz /čakám nejaké peniažky/ tak kúpim 50-tku a na Vianoce si kúpim darček 85 🙂

kvietocek7
27. aug 2012

@boska79 canon zoom lens EF 35-135mm 1:4-5.6 teda aspon takto som to vycitala z toho.Asi sa viac vyznas.

@lucqa no tak prihod sem 🙂

briketa
autor
27. aug 2012

@kvietocek7 mam sa dobre, stojim pred tvrdym rozhodnutim, ci Nikon D800 alebo Nikon D3s. Obidva su lepsie v niecom inom. Len si to sama pre seba musim zhodnotit. V najblizsich par dnoch. Do konca tyzdna by som mala mat jeden z nich doma. Drzte palce.

domyyy
27. aug 2012

@briketa držím palce aby si sa správne rozhodla 🙂

kvietocek7
27. aug 2012

@briketa no to ti teda drzim obrovske palce 🙂 ja som uz z toho na mraky 😒 zacala som dilemou ci nikon digital alebo canon, potom som sa nechala nalomit na nieco viac tusim zrkadlovky sa tomu hovori a uz som ze kupim si ten nikon v tom zlozeni ako sme tu pisali a zaver taky,ze kedze muz ma este zo starsieho canonu objektiv canon zoom lens EF 35-135mm 1:4-5.6 tak sme skoncili pri canone. No citam o tom uz pomaly dva tyzdne denne od rana do vecera 😝 🙄 ze ktory by som asi... no a muz ze jemu sa vidi canon D60 a mne zas asi lepsie D650. Ked to tak dokola porovnavam v tych parametroch a v porovnani s Nikonom je to faktze asi minimalne napr ked som porovnavala D600 a Nikon 5100
Zajtra ma dorazit uz som len zvedava co muz zmajstroval. On pokukoval po D7 no ale to uz je asi dost peniazkov....

boska79
27. aug 2012

@briketa rychlosti snimania by som dala prednost... bavim sa na prispevkoch co Ti pisu na ephote 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 srnec to vystihol si myslim...

boska79
27. aug 2012

@kvietocek7 zas ten objektiv nevyzera tak super.... aby to bolo rozhodujuce ci canon alebo nikon. Kazdopadne ti to usetri prasule, kup telo canon- a ake podla moznosti....

boska79
27. aug 2012

@briketa D3s!!!

lucqa
27. aug 2012

@kvietocek7 moje fotky obsahovo do tohto fora nepatria 😉

@briketa tak na prispevkoch na ephote som sa bavila aj ja 😀

moonlightka
28. aug 2012

caute baby potrebujem poradit. Ideme dnes s detmi fotit ale okolo 11 inak nam to nevychadza. Na co si mam dat pozor, ako spravne nastavovat. Je poriadne slnko, aby z toho nieco vobec bolo ☹ Dakujem za kazdu radu.

boska79
28. aug 2012

@moonlightka no na priamom slnku to nebude buhvico... kam idete? Aspon do chladku?

boska79
28. aug 2012

@lucqa aleno, urcite patria 🙂 🙂 🙂 i ked osobne nemam rada davat fotkysem do for-lebo to nemozem zmazat

@briketa chyba mi neaka Tvoja fotecka jedla- aj s receptom. Nerozmyslala si dat to dokopy? Ci blog- nato neviem ci mas cas, alebo do albumu... po tych nezdravych jedlach a kalorickych,tazkych ake davaju recepty vteme- co varite, mi Tvoje recepty prisli ako zavan inspiracie ...mnaaaam. a nestihla som si to tam nikdy opisat :-\

briketa
autor
28. aug 2012

@boska79 vidis ja sa zas stale naklanam kresbe a vysokemu dynamickemu rozsahu. prekrasne krajinky a architektura. A 4 zabery. za sekundu musia stacit ak nefotis sporty. D800 ma aj vykreslenejsie portrety. Ze porebujes viac ulozneho to mi nevadi a ja tak isto nefotim vsetko na RAW. Este stale nue som rozhodnuta. Coho sa trochu bojim je vysolit tri tisicky len tak niekomu na ruku bez zaruky a za fotak ktory je uz stiahnuty z predaja (D3s) kde Nikon D800 bude z riadneho obchodu so zarukou a vsetkym.

boska79
28. aug 2012

@briketa ked takto citam co pises...kup D800 a budes spokojna. Ale viac nad tym nerozmyslaj...to je na cvokara si nieco vybrat...ja ako vahava vaha som nato odbornik 😀

lucqa
28. aug 2012

@briketa ja myslim, ze uz si rozhodnuta, ved o tej D800 uz davno snivas 🙂 a urcite by som brala z riadneho obchodu, predsa je to dost penazi a mas tam zaruku.

@boska79 tak tie detske sem patria (a tie mam v albume), tie zvysne nie 😉 ale tiez nerada davam fotky do for, z ktorych sa potom nedaju stiahnut, preto uprednostnujem FB a Flickr. Ale MK nie je foto forum, takze je to ok 🙂

kvietocek7
28. aug 2012

ahojte no tak sa idem s vami vytesit 🙂 🙂 cely den sme cakali na delivery a dorazilo az k veceru. Takze je to canon 650d
akoze pre zaciatocnika asi akurat 🙂 a tu pridam foto prvi cvak-cvak expeririment 😀 na pozadie, ale myslim,ze syncek mal byt viac vyraznejsi 😖

boska79
28. aug 2012

@kvietocek7 tak dobre svetlo a oko zelam.... na akom programe si to fotila? Nezda sa mi to ostre 😔

kvietocek7
28. aug 2012

@boska79 dakujem 🙂 , ja som len amatersky od radosti skusala-prepinala takze ani sama neviem presne,tusim to AV. Ale ako hovoris ani mne sa to nevidi ostre. Len som chcela skusit to odclonene pozadie. Vies, mi poradit ako by som to asi mala na stavit na ostrejsie? Co sa myslim nastavenim RAW?

boska79
28. aug 2012

@kvietocek7 nemam canon, tak neviem ake mate skratky.. daj si to zatial na prioritu clony- kuk do navodu- program kde si nastavujes clonu a fotak dopocita k tomu cas.. iso nechaj zatial najmenej.... a cim mensie cislo clony tym mensie miesto je zaostrene...a pozadie rozostrene... a postupne pridavaj a uvidis ako sa bude snimok menit

Co je uzitocne si nastavit - aby si si mohla menit ostriaci bod podla seba

Raw- je format ukladania fotografii.

Kup si knihu, alebo pozri po nete clanky, treba vela si hladat info.... a co budeme vediet pomozeme,i ked nieco treba abyclovek zvladol sam

kvietocek7
28. aug 2012

@boska79 idem skusat kym sa mi pre dnes oci nezatvoria 😀 😀 prave citam navod a je tam toho poriadne vela fuuu, nove vyrazy, no ale postupne sa clovek nauci 🙂 iso je auto a potom 100. Muz mi este spominal,ze ma nejake objektivy takze budem skusat do nemoty 😀 😀
Ty fotis na nikone ci?

lucqa
28. aug 2012

@kvietocek7 gratulujem k novej masinke a prajem dobre svetlo 🙂
ostre to nie je, ale ked si spomeniem na moje prve fotky zo zrkadlovky... skoro letela von oknom, lebo vtedy nebolo nikoho, kto by mi poradil, takze myslim, ze je to v pohode 🙂
Nastav si na Av, ISO nechaj na 100, ostriaci bod si nastav sama a zvysok si uz musis dostudovat, pripadne hodit otazku sem 😉

kvietocek7
30. aug 2012

@lucqa vdaka 🙂

zienky moje, poradte mi prosim nejaky objektiv zo zoomom. Existuje take nieco namontovat na tu nasu 650d?
studujem,skusam fotit, nastavovat ale ten fotak je aj dost tazky 😝 uz mam asi aj presilovku na pravej ruke 😀 😀

dosa
30. aug 2012

@kvietocek7 a aky mas teraz objektiv?

puhinka
30. aug 2012

Ahojte babulky,ktorá z vás ešte nemá digitálnu zrkadlovku Nikon,? Ja teraz oredávam Nikon D3100 + niake príslušenstvo.Nemá niekto záujem?

kvietocek7
30. aug 2012

@dosa canon zoom lens EF 35-135mm 1:4-5.6 + Tamron-F tele-converter 2x C-AF1
Lens EF 24mm 1:2.8, 75-300mm 1.5m/4.9ft
ak by si mi vedela -vedeli poradit kde ktory je dobre pouzivat 🙂 vdaka

dosa
30. aug 2012

@kvietocek7 no
ved ten 35-135 mas zoom - je to taky zakladny - idelany na vylety, cestovanie...
a neviem ci som dobre pochopila, aj ten 75-300 je objektiv a tiez je to zoom - je to na fotenie vzdialenych predmetov, ludi, zvierat...
EF 24 je svetelny objektiv, ten je dobry na fotenie sirokych zaberov a v horsich svetelnych podmienkach - teda aj v byte
a ten telekonvertor tamron - to sa srobuje pred objektiv a zvysuje ohniskovu vzdialenost - ale s takym nemam skusenosti.

a preco chces teda este dalsi zoom?

vyzera to tak, ze ucit sa je na com, uz to len cvicit a casom kupit lepsie skla... to potom sama pochopis, ake by sa ti najviac hodilo

boska79
30. aug 2012

@kvietocek7 nechci silou mocou nieco teraz kupovat, fot co najviac, precitaj si co najviac clankov, kniziek... kupa a vlastnictvo velkeho poctu skiel fotografa nerobi.. i ked ano, je to dobre, mat zoom, teleobjektiv a pevne sklo sirokouhle.. ale Ty sa potrebujes naucit zaklady. Niekedy zacat s jednym sklom, byt obmedzena tym jednym Ta nauci kreativnosti a budes musiet rozmyslat pred komponovanim a rozmyslat nad kazdym snimkom..ako cvak cvak a menit objektivy... 😔 😉

kvietocek7
30. aug 2012

@dosa jaaajj velice pekne dakujem za usmernenie, to mi pride ze sa da este nejaky co mi priblizi nieco viac 🙂 ale to vsetko bude moja neznalost 😝 musim sa s tym fakt viac bavit ale je tam toho skutocne vela. Ja tam nasadim iba jedno sklo ako pises a hotovo. Ja som to len skusala ze ake rozdiely ale vyhovuje mi asi ten prvi co pisem.