Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

monnika
1. aug 2010

myslela som ten objektiv taky univerzalny, priklad pri to more..aj deticky, a aj more a krajina trosku..

zajo79
1. aug 2010

to potom ten 18-135 radsej.

a co ja viem od coho?? ci su to sosovky, alebo ja neviem... tot otaazka, si ma zaskocila.
od osoby to nebude, to bude nieco zo sosovkami.

nieje zaco, tiez kopec veci neviem, co viem tak sa snazim poradit, tiez som mala z toho total gulas. trochu sa vyjasnilo...no mam sa co ucit. 😅

monnika
1. aug 2010

Skvele, tak potom teda kupim radsej ten na zaciatok...idem sa este pohrabat na nejake stranky aby som pozistovala ako to je s tym zoomom...

A ešte raz naozaj velke dakujem, lebo mam velku dilemu co kupit, nie je to lacna zalezitost...Teda uz ju nemam, zajtra volam predajcovi, pridem vyskusat nech pripravi 🙂 ozaj a ta cena sa ti zda v pohode? za 550D+18-135obj dat 804€..

bambi2
1. aug 2010

@lili.nicol fakt pekne fotky... 🙂

monnika
1. aug 2010

samotny neviem, ale ponukal mi telo + objektiv za 804€...a samotne telo ta 560€...takze 244 ak dobre pocitam

lili.nicol
1. aug 2010

@bambi2 dakujem 😉
@monnika rada by som poradila ale tiez sa tomu nerozumiem ja mam 18-55 a chcem tiez neaky univerzal ako si pisala aj na deti s krajinkou tiez sa tym cislam nerozumiem len chcem lepsie fotky uz som neake obzerala co mi poradila zajo 79 tak si necham tiez poradit.Aspon ,ze ju tu mame 🙂

zajo79
1. aug 2010

😀 dakujem za prejavenu doveru..

monnika
1. aug 2010

@lili.nicol pravdu mas, este ze ju tu mame :D ja som si na zaklade jej rady konecne prestala lamat hlavu, a zajtra idem do obchodu :D tesiiiiiim sa
@zajo79 za malicko, ved ked do toho vidis, tak preco sa neporadit...ja by som kupila mozno horsi a potom by som si nadavala, ze co som to kupila 😉

nika12
1. aug 2010

@monnika a od koho kupujes?? podla mna je ta cena ok, ja som teraz kupila canon eos 500d plus objektiv 18-135mm a dala som za to 870 eur a cez net to bola najlacnejsia ponuka, ktoru som nasla..dali mi k tomu zadara este 8GB kartu, citacku kariet a software adobe photoshop elements 8

zajo79
1. aug 2010

😵

tesim sa na fotecky 😵

amunet
1. aug 2010

objektiv: makro je pevne sklo a mozes ho vyuzit aj na portrety aj macro fotografiu, ma clonu 2,8 su 50mm 60mm 90mm (aj viac, ale tie uz niesu moc na portrety)

potom dobry zaklady zoom (vecsinou su aj sirokouhle) s dobrou svetelnostou
a este jeden tele objektiv s dobrou svetelnostou

takze 3 objektivy na vsetko fotenie stacia -krajina,portret,detajli, makro 😀 😉 asi tak by som to zhrnula 😵

len si spravne vybrat

lili.nicol
1. aug 2010

@zajo79 sa nesmej 😀 ked kupime zle mas nase fotky na svedomi 😀 😀 😀 😀

zajo79
1. aug 2010

no vidis, ja som kupila setove sklo, cize ich asi budem mat viacej 😅

monnika
1. aug 2010

teraz som citala jeho mail, co mi posielal ponuku na jul, lebo to som ho kontaktovala este 2 tyzdne dozadu, a vsimla som si, ze mi napisal hore ze akcia canon 550d+18-135 za 700€...tak to je uuuuzasne,..dufam, ze to este bude mat..kedze je august...zajtra hned rano volaaam...
Od koho? v Topolcanoch je taky chalan, ktory normalne ma obchod, ale ma taketo ceny..neviem preco take nízke..aj notebook som si s manzelom teraz kupovala, a moj s takou konfiguraciou akou som si vybrala stal na hej.sk 550€ a mne ho predal za 410€. Normalne so zarukou, vsetko origos v baleni ako ma byt..faktura...a manzelovmu kolegovi tiez predaval a normalne aj na splatky daval quatro tusim bral...takze ziadny nejaky podvodnik...a teraz som sa ohlasila ci nevie zohnat lacnejsi fotak, a napisal ze ano....juuuj baby, som nenormalne rada ze som si to v tom maily všimla...asi ani nezaspiim :D

zajo79
1. aug 2010

@lili.nicol no pockaj, pockaj, ja som videla dobre fotky fotene ak kompaktom 😀 som myslela ze zahodim moj fotak niekam a sa zahrabem. ale to fotil neaky fotograf, takze to sa az tak nerata.

ked som doniesla fotak, tak mi asi dva mesiace stal na policke, sem tam som cvakla..nedalo sa chodit von, teda dalo, ale syn bol vo veku, ked vacsinou padal..tak sme mali par prechadzok, ze som nevedela ci skor polozit fotak alebo jeho dvihat.

zajo79
1. aug 2010

@monnika to som rada.

nespytas sa ho, za kolko by zohnal nikon 24-70 f 2,8?

nika12
1. aug 2010

@monnika tak ber, dobra cena 😉 za 700 ani nevahaj

monnika
1. aug 2010

@zajo79 jasne ze opytam, uz aj si zapisujem, a zajtra dam vediet co som vybavila...
@nika12 uz nevaham...beriem :D
@zajo79 este otazocka...tusim som sa uz pytala, ze ci mas niekde nejaky album ze by som mrkla tvoje foto na inspiration :D

zajo79
1. aug 2010

na fb

a tu mam par http://ivanalabosova.blogspot.com/?spref=fb take vyletne, sem tam skusam..

nika12
1. aug 2010

@monnika este by si sa mohla spytat na taky ako mam ja, eos 500d plus ten objektiv ....ked ma take dobre ceny, mozno by sa zmestila aj do svojho rozpoctu 🙂 lebo nemyslim si, ze medzi 500 kou a 550 tkou je nejaky vyrazny rozdiel ...

nika12
1. aug 2010

teda nie je som chcela napisat 😀

monnika
1. aug 2010

@nika12 on mi poslal mailom cely cennik, a rozdiel medzi 500 a 550 je cca 60eur..podla objektivu....a preto som chcela ten 550 ze ma uz viac pixelov, ale zas neviem naco mi to bude lepsie...teda ci to vyuzijem...

amunet
1. aug 2010

@zajo79 pozerala som blog, dufam ze sa nehnevas
tie portrety mas hrozne prepalene-moc svetle, to bude asi upravou v pc 😒

zajo79
1. aug 2010

@amunet ja viem, ale mne sa to tak lubi 😀

nika12
1. aug 2010

@monnika moze ti to byt jedno, pokial nemas v umysle davat robit z fotiek velmi velke formaty...15 pixelov uplne postacuje, az az si myslim..tiez som zaciatocnik, ale ucim sa 😀

amunet
1. aug 2010

potom je to v poriatku, ale nieje to spravne, tak proste portret vypadat nema, casom uvidis, aj ja som tym presla 😉 prepac za kritiku 😅

zajo79
1. aug 2010

ja viem, ale s tym sklom co mam zazraky nespravim, tak som skusala... ani mi to original neprislo moc ostre.

ale od zajtra...jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

zajo79
1. aug 2010

kritiku prijmam, ak idem s niecim na blog, tak som nato pripravena.

a viacej to cloveka posunie dopredu. Ked som rozdychala kritiku z babycafe, tak uz rozdycham vsetko. to som sa skoro rozplakala. 😀

nadsena fotakom, som fotila, fotila.. a hned ma zotreli...nic nehovori, ziadne emocie, obycajne, fotka ma mat pribeh, a neviem co vsetko.

zajo79
1. aug 2010

idem off, rano bude tazke vstavanie, ak nepojdem do postele. dobruuuu