Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
25. aug 2010

@monika0001 no uvidim. ale do buducnosti by som chcela aj tak nejaky... aky mas ty?? ja by som chcela od manfrotta...

monika0001
25. aug 2010

@bambi2 - mám Hama star 63

a hej kvôli západu slnka som ho ťahala na dovču a prd z toho.. ☹

@zajo79 - Ďakujem aj Tebe a krásne sny!!!

@amunet - cmuk

monika0001
25. aug 2010

no oki idem aj ja do hajna.. mmm ma už 5 minut čaká vo vani..
papapapapapa

monika0001
25. aug 2010

@bambi2 - super.. 🙂

bambi2
25. aug 2010

@monika0001 aj tebe dobru... idem aj ja uz... 😔

monika0001
26. aug 2010

bréé ránko!!! 🙂
Ako sme sa vyspinkali?
Ja by som to ešte potiahla 😀

lili.nicol
26. aug 2010

@monika0001 dobre ranko ....aj ja 🙂 tie fotky som pozerala krasne su aj obaja krasne spolupracovali parada fotit 🙂

monika0001
26. aug 2010

@lili.nicol - no najprv to vyzeralo, že malý nebude spolupracovať.. sme ho naháňali, snažili sme sa mu nanútiť ten vozík a on nie a nie. potom sa rozbláznil a šlo všetko skoro 😀
Len ležať nám nevydržal takže to o čo nám v tom ľahu šlo nemáme 🙂 ale myslím, že to nevadí.. sú podarené... sa mi páčia zatiaľ najviac z mojích fotiek 🙂
a Ďakujeeeemmmm 😵 😵 😵

ellysa
26. aug 2010

ahojte, chcela by som vás poprosiť o pomoc, rada by som začala fotiť, rodinku, na výletoch a tak...a neviem aký foťák kúpiť, nemala by to byť zrkadlovka, toľko do toho vraziť nechcem kým neviem, ako ma to chytí, takže skôr nejaký ultrazoom, neporadíte aký? netuším ktorý si mám vybrať...ďakujem
a vaše fotky sú nádherné

monika0001
26. aug 2010

@ellysa - no ja Ti v tomto neporadím, ale ak počkáš tak Ti tu kočky a aj chlapi (samozrejme 😉 ) isto radi poradia 🙂

zajo79
26. aug 2010

ellysa... neaku evf zrkadlovku...

http://www.hej.sk/digitalne-foto/shop/53684/ele...

mas digitalny fotak neaky? kompakt? ak ta to nechytilo doteraz... tak si si ista ze ta to chyti potom? 😕

ellysa
26. aug 2010

@zajo79 mám taký ten mini digitál do vrecka, ja fotím stále ale jednoducho nie som spokojný s tým čo dokáže urobiť, skúšam režimi precvakávam milión krát kým urobím fotku ale chcela by som niečo lepšie

ellysa
26. aug 2010

inak spokojná malo byť 😝

sidzej
26. aug 2010

@ellysa Ak chces nieco lepsie ako klasicke male "cestovne" kompakty, tak si skus pozriet (ako zajo79 uz odporucila vyssie) nejake EVF zrkadlovky. Celkom dobry porovnavaci test najdes tu:
http://www.dpreview.com/reviews/Q110superzoomgr...
Tu v prvej trojke najdes: Nikon P100, Panasonic FZ35(FZ38) a Canon SX20IS.
Osobne skusenosti s tymito fotakmi ale nemam, takze presnejsie neporadim 🙂 Na dpreview najdes aj velmi dobre forum. Myslim, ze nejake porovnavacie testy superzoomov najdes aj na SK/CZ strankach, no pochybujem, ze sa vysledok bude velmi odlisovat od toho dpreview testu.

PS> Este k tomu tvojmu kompaktu: Skor nez ho "zatratis" uplne, skus si pripadne este precitat trosku teorie o foteni a ak sa ti na tvojom kompakte da, tak pouzivaj manualny rezim, nastav si sama aspon ISO, nauc sa upravit pripadne expoziciu a hlavne rozmyslaj nielen o kompozicii ale najma o svetle! 🙂 Na prednastavene rezimy zabudni. Fotenie je proste najma o pochopeni spravneho svetla a celkom dobre fotky sa daju spravit aj s kompaktnymi fotakmi.

monika0001
26. aug 2010

a tú sú včerajšie slivkové gule..
ako fotografka jedál zo mňa nebude ale myslím, že tu ide o niečo celkom iné 😀 😝

monika1
26. aug 2010

Ahojte 🙂
par dni som tu nebola ale akosi je malo casu, maly mi zacal chodit tak je doma veselo 🙂 a ked je volny cas tak si upravujem starsie fotky co som fotila doma chlapcov este s kompaktom (inac lumix fz50, neviem uz kto tu pisal ze ho ma ale skvely fotacik to bol) a fotky sa mi tak pacia ze si ich upravujem este raz 😅 😀

@monika0001 krasne fotky rodinky si urobila, velmi pekne a tie gule no nemam slov, slintam 😝 😝 😝 😀 a na fb mas viac fotiek? nedas link?

zajo pekne fotky z Prahy, niektore fakt pekne kusky sa ti podarili 😉

amunet co si dala vcera link tej kolaze, no hrozne nieco, vsak sa na to aj zle pozera 🙄

bambi tak tomu verim ze sa tesim na novy objektiv a kde sa chystate k moru? my hadam tiez este niekde poletime ked sa podari 😒

vcera som si pozerala v meste nejake nove knizky o foteni a neviem si vybrat,mam prestudovane Naucit sa fotit digitalne a Fotografujeme deti a neviem ci si kupit o upravach v PS alebo Naucit sa exponovat kreativne alebo nieco ine mi viete odporucit? pozerala som aj casak Dig.foto ale 8€ neviem ci za to dat,vsak to uz je pomaly ako za knihu 😅

adusa
26. aug 2010

@monika0001 vcera otec doniesol slivky, tak tie Tvoje mi narobili chute, ze si ich este do odchodu spravime 😝 😵 .
inak net stale hrozny, wifi nefunguje VOBEC 😠 , takze nemozem byt na mojom laptope. No ale uz v sobotu vecer ideme domov, budem online 🙂
Mala som aspon viac casu na fotky, upravila som zopar foto mojej neterky Dominiky... aj ani uz sli domov dnes. Tak sa zas uvidime asi o rok, dva 😒

No a k objektivom, moj sen je 24-70mm f2,8... no ale to si este pockam. Ani neviem ci na moj D300s sedi. Neviete?
Sigma je oproti nikoru ovela lacnejsia, ale reviews na nu nie su moc dobre. Tak radsej si odlozit tych 600 dolarov a kupit poriadny. Ale je to ina palka 😝

adusa
26. aug 2010

@monika0001 ta stromova je velmi vydarena, super napad 🙂 idem este popozerat dozadu co ste pridali 😉

zajo79
26. aug 2010

@adusa pokial mas full frame fotak, nechce sa mi hladat ci 300vka je, ale myslim ze ano, tak je to vraj idealny zoom.

ja nad nim snivam... mam d90, cize x1,5...ako zoom idealny, ale mne nepokryje sirokyuhol. rozmyslam ci to je take potrebne.. v podstate by bol na portrety.
70-200 je svina drahy
17-55 mi pride kratky...

este uvazujem nad pevnou 85tkou... ale zas zoom mi bude chybat.

cez 1000 je dost prachov, ale stale lepsie ako 2300 - to uz je ine kafco.

zajo79
26. aug 2010

takze pokial nenajdem idealny zoom, nic nekupujem

adusa
26. aug 2010

@zajo79 ved to, ktory je idealny?? 😀
Mne pride ze na 24 by mi vcelku sedel ako wide angle, a na zoomovanie do tych 70 by mi to aj stacilo. Ale ked sa bude dat, poziciam si ho na vikend a potom sa rozhodnem.

Tak isto ten 70-200 som videla od sigmy, podstatne lacnejsi, len bude taky dobry ako nikor?? hmmm... su rozne reviews, ale to potom uz zalezi na narocnosti fotografa. Keby sa tak dali vsetky poskusat, presne vediet ktory chcem, a potom ta naj fun cast, zacat setrit 😲 .

sidzej
26. aug 2010

@zajo79 My sme podobnu dilemu riesili v 2007, ked sme sa nevedeli rozhodnut medzi 17-55 a 24-105L (Canon). Nakoniec sme vybrali 24-105L, co je naozaj pre nase potreby "idealny zoom" s velmi dobrou kvalitou. Nikon vsak nema v tomto rozsahu velmi kvalitny zoom a tak ti zostava viac menej volba len medzi 24-70 a 17-55 (alebo prechod ku Canon-u 😀 ). Ak to vsak chces najma na portrety, tak asi radsej tu 24-70, kedze pri portretoch ti wide angle netreba a je lepsie byt dalej. 24-70 mas ale cenovo niekde medzi 17-55 a 70-200 🙂 Ak vies, ze ti bude chybat zoom, tak tu 85-ku (aj ked asi idealnu na portrety) mozes kludne vyradit.

@adusa Na tvojom fotaku (DX format - 1.5x) je 24 vlastne 36 a to uz moc wide angle nie je, ale na bezne fotky to staci. Pokial nechces s tym fotit architekturu (externu alebo internu), pripadne nejake krajinky (hory atd), tak ti wide angle pod 24 netreba. Staci si pozriet svoje aktualne fotky a pohladat, ako casto fotis na svojom aktualnom minime.

PS> Ma tu vobec niekto Canon, ci vsetci ste tu Nikon positive? 🙂

zajo79
26. aug 2010

@sidzej mam zoom 18-105 - no ale chcem lepsi, nie setak. narodeniny, meniny, vianoce..spojim to na raz.

s pevnou 85 tkou co mate... ked mam 50tku, to musim si dost odkrokovat dozadu, aj tak mi to pride ze daleko. ako musi fotit 85tka?

to aky problem kupit sklo! 😀

citala som v mudrej knizke od 35 zacina univerzal zoom... to by stacilo. A sirokac chcem aj tak tokinu.

adusa
26. aug 2010

@sidzej takze by som musela upgrade na D700 telo, aby mi vydalo 24mm? Hmmm... nehrozi 😅 . Takze sa musim pozerat dalej. Potom jedine zvlast wide angle, no ale to potom nedava zmysel kupovat zas dva, a este take drahe.

Nie ze mam potrebu zrovna pozerat, to ja len tak tajne rozmyslam ze co by bolo next 😉

adusa
26. aug 2010

@zajo79 hej v podstate by to od 35mm aj mohlo stacit. Ale bodlo by keby to zahrnalo aj 24 😀 . A potom jedine nejaky 12-24 zvlast. Ktoru tokinu mas na mysli?

zajo79
26. aug 2010

11-16. sirokouhly.

uz nikon 12-24... to ani nepocitam zeby bolo.... az ked nastupim do prace, budem dllllho robit, kupim full frame telo s 70-200 tak to potom ako ceresnicku na torte spolu z macrom 60.

amunet
26. aug 2010

@zajo79 a preco tak srasne chces full frame?!

zajo79
26. aug 2010

tak strasne nechcem, ak by som ho tak strasne chcela, tak ho kupim hned... ale ma sirsi zaber... neviem ci kvalitnejsi, ale pokial sa s tym nezivim, co netrvrdim ze budem... ... ale ked uz budu objektivy...co ine kupim? 😀

ale jasne, krotim sa a stojim nohami pri zemi.

amunet
26. aug 2010

@zajo79 ja by som sa chcela raz tym zivit ale po full az tak netuzim, to racej ten objektiv, tak je ine keby boli prachy aj na to, ale nieje to nutne si myslim 😅