Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lucqa
30. dec 2012

@tanitta @dosa ja som mala kedysi taky 59e Panasonic a musiam povedat, ze robil ovela lepsie fotky ako Nikon, ktory sme kupili po nom a stal 300e. Ja som si tiez prebehla recenzie, ale co som videla fotky, tak zas take zle to nie je ako pisu... aspon teda nevyzera: http://www.pbase.com/cameras/panasonic/lumix_dm...
Samozrejme pri porovnani s rovnakou triedou kompaktov 🙂

bridgetjonesova
30. dec 2012

ahojte pozeram ze su tu nejake informacie o fotakoch.Najdem tu nieco aj o sposobe fotenia...teda ako na to so zrkadlovkou alebo viete odporucit inu temu alebo stranky? dakujem

dosa
30. dec 2012

@lucqa dnes mi to pripada, ze do tych noviniek chcu predajcovia napchat co najviac zo vsetkeho. a nie vzdy je to osozne. asi si to kazdy musi vyskusat sam... ja osobne by som bola naklonenejsia asi olympusu xz1 - ma ovela lepsie recenzie za podobny peniaz.

dosa
30. dec 2012

@bridgetjonesova v tejto teme je tolko super odkazov a navodov, len by to chcelo zacat citat od zaciatku 😉

bridgetjonesova
30. dec 2012

@dosa nuz asi budem musiet zacat...chcela by som totiz konecne profesionalnejsie vyuzit nas fotak...mam Nikon d90 ale fotim stale len na AUTOmatike...no hanba...chcela by som s tym skusit viac...no uvidim 😉

dosa
30. dec 2012

@bridgetjonesova tu sa to kazdych par stran opakuje, navody, fotoskoly, vsetky mozne linky su tu. uz mi je to aj trapne sem davat znova. urcite popozeraj, mozno bude stacit aj par stran dozadu

tanitta
30. dec 2012

@dosa teraz mam olympus.. a mam si ho kupit znovu tak vratim cas... proste sa nam nevydaril bol na reklamacke potom fotil asi 3mesiace a teraz foti len vonku pekne pri normalnom svetle.... a nejak sa mi nechce ist do znacky co ma sklamala..... daj este nieco ine okrem olympusu v danej triede nech pokukam 😉

bridgetjonesova
30. dec 2012

@dosa ok idem to citat postupne 😉

lucqa
30. dec 2012

@dosa tazko sa vybera, a ked si aj pozries recenzie, tak vsetko je to na jedno kopyto. Hlavne co sa vreckacov tyka, male, precpane a tazko z toho vytazis to co slubuju. Mat si teraz vyberat kompakt, tak by som asi sla do Sony Nex7 🙂 ale predsa len s objektivom to uz straca ten efekt vreckaca 😀

@tanitta olympusu by som sa aj ja uz vyhla... zla skusenost, ale nie s kazivostou, ale s velkym sumom... fakt uz pri ISO100 😝 ale ak ti to neponahla, skus este radsej popozerat recenzie.
A tu mas porovnanie kompaktov s najsvetelnejsimi objektivmi: http://technet.idnes.cz/rychly-fototest-jedinyc...

@bridgetjonesova mozno postaci aj tak 20 stran dozadu a len odkazy kukat, je to rychlejsie ako citat to cele 😉

dosa
30. dec 2012

@lucqa noooo, len to uz aka cena za sony 🙂

ja mam taky pocit, ze nam tiez pomaly odchadza nas starucky kompakt canon, casom budem riesit aj ja kupu kompaktu... dufam, ze dovtedy nieco dobre tu niekto odskusa 🙂 ja som stale za ten olympus, aj v tom linku ma celkom dobre hodnotenie... zalezi od kusa... my mame tiez v poslednom case taku smolu, ze co kupime, to reklamujeme... to uz je asi taka doba... vsetko sa robi narychlo 😒

ejsistejsi
30. dec 2012

ja tiez fotim 🙂) manzel mi aj kupil na vianoce paradny fotak 🙂))

bridgetjonesova
30. dec 2012

@lucqa dakujem idem to omrknut 😉

kristina14
30. dec 2012

baby, tak ja som dostala od Ježíška ako dar Canon 5100. som hotová ešte teraz!!!!

dosa
30. dec 2012

@kristina14 to asi nikon, ale aj tak, nech robi radost 😉

kristina14
30. dec 2012

@dosa jaj jasné, ja ťapa! nikon. som to poplietla 🙂

lucqa
30. dec 2012

@dosa no pri tom Sony zasa nastava otazka, ci tolke peniaze neinvestovat radsej do zrkadla... aj ked, mirrorless mozes mat top kvalitu a zrkadlo len low-end... no a potom babo rad 🙂
My mame kompakt Nikon AW100, podvodny co mozes otrieskat o kadeco. Na dovolenke po prvom namoceni do vody na 3 dni skolaboval, potom sa nastastie rozbehol, ale medzitym sme kupili druhy... taky dovolenkovy podvodny, ten skolaboval tiez... zhrdzavel zvnutra 😝 No a fotky mimo vody des, a je pomalyyyy.... ale mozno som len zhyckana 😀

@bridgetjonesova omrkni a keby si nieco ozaj nevedela najst, tak napis 😉

@kristina14 gratulujem, tak nech dobre sluzi 🙂

dosa
31. dec 2012

@lucqa no prave, ja ked mam zrkadlovku, tak mi je zbytocne kupovat drahy kompakt a na druhej strane by som chcela za malo penazi vela muziky - stale porovnavam so zrkadlom 😀 😀 😀 ani som neni narocna 😎

bambola
1. jan 2013

Ahojte 🙂

robite niekto projekt 365? neviem sa rozhodnut, ktory server by bol najlepsi, najprehladnejsi a najsikovnejsi pre jeho umiestnenie 😉

danielatherapy
1. jan 2013

aj mňa by zaujímalo aké máte skúsenosti s projektom 365 🙂

carrie84
1. jan 2013

@bambola - flickr.com si uz objavila, mimochodom? Ja idem do 52 project .... 365 je na mna prilis pri 2 miniludoch 😝 🙂

bambola
2. jan 2013

@carrie84 jasne, ze objavila 😀 len sa proste neviem rozhodnut ktory 🙂 preto ci to niekto nerobi. mam este 10 dni cas 😉 zatial sa mi pozdava normalne 365project.org , flickr a este nejake kukam 🙂

ved uvidim ako mi to pojde 🙂 aby som to aj ja potom nezmenila na 52 😀

lucqa
2. jan 2013

@bambola tak pod k nam na Flickr a rob s nami 52 😉 365 je fakt dost narocne pri detoch 😝

bambola
2. jan 2013

@lucqa hodis mi link do ip? ja vlastne ani neviem ako to tam funguje, ci nejaka skupinka alebo samostatne sa ludia sleduju... 🙂

carrie84
2. jan 2013

@bambola - to mi je jasne, ze flickr si uz objavila. Som myslela tu skupinu 😀 Poslala som ti ip

bambola
2. jan 2013

@carrie84 aha 😀

carrie84
2. jan 2013

@bambola - A uz som si ta hodila do kontaktov 😀

bambola
2. jan 2013

@carrie84 akurat som chcela napisat, ze nasla som a som IN. ale aj tak si asi skusim pre seba aj 365 😀

carrie84
2. jan 2013

@bambola - som zvedava. Sak foto hadz na flickr. A myslis, ze to das cele? Tych 365? Cim vlastne fotis?

bambola
2. jan 2013

@carrie84 nemyslim si, ze to dam cele 😀 ale pride mi to ako zaujimavy projekt, s tym, ze si akoby zaznamenavas dni a ta fotka nemusi byt zase nejako prudko snaziva. pri tej 52 sa budem musiet snazit 😀

no fotila som s canon eos40d, ale momentalne som bez zrkadla 😒 bola mi slubena nejaka entry-level zrkadlovka (samozrejme nie so setovym sklom) , tak uvidim ci dostanem 🙂

carrie84
2. jan 2013

@bambola - a kam ti zmizlo zrkadlo? 😕 🙂 A po com peknom ti srdce prahne? Ja som v opacnom clube - nikon 😀