Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
23. okt 2010

@briketa hej, to je pravda, cenovy rozdiel je obrovsky... a ja sa spolieham na to, ze kopec fotografov bude chciet aj tak vymenit "staru" 85tku 1,8 za 1,4 a ja si potom tu 1,8 kupim v bazari 😉 ozaj mi to postaci, lebo aj na 50tke len obcas fotim na 1,4
ale dalsi objektiv musi pockat, teraz musim naskrabat na monitor 😒

kasami
23. okt 2010

@cruela Ahoj 🙂
uspesne nainstalovane 🙂 aj ked ten moj PS je uplne iny ako tvoj 😝 kym som na to prisla 😅 ae mam to 🙂
zajtra doobeda mam na plane fotenie 🙂
maly pride o 9,30 z treningu mozno chvilku pospi a sup ho pozovat 😀
dnes sme boli malemu kupit nejake veci uz pod stromcek ... kym som este 2v1 takze nestihacka 😝

cruela
23. okt 2010

@kasami super, sikulka 😉 uz sa tesim na fotoz 🙂

kasami
23. okt 2010

@cruela vdaka tebe 🙂

kasami
25. okt 2010

@cruela ahoj 🙂
tak som vytvorila toto .... dnes som urobila taku podla mna fakt krasnu foto .... ale pri zlucovani vsrtiev mi to nejako zblblo a akokeby sa to zdvojilo 😅 tolko som nad tym sedela ze ....

cruela
25. okt 2010

@kasami mila fotka 🙂 je tam aj sneh alebo nieco z tych brushes co som ti poslala? bo vobec to nevidim, tu je taka naprd kvalita 😖 a neskusis vavazit bielu? vynikla by viac ta capica... ale to je len moj nazor, aj takto je to fajn 😉

cruela
25. okt 2010

ja som dnes fotila jednu malicku... mala ukazka

kasami
25. okt 2010

@cruela no snazila som sa ... ale moc mi to neslo 😅 aj plet je troska nazltla 😝 ale je to moj prvy pokus 😝 budem trenovat .... musim 😀
ty mas krasne foto ... ja som sa snazila tak nejak vyliat to pozadie a neslo mi to 😅
a toto je to co mi vzniklo z tej druhej foto 😝 sa mi to nechapem preco takto pri zlucovani zdvojilo ☹

cruela
25. okt 2010

@kasami tato je sladka!!! a ziadne zlucovanie nevidim... velmi pekna foto
a to vyvazovanie bielej ja robim cez levely, klavesova skratka ctrl+L, zoberiem ti su pipetu uplne vpravo a kliknem si na to, co ma byt biele a uz sa to spravi automaticky, jedine ak nejake drobne korekcie treba spravit

kasami
26. okt 2010

@cruela dakujem 🙂 ale v normalnej verzii je to troska vidiet 😅
ale uz som to prerobila 🙂 co povies ?
uz mi horelo za zadkom ... dnes som posledny den doma .... zajtra idem do nemocky tak som to moc chcela spravit

qetinka
26. okt 2010

ahojte baby,prosim ,čo poviete na tento foatak,a objektívy...dik za vyjadrenie sa 🙂
http://www.pixmania.sk/sk/sk/3661023/art/canon/...

cruela
26. okt 2010

@kasami nooo, biela je belsia pokial dobre vidim a hned je to kustik veselsie 🙂 sikula... tak si bez "oddychnut", vela zdaru prajem 😉

cruela
26. okt 2010

@qetinka ten fotak nevyzera zle.... ja som nikonacka, ale myslim, ze pri canonoch je to tiez tak, ze tie setove objektivy 18-55 nie su ktovieco... niekedy je lepsie kupit si samotne telo a objektiv sice drahsi, ale lepsi... pokial mas vsak obmedzeny rozpocet, mozes si zobrat aj setak, ja sama som na setaku fotila dva roky a prezila som to 🙂

briketa
autor
27. okt 2010

@qetinka uplne jednoznacne by som sa pozerala po kombinacii tela so setovym objektivom 18-135mm. 18-55 ohniskovy rozsah ti nebude ako jediny objektiv na vsetko stacit.
a setak 18-135mm ma velmi dobre ohlasy.

briketa
autor
27. okt 2010

@cruela pozerala som co si fotila. toto je iba ciste moj osobny vkus, ale zimne fotky (mikulasska tematika celkove) su dost chladne. ak tam este hodis biele pozadie a na bielom podklade, posobi to naozaj chladno.
skusila by som si hodit dekoracky do zlatava a pouzit v postprocese tiez oteplujuci filter. fotky budu mat taku hrejivu vianocnu atmosku.

qetinka
27. okt 2010

Dikes baby..viem ze o bjektiv 18-55 je malo ale ten druhy EF S 55-250?je aky?

zajo79
27. okt 2010

@qetinka 55-250 je zas moc, tych 18-135 je lepsi.

moc ako..ze za tie peniaze nieje to az taka kvalita.. svetelnost... a tak.

cruela
27. okt 2010

@briketa dakujem za nazor... mozno vyskusam nieco aj do zlata, ale toto som naschval robila co najviac biele, aj sneh je najkrajsi ked je biely a dobre na tej bielej vyniknu cervene doplnky, ktore su gro

pandula
30. okt 2010

@cruela tie ciernobiele vianocne su krasne
😵 😵 😵 😵 😵 😵

inak tu je hrozne tichucko baby. 😕

cruela
30. okt 2010

@pandula hej, je tu ticho.... bud su vsetky baby v sukromnej teme, alebo neni o com kecat 😀 a dakujem, ze sa pacia 😉

jarinosk
30. okt 2010

ahojte,
ani v sukromnej to nejako extra nezije.

pandula
30. okt 2010

@cruela no treba to ozivit. 😉 len jako. ja nefotim skoro nic. len maleho doma ziadna krasa len kazdy pohyb zachytavam no ani fotak nemam 😀 😝 len digitos. ved ja sem vlastne ani nepatrim. ale rada kukam krasne fotecky co sem davate baby. tak sup sup 😉

cruela
30. okt 2010

no, ja by som aj prispievala, ale v poslednej dobe tu kecam len sama so sebou, aspon taky pocit mam 😀

@pandula sak digital je tiez fotak a aj s nim sa daju pekne fotky porobit... ja sa tiez chystam nejaky kompakt si zaobstarat... ale moj zoznam zelani obsahuje vela poloziek, financie obmedzene, tak musim sortovat...

pandula
30. okt 2010

@cruela hej daju urcite. ale musim sa s nim viacej pohrat. momentalne fotim maleho len. nic ine. 😀 no ale nemoze sa nikto divit... 😉

toto je moja srdcovka nedavna 😵

olienka12
1. nov 2010

@briketa chcem sa spytat v nikon capture daju sa robit textury?

dadush
1. nov 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci mi viete poradit, ako sa daju odstranit v programe prepaly na fotkach? myslim tak ze napr. mam foto som spokojna s kontrastom atd. len na jednom mieste mam prepal a ako opravit len tu cast foto, dik

briketa
autor
2. nov 2010

@olienka12 , fotky fotit do RAW a v postprocese pouzit "Image overlay" (prekrytie dvoj fotiek) , Opacity (priehladnost) nastavis podla zelania

briketa
autor
2. nov 2010

@dadush
prepal je uplna strata struktury na fotografii. neda sa opravit, lebo tam nic nie je.
pri foteni sa mu vyhnes napriklad tak, ze budes exponovat na najsvetlejsie casti na fotke a potom v postprocese upravis zbytok podla potreby. alebo si urobit dva tie iste zabery, jeden naexponujes na najsvetlejsie casti a jeden na tmavsie casti. potom ich skombinujes.
automaticky si to fotakom nastavis funkciou bracketing.
fot do RAW, najviac tym vies zachranit v posprocese.

olienka12
2. nov 2010

@briketa dakujem,pytam sa preto,ze to tam neviem najst mam nikon capture nx2 a presla som si to cele a nikde nevidim tu moznost

dadush
2. nov 2010

@briketa dakujem, myslela som si , ale spytala som sa kedze sa ucim upravovat foto 😎