Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

monika0001
30. júl 2010

náš krstný syn

dobrú nôcku kočky a Jarino 😉

denisocka
31. júl 2010

@zajo79 dakujem za rady , pokial by som mala vyberat podla značky,tak ten Nikon či Canon su lepšie ? lebo mne furt len medzi tými dvomi skače zrak http://ydentity.sk/foto/recenzie/panasonic/pana... toto lebo http://ydentity.sk/foto/recenzie/samsung-wb500/
@bambi2 no nechcem dať o 100€ viac, to by som už vzala fakt niečo ine,ale ked ja take hebedo velke nechcem,niečo do kabely

denisocka
31. júl 2010

ešte by ste mi vedeli poradiť ? kedysi som do fotiek prdavala "texty" s novými fontami stiahnutými z netu cez ps7 a teraz ho nemám a darmo písmenka mam v PC,dez zoner10 mi tie pismena neukazuje 😢 . neviete o nejakom ps ktory sa da stiahnut free ??? lebo hladam jak hladam a neviem nič najst,aj ked mam doma nejaky crack,tak to zas neviem inštalovať sama 😖

bambi2
31. júl 2010

@denisocka to je normalny maly kompakt do kabely a robi perfektne fotky... 🙂

denisocka
31. júl 2010

@bambi2 to viem,len ta cena

zajo79
31. júl 2010

@monika0001 monika, upravovala si plet tomu babatku?

zajo79
31. júl 2010

@denisocka na takych veciach moc neusetris... Teda da sa aj za 100vku..

zajo79
31. júl 2010

@jarinosk k fotke dcerky.. okolie okolo malej nehovori o nicom, nedotvara atmosferu tak by som to orezala a ked tak viacej zazoomovat. vyskusaj tak a uvidis aky je rozdiel. 🤐

bambi2
31. júl 2010

@zajo79 chcem objednala som knizky zasa... ☹ neviem ci posielaju do zahranicia a neda sa to vyplatit kreditkou... som zvedava co mi odpisu...

bambi2
31. júl 2010

@zajo79 zo zoner.sk...

zajo79
31. júl 2010

@bambi2 co objednavas? inspiruj 😵

bambi2
31. júl 2010

FOTOGRAFIE A SVĚTLO - naučte se techniky fotografického svícení- Fill Hunter a kol.
PLEŤ A FOTOGRAFIE - naučte se dobře nasvítit, fotografovat , upravit a retušovať pleť- Lee Varis
Fotografie a NÍZKÁ HLADINA OSVĚTLENÍ- Michael Freeman
BLESK v digitální fotografii - kompletní průvodce- Chris George
Digitální fotografie POLOPATĚ - vydavateľstvo IDIF Praha- Ondřej Neff
ja ked objednavam, tak vo velkom porad... 🙂

bambi2
31. júl 2010

@zajo79 proste vsetko o svetle a blesku co som zatial nasla...

zajo79
31. júl 2010

kebyze to objednam ja a poslem ti to postou? co stoji postovne? ale zas...ked im to zaplatis, tak im by malo byt jedno kam to poslu,nie?

bambi2
31. júl 2010

@zajo79 to hej, len ja ked prevadzam peniaze odtialto, tak ma to tolko stoji... minule som davala inzeraty do pardonu atd, inzeraty boli dokopy 8 eur a poplatky bankove boli 50eur... skoro ma slahlo... ☹

petot
31. júl 2010

@denisocka: Myslím, že @zajo79 Ti poradila dva dobré stroje. Ten Nikon S8000 je v čiernej farbe dokonca výrazne zlacnený (150€), v krajších farbách stojí až 260€. Canon Power Shot SX 120 IS je tiež vynikajúci stroj za svoju cenu a má navyše objektív s veľmi dobrou svetelnosťou (F2,8-4,3 - Nikon musí byť o dosť pomalší s 3,5-5,6). Ja som spravil s jeho bratrancom Canon Power Shot A710 IS desaťtisíce fotiek a dá sa s tým už naozaj dosť dobre fotiť.

Otázka znie, či chceš mať kontrolu nad fotkou a fotiť občas aj tvorivo, experimentovať (v tom prípade jedno z vyššieuvedených je dobrá voľba, niečo ako "priestorový kompromis medzi kompaktom a zrkadlovkou"), alebo chceš len maličký ultrakompakt na turistiku - tie sú síce veľmi šikovné do kabelky, ale všetko nastavuje automatika a do fotenia môžeš len minimálne zasahovať (a o rozostrení pozadia môžeš len snívať). V takom prípade by som sa v danej cene asi priklonil k tomu Panasonicu, ktorý je teraz v akcii za 170€.

mia1111
31. júl 2010

ahojte, rada by som sa pridala k vám, tiež sa pokúšam trošku fotiť, minulý rok som si kúpila moju prvú digit.zrkadlovku Nikon D5000 so zákl.objektívom 18-55mm VR, chcela by som ale ešte minimálne jeden objektív (až budú nejaké éčka na to vyčlenené)....tento foťák ale nemá motor v tele, takže výber objektívov je trošku obmedzený, môžem si vybrať iba z DX objektívov... tak asi vyhrá štandart 55-200mm. Pokukovala som aj po 35mm F1.8 - ten bude určo lepší pri horšom svetle, ale zasa - ktorý využijem viac? Sama sa neviem rozhodnúť...poradíte mi? 😵

denisocka
31. júl 2010

@petot diky , teba najst aj tu je take prekvapko. a čo tie 2 ktore som tu hodila ja? tie sa na ten Nikon nechytaju?

denisocka
31. júl 2010

no čitala som recenziu na ten Nikon a veru, potrebujem niečo "pevnejšie" , toto je jak z bakelitu / teda "ochrana " objektivu . prave toto mi maly rozbil na mojom mjučku / okrem neho teda

petot
31. júl 2010

@denisocka: Ono sa to da tazko porovnavat, su to ine triedy fotakov. Tie, co si sem dala, su ultrakompakty. To je turisticka trieda fotakov - zmestia sa vsade a vonku za dobreho svetla robia obstojne fotky. Ale male rozmery sa dosahuju kompromismi, najma v oblasti optiky. Su to take "sperky s funkciou fotenia" 😉 Za horsich svetelnych podmienok mozu byt vysledky slabsie. Nepocita sa s tym, ze by majitel mal nejake vedomosti o foteni a preto su tieto fotaky zvycajne plne automaticke, maju menej moznosti nastavenia, co zase znamena jednoduchsie ovladanie.

@zajo79 napisala 2 fotaky, ktore su uz urcene viac na hobby fotenie. Tam uz nie su take poziadavky na male rozmery a to znamena moznost zabudovat lepsiu optiku a vykonnejsi blesk. Su urcene inej cielovej skupine, pocita sa s tym, ze fotograf bude mozno chciet fotit "po svojom", takze sice su tu aj automaticke rezimy, ale ak fotograf chce, tak ma moznost zasiahnut do parametrov fotenia, co by mu ultrakompakty nedovolili.

Pokial ide o kvalitu fotenia za roznych svetelnych podmienok, stavil by som skor na SX 120, pripadne S8000 nez na ultrakompakty. Je to vsak za cenu vacsich rozmerov a hmotnosti.

bambi2
31. júl 2010

@denisocka akurat ma napadlo, a ty si este doma alebo uz doma???! 🙂

denisocka
31. júl 2010

@bambi2 to je basnicka otazka? Xixi. Este doma

bambi2
31. júl 2010

@denisocka fuuuuuuuuha, nejakosi na seba dava cakat baby... 😀

qetinka
31. júl 2010

Ahojte..dlho som sem nepisala...uvažujem nad kupou zrkadlovky...aký typ od nikonnu by ste mi odporučili???nemam skusenosti snimi žiadne..preto sa pýtam....
nove modely čo sa budu uvadzat na trh na jesen predpokladam že budu fest drahe...
Zatial fotim kompaktom.sony dscH50..asi takto...kuk🙂.

denisocka
31. júl 2010

@bambi2 no vidiš, a to som pojedla všetko čo si radila + škoricu, hroznovy cukor,namaha a včera dokonca aj prírodne prostaglandíny 😀 ... no ale to je off toppic
a asi budem znieť trapne- ale ked MM videl ,že vyberam foťak tak viete čo urobil? pred chvílkou rozobrakl moje mjučko a čosik tam opravil,čosik zaletoval a fotak ide 😕 ,ešte že mi opravy dvierka. takže kompakt nebude, asi začnem šporiť fakt na nejaku lacnejšiu zrkadlovku,alebo niečo väčšie ako ma segra ten Nikon L110

zajo79
31. júl 2010

@qetinka chces full frame alebo nie? kolko si ochotna zaplatit?

aj canony su fajn, len ja som nikonista, takze ja si budem obhajovat svoje 😀

zajo79
31. júl 2010

@denisocka este nieje tak neskoro,stale mate tyzden + -. 😉

nika12
31. júl 2010

Ahojte baby, vcera mi dosiel ten moj fotak...ale asi ho budem reklamovat:-/ Objektiv mi na automatike neostri a vobec sa neda nastavit clona 😒 Neviem, ci som ja tupa, alebo mam "stastie" na nepodarok ... 🙄

zajo79
31. júl 2010

@nika12 aky si objednavala?

stlac spust do poly, nezaostri? nemas na nom zapnute manualne ostrenie?
clona sa nastavuje takym otocnym "onee" kruzkom.

zajo79
31. júl 2010

ked nastavujes clonu, mas ho v akom programe?

ja nemozem nastavit clonu, ked mam zobrazeny snimok, ktory som vyfotila 😉