Ktorý život by ste si vybrali?

31. mar 2023

Ahojte. Zaujímalo by ma, ak by ste mali možnosť, ktorý život by ste si vybrali. Prosím pred názorom si prečítajte celý príspevok aj keď je dlhý.

1. Chodili by ste do práce, ráno rýchlo s dieťaťom do školy, do práce, odmakali by ste si 8 hodín a potom rýchlo pre dieťa do školy, na krúžky, na nákup. Keď prídete domov je cca 16:00-17:00. Doma popratať venovať sa dieťaťu, venovať sa psovi, poliať záhradu a pod. Dieťa chodí spať okolo 19:30. Popri práci máte svoje vlastné mini podnikanie, ktoré zarába každý rok inak. V rozmedzí od 1800€ do 4000€ ročne. Musíte sa mu venovať v období od júna do septembra. Niekedy menej hodín niekedy viac.

Muž chodí do práce ráno okolo 5:00-6:00, domov prichádza okolo 17:00-18:00, po ťažšej fyzickej práci. Pracuje od pondelka do soboty, niekedy aj nedele. Niekedy má soboty voľné. Domov chodí unavený ale takisto doma porobí čo treba.

2. V druhej verzii ste doma. Venujete sa svojmu mini podnikaniu tak ako v prípade možnosti č. 1.
Váš muž zarába okolo 5000€ mesačne. Máte neobmedzený prístup k financiám, k hotovosti, kartu k bankovému účtu máte vy. Ráno v kľude riešite školu, nákupy. Doobeda si doma popracete a upracete čo treba, navaríte na 2 dni. Viete sa v kľude venovať domácnosti aj vášmu podnikaniu. Nemáte pocit menejcennosti lebo sa viete angažovať. Máte čas aj na svoje koníčky. Pre dieťa viete chodiť do školy skôr a pred krúžkami má doma dosť času na domáce úlohy a odpočinok. Dieťa aj muž chodia domov do čistého a kľudného prostredia. Nie sú obskakovaní, takisto doma porobia nejaké veci, ak treba. Nie sú to lenivci.
Ak je dieťa choré netreba riešiť, kto s ním bude doma. Ak je víkend niečo spoločne porobíte na dvore ak treba inak trávite čas spolu na výletoch poprípade idete na návštevy k rodine, alebo len oddychujete. Cez týždeň doma všetko stíhate takže víkend viete venovať rodine, prípadne aj váš muž má čas na svoje koníčky.

2

ivangeline
31. mar 2023

Ani jedno. Druhu moznost,len ak tych deti bude viac. ;D Inac by som sa unudila k smrti a nasla si aspon ciastocny uvazok.

tiezjedna
31. mar 2023

@autorka ...a aj keby bola, tak je to jej vec. Najväčší luxus na tom je mať tú možnosť voľby a rozhodnúť sa nie podľa toho, čo "musíš", ale podľa toho, čo ti momentálne vyhovuje. To je niečo, čo 99 % žien, ktoré tu píšu o čoby/keby/úmrtie/rozvod/nuda, proste nemá.

autor
31. mar 2023

@tiezjedna ďakujem, toto mi fakt pomohlo k tomu nemať výčitky a neriešiť čo kto povie 🙏 je to naše rozhodnutie, takto nám to vyhovuje, takto dokážeme fungovať najlepšie

tiezjedna
31. mar 2023

@autorka samozrejme, žiadne výčitky, nie je na ne dôvod 👍 nám sa mojim "vypnutím" strašne uľavilo. A ja som zistila, že pre deti sa dá jazdiť aj skôr než na zatváračku v družine, že nemusíme každý deň s manželom podrobne plánovať svoje diáre, aby sme vykryli všetko potrebné a že nemusím žhaviť tristo telefónov a zháňať aupair, keď niektoré z nich náhle odpáli viróza. Zvládali sme aj pred tým, ale teraz je to úplná pohoda, všetci spokojní👍 Čo si kto myslí nás trápi asi ako vlaňajší sneh😉

autor
31. mar 2023

@tiezjedna presne 🙏

diaszoky
31. mar 2023

Vezmem pracu na aspon 4 hodiny denne

autor
31. mar 2023

@diaszoky o to sa snažím už istú dobu, ale nikde nič neviem nájsť 🤷‍♀️

mmoni89
31. mar 2023

Ja som doma s 3,5rocnym, dvaja synovia su už školáci. Popravde, neviem si predstaviť chodiť do práce, stíhať všetko okolo deti a domácnosti, mame veľký dom a záhradu a ešte aj byť milá, plná energie venovať sa večer ešte škole, domácnosti a mužovi

darkswan
31. mar 2023

@tiezjedna a mozno maju len sa radi spoliehaju na seba a pristupuju k planovaniu racionalne;)je fajn sa potlapkat po pleci ze vam vlastne zavidime, ale mozno to je uplne inak☺️kazdopadne treba byt vyrovnany a stotozneny so svojim rozhodnutim, co asi autorka nie je…lebo ako pises je to sumafuk co si myslia ostatni

madeline1
31. mar 2023

vyber si toho, ku ktoremu to citis...a to bude asi ten prvy, inak by si neporovnavala s tym druhym....

tiezjedna
31. mar 2023

@darkswan akože keď žena zostane doma, tak neplánuje racionálne a nemajú sa radi? To sa musím pousmiať, pretože práve v TOM prípade musí toto fungovať viac než pri tradičnom fungovaní. A o závisti nepíšem nič. Len píšem, že mnoho žien si to nevie predstaviť, pretože nemá možnosť to zažiť a automaticky to zaškatuľkuje.

thoughtfulweirdo
31. mar 2023

Možnosť č.2 je cielene vykreslená ako na ružovom oblaciku, a teda znie samozrejme krajšie než možnosť č.1, ale ja by som taký život nechcela. Unudila by som sa. Keby manžel zarobil toľko, že ja pracovať vôbec nemusím, využila by som to a našla si prácu, ktorá ma baví bez ohľadu na mzdu. Keby som si takú prácu nájsť nevedela, vzdelávala by som sa ďalej, aby som si ju našla. Práca pre mňa nie je len prostriedok na zarobenie peňazí.
Pokiaľ ale teba taký život nenudí, čo riešiš? Tvoje zabezpečenie do budúcnosti, na dôchodok, pre rôzne scenáre je čisto v tvojich rukách a keď to máš vyriešené, prečo ťa zaujíma, čo si myslia ostatní? Každý nech žije tak, ako jemu vyhovuje a nenakúka k susedom 🙂

autor
31. mar 2023

@madeline1 hovoríš ako keby som sa rozhodovala medzi 2 mužmi 🤣

madeline1
31. mar 2023

tak to na mna zaposobilo

svetlonos
31. mar 2023

Pokial mas istotu v muzovi, on je s tym zrozumeny, tak ok.
Ale...z coho budes mat dochodok? Co ak predsa pojdete od seba? Tych 4000 rocne je bieda, nic v zlom. Teraz ma tu mnohe zlyncuju ale zrusila by som pri variante 1 psa! Radsej ten cas venujem k ihe, ci inemu hobby. Pes = cas, praca, peniaze.
Nedaj Boh aby muz na dlhsie ochorel, co potom?
V praci sa narobi, za 5000 mesacne v cistom bude zrejme na stavnach ci v inom remesle. Moze si to vypytat svoju dan, a potom?
Prijem 4000€ rocne je dobry tak na umretie.
Jedine, ze by si mala kedykolvek x moznosti sa rychlo zamestnat a dobre zarabat.
Varianta 2 je fajn a slak to traf, aj keby si tie nechty a kavy pravidelne mala. Len to ozaj zakezi od nastavenia vas dvoch manzelov a rodicov. Co si kto o tebe mysli, mozes mat v pazi.
Vam to musi vyhovovat.
Volila by som variantu 1 ale vyhodny polovicny pracovny pomer - na SK mozne len zriedka. Variantu 2 by som volila, keby mm podnikal, nezdieral by sa a bol by schopny tych 5000 zarobit s volnymi vikendami. Aby mal tiez cas aj na seba a rodinu.

autor
1. apr 2023

@madeline1 nie, v obidvoch prípadoch sa jedná o toho istého muža, mal by rovnakú prácu s rovnakým príjmom 😊