Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

danielik79
29. jan 2011

@dosi borievka je pri topoli je tam také podobné bývanie ako v jedli až na to že tam nemajú herňu.Od jedalne je asi cca7min cesty pešo ale aj tak máš daleko od smreku kde chodíš inhalovať.

30mamina3
30. jan 2011

@dosi ahoj ja osobne odporučam borievku maš tam vlastnu sprchu,WC a pračku na izbe pričom v Jedli to je na chodbe a spoločne.A čo sa tyka prechadzky tak ja mam male dvojčata a nebol problem ved vramci klimatoterapie 🙂 a inhalovat sme chodili hned po ranajkach.Vyhodou borievky aj jedle su aj neskoršie ranajky o 8.15 a smrek ma o 7.30 čo je dost skoro.a herna?ved tam nejdeš s detmi aby si trčala v herni kde sa grupia deti 🙂 borievka je ako normalny byt.Aj topol a javor je fajn ale zase zbytočne vysoke doplatky.

ada11
8. feb 2011

čítala som vás len tak narýchlo 😉 ja chcem ísť tiež v lete do kúpeľov s 2 deťmi. dnes mi volala sestrička od imunologa ohľadom návrhu a až dnes sa mi vyjasnilo 😕 ja som pôvodne chcela ísť do D. Smokovca na liečebno-diagnostický pobyt a sestrička mi povedala, že to je iné ako klasické liečenie, tak teraz mám dilemu, že či ísť do Tatier alebo tam, kde nás pois´tovňa pošle.

ada11
8. feb 2011

a neviete mi napísať, že koľko by stál cca 21 dňový pobyt v nadštandarde, ja som ako doprovod mladšej dcéry a staršia by bola s nami tiež 😉

danielik79
8. feb 2011

@ada11 vlani to bolo lacnejšie skús pozrieť stránku www.tkl.sk tam je aj cenník.Ale ked si tam zavoláš je to lepšie.

danielik79
8. feb 2011

klikni na ubytovanie je tam cenník.

mamuliatko
14. feb 2011

@danielik79
Ahojte maminky,
rada by som podotkla, že z liečebného domu Borievka do jedálne je 7min cesty v prípade, že robíte dva kroky vpred a jeden dozadu.

mamuliatko
14. feb 2011

@mamuliatko
V kúpeľoch Lučivná sa liečili aj moje dve deti, tri roky po sebe, bola som ich pozrieť viackrát takže viem o trochu o tom, aako to tu vyzerá... Moje deti boli v liečebnom dome Limba, doniesli si z lliečenia zakaždým veľa pekných zážitkov, kopec kamarátov a ak nám poisťovňa schváli pobyt aj tento rok, rada by som ich dala na liečenie znova... Boli už na liečení aj v Dolnoml Smokovci, ale tam by sa už vrátiť nechceli... Program, aký je v týchto kúpeloch sa s tým v Smokovci nedá porovnať.
Areál sa stále zveľaďuje a zdokonaľuje podľa požiadavok a stále vychytávaju "muchy" ... z roka na rok je tam niečo nové, lepšie. Vždy je tu program jak pre malé, tak pre väčšie deti.
Takže... vrelo odporúčam poslať aj detičky samotné

danielik79
15. feb 2011

ahojte je pravda že uzavreli Lučivnú na 3 týždne dnes mi to svokor hovoril ráno tak to sa mi ani veriť nechce.

leka323
15. feb 2011

Áno, bolo to už aj v správach, len neviem presne na ako dlho....

motuzik
15. feb 2011

Ahojte, a prečo ich uzavreli??? Ja som včera správy nekukala. Idem správy asi kuknúť na nete.

motuzik
15. feb 2011

Tak majú to aj na ich stránke. Najbližšie nástupy sú až 14.-18. marca. Zavreté je kôli zvyšujúcemu sa počtu chorých na chrípku.

kurci
22. feb 2011

Chcem sa opýtať, včera mi prišiel poukaz do Lučivnej. Ja som si vytelefonovala termín na júl 2011, nejde tento termín niekto?
Ja som si dala ubytovanie Smrek, žienky čo ste tam boli s deťmi, porozprávajte čo si mám vziať do izby, aby sme to zvládli tých 28 dní.

kvakynka
24. feb 2011

ahojte kocky, ja akurat vybavujem liecenie pre obe deti so mnou ako sprievodcom, ale ked som si precitala tri strany dozadu, presiel ma optimizmus ... boze, u nas staci, aby na nas len niekto zakaslal a uz sme chori :( .... zajtra mam volat s doktorkou, ze kt. kupele chceme, asi skusim Horný Smokovec, tie kupele sa mi zdaju mensie a hadam pri mensej koncentracii deti, budeme mat vacsiu sancu, ze to ako-tak prezijeme ... Teraz sme tyzden zdravi (klop-klop) a Vanda teraz nechodi do skolky - po dohode s pediatrom az ked bude teplejsie - tak hadam nic nechytime ....
drzte sa

30mamina3
25. feb 2011

@kvakynka ahoj neviem či ten Horny Smokovec je neaka vyhra tam sa mi zda že je to priamo v budove nemocnice kde sa liečia TBC a ine plucne choroby.Lučivna je dobra volba ja som bola s detmi už 2krat a nemenila by som.

samulko1
28. feb 2011

Ahojte maminky
neviete mi poradit ako je to s cenami, ked ja pojdem ako doprovod so svojim synom ma 5 rokov, a ešte by som chcela zobrat so sebou aj 15 mesačnú dcéru...ďakujem za odpovede 🙂

kurci
28. feb 2011

@samulko1 pozri si cenník, za syna platíš okolo 50 eur, za malú nič. a ty platíš minimum je 14 euro na den, podľa toho, aké chceš ubytovanie. aspon mi tak povedali, naposledy

samulko1
28. feb 2011

@kurci
ďakujem, pozerala som len mi nebolo jasné...je tam písané ešte aj 8,3eur za doprovod na deň, mi nie je jasné či to je v tej cene ktorá je písaná pri jednotlivých izbách alebo ešte plus k tomu...

smarti
5. mar 2011

@kvakynka Smokovec je dobrý na diagnostiku, ak ste už komplet zdiagnostikovaní, tak radšej Lúčivná. Aspoň nám to tak vysvetlila naša dr.

ivus32
24. mar 2011

Ahoj Kurci,my by sme mali tiez ist v july 2011 na liecenie,ubytovanie Smrek

kurci
24. mar 2011

@ivus32 No super a odkial si, napíš niečo do IP

kurci
24. mar 2011

ahojte ešte jednu otázočku mám. Ak ste boli s deťmi v kúpeľoch, ako ste to riešili v práci? Mali ste očerku, péenku alebo dovolenku. Poradťe mi, ako by sa to dalo vyriešiť. Ďakujem

nefertitiavi
24. mar 2011

ahojte.
nam schvalili pobyt od 13.4 do 11.5. - Topoľ. o tomto ubytku tu toho nie je vela popisane. boli ste tem niekto? ako sa vam pacilo?
idem s 5 rocnou Ivankou a 16 mesacnou Nellkou. A najskor som sa tesila, teraz sa mi vobec nechce☹((
idete niekto v tomto termine? niekto do Topola?

ivus32
24. mar 2011

Kamaratka bola v Smokovci,a bola dost sklamana☹prisla dokonca o tyzden skorej,co tam nemohla vydrzat☹ druha bola v Lucivnej a nevedela si to tam vynachvalit.

nefertitiavi
26. mar 2011

to fakt tu nikto nebol ubytovaný v ubytovni Topol?.-((((

luciferix
26. mar 2011

nefertitiavi dnes sa spustila nová stránka kupelov,,tak si skus pozriet,,,Budeš spokojná Topol je ok

nefertitiavi
29. mar 2011

@luciferix no vyzera to tam pekne🙂 ale mne sa tam straaasne nechce☹((
a hlavne som sa chcela opytat na tie vylety, ci j e vzdy miesto v autobuse, alebo ci je lepsie ist tam autom. len to mam trosku strach, lebo nemam tolko najazdene☹

danielik79
29. mar 2011

@nefertitiavi lepšie je ísť na výlety s autom lebo nie vždy sa dostaneš do autobusu,lebo autobus má len 17 miest a ludí na výlet sa môže prihlásiť len ten počet.

starter
30. mar 2011

Byvala som v Topoli tento rok jan-feb. Plna spokojnost, zisti si ktory apartman bude tvoj a poslem blizsie info.
Ja som bola s 2 detmi a brala som auto, je to pre mna jednoduchsie a pohodlnejsie a s premavkou tam nie je podla mna problem, kedze je blizko aj dialnica aj normal cesta do hor, ziadne zle krizovatky. Auto bolo dobre koli malym vyletom na pleso, nakup do Svitu pre nutne veci, ale chodila som aj na stanicu do Strby ked prisla nejaka navsteva, kedze mi to bolo jednoduchsie ako do Popradu a takmer kazdy vlak stoji v Strbe. Na vylety sa zapisuje na Smreku, takze zalezi od toho ci tam budes chodit a kontrolovat vyvesku aby si sa stihla zapisat, kedze je to obmedzene kapacitou mikrobusu alebo ta tam niekto zapise. Ak je nutne dalsie info, pytaj sa.
Zuzana

nefertitiavi
30. mar 2011

@danielik79
@starter
no vidim teda ze predsa bude len lepsie to auto.-(
dokelu mam z toho trosku strach.-) hlavne parkovanie🙂 typicka zena- ale je proste velke a nemam dobry odhad.-((( hamba🙂
my ideme do stvorky - apartman.
mal by mat dve izby, obyvacku s kuchynou.
ja by som vas poprosila o postrehy, co treba vziat co nie, co ste nemali a druhy krat by ste urcite vzali....