Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

leginca
21. jún 2016

@lucika121 - nemá Ti to prečo byť trápne, jasné treba volať

reniko
21. jún 2016

@lucika121 tak už asi zostáva len čakať, stáva sa aj tak, že niekto ochorie a pre nemoc nenastúpi a vtedy operatívne volajú náhradníkov...

isis
21. jún 2016

Dobry den, chcela som sa spytat na stravu v den nastupu. Mame nejaku zabezpecenu a odkedy sa zacina? Obedom alebo vecerou? A kolko trva prijem v prijimacej kancelarii? A treba aj zdravotne karty detom zobrat?

reniko
21. jún 2016

@isis strava v deň príchodu sa začína obedom, čo sa týka čakania na príjme, tak záleží koľko detí prijímajú, v prijímacej kancelárii to ide dosť rýchlo, ale už príjem u lekárky je na dlhšie, my sme stále takú hodinku čakali pokiaľ sme prišli na rad...zdravotné karty sa nenosia, len to čo je na predvolaní uvedené vrátane liekov, ktoré dieťa užíva zabezpečené na celý pobyt

leginca
23. jún 2016

Dievčatá, je niektorá z Vás teraz v Lučivnej? My nastupujeme aj s chlapcami budúci utorok. Chcem sa opýtať ako je to s vonkajšími bazénmi, či sú už napustené a ako funguje vstup. Ďakujem

miah
24. jún 2016

@leginca sice nie som v kupeloch, ale na fb som dnes videla fotky, ze zahajili letnu sezonu a bazeny su otvorene 😉 😀

nellynka
24. jún 2016

dnes otvorili bazeny.

leginca
25. jún 2016

@miah - akurát som si pozrela tie fotky na FB 😀

ikamaj
25. jún 2016

@janet24 My ideme prvykrat a tiez asi v oktobri... tak sa asi vidime 🙂 Pocula som, že tam býva pekné babie leto ...

zuzibrusko
27. jún 2016

Ahoj, my sme minuly tyzden vrátili z Lucivnej. Bola som s dvomi detmi zo sprievodcom. Bola výborne. Chcela som budúci rok ze dám deti samé. Moja kamarátka tam mala dievčatko samé, sťažovala na jednu učiteľku, ze škaredo sprava sa k detom, ktoré neoblubi. Videla som to aj v herni. Ked bude tam robit aj budúci rok, dám deti do Smokoveca. Vola sa Petra. Pýtala som na nu aj sestričky, no nikto o nej nechcel hovorit. Báli, ze pride o robotu, lebo ona je riaditelova manželka.

dfgabika
27. jún 2016

@zuzibrusko Do Smokovca by som svoje deti uz nedala.....videla som na vlastne oci ako sestricka bila dievcatko....neda sa porovnat lucivna zo smokovcom....kto bol, tak vie...chodim kazdy rok z malym po kupelov aj starsi chodi v lete sam....

dfgabika
27. jún 2016

Do Smokovca iba ak spolu z dietatom...alebo same ale uz starsie minimalne 14 r...sestricka je tam jedna na x deti a deti na izbe su od 3 r. do 17..spolu aj po 7 deti na izbe..vobec ich nedavaju tak ako v lucivnej mensie, vedšie tam všetko spolu...,1 vecko na celu chodbu aj spolu z kupelnou.

zuzibrusko
27. jún 2016

@dfgabika dakujem ze si povedalala. Uvidím ako bude.

dfgabika
27. jún 2016

Myslim Horny Smokovec.. 🙂

janet24
27. jún 2016

@ikamaj no hadam sa uvidine

jankabambula
27. jún 2016

@zuzibrusko Nedá mi nereagovať na tvoj príspevok. Aj ja som mala "česť" byt svedkom istého, nazvime to, zlyhania tejto dámy. Z diaľky som sledovala "výmenu názorov" spomínanej dámy a pána. Obsah rozhovoru som nezachytila, ale podľa gestikulácia to nebol pokojný rozhovor. Tato dáma mala dozor pri detičkách z Jedličky. No v čase "rozhovoru" im venovala minimálnu pozornosť. Decká sa začali hašteriť. Po skončení "rozhovoru", ked pan odisiel, dáma sa vrátila k detom, kde jedno z nich plakalo. Zhodou okolnosti to, ktoré roztržku vyvolalo. No pani učiteľka sa, slušne povedané, vyvŕšila na dieťati, ktoré v tom bolo nevinne. Nečudo - nevenovala im pozornosť.
Ad.2. - zamestnaci kupelov: 99% zamestnancov v kupeloch su profesionáli, ktorí svoju prácu robia zodpovedne a so srdiečkom. No obavy zo straty zamestnania, keď sa prerieknu, cítiť na každom úseku. Vždy profesionálne mlčia. Na druhej strane si každý z nich zaslúži moj obdiv, že v takýchto podmienkach vedia dať mašim detičkám toľko nefalšovanej lásky. Majú môj obdiv

lucy56
28. jún 2016

@zuzibrusko ja tiez som bola s malym v hornom smokovci ako sprievod ale sameho by som ho nedala do smokovca lebo ani tu sa sestricky o nich moc nestarali kricali po nich a bolo ich malo na pocet deti ale vsade sa najdu ludia ktori svoju pracu robia s laskou a naopak ktori su tam len pre peniaze popripade su unaveni vyhoreni a praca ich nebavi

baklik
2. júl 2016

baby, prosim vas, ako to funguje v Lucivnej - totiz, kedze mame UNION, ta schaluje pobyt na 4 tyzdne, ale tolko volna nam naraz zamestnavatel neda, kedze povinne mame nariadene volno 2 tyzdne v lete a 2 tyzdne v zime. da sa tento pobyt rozdelit/prerusit, ze by sme sli najprv na 2 tyzdne a potom niekedy neskor na dalsie 2 tyzdne??
a ked nam navrh schvali poistovna, ma vraj platnost iba 3 mesiace - mozeme si objednat pobyt napr. pol roka od schvalenia? a dalsi pobyt sa da absolvovat rok po predchadzajucom pobyte alebo je len podmienka, ze to moze byt raz za kalendarny rok?
vopred dakujem za odpovede. 🙂

atache
2. júl 2016

Ahojte, ja som volala do Lučivnej ešte začiatkom januára. Chcela som vedieť, či je ešte nejaká nádej dostať termín v júli či auguste. Predbežne mi zarezervovali termín a až potom som dávala žiadosť do poisťovne. Pred 2 týždňami nám došiel poukaz s nástupom 13.7.
Prosím vás, vie mi niekto povedať, či sú tam pre deti napr. kriedy, lopty, bicykle, veci do piesku,.......alebo je dobré vziať si to radšej z domu?

sue32
2. júl 2016

@vrakuncanka Dobry večer,moja 7 rocná dcerka ide sama teraz v juli do Jedle,bola Vasa dcerka spokojná myslím program,jedlo a tak celkovo😉?

kacenka78
3. júl 2016

@baklik aj my sme boli cez Union a po schvaleni sa ma na prijmacej kancelarii pytala, ci chceme 21 alebo 28 dni...a to rozdelenie na 2 a 2 tyzdne podla mna nie je mozne, jedine ze ochoriete pocas pobytu, ako to tu pisala jedna mamicka....efekt liecenia je prave ten, ze ste dlhsi suvislý cas v prostredi kupelov...

janet24
3. júl 2016

@atache s tym by som sa nechvalila, ze ste rezervovala a este pred schvalenim.Je to nemyslitelne k inym mamickam.

baklik
3. júl 2016

@janet24 ved to, ja som len informacny mail poslala, ci je este sanca ziskat pobyt cez leto a hned ma odbili, ci uz mam schvalene poistovnou...

atache
4. júl 2016

@baklik ja som zase len zistovala, ci je nejaka sanca dostat kupelny pobyt v juli alebo v auguste. Ak by mi povedali, ze nie, ani by som ziadost neposielala, kedze my inokedy nemôzeme. Oni mi sami navrhli, ze nam to predbezne môzu zarezervovat a pritom vedeli o tom, ze som ziadost este ani neriesila. Len sa ma pytali na diagnozu a na to, kde a ako sme sa liecili. Kedze ideme prvykrat, myslela som, ze to takto funguje vzdy. Az tu citam, ako to vlastne je.............

melonka_ajuska
11. júl 2016

Ahoojte...rozmyslam ze podam ziadost na liečenie pre syna..ma 5r a je alergicky na na pel brezy,obilniny,travy a pelinu a ambriozu...doktorka nam to navrhla ze by sme mohli skusit ci nam to poistovna schvali...len moja otazka je, ze ake su podmienky aby schavlili aj sprievod??...lebo sameho ho určite nedam...a potom keby neschavalili kolko to cca vychadzaa?..dakujeem🙂

monline
12. júl 2016

@melonka_ajuska rozdiel v cene je cca 100 eur. Ak ťa schvália, tak ich neplatíš, ak ťa neschvália, tak hej. Do žiadosti napíšte, že dieťa s doprovodom. Každopádne tam pôjdeš buď ako schválený alebo neschválený sprievodca. Celé kúpele sú robené tak, aby tam boli deti so sprievodcami, len väčší školáci a jedna trieda z jedličky chodia bez rodičov.

monline
12. júl 2016

@melonka_ajuska cena za pobyt sa odvíja od toho, kde budete ubytovaní...môžeš mať ubytko bez doplatku, ale aj za 3, 7, 15, či viac eur na noc. Potom záleží na tom, či si objednáš pre seba stravu, tá ťa vyjde 8,50 na deň (R,O,V). Dieťa má stravu hradenú, na dieťa sa platia len kúpeľné poplatky cca 50 eur za pobyt. Pozri si na stránke ubytovacie domy, cenníky, prejdi si túto diskusiu. My sme boli na jar...a ja som si prečítala veci rok dozadu, aby som bola v obraze, napr. aj aké počasie sa dá čakať, a pod. VZP neschváli sprievod pre takéto väčšie dieťa, takže ťa to vyjde o stovku viac. Niektorá poisťovňa schválila aj väčšiemu dieťaťu doprovod, ale to asi závisí aj od diagnózy, či správneho textu v žiadosti 🙂

andreakarinka
12. júl 2016

Dievcence my už začínáme byt nervozni, stále nám nepřišlo nic z kupelov a to tam máme ziadosti od februara, chceli SME hocico ČEZ Letné prázdniny, no vidím ze je to nemozne ach jaj...

dfgabika
12. júl 2016

@andreakarinka môžem sa spýtať na poisťovu? Nám prišlo do mesiaca, až som bola prekvapená. Nezabudli na vás náhodou? Ja by som tam pre istotu zavolala. 😀

andreakarinka
13. júl 2016

My SME dovera, neviem sa ani dovolat nedvihaju, neviem si ani dovolenku na hlásit...dost som z nich sklamana ☹