Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
15. jún 2012

@maznacik007
@smiesko - k tomu doprovodu..kedze my mame taku "super" reviznu, že s nou su stale nejake tahanice /napr. mne nechcela pred rokmi schvalit IVF, lebo ona s tym nesuhlasi!!!!!! ☹ ☹ ☹ /
a minuly rok som tam velmi vela chodila kvoli najmladsiemu, aby mi ho schvalila /až som nakoniec od nej kupila vapnik za 26E a vypocula si prednasku o skodlivosti liekov a napisala mi celkom fajn recept na odkyslenie organizmu..za co jej fakt dakujem..ale mylsim to vazne..toto mi pomohlo/

tak mi toho roku aj chcela vyjst v ustrety, lebo mi naznacila, že ma schvali ako doprovod, len jej musim doniest potvrdenie od psychologa, že su lieceni a teda že nestaci len citova naviazanost..
dokonca mi aj volala domov, že preco som jej nedala toho psychologa, tak som jej vysvetlovala, že nemam ako ho zohnat..a ona " že ona vidi, že chodime k nejakemu psychologovi ...ale to bol logoped...co ona asi nevidi v prehlade...neviem..ale mna teda logoped nenapadol vobec..možno aj toto sa da..že ak k nemu pravidelne chodite a potrebujete vlastne pravidelne cvicit, možno aj toto je cesta...
my sme to nakoniec ukoncili tym, že kedze do kupelov ideme až v septembri, a dvojky maju 6 rokov v auguste, tak už nemozu mat doporvod...

mima595
21. jún 2012

Už ste si nniekto vybavovali PN ???,

NÁROK RODIČA NA DOČASNÚ PN-

NÁROK RODIČA-SPRIEVODCU NA DOČASNÚ PRACOVNÚ NESCHOPNOSŤ:

Ak je podľa vyjadrenia ošetrujúceho lekára potrebná prítomnosť rodiča počas hospitalizácie chorého dieťaťa, napr. zdravotný stav dieťaťa sa zhoršuje z dôvodu ochorenia alebo z dôvodu zlého psychického stavu dieťaťa, môže rodič požiadať lekára o vystavenie potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti. Dôvodom na uznanie dočasnej PN je skutočnosť, že podľa prílohy č. 1 k zákonu č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, je sprevádzanie chorého zdravou osobou klasifikované ako choroba / zoznam chorôb – kód Z 76.3/. Keďže sprevádzanie chorého zdravou osobou je považované za chorobu, lekár môže sprievodcovi vystaviť tlačivo Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti na obdobie, počas ktorého je pobyt rodiča v ústavnom zariadení nevyhnutný.
Ak príslušný lekár po náležitom zdôvodnení nevyhnutnosti prítomnosti rodiča počas hospitalizácie chorého dieťaťa v zdravotníckom zariadení vystaví rodičovi dieťaťa tlačivo – potvrdenie o dočasnej PN, je potrebné uvedené tlačivo akceptovať ako podklad pre posúdenie nároku na nemocenské.

Z vyššie uvedeného teda vyplýva, že sa môže jednať len o rodiča a môže ísť o vystavenie potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti, a nie o žiadosť o ošetrovné.

Tlačivo Vám v prípade potreby vystaví prijímacia kancelária a potvrdí ošetrujúci lekár Vášho dieťaťa.

tessa
25. jún 2012

@mima595 prečo dieťa po 6.roku už nemôže mať sprievodcu?? Ja som práve dnes dala žiadosť do poisťovne o kúpeľnú liečbu a práve na 6roč. mi psychologička vystavila papier, a opísala jeho situáciu... Mne psycho napísala, že dieťa má nútený odklad do školy, kvôli nezrelosti a že ho čaká liečenie v kúpeľoch a keďže by malo byť bez matky, môže mu to spôsobiť traumatizujúci stav, čo sa zle odzrkadlí na výsledku liečby... atd...
Ktosi mi hovoril, že sa to môže až do 10 rokov dieťaťa, žiadať zo psych. dôvodov o plateného sprievodcu...

mima595
25. jún 2012

@tessa - neviem preco, mne to povedala revizna a dalej som sa tym nezaoberala, kedze som ani nechcela vybavovat psychologicku

tessa
25. jún 2012

@mima595 my navštevujeme žiaľ psycho už vyše 2 rokov a sama psycho mi to navrhla, či také čosi nechcem, keď som jej spomenula že ideme do kúpeľov zase... A teda milo by som bola prekvapená, ak by mi to uznali...

mima595
25. jún 2012

@tessa - podla mna vam to uznaju..lebo mne revizna povedala, co som už vyssie pisala..že musi tam byt napisane nieco ine ako len citova vazba a musi tam aj liecenie...a to vy mate..takže drzim prsty

alami
6. júl 2012

čaute, my sme tu, je tu výborne, ak budete mať nejaké aktuálne otázky, kľudne sa pýtajte 🙂

adulina
6. aug 2012

čaute, my sme tiez velmi chceli ist do lucivnej aj sme o tom hovorili z dr. ktora vystavila potrebne papiere, som si myslela ze automaticky to bude lucivna, (kedze o tom smokoci ani nevedela, tak neinformovala) ale prekvapenie doslo z poistovne, kde nam napisali horny smokovec, s jednym velkym problemom, ze tam vacsinou nechvaluju sprievodcu a to ma syn len 4 roky, neviem co mame robit 😔 😒

adulina
6. aug 2012

baby inac neznasam zimu kedy by sme tam mali ist? april-maj ake je tam pocasie, viete poradit, co ste boli v tatrach?

maznacik007
8. aug 2012

@adulina no a aka si poistovna ja som si dala normalne hore na kupelny navrh ze Lucivna ako ze chceme ist len tam... ja s oboma detmi a povedali mi na riaditelstve ze v pohode ze neni problem ze schvalia aj mna ako sprievod a do lucivnej...
ja tiez rozmyslam nad terminom.... ze kedy ist.... ja tiez mam dilemu ze ci ist v zime kedy mrzne a nedari sa tolko chorobam.... alebo potom v oktobri kedy je tam ze menej deti....

kocky bol niekto ubytovany v tej Limbe alebo v Jedli ake je to tam da sa to prezit?

mima595
8. aug 2012

@maznacik007 - v Jedli mas len WC a umyvadlo, sprchy su myslim spolocne a mas len 1 izbu...na Limbe nemas nic, vsetko je spolocne, ale dostanes 1 velku izbu..ovela viac miesta..kamoska bola v aprili a mala sama s dcerkou 6-miestnu izbu

my sme boli v oktobri a bolo pekne, menej deti, ale o piatej už bola tma, po veceri, co bbola o pol siestej už sa nedalo byt von, tak sme chodili do herne, co tiež nie je vyhra....mne vadila iba jedna vec, kedze Vladko naobed spaval, že sme nemali ani cas ist poriadne von...kedze vstal okolo tretej-stvrtej, tak von sme boli do pol siestej, teda do vecere a potom už sa nedalo

maznacik007
8. aug 2012

@mima595 mne uz nespava dancul ... ja by som teda chcela co najviac s nimi byt vonku... ubytko nejako neriesim... ze ake... dcerka bude mat doobeda skolu a poobede pojdeme niekam spolu tak si to teda predstavujem.... 😀
a vecer tam nie su nejake programy akoby animacne pre detska myslim tie vacsie skolopovinne...?

ja by som hlavne chcela co najviac s nimi chodit a potom by som ak sa nam tam bude pacit pojdeme znovu a nevies v akom stave su tie wc a sprchy na tej limbe da sa ?
no musim to nejako pospekulovat v novembri nemozeme lebo to je danus objednany na kramare ....

mima595
8. aug 2012

@maznacik007 - obe baby v tej Limbe boli velmi spokojne, ale obe mali len 1 dieta---5 rocne dievcatko a ta druha ma 6rocneho chlapceka
a program je tam vecerny..pozri si na www.tkl.sk kulturny program a to v podstate byva v miernych obmenach cely rok, len prostredie je tam tak krasne a baby friendly, že skoda byt v herni, ked je tam kopec ihrisk

jankapo
12. aug 2012

@adulina nechapem tomu nedorozumeniu ohladom kupelov 😒 ale ak sa to aj neda zmenit, tak sa neboj, aj na Smokovec su dobre referencie... 😉 co sa tyka pocasia v april-maj v Tatrach, tak sa priprav na vsetko...aprilovci tohto roku prisli vo vetrovkach a odchadzali v 27-28stupnoch...my sme 30.4. nastupili, to boli tie horucavy, 😝 a posledny tyzden nam musel mm doniest hrubsie bundy a zateplene gate, decka nosili pancusky, ciapky...myslim ze 2-3 dni bola fest zima 😅 ale vacsinou sme nosili teplaciky, tricko, mikina, resp. tricko s dlhym rukavom, resp. tenka bundicka...nam prsalo iba 1 den tak, ze vkuse, inak obcas nejake prehanky, inak bolo suche pocasie, takze toto bolo super 😵
@maznacik007 s tymi izbami tazko radit, ja by som do limby nesla...pre mna je predstava tej velkej izby s velkymi oknami desiva...mozno preto ze som tam bola ako dieta a vynorili sa mi spomienky jak som sa v tej izbe citila stratena a pozerala som na tie tmave velke stromy v noci jak sa kyvu, brrrr.... 😅 mne Jedla pripadala utulna, takmer rodinna, sprchy cistucke, wecko vlastne...ale zas, ja som mala dve male deti, takze predstava ze idem na spolocne wecko ked potrebujem a trepat deti so sebou, to mi prislo nerealne..je to ine, ked ty mas velku babu, co si postrazi maleho, kym sa ty osprchujes...inak, ja som si tiez myslela ze ubytko nie je dolezite....ze to dajak vydrzime, ale je to dolezite dobre si vybrat a radsej nejake peniazky (ak su) obetovat a vybrat si tu lepsiu moznost...na Limbu sa nikto nestazoval, takze ja mam asi len moc osobne predsudky... 😅 ale Jedla je super, aj ked teraz ked nam vyjde ist na jar, asi skusim Smrek, lebo potrebujem poslat na par dni k deckam babku a ona chce vecer pozriet telku, alebo byt chvilu "sama" v oddelenej miestnosti....z toho dovodu zvazujeme Smrek, inak by sme isto sli opat do Jedle. 🙂

adulina
12. aug 2012

@jankapo no ked som volala do poistovne, tak mi ta pani povedala, ze kedze som nenapisala kam chceme ist tak pani doktorka podla synovej diagnozy napisala ten smokovec. Kedze je to jedina liecebna tak vysoko polozena v Tatrach. Takze zarezervovali sme si maj, pani bola ochotna ze ked budeme mat aj kocik pre dceru tak nam dala nejaku velku izbu kde je viac miestna na odkladanie, mikrovlnka a chladnicka na izbe, uvidime hadam aj tam bude dobre, hlavne nech to pomoze a deti budu zdravsie 🙂

alami
14. aug 2012

@maznacik007 ja som bola teraz v jedli, je to úplne v pohode. Sprchy síce spločné, ale nevadilo vôbec, sú čisté, pekné. WC a umývadlo máš svoje + chladnička a rýchlovarná kanvica. Ostatné (mikrovlnka, práčka, veľká chladnička s mrazničkou, riady)je v spoločnej kuchynke,sušiaky na prádlo sú na chodbe - je to ale všetko len pre myslím 8 izieb, to je v pohode. Na izbe je TV, v spoločenkej, či malej herni na jedli je TV s DVD a nejakých pár hračiek. Ak chceš, vezmi si nejaké DVDčka, čo ti pozrú, ak sa budú večer nudiť a nejaké hry. je tam len človeče a pár bábik, kociek, autíčok. To len tak naozaj na večer, inak do 19tej je veľká herňa na Limbe a tam sa ti zaručene nebudú nudiť 🙂

maznacik007
14. aug 2012

@alami a ako si bola spokojna s procedurami a robili aj nejake vysetrenia a pod.... myslim porovnanie s tym smokovcom vy ste tam myslim boli...
ty si tiez myslim bola schvalena poistovnou.... vsak? sprchy a wc spolocne mi nevadia ja uz mam dceru velku ta mi maleho postrazi ak treba....

alami
14. aug 2012

@maznacik007 ja som bola tam aj tam,. v smokovci je viac vyšetrení, Lučivná je len o procedúrach, ťažko porovnať, čo bolo lepšie, všetko malo svoje klady a mierne zápory 😅 Ale určite sa máš na čo tešiť, je tam výborne, užijete si bazén, saunu....Ak máte kožné problémy, spomeň to pri príjme, dajú vám aj vajíčko s vodou z mŕtveho mora.Inak vyšetrenia absolútne žiadne, len raz za týždeň vizita v štýle - máte sa dobre? odvážili, popočúvali a dovi 😉

maznacik007
14. aug 2012

@alami no sak to este vaham ja som teda dala na navrh ze chcem lucivnu... ja som tam kedysi chodila ako decko a ten smokovec mi pripada moc nemocnicny... aspon co citam a tak... ale zasa mojim by sa zislo aj tie vysetrenia tak fakt neviem .. ci mam volat do poistovne ci co.... alebo da sa ze by sme skocili do smokovca len ako ambulantne ze by ich dovysetrovali tam .... ja neviem vobec ze co.... u nas ma dcera stale stupajuce aslo niekde ma lozisko streptokoka... uz aj mandle vonku teraz zasa bude min. polroka na atb... min. rok bola 9 mesiacov vkuse... ale oni maju obaja hlavnu diagnozu imunodeficienciu... a fakt uz nechcem aby tolko meskali a marodovali...

alami
14. aug 2012

@maznacik007 od Lučivnej vyšetrenia nečakaj. To potom radšej do Smokovca. Nebol vôbec nemocničný. Možno trochu ten Dolný smokovec, ale horný určite nie a deti s rodičmi sú v Hornom. iba ak sú školáci v Dolnom, rozmýšľam, lebo tam je asi škola, ale neviem na isto. To by si sa opýtala, či musíš byť v Dolnom, skús tam zavolať na recepcii dvíhajú telefón a spýtaj sa na to. tety sú ochotné.

lela1
14. aug 2012

Ahojte ,potrebovala by som poradiť,včera mi malému odsúhlasili kupele lučivná,ale mne dopravod nie,takže si to budem musieť yaplatiť,pozerala som cez net ale vôbec tým poplatkom nerozumiem,viete mi poradiť koľko budem platiť,ďakujem pekne 😉

adulina
14. aug 2012

@lela1 vyberes si domcek v ktorom chcete byt a potom pozeras sumu sprievodca samoplatca

maznacik007
17. aug 2012

no pokial mate vseobecku tak pojdete na 21 dni a platby budu taketo
za liecene dieta 35 EUR
za teba poplatok 10,50 Eur
ak by si vzala aj mladsieho tak 73,50
plus pre teba ubytovanie
najlacnejsi typ spolocne wc sprchy jedna izba je tusim okolo 100 EUR a plus strava cca 160 EUr
tie sumy su ratane na 21 dni ak mas vseobecku
cize najmenej je to ak ides ty s obomi je to nieco nad 400 Eur.... teda si samoplatca
ak chces lepsie ubytovanie.... nie uplne to najlacnejsie tak je to viac.... samozrejme...

lela1
17. aug 2012

@maznacik007 Ďakujem ti,už som tam tento týždeň volala a objednala si termín,tá pani na telefone j strašne mila a všetko mi vysvetlila,ale ja tak ti pekne ďakujem. 🙂

maznacik007
17. aug 2012

@lela1 a kedy ides a kam do ktoreho ubytka

lela1
17. aug 2012

@maznacik007 ideme vo februari a do Limby,pani mi spominala že budeme v zimnej akcii a k pobytu dostane maly zimnu kombinezu,čiapku a rukavice,no uvidime 🙂

mima595
20. aug 2012

ahojte, nie ste teraz niektora v Lucivnej a ubytovana v Smreku?? potrebujem si nieco zistit 😉 diky

angel11
21. aug 2012

Nam dnes prisiel papier o schvaleni na pobyt v Lucivnej. Pocula som na nu chvaly ale aj hany...hlavne na stravu a to ze tam ochoreli deti aj mamy. toho sa aj ja obavam, no ochoriet mozu deti aj v MS, no nie?My sme boli teraz v zime v srobarovom ustave v smokovci, bolo nam tam dobre, akurat strava fakt o nicom, no personal mily a aj izby v pohode. Byvali sme na apartmane, mali sme vlastnu izbu a spolucnu kupelnu a kuchynu este s dalsimi dvomi. Teraz som si zarezervovala pobyt na oktober v smreku v lucivnej, maju volne aj na september, ale tie su bez obyvacky a ja by som chcela aj s obyvkou , nech maju deti priestor. podla obrazkov to tam je pekne. Co mi este v smokovci vadilo, bolo to, ze sme kazdy den museli cakat na vizitu, a ta bola ako prislo, takze doobedia sme mali take rozbite, ani von ani dnu. dufam ze tu to tak nebude. 🙂 😉 ked este niekto pojde dajte vediet ako bolo nech mame viac info.... 🙂

angel11
21. aug 2012

@adulina My sme boli v Smokovci a bolo to tam dobre. Boli sme v Hornom, nie v dolnom, mne to tam prislo take mensie , rodinnejsie a byvali sme na apartmanoch, na cisle 7 , krasna velka izba s balkonom, tepla, plazma na stene. sice spolocna kupelna a wc s dalsimi dvomi ale to nevadilo, deti si sadli a my tiez tak nam nebolo smutno. je tam aj velka kuchynka, so sporakom, chladnickou, mikrovlnkou a konvicou. ak by si zvazola apartman , urcite tento...ten oproti ma 4 izby, 2 kupelne a spolocnu obyvacku a len v nej je telka, na izbach nie je. Co sa tyka inych izieb v hornom smokovci, su dobre vybavene, izbicka a samostatne wc a sprcha , na chodbe telka a take posedenie a spolocna kuchynka s kanvicou a mikrovlnkou. Je tam aj mala skolka pre deti, dieta si tam mozes nechat ked bu volila horny smokovec. kdes budes niekam chciet ist. strava tam nie je bohvie co. Neviem ako je to v dolnom smokovci, tam je to obrovske ale mamicky si vcelku pochvalovali aj ked ja by som opat volila Horny. aj elektricka stoji skoro pri dverach a da sa ist hned do stareho smokovca ci do tatranskej lomnice. Poziciavaju sanky aj boby....procedury su ako naordinuje lekar, my sme toho vela nemali, len inhalacie a rehabilitaciu. a potom volnooooooooo.....sestricky aj personal v pohode.Len bazen je problem, ked ho vypustia, zohrieva sa az 10 dni, tak sme to ani nestihli....

angel11
21. aug 2012

@maznacik007 V tvojom pripade by som isla do smokovca , tam vsetko vysetruju a diagnostikuju. a mas to pod jednou strechou. a uz to neplati ze matky s detmi su v hornom a ine deti v dolnom. matky s detmi su aj v dolnom smokovci len ten horny je trochu krajsi a rodinnejsi. my sme tam boli a spokojnost. skola je ale len v dolnom smokovci.