Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kiluci
19. sep 2014

@katka5 A s tými procedúrami je to ako,budem moct chodit na procedury s oboma,alebo keď Zuzka nema schvalene, budeme na Adku musiet cakavat vonku,lebo to si potom neviem vobec predstavit ako budeme fungovat. Dakujem krasne 😉

katka5
19. sep 2014

@kiluci Limba tretie poschodie, je podkrovie. Čiže malinké podkrovné okienka a véééééééééééľa hluku. Pretože pod vami budú mamičky s malými detmi a pod nimi staršie deti bez rodičov a tie robia rámus .

katka5
19. sep 2014

@kiluci Kľudne tam môžete ísť na porcedúry všetky tri, nikto vás nevyhodí, ani sa nebude pýtať, je tam veľmi milý personál, sestričky, kľudne tam môžu isť aj s jedným dieťaťom aj dvaja dospelý a o deťoch ani nehovorím. Takže nebude vás musieť čakať vonku. To sa neboj.

katka5
19. sep 2014

@kiluci Treba ináč jednať s nimi, oni sa ti najprv snažia ponúknuť horšie ubytko aj termín, jednoducho treba si dať ultimátum, jedna mamička mi rozprávala, že im volala a povedala, že ak jej nedajú taký a taký termín a také a také ubytko, tak kúpele ruší. A hned sa všetko dalo. Aspon to mi vravela. My sme si hned vybrali Borievku , hoci s príplatkom, lebo platím za izbu 16,00 eur/den ale mám tu dvojplatničku+mikrovlnku+chladničku na izbe. Sú tu 4 postele, síce potrebujeme 3 a najmenšia spáva v postielke.Len keby som vedela ako to tu je postavené, tak hned im poviem, že izbu č.2 nechcem ani za svet. Nuž ale som tu prvý krát a nemal mi kto poradiť.Takže ak chceš hocičo sa pýtaj, poviem ti.

mikisa27
19. sep 2014

@kiluci no Jedlu vraj nehavaju natrvalo pre male deti bez rodicov,vraj tam uz nebudu chodit matky s detmi,co je velka skoda,lebo tam bolo fakt uzasne,ticho klud,8 rodin,taka rodinna atmosfera ☹ my sme si na buduci rok rezervovali tu Limbu 3.poschodie,ale potom co pise @katka5 to asi prehodnotim.....inak k tomu bazenu minuly rok v oktobri sme mal aj my strasne studenu vodu,vtdy tam malicko deti chodilo,teraz v maji bola tepla,bazen bol takmer stale plny,tak neviem od coho to zavisi......a s tym kaslom treba ratat,tam chodi vela deti s atsmou,alergickymi nadchami,takze je jasne ze budu kaslat a soplit 😉

kiluci
19. sep 2014

@katka5 dakujem ti krasne 😉 si zlata! Kazda info dobra či zla urcite pomoze.Aj my ideme teraz po prvýkrát,a už teraz mam z toho hlavu ako balon,čo nezabudnut,ako to tam bude,či nam ten mesiac nebude dlho a tak.Na jednej strane sa tesim a na druhej mam aj trochu obavy.A presne ako pises,kazdy pise len same chvaly,ale aj taketo tvoje postrehy,urcite vela mamickam pomoze.Z toho ubytka som neni teda vobec nadcena,krpate chodia spavat o 19-19:30 a to keď tam bude ramus tak sa mam na čo tesit.

kiluci
19. sep 2014

@mikisa27 Tej Jedle je velka skoda,skúsim tam v pondelok zavolat a spytam sa na to,ci nás tam nemozu dat.A s tým kaslom a soplikmi to je u nas normalne.Cez leto bol pokoj,ale už ku koncu augusta sme zacali zase a kašeľ a sopliky sa nás drzia stale,teda hlavne Andrejky,Zuzka vobec.

kiluci
19. sep 2014

@katka5 Ake tam mate teraz pocasie?Rana sú už asi riadne chladne vsak,takže urcite nabalit teple veci.Čo sa týka arealu,z tej Limby je asi ako daleko do jedalne,príp.na procedury?Pozerala som aj mapku arealu na ich stranke,vyzera to byť naozaj velke,ale vzialenosti tazko odhadnut. Nenudite sa pocas dna?Bojim sa,že už po tyzdni mi bude dlho....

katka5
19. sep 2014

@kiluci Nemusíš si robiť starosti z diaľkou, všetko je to tu blizučko, 1-2-3 min.cesty. Rána sú veľmi chladné, strašne ostrý vzduch je tu.A od včera aj večer je tu zimšie.

kiluci
19. sep 2014

Prosim Vas mamicky,ktore ste boli ubytovane v Limbe,je tam naozaj hluk a ramus ako opisovala @katka5? 😒 Mame byť na 3-tom poschodi.Mam si radsej poziadat o iné ubytovanie, napr.Smrek je taky este cenovo prijatelny?Dakujem za Vaše rady 🙂

zuzkasamko
20. sep 2014

@kiluci ja som v limbe na 3 poschodi a nieje hluk.katka5 ho ma lebo naprvom poschodi su pubertaci a ona ma s nimi spolocnu stenu,na tretie poschodie ich nepocut....jedine co mi vadi ze musim s deckami slapat hore,teda maleho nosim na rukach....a nemame ziadny signal co sa tyka wifi free...

kiluci
21. sep 2014

@zuzkasamko dakujem za odpoved 🙂 Tak uz som trosku kludnejsia 😉 A mate 2 či 3 postelovu izbu? My by sme mali mať 3 postelovu a WC na izbe, to bola podmienka. A so sprchami je to ako, tusim by mali byt spolocne na chodbe. Je to ok alebo by si nabuduce volila radsej aj sprchu na izbe? Vdaka

maznacik007
21. sep 2014

@kiluci na Limbe boli len spolocne WC a sprchy .... isto ti povedali ze ti daju izbu s vlastnym WC? inak my sme s tym problem nemali ... fakt boli cistucke .. nebol problem ... 😉

kiluci
21. sep 2014

@maznacik007 ano ked mi volali, tak mi povedali, ze na izbe mame WC. Volala mi potom este raz ta tetuska, lebo sa ma pytala, ze maju v Limbe 2 postelovu izbu, kde je WC a aj sprcha. Ci chcem tu, alebo ci nam ma predsa len nechat tu 3 postelovu iba s WC, ze ked sme tri. Ja som jej povedala, ze radsej tu 3 postelovu, predsa mesiac je dlho aby sme sa tlacili na 2 posteliach, a aj ked ich spojim v strede bude stale mala medzierka. Tak som tu sprchu radsej oželela. Tak dufam, ze to WC tam naozaj bude.

kiluci
21. sep 2014

@maznacik007 inak aj cennik na ich stranke je uz zmeneny. Uz tam napr. vobec nie je v ponuke LD Jedla a tato Limba je tam rozdelena na 2 časti. Kde sa nedoplaca nic, tak tam je pisane spolocne WC aj sprchy. A potom za doplatok 3 € je v ponuke Limba - vlastne WC a umyvadlo. Hmmm, no dako to pomenili 🙂

kukucka26
21. sep 2014

neide niketora vnovembri mi nastupujeme 12 do 2 decembra 🙂

moni1h
22. sep 2014

@kala Ahoj,ja nastupujem 6.10..po pravde som zvedavá ako to dopadne..a tá cesta..

moni1h
22. sep 2014

@katka5 Ahoj,ty si teraz tam?je tam zima..?Dáš nám radu čo si zobrať na liečenie,,čo sa týka deťičiek?Moni

mangostyle
22. sep 2014

@mikisa27 No ja som z toho dosť zúfalá , že sa nedá ísť na Jedľu, boli sme tam tri roky po sebe. Tak som sa dala na Smrek. Na Limbu určite nie, pokial viem Limbáci chodia na raňajky na siedmu, čo je hrozné !

mangostyle
22. sep 2014

@maznacik007 áno aj mne povedali, že už je tam aj vlastné WC

mikisa27
23. sep 2014

@mangostyle joj veru aj mna to nahnevalo,my sme boli v Jedli 2x..este v maji ked sme odtial odchadzali nam vraveli,ze to bude len na leto tak a potom to zase prerobia naspat.....v limbe su vlastne WCka na izbe ale len na 3.poschodi,tam sa aj plati 3eur na noc ale na prvom poschodi ktore je zadarmo tam su spolocne WCka....asi sa aj ja nahlasim na Smrek

katka5
23. sep 2014

@moni1h No dnes a včera je to tu ako na Sibíri. Strašne sa ochladilo, fúka studený vietor a prskolí. Deti súú tu choré, teda čo sa tak poznáme z videnia alebo zo zdravenia, každá máme choré deti. AJ my sme , teda aj ja som . Jednoznačne si zoberte teplé oblečko, gumáky , najlepšie zateplené.Roláky a tak . Nemyslím že by sa tu extra oteplilo.

katka5
23. sep 2014

@mikisa27 Podľa mna Smrek je lepší ako Limba. Nemusíš chodiť pešo na ranajky, máš tam lekárov, a vlastne poobede aj kľud, lebo deti spia, teda väčšina a večer tiež.

kiluci
23. sep 2014

Ahojte, dnes som volala do kúpeľov, že nahlásení sme boli na Jedľu a v návratke nám poslali Limbu, že či sa to nedá zmeniť na Smrek alebo Topoľ (či tam nemajú niečo voľné), ale povedali my že nie, že voľný by potom bol až december alebo január. Škoda, že aspoň dopredu nedali vedieť, že to bude takto. No ale čo už, pokiaľ ide človek prvýkrát nevie ako to tam chodí, tak možno nabudúce už budeme vedieť. A snáď sa to na tej Limbe bude dať zvládnuť, aj keď raňajky o 7 no neviem....

modra1
23. sep 2014

@garicka ktorý deň konkrétne chodí ten autobus na nákup do Tesca PP ? Vďaka

garicka
24. sep 2014

@modra1 ahoj, nemajú určený presný deň, za ten čas čo sme tam boli tak bol v piatok, potom hned v pondelok a potom až na ďalší týždeň v piatok.... raz za týždeň chodí
@katka5 kati to až tak???? mrzí ma to, kedy vy idete domov? aj radka je už choručká? rýchlo sa uzdravte

zuzkasamko
25. sep 2014

@kiluci ranajky mame o 8 mej co sme v limbe,obed o 12.45 a veceru 17.20,ja chodim na obed uz 11.30 koli malemu lebo chodi skoro spat,v pohode sa da vsetko dohodnut,vsetci su mili a ustretovi

kiluci
25. sep 2014

@zuzkasamko dakujem ti krasne 😉 si zlata. Tak to je potom uplne v pohode 🙂

katka5
26. sep 2014

@garicka Ahoj, no včera sme dorazili domov, ale už včera sa tam trošku oteplilo, aspon citelne, bolo síce 10 stupnov, ale nefúkal vietor. No ale išli sme na Štrbské pleso, a tam ako fúúúúúúúúúúúúúúúkalo, tak sme sa naobedovali a smer DOMOV.

karlova_ves
27. sep 2014

Chcem sa opytat ake procedury sa vykonavaju v Smreku a ake v Lekne? Bol niekto z vas v Smreku, Jedle alebo Javori-? Je Javor spojeny vnutorne s jedalnou aj s Leknom?Vdaka za odpoved.