Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

modra1
20. jan 2015

@adeluska123 stravu budeš mať v Bonsaji, presne určené miesto pre teba aj deti pri stole. Stravu si môžeš objednať až priamo tam, buď po týždňoch cez jedáleň alebo po jednotlivých chodoch cez reštiku, pričom aj vtedy ti jedlo servírujú pri stole v jedálni. Strava sa podáva v určených časových rozmedziach, ak ideš na výlet, môžeš si jednotlivé chody nahradiť požiadavkou na balíček. Všetko vysvetlia veľmi milé kočky v jedálni a reštike. Obchod tam nie je, ale časom sa ti nazbiera kopec keksíkov, jogurtov, ovocia z desiat a olovrantov, ktoré deti dostávajú.
Ja som nemala objednanú stravu, raňajkovala som na izbe (nemala som kuchyňu, len chladničku, ale v Topoli je aj spoločná kuchyňa v suteréne, kde aj aj práčka. Obedovala som zvyčajne vonku niečo pripravené ráno, lebo sme boli v kuse von, na ihrisku, večere som si zvykla uvariť dole, len nejaké cestoviny. Občas, keď bol plánovaný poobedňajší výlet, som si objednala obed v reštike (menu stojí 3,50) a jedla som spolu s dieťaťom. Občas som dojedla za dieťaťom, nie zvyšky, ale ak nechala takmer celé porciu, napr. keď nevládala, lebo zjedla 2 taniere polievky, ktorá jej chutila. Ráno sa dá vziať chlieb, masielko so sebou, čaj (ale sladený), mlieko. Tie desiaty a olovranty sme nestihli obe dojesť, nechávali sme pani upratovačke pri odchode.
Každý týždeň je "výlet" do Tecsa PP, na nákup.
Ubytko v Topoli je na poschodí, kočíky sa nechávajú dole v "garáži"

adeluska123
20. jan 2015

Velmi pekne dakujem za odpoved, velmi mi to pomohlo, presne tak mi to bude vyhovovat. Ked budem chciet nieco ukuchtim, a ked nie, objedname sa do restiky. Pekny den,a

30mamina3
23. jan 2015

@nela1006
@psyxooo z osiky bude ubytovanie už čoskoro,myslim že v lete už určite a škola bude tam ako je administrativa pri borievke 🙂

jolly84
25. jan 2015

Ja sa tam s drobcom chystám 10\2015, tak som zvedavá. Na 3 týždne, tak si to tam uzijeme 🙂

janka0603
27. jan 2015

Prosím vás chcem sa spýtať,za koľko vám prišlo rozhodnutie z poisťovne o schvaleni?Dakujem

psyxooo
28. jan 2015

@janka0603 ziadost som dala v marci, schvalenie prislo v aprili, termin pobytu mi dali oktober

gabriela2323
29. jan 2015

ahojte, môže mi niekto poradiť, ako prebieha príjem dieťatka do liečebne? ideme do Lučivnej začiatkom februára a malý je veľký bojko. Ako prebiehajú vstupné prehliadky u lekára? čo všetko musí absolvovať?
dakujem

jkjm
29. jan 2015

je ubytovanie v Smreku pekné a na úrovni?...ďakujem 😉

susanq
31. jan 2015

dobry den mamicky. Mna by zaujimalo, aky je denny rezim v Lucivnej? Je mozne dat krpca rano do skolky /ma 3,5 roka/ a vyzdvihnut povedzme poobede? Absolvuje s nim personal vsetky potrebne procedury atd? My totizto uz nechodime do skolky, kvoli chorobnosti, 5 mesiacov som s nim doma a rada by som jeho liecenie vyuzila mozno aj trosku ako oddych, priznam sa 🙂

maznacik007
31. jan 2015

@susanq v lucivnej nie je skolka len skola 😉 a aj procedury sa snazia prisposobovat tak aby skolaci mali v inom case mimo skoly a v ostatnom case chodia mladsie deticky...

samozrejme tie deti co su tam bez rodicov maju vychovavatelov .. ale oni funguju mimo deticiek co su s rodicmi ... ked si tam s malym ty chodis vsade s malym ty ci na stravu ci na procedury ... aj na cviceniach si s nim ... vsade...

jedine co sa dalo v detskom kutiku na limbe v istom case sa dalo zaplatit na hodinku dve opatrovanie.

modra1
1. feb 2015

@susanq Je to služba za poplatok, ale len ako škôlka - oni to tak aj volajú, teda postrážia, pohrajú sa, ale na obmedzený čas, celý deň asi nie. Na procedúry chodí s dieťaťom sprievodca. V Lučivnej je kľud, pohodička, oddýchnuť sa určite dá spolu s dieťaťom.

susanq
2. feb 2015

dakujem velmi pekne za odpovede 🙂

modra1
2. feb 2015

@susanq Len, aby som nespôsobila nedorozumenie : Na procedúry chodí s dieťaťom sprievodca. Sprievodca = mama, otec, babka, ... ten, kto tam s ním je.

nellynka
2. feb 2015

Mamičky, chystáme sa na liečenie do Lučivnej. Ideme tam 1x. Chcela by som sa opytať, ako to je s voľnom, ktoré si musím brať, keď idem s deťmi? Dajú mi na tak dlho OČR? alebo môžem mať OČR len 10 dní a potom musím mať dovolenku? Ako to riešite vy? Som klasicky zamestnaná. Ďakujem.

lucika121
2. feb 2015

Ahojte, my nastupujeme do Smreku koncom aprila, zaciatkom maja..dufam, ze to zvladneme v zdravi 🙂

mikisa27
2. feb 2015

@nellynka v kupeloch ti vypisu normalne PNku na cely pobyt 🙂

krakulka
3. feb 2015

@janka0603 zp dovera ma zmenu od jan.2015, schvalenie kupelnej liecby trva 14 dni, dlzka pobytu sa skratila na 21 dni 28 dni. Vzp mama dlzku vzdy 21 dni.

nellynka
3. feb 2015

@mikisa27 a to bude PNka? nie OČR? Ved ja nie som chora, aby to zamestnavatel zle nepochopil 🙂

mikisa27
3. feb 2015

@nellynka ano je to normalne PNka a ako diagnoza je tam nieco ako zdrava osoba sprevadzajuca choreho...ale kludne si mozes dat vystavit OCR a potom zobrat dovolenku,zavisi od teba 🙂

nellynka
3. feb 2015

@mikisa27 dakujem ti velmi pekne za info.

modra1
3. feb 2015

@nellynka len si nezabudni PN vypýtať hneď pri vstupnej prehliadke dieťaťa, a rátaj s tým, že sama musíš zabezpečiť odoslanie kópie aj Sociálnej poisťovni, kúpele to nerobia.

milluska
5. feb 2015

Ahojte, ako dlho trva schvalenie navrhu kupel liecby u VZP? Neviete ake davaju teraz terminy, myslite ze je este sanca na nejaky jun??? ☹

milluska
5. feb 2015

@modra1 nevies mi prosim povedat ako dlho trva schvalenie vo.vzp? A terminy davaju o kolko mesiacov po podani ziadosti? Dakujem

janka0603
5. feb 2015

@milluska Ja som dôvera, ale termín som si rezervovala dopredu. Podávala som žiadosť 7.1. a 4.2.som nastúpila.

milluska
5. feb 2015

@janka0603 dá sa to urobit aj kef nemas este rozhodnutie z poistovne?? To si teda mega rychlo dostala termin 😲

modra1
6. feb 2015

@milluska ak máš od dr. vypísaný návrh, môžeš zavolať do kúpeľov a opýtať sa na termíny, podľa ubytovania si môžeš vybrať predrezerváciu. Ak sa takto nedohodneš, jednoducho ti kúpele vyberú termín a určia možnosti ubytko. Ja som volala niekedy v máji, termín na mnou vybraté ubytko bol voľný koncom októbra, schválenie z poisťovne prišlo začiatkom júla. Nakoniec sme boli o 3 týždne skôr, lebo niekto vypadol, tak mi volali, či mi to vyhovuje.

janka987
9. feb 2015

my sme boli v Lucivnej koncom roka 2014, stihli sme tam aj Mikulasa, bolo tam krasne a dost to malemu pomohlo. Posielam foto ako to tak vyzeralo. Odporucam kazdemu.

janka987
9. feb 2015
leginca
10. feb 2015

@milluska - ja som zaniesla len včera papiere od alergologičky pediatričke a teda s vypísaným návrhom na kúpele pôjdem do poisťovne až budúci pondelok. Telefonovala som si včera do Lučivnej a predbežne sme sa dohodli na termín v júli - mne sa z práce dá ísť len v júli alebo v auguste. Zapísala si meno syna a keď to budem mať schválené poisťovňou mám telefonovať a dohodneme si už presný termín. 😀

milluska
10. feb 2015

@leginca jej aj vy pojdete? Tak by bolo super, keby sa uvidime, takze sa mozem predbezne zahlasit? Tak mne by bolo super tak polka juna, to by sme mali sancu sa vidiet, ci??? S ktorym tam chces ist, s Adamom?