Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

milluska
5. mar 2015

@leginca @lienka1983 takze mne uz papier z poistivne dosiel, neschvaleny ☹
Vraj nesplname podmienky a to konkretne sustavna odborna liecba... Čomu nerozumiem nakolko bez liekov sa ani nepohneme a na kontrolu chodime kazde 3 mesiace ☹

milluska
5. mar 2015

Takze idem poobede k alergologicke, co dalej... Snáď sa bude dat odvolat..

leginca
5. mar 2015

@milluska - to nemyslíš vážne? tak to mám teda dosť, som zvedavá čo príde z poisťovne mne

lienka1983
5. mar 2015

@milluska tak to som zvedava aj ,to im nestaci ze ste stale chory? nechapem to..urcite sa bude dat odvolat..

milluska
5. mar 2015

@leginca @lienka1983 pisala vam tam alergol aj ako casto chodite na kontr alebo tak? Prilozili ste aj spravy alebo vysledky? Ci len cisto tlacivo ste odovzdali? Asi tu je nejaky zadrhel ale neda sa mi dovolat tym reviznym 😠

lienka1983
5. mar 2015

@milluska nic ine som nemala len tlacivo a tam popisala doktorka par viet..tak som velmi zvedava..mas vseobecnu poistovnu?

leginca
5. mar 2015

@milluska - ja som nič nedokladala, na ten návrh vypisovala pediatrička a alergologička. Ja som teda zvedavá, čo mne príde.

milluska
5. mar 2015

@lienka1983 @leginca uvidime, zajtra sa pokusim este dovolat reviznym, ze vcom nasli problem a poslem hned zajtra odvolanie aj s kopiami vysetreni.. Snad na druhy pokus..
Vam obom verim, ze pride kladna odpoved, drzim prstiky 😉
Poistovnu mam VZP...

leginca
6. mar 2015

@milluska - tak ja som pripravená aj na možnosť, že nám to neschvália, veď uvidím.

lienka1983
6. mar 2015

@milluska tiez drzim palce pri odvolani ,dnes nic neprislo tak dufam ze buduci tyzden uz ano..pekny vikend prajem 🙂

mikisa27
6. mar 2015

@milluska ked sme boli v kupeloch,stretli sme tam par rodin,ktorym to neschvalili na prvy krat,pritom to bolieti s celou stranou dianoz liecene na plucnom,alergologii,ORL a neviem kde vsade....po prilozeni sprav od lekara im o schvalili....nechapem tomu podla coho to schvaluju,lebo sa tam bez problemov dostali aj deticky len s alergickou nadchou a boli z rovnakej poistovne.....takze drim palce,nech sa odvolanie podari 🙂

mima595
6. mar 2015

nam nasa revizna neschvalila...uz 2x....teda aby vysvetlila...boli sme 3. roky po sebe a v kazdom roku bol nejaky problem....stale 2. schvalila a 3. /stale inemu/ nie.....tak som musela naklusat zareviznou /ale mame strasnu kravu/...a ona mi stale vysvetlovala nejake super dovody....

jeden z dovodov bol aj ten, ze matus, hoci bol na sprejoch, nebol chory uz vyse pol roka...lebo zo soplikmi sme uz k dr. nechodili, spreje som nasadila doma...a revizna nevidela ziadne zaznamy od detkej, ze mal infekty....takze sme sa dohodli s detskou..ze za nou pridem aj so "soplom"...ona napise do karty, pridala raz zapal priedusiek...znova som podala ziadost a potom schvalila....
som nasej detskej vysvetlila, ze 2 mi schvalila a co spravim s 3. dietatom?? ale nasa detska je rozumna,nemala s tym problem....
aj sa dost cudovala, lebo ze sa stretla skor s inym pristupom, ze ked su 2 surodenci lieceni a ten 3- tí nie je, tak že zvycajne poistovna schvali aj tomu 3-tiemu....

mima595
6. mar 2015

@milluska - mozno si este ziadala ked nemal 3- roky??

modra1
6. mar 2015

Tlačivo sa posiela aj so správami z vyšetrení, najmä ak dieťa chodí aj do iných ambulancií ako len pediatrickej. Nie som si istá, že je to uvedené na tlačive, ale určite na stránke poisťovne áno, v časti kúpeľná liečba (všzp). Ja som písala aj sprievodný list, kde som napísala mesiac ochorenia a chorobu, ktorá bola liečená pediatričkou. Lebo tá má len takú malú kolónku, kde uvedie časté respiračné ochorenia, ja som konkretizovala napr., že zápal pľúc, šarlach, ...

milluska
7. mar 2015

@mima595 ahoj, mala uz mala tri roky pri vybavovani
@modra1 dakujem za infoz myslim ze aj u nas bol problem ze som.neprilozila.spravy..
@mima595 @mikisa27 @lienka1983 @leginca dakujem, prilozila som spravy, odvolanie a poslala rovno do Presova, kde to schvaluju a budem dufat... Vam drzim palce 🙂

mima595
7. mar 2015

@milluska - ked pises ze Presov, kde ti to schvalovali?

milluska
7. mar 2015

@mima595 tam je nejaka centrala vzp pre schvaľovanie kupelov. Na tom razitku pri rozhodnuti to je. Kupelna ul.

petko8888
9. mar 2015

mamicky,zena mi ide s dvojickami do lucivnej 20.4 ubytovana je v Limbe.mozte mi napisat daco o tej Limbe?? ake ubytko kolko je vzdialene od smreku? atd a da sa to vsetko zvladnut s dvojickami 3 rocnimy???

milluska
9. mar 2015

@lienka1983 @leginca tak ako, vy stále nic??

lienka1983
10. mar 2015

@milluska este nic ☹

leginca
10. mar 2015

@milluska - každý deň pozerám do schránky a stále nič

lienka1983
10. mar 2015

@milluska a ani dnes nic,nechapem preco to tak dlho trva

kellys
10. mar 2015

Dobrý deň,
rada by som sa poradila. Máme ísť so synom do Lučivnej od 2.4. do 23.4 - ubytko máme v štandarde Topoľ. Ide mi o to, že mi ten termín až tak moc nevyhovuje, keďže je to hneď na Veľkú noc, malý má narodeniny a pod.My sme chceli ísť do nadštandardu nakoľko v tom štandarde sa vraj nezmestí manžel, ak by chcel prísť na víkend za nami. Ten však majú voľný až v novembri. Chcem sa opýtať, na názory na ubytko v Borievke, prípadne v Javori. Ak by mali voľné ubytko, tak by som zvážila aj tieto možnosti. Ďakujem.

kurci
11. mar 2015

Borievka je super, sú tam 2 izbičky a máte tam kúpelňu, záchod, práčku a malú kuchynku na chodbe, je to v pohode..............

kellys
11. mar 2015

@kurci ďakujem pekne, za info, ideme však nakoniec do toho Topoľa štandard, nakoľko iný vyhovujúci termín nie je, aj tak verím, že budeme spokojní a hlavne nám to rýchlo ubehne 🙂)
inak je tu ešte niekto, kto ide v tom termíne od 2.4 - 23.4.15?

milluska
11. mar 2015

@leginca @lienka1983 baby stale nic?? Je to na podpis, takze ak nebudete doma, cakajte zlty listok v schranke..

ivka43
11. mar 2015

Ide niekto 16.3 do limbi

leginca
12. mar 2015

@milluska - u mňa stále nič

lienka1983
12. mar 2015

@milluska ani u mna nic ☹

leginca
13. mar 2015

@milluska - akurát som si našla v schránke list od Dôvery a schválili nám to - aj mňa ako sprievodcu. Volala som aj do Lučivnej - ja termín ešte neviem, lebo ja chcem ísť na prelome júna a júla, tak to mi ešte príde poštou. 😀 😀 😀