Laserová tlačiareň s tonerom za fajn cenu

suzy2508
15. nov 2023

Ahojte, zháňam tip na laserovú tlačiareň na doma s možnosťou kupovania toneru za fajn cenu. Kľudne môžete dať tip aj na nejakú, čo sa už nedá normálne kúpiť a je zohnateľná na bazároch. Bolo by super, keby to nebola nejaká veľká opacha. Ďakujem 😁

egonsk
15. nov 2023

Nedefinovala si ci ciernobielu, alebo farebnu, ani ci len USB, alebo sietovu, atd... Tlaciaren sa ma vyberat podla toho naco ju chces pouzivat a ako ma byt vytazena. Najlacnejsiie je na prevadzku secondhand ciernobiela profi tlacka, kde toner mozes dat aj repas za par eur a ten vydrzi tisice az desattisice stran stran. Najdrahsie na prevadzku vychadzaju farebne s malymi tonermi (cca 1300-2600 stran/toner), ktore maju aj opt.valec v kazdom jednom, iked zvycajne tlacia pekne.

vanilkovazmrzka
15. nov 2023

Tiez som prednedavnom pozerala, a podla recenzii presne tieto poziadavky splnaju tlaciarne Brother. Ale zatial som nekupila, este su prioritnejsie veci na zozname 🙂

@viestta mas s nou osobnu skusenost?

viestta
15. nov 2023

@vanilkovazmrzka mame, neviem ci je to presne tato, nasa ma uz 3 roky, ale sme spokojni. Na take domace tlacenie je akurat

deedol
15. nov 2023

tiez mame brother uz hadam 10 rokov. ciernobielu.

bylinka25
16. nov 2023

Máme HP na čierno-bielu tlač s vymeniteľným tonerov, je laserová, máme ju už 9 rokov.

suzy2508
autor
16. nov 2023

@egonsk úplne obyčajná na domáce tlačenie, stačí čiernobiela. Je to dosť parametrov, nad tým som sa nejako ani nezamýšľala 😁😁 fakt taká, kde vytlačím do 10 strán za týždeň a nezruinuje ma cena tlačiarne a ani dokupovanie toneru.

suzy2508
autor
16. nov 2023

@bylinka25 môžem poprosiť aký je to typ? Ďakujem

egonsk
16. nov 2023

@suzy2508 ak je to teda vacsinou text a nie fotky, alebo rozsiahle tabulky, tak akakolvek lacna laserovka by to co chces mala splnat. Ak chces aj rozsiahle tabulky, alebo fotky, sustred sa aby mala vacsiu RAM. Ak chces tlacit aj z mobilu, alebo viacero pocitacov, tak nech to ma aj siet (WiFi, idealne aj LAN). A ak chces obojstranne, tak samozrejme "duplex" nech ma. Ak chces fotky a grafy, je idealne aby mala aj vacsie DPI, rovnako aj ked potrebujes tlacit malinke pismena, alebo nieco kde su detaily. Jo a samozrejme vtedy aj pocitaj s tym, ze repasovany toner ti neda taku jemnu skalu odtienov. A najnovsie si treba dat aj pozor, ze HP znovu zacalo v novych tlackach blokovat neoriginalne tonery a bud potom tlacia pomalsie, alebo po kazdej stranke ti zablacia, ze mas neoriginal.

suzy2508
autor
16. nov 2023

@egonsk stačilo by mi jednostranne a len text, keď tak niečo prekopírovať a to je celé. Pripojenie káblom k notebooku tiež stačí. Vedel by si mi na základe tohto odporučiť nejaký konkrétny (kľudne aj bazarovy) model? Videla som, že si veľmi chvália aj tie HP, prípadne starší typ Brother. Neviem, či sa mi chce dávať až 90 e za občasné tlačenie. Ďakujem.

bylinka25
20. nov 2023

@suzy2508 HP LaserjerP2035
Dúfam, že ešte takú nájdeš.
Tie ostatné veci si potom nastavíš na v súbore, keď budeš dávať dokument do tlače.
Myslím, ako je jednostranná tlač, počet kópií.