Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
21. máj 2009

ret akurat ze problem je v tom ze chlap je strasne lenivy sak len na bicykli sam bol dva razy a ma ho doma uz mesiac... ale necham sa prekvapit

leni hej ja davam vzdy viac lebo mam rada vela stavy 😵

retaux
21. máj 2009

Letu: tak budeš chodievať ty. Aj u nás chodím väčšinou ja.

mimi.k
21. máj 2009

Adulak, aj ja blahoželám k malej Olívii...hlavne nech ste všetci zdraví 😉 😵

letuskah
21. máj 2009

ret ja sa bicyklovat bojim takze je to na muzovi

Mimi mne sa tiez na strkovci pacilo, inak aj na palisadach je dake ihrisko, volaka zahrada sa to vola, len neviem ci je verejne, ide sa tak trochu dole, maly mi spal tak som to nebola obzriet, mozno by si to nemala daleko ak by sa tam dalo chodit, ono to bolo kdesi nizsie ako je sulekova ul. ale kde presne netusim...
a super ze sa netrapi tymi okuliarmi, aspon si nenarobi zaludocne vredy 😵

lenkamt
21. máj 2009

Ret - budem tam 5-7.6 takže nestíham 😅

Bilu - nabehni s fotkami 😵

letuskah
21. máj 2009

Kubko este spi a ja chcem ist von

mimi.k
21. máj 2009

Letu., aj mm mi o tom ihrisku hovoril, aj viem kde to je, ale ono nie je verejné, ale že je tam teta, ktorá tam púšťa mamičky s deťmi....mm to hovorila jeho kolegyňa nejaká...

letuskah
21. máj 2009

aha tak to by bolo super lebo na prvy pohlad vyzeralo celkom dobre

mimi.k
21. máj 2009

A ešte Bilushka, včera som robila doma revíziu liekov a Diazepam mám už po expirácii, tak neviem, či ho môže predpísať Julka...ak nie, tak sme bez Diazepamu... 😕

lenkamt
21. máj 2009

baby veď keď pôjdete k dr. že idete na dovolenku tak by vám v pohode mala napísať recept na potrebné lieky, teda aspoň ja som nemala nikdy problém 😉

lejla77
21. máj 2009

Ahojte

kocky, a na co je diazepam? My sme to este nemali.

mimi.k
21. máj 2009

Lenka, volala som Julke, ona nám napredpisuje - teda nepotrebujem okrem toho Diazepamu a asi nejakých širokospektrálnych ATB nič.

...a ešte som chcela k tomu Turecku, že na večere sa tam chodí tak striedmo oblečení...žiadne kraťasy, krátke sukne, resp. sukne, krátke tričká...mali by byť dlhé nohavice...a také troška iné oblečko.
Vraj to tak naozaj dodržiavajú....aspoň segra keď tam bola...Mima, čo Ty na to?

mimi.k
21. máj 2009

Lejla, Diazepam sa dáva pri vysokých horúčkach, aby dieťa nedostalo febrilný kŕč.

peta28
21. máj 2009

Baby cauko, tak som ran presla trosku po trhu.. a tu tie detske gumaky stoja 5 eur .. a u vas iba 3 eur ???

mimi.k
21. máj 2009

Peti, áno, tu stoja 5, ale videla som aj za 2,75, ale to mali len väčšie čísla...a v normálnych obuvách vychádzajú okolo 200 Sk, v Tescu sú za 240...toľko môj prieskum z pondelka 😀

lenkamt
21. máj 2009

Mimi - my si berieme aj dlhé nohavice, lebo mne býva večer pri tej klimatizácii zima 😀
Peti - u nás stoja 3eurá, my sme dedina 😀

peta28
21. máj 2009

to je sila, este aj cinania viac zarabaju v meste.., ale aj tak ich nekupim, podla mna by v tom asi ani nevedela chodit, skor nieco co drzi nozicku

uz mam maleho tyrana, idem studovat vecer

lejla77
21. máj 2009

mimi:
preboha, to co je febrilny krc. Ja som pri vysokych horuckach davala zatial len cipky a vzdy pomohli. A dr. moze predpisat ATB - to akoze antibiotika, ked ideme na dovcu?

peta:
aj ja som vcera malemu kupila tie crocsy za 5 EUR - su krasne svetlunko zeleno-modro-biele. Kupila som 25-ky a su mu velke, tak dnes idem vymenit, mali este 24. Tak tie mu uz snad budu, lebo mensie nemali. Asi je to nejako divno cislovane, lebo my uz niektore topanky mame 25-ky - a tieto crocsy su mu dost velike. 😒

lejla77
21. máj 2009

Malemu sa pacili a nechcel ich ani vyzut, musela som odputat od nich pozornost a rychlo schovat, ze ich vymenim. A chodil v nich v poho, len su mu asi o 2 cm väcsie. A rozmyslam, ze aj sebe kupim, len pre mna stali 6 EUR.

peta:
nevies, na Mileticke boli po 5 EUR aj pre dospelych?

mimi.k
21. máj 2009

Peti, tak potom podaj stručnú info, čo s tými tyranmi robiť 😉

Lejla, to je taký kŕč, kedy Ti dieťa omodrie, až stratí vedomie..myslíš, že mrie 😔 teda, ja to popisujem totálne laicky, ale taký priebeh to malo u bratovej malej...potom sa vyzvracala...že vtedy je už dobre...treba vraj len čakať, kedy kŕč odoznie, ale môže to tvať i niekoľko minút...treba dať pozor, aby sa nezadusilo, ak má niečo v ústach....u nás to vyzeralo tak, že totálna panika, vtedy strážila malú sestra (ešte nebola vtedy Dr.) a mama...tie ešte bosé bežali rýchlo štartovať auto a na pohotovosť, triasli ňou (čo sa vraj nemá, resp. netreba)...proste im vyvrátila oči a omodrela...a nič nevnímala...
..ale ak chceš nejaké odborné info, určite je toho veľa na nete.

lejla77
21. máj 2009

mimi:
fuha, to znie ako z hororu 😖 Ja by som urcite spanikarila, ale dobre vediet, ze nieco take existuje. Ja by som asi strcila dieta do sprchy. 😕 Ked je to z teploty. 😕

lenkamt
21. máj 2009

no tak Lucka doobeda bez nehody + kakala na nočník 🙂
Lenka sa raz pocikala a nekakla 😠

a ani nechcela jesť 😨 😨 😨 a pritom šošovičku má rada 😖 druhé majú cestovinky s paprikášom tak dúfam že sa naje 😖

aj naša Lucia je zbláznená do tých kroksov 😀 furt si ich chce obúvať 😅

peta28
21. máj 2009

Lejla neviem, po dospelych som nepozerala, zda sa mi ze 8, ale mozno j to blbost .. 🙄

peta28
21. máj 2009

boze to fakt maju taky uspech u deti? do kelu tak kupim

retaux
21. máj 2009

Ahojte!
Ja som tiež včera kúpila malej tie crocsy v Nitre. Ja som veeeľmi chcela biele, ale také malé biele nemali. A nakoniec má Lucka bledo modré, ale číňanka jej tam napichla kvetinky na obe, tak vyzerajú dievčensky 😀 Ja som nakoniec vzala č.22 a aj tam má ešte kúsok miesta a ona si ich odvtedy nechce dať dolu z nohy. Žeby sa v tom až tak dobre chodilo? Najskôr som jej nechcela dovoliť v tom utekať, ale ona uteká stále a v pohode, vôbec nemá problém s chodením.

A u nás stoja 3 eurá, v Nitre stáli 4 a pre dospelých 5.

Peťa: to som aj ja zvedavá, čo sa tam dočítaš. Potom napíš info.

lejla77
21. máj 2009

peta:
my mame aj 26-ky, ale tie su obrovske (dostali sme) a tie tiez nechcel dat dole z noh. 😀 Tie su modre s takych ksichtom. Akoze maju oci, nos... Bude mat na buduci rok. 😔 Tie mali tusim v Mobelixe za 4 EURA. Ale tieto, co som ja kupila su krajsie, tym ze su take pekne farebne.
A inac moja kamoska ma asi trojo a chodi v nich cele leto.

retaux
21. máj 2009

A ja keď som ju videla včera v tom behať celé poobedie, tak som mala normálne chuť si tiež také kúpiť 😀 😀 Vyzerajú tak pohodlne. Ale tie veľké už nie sú také chutné ako tie mrňúsy.

slavenas
21. máj 2009

ahojte , prečítam Vás a budem aj reagovať ak mi to moje dieťa a okolnosti dovolia .
jááj kočky my sa máme dosť na 😝 , boli sme u našich , prvý týžden v pohode, druhý začalo niečo obchádzať mna a v utorok to prepuklo bolo mi hrozne zle a hnačkovala som 3 dni v kuse (pozitívne je že som 3 kg zhodila a ani neviem ako ) . Moju maminu v tom čase chytili bolesti žlčníka tak sme mali veselo.

Tento týžden sme už doma a Vaneska začala nejako poriedko a často kakať a mala aj zvýšenú teplotu ale pripisovala som to stoličke ktorá jej vychádza , inak jej nič nebolo aj jesť jej chutilo a veselá bola . Včera večer jej dám normálne mlieko ktoré mi celé vyvrátila a potom to už islo vracala asi každú hodinu a do cca 01.00 hod už ani nebolo čo tak už s nej išla len voda a v kuse ju nadrapovalo. Mám za sebou uplne prebdenú noc 😔 . Neskutočne som sa o ňu bála
Dnes som išla s nou k Dr. , ordinovala až od 12.00 a dovtedy malá čo dala do úst to aj vyvrátila ( vodu , tyčinky ) tak nám dr. predpísala nejaký roztok zarába sa to do 2 l vody a je to vraj , ako povedala, nejaká infúzka ale podávam jej to pomaly lyžíčkami do úst, máme vypiť za 24 hod celé tie dva litre a ked bude vracať tak ideme do nemocnice. 😔

slavenas
21. máj 2009

Adulak gratulujem k malej Olívii je krááásna.

retaux
21. máj 2009

Slavenas: tak to ma mrzí, že ste na tom takto zle. Akurát včera som bola v Nitre a ma napadlo, že si tu už dlho nebola 😒 ☹ Chúďa Vanesska, nech sa jej rýchlo polepší, aby ste nemusli ísť do nemocnice. A chce tú vodu piť?