Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

mima07
16. jún 2009

peti aj sem hodim zopar foto ja tíez nie som na facebooku ci ako sa to pise a ani sa nechystam

lejla77
16. jún 2009

ret:
my uz mame po kiahnach. 😀 takze asi zbytocne. 🤐

bilushka
16. jún 2009

Lejla, vidis ze mate aj Prevenar 😉

Tetuska Mimuska, ze sa aj ukazes, mas doma aj starsieho synacika, tak vyvaras, cooo?
No do dovolenky uz asi nie, iba ak by si vo stvrtok ci piatok do obeda dosla, som sa chcela povyzvedat detailiky este o dovolenke vasej a uz sme sa dlho nevideli...alebo dame rychlo spicha v Avione?

bilushka
16. jún 2009

Lejla, prekonanie choroby je lepsie ako ockovanie 😀 😀 😀
Ved proti kiahnam uz nemozeme dat ani keby sme chceli, nie? 😕
To sa dalo iba v 15. mes. tu vakcinu rozsirit o kiahne, ak som to spravne pochopila.

retaux
16. jún 2009

Bilu: ja neviem. Vtedy mi to dr. ponúkala a ja som si myslela, že to sa môže dať hocikedy. Ale asi máš pravdu ty 😅

bilushka
16. jún 2009

Ret, asi je to jedno, ked sa ani jedna na to nechystame 😉

A ako sa neviete orientovat na fcb?
Tuknite si napriklad na mna a tam su ze moje fotky, informacie, stena-tam mi mozete nechat odkaz...
Zuzi, posli mi do IP tvoje meno, najdem si ta tam 😉
Polovicu mojich kontaktov tam tvori konik 😀 😀 😀

Este som zabudla napisat, ze aj Grety je v Turecku, tak aj ked sme nechodi, tak nasu tradiciu-ze leto rovna sa dovolenka v Turecku dodrziava 😀 😀 😀

lejla77
16. jún 2009

bilu:
mne akurat ucka v skolke hovorila, ze jedno dievcatko bolo akurat ockovane proti kiahnam - a ze sa mala vysypala a rodicia nevedeli, ze chytila kiahne - oni si mysleli, ze je to nasledok ockovania. Tak ju ucky poslali domov. Sa im to prekryvalo to ockovanie s kiahnami. Vzapäti na ockovanie sa vysypalo to dievcatko. A neviem, kedy sa ockuju kiahne, ale my ich uz mame za sebou tak som rada.

bilushka
16. jún 2009

Aj ja by som uz chcela mat po kiahnach, ked niektora chytite, hned piste na kona, prideme na navstevu a budeme o seba obtierat deti.

mima07
16. jún 2009

bilu v piatok by sa aj do obeda dalo asi ottka poveziem na 9 do blavy tak mozme skocit do avionu
jasne ze mam synacika doma ale az tak nevyvaram tento a buduci tyzden brigaduje a potom snad pojdeme na nejake vylety

mima07
16. jún 2009

bilu a o grety vies odkial sak napis viac kde su a tak mne uz to turecko chyba 😀 uz kukam kam by som sa vybrala 😀 😀

bilushka
16. jún 2009

Mimus, ved z fb viem o Grety 😉

meganik
16. jún 2009

caute aj ja som tu 🤐
jej ste ma hned potesili, ze sa mozno nedoplaca za zltacku, ja uz mam recept vypisany pre Natalku, len musime teraz 10 dni cakat, lebo sme v piatok dostali prevenar 🙄 inak ja som dlho vahala nad zltackou, lebo nechcem dat zbytocne malu pichat kadecim, ale kedze byvame tam kde byvame, tak pre pokoj duse jej to dame, lebo clovek fakt nikdy nevie

baby a s tym cikanim..tak my sme bez plienok, ale nie o tomto som chcela...moje dieta sa stara o pravidelne cikanie a kakanie aj nam...lebo nas na striedacku s muzom aspon 1O x za den posle na wc a normalne stepuje pri nas az kym si nesadneme a nepocuje pis-pis 🤐 😵

inak my uz riesime otazku nahoty u nas doma...Natalka je strasne zvedava resp. vsetko ju zacalo nejako uchvacovat, ako to riesite vy..normalne pohoda 😕

meganik
16. jún 2009

jej Leni...ake ste tam krasne 😵 no a tie topanky zavidim, ja by som si v takych najskor asi nohu vyklbila

meganik
16. jún 2009

co ste sa ma zakli 😠 no nic idem smejdit po nete

meganik
16. jún 2009

no vy ste teda kamosky...tak ja sa sem dovalim a vy zdrhnete, no pekne 😠

tak este poradim lenke s cikanim na travu..no Natalka tiez naprv nechcela cikat do travi, ale my jej hovorime, ze ked sa vycika do serblika, tak to potom dame papat ujovi zachodovi...no a tak sme sa nejako dostali k tomu, ze vonku nemame uja zachodika, tak dame ciku spapat travicke...a v pohode u nas to zabralo, cikame do travicky vsade, kde sa len da 😉

alebo este je tu jedna moznost, ze im nazorne ukazes ako vonku piskaju velke dievcatka 😀
lebo u nas aj tato veta zabera, ked Natalke poviem, ze je uz velke dievcatko a ze to velke slecny robia takto, tak aj ona to tak chce robit 😉

no a miznem

mmem_
16. jún 2009

jooj baby vy uz ake pokroky v piskani a tusim musim zacat uz aj ja ked aj mima uz zacne 😀

no my piskame zatial na dievcatko do nocnika, co mate chalanov tak ich to ako ucite? postavite nad nocnik a tak?

inak ma nenormalne boli hlava,musela som si dat paralen a uz som vypila asi 2 litre vody,
a maly mi stale spi 😝 neviem dokedy bude buntosit, dnes je ordinacia 😀

a ta joj mi uz ide konecne,musela som si nieco stiahnut k tomu 😉

bilu,mimi: prajem pekne dovolenkovanie, uzite si to🙂 a prineste konecne aj sem slnko.

ja mam este jeden dobry tip co sa nam osvedcil na dovolenke
brala som malemu take polievocky sackove,instantne, bez glutamanu, len take na zaliatie, a ked nechcel nic ine papat tak toto schrumkal hned

peta28
16. jún 2009

diki baby za pochvalu za fotky z Thajska.
Ale to su stale Timkine fotky, take co som nasla v pocitaci v roboete a vytvorila nejaky album pre byvalych spoluziakov co si ma tam vyhladali.

Mmem a to je ake znacka poliavok bez glutamanu? som take ani nevidela.

Zuzi to co je za psycho... brr, drzim palce nech ti je uz lepsie a hlavne to chce klud.
😉

mimi.k
16. jún 2009

Ahojte žienky,
postupne vás čítam...tak budem postupne reagovať....

Zuzka, tak vitaj v klube tetanie...ja mám hyperventilačnú...test vyšiel výrazne pozitívny. Neviem, či si pamätáš, ja som tu raz tiež písala o tom tŕpnutí...a vtedy sa začalo chodenie po lekároch a okrem iného zistili aj toto.
Prvá pomoc je taká, že musíš mať pri sebe vrecko a dýchať do neho. T.j. čo vydýchneš, musíš pomaly nadýchnuť, aby sa krvný obeh dostal do normálu a aby si sa nedostala do bezvedomia (nemôžeš sa zľaknúť a rýchlo dýchať, aj keď Ťa strach núti...).
Zaujímavé je, že ja som to 1x dostala tiež po pár dňoch zvracania a neuvedomovala som si žiaden stres, len organizmus bol asi veľmi vyčerpaný alebo čo...inak príznaky sú rovnaké ako pri infarkte, to je fakt.... 😔

mimi.k
16. jún 2009

Zuzka, tak vidím, že už o sáčku vieš, tak je všetko v poriadku 😉
Ja mám aj krv celkovo ok, ale keď mi je zle a začínam napr. zvracať, segra mi hneď pichne magnézium a ľahšie sa dýcha, aj keď celkovo necítim nejakú extra úľavu. Ale dlhodobo mám užívať MagneB6...no a ešte mám niečo k tomu od neurologičky. Veď ak chceš, popíšeme aj cez IP, nech tu nestrašíme 😀 ...

A už ani neviem, na čo všetko som chcela reagovať...nemáme nič extra nové, nenočníkujeme, aj keď zasa obkecá všetko ako ocinko... 😀 a ani sa nejdem ešte snažiť, až po dovolenke....nemôžem povedať, nejaké náznaky tam sú, ale nič extra.
Hlavne že stále rieši, či má aj maminka pipíčka. Stále mu vysvetľujem, že len chlapci majú, tak mi povedal, že "maminka nemá, púpime 😀 "...tak takéto ja riešim...

K domu...tak už máme hotové vnútorné omietky a zajtra nám montujú radiátory. Inak neviem 😀

Krásne fotky, všetky, čo som videla, na FB nechodím...som tam niekde zaregistrovaná, ale inak nič. Peti, tak hoď mi do IP link, nech si kuknem, ak sa Ti chce, lebo som samozrejme zvedavá

😉

A nenájde sa tu niekde dobrá duša, ktorá má DVD Bambuľky a bola by mi to ochotná napáliť? Adamko má totiž novú lásku 😀

mimi.k
16. jún 2009

Ja žltačku nedávam očkovať...dúfam, že nebudem ľutovať, ale ja sa toho bojím, lebo môjmu mm to pravdepodobne spustilo problémy s pečeňou...

mimi.k
16. jún 2009

A ešte k zdravotníctvu - Zuzka, ja som tam vtedy taká polostŕpnutá čakala už na neurológii ako akútny stav od 9,00 do 14,00....a to ma chceli poslať domov a objednať o dva mesiace, až kým som sa im tam skoro nerozplakala, že ja sa toho tŕpnutia bojím a pod...veď ma to totálne zaskočilo....takže tak.

K nešťastiam sa nevyjadrujem, je to strašné, je toho strašne veľa a ja kvôli tomu už veľmi dlho nepozerávam správy 😔 aj tak mám toho dosť. Keď, tak len heslovite na nete, nech som v obraze, inak nie.

lenkamt
16. jún 2009

ahojte 🙂

dnes som mala uplne najlepsie deti na svete🙂

Meg - bože kedy sem chodíš? 😀 však musíš keď sme tu my 😀 už videli cikať dievčatká aj sa im to páčilo, len si asi musia zvyknúť na tú polohu 😅

Mmem - aj mňa zaujíma značka tých polievok, kúpim, naše sú polievkové a tam sa im asi budem báť dať ich polievku 😅

Mimi - aj my sme momentálne bambuľkové, tiež potrebujem dvd 🤐

Verča sa má super, dnes nám pokúpila darčeky 😀 to zas budú halúzky 😀 a zabila ma vetou - maminka tie dukátové buchtičky som si ROZHODNE nemala dávať, boli nedopečené, mäkké no fuj 😀

tak idem na seriály, dúfam, že zajtra nám vyjdú tie bojnice 😵

baileysa
16. jún 2009

ahojky,

tak sa hlasim, sama doma, gretka sa snazi zaspat, sice vykrikuje, ze haja nie, ale snad zalomi 😅

len zbezne som vas prebehla, snad to dakedy dobehnem vsetko.

meg, gratulujem ku statniciam, musis byt stastna 🙂 kedy mate promocie?
leni, vy kedy idete na tie promocie, ci nejdete? 😕

zuzi, mimi, to riadne stavy popisujete 😔 a co je vlastne tetanicky zachvat? ze nemozte dychat alebo ako sa to prejavuje?
drzim vam palce, nech mate kludne nervy a taketo nech vas uz nestrasi 😔

za zltackovu vakcinu som doplacala 30, 69 eur... tiez sme vo vseobecnej zdravotnej... tak bud je nejaka novota alebo a teraz neviem, ci netrepnem, mozno lili dali do nejakej rizikovej skupiny a potom to ma mozno bez uhrady, ale to som len strelila 😉

inak poslali mi zo vseobecnej tie europske zdravotne preukazy a gretke to poslali, ze do vlastnych ruk doporucene, no su oni normalni??? pani na poste, ze ci mam so sebou rodny list... 🙄 😕 sak jej to mohla dat do vlastnych ruk, ked tam mala sedela v kociku, nie? 😀 nastastie mi to potom dala na karticku poistenca, ale aj tak su slahnuti v tej poistovni....

do nemecka nejdem, sa to zrusilo, tak neviem, co s volnym casom 😕 😀 ale uz tusim, ze kto mi spravi program. tak vam idem popisat o dovolenke 🙂

baileysa
16. jún 2009

aha, a tiez sme na zltacku vsetci 😉

maji4
16. jún 2009

Ahojte

Bai neviem ale možno to je teraz fakt nejaká novota lebo keď som volala mužovi či to mám vybrať ja alebo to vyberie on z roboty tak , mi hovorí aby som sa teda najprv išla opýtať do lekárne kolko budem doplácať on mi to ešte medzi tým zisťovala vravel ,že približne 1000 budem doplácať ale keď som mu už potom volala ,že som to už vybrala tak mi povedala ,že tiež sa na to pýtal v robote a mu povedali ,že pravdepodobne nebude doplácať ani cent...takže tak dúfam ,že ste to pochopila 😅 😅 😅
Tak asi nejaká čerstvučká správička tak hor sa na žltačku 😅 😅 😀 😀

mimi.k
16. jún 2009

Jeeej, ahoj Baily 😵

...ja k tomu len to, čo sme napísali, plus môžeš ísť až do bezvedomia, niekto to má tak, že všetko vie, čo sa s ním deje, počuje, vidí, ale nemôže hovoriť, telo neposlúcha....môže Ti vykriviť do kŕča ruky, nohy...ale aj pre mňa je to našťastie len naštudovaná teória, aj keď tú diagnózu mám...Dr. mi povedala, že sa to len sleduje, nie je to nič vážne, len je to nepríjemné pre pacienta, čo Ti poviem 😅 v pohodičke diagnóza podľa nich...jasné, že sú aj horšie, ale ani toto nie je bohviečo, keď Ťa hodí o zem niekde na ulici...

maji4
16. jún 2009

A tetušky v poisťovni boli dobre vymleté 😅 a na pošte rovnako 😀 😀 mala im tam urobiť krížik a hotovo 😀

maji4
16. jún 2009

mimi bože 😢 ☹ ☹

baileysa
16. jún 2009

dovolenka bola uplne super, gretka cestu zvladla uplne super, ked sme sli tam som jej dala rano to cocculine, tak bola taka ochrapnuta v lietadle, ale nezaspala, len lezkala medzi nami, dali nam tiez volne sedadlo pre nu, aj ked sme nalmali pre nu letenku, takze oni sa to snazia podla obsadeosti lietadla asi dat, ked sa im da... cestou naspat uz bola zivsia, som jej cocculine nedala, a aj si pred lietadlom schrupla, tak bola plna sil, ale dalo sa to vydrzat, uz su predsa vacsie tie nase levicatka, tak sa ich da zabavit aj vysvetlit, najhorsie boli tie minuty, ked musela byt pripnuta pocas vzlietania a pristavania...
na vzlietanie som jej vzdy dala flasku s mliekom, aby jej nezalahlo v usiach, takze sa aj ukludnila aj najedla...

tam mi tiez moc nejedla a kedze genialny napad s polievkami sackovymi som nemala (mmem 😉 ), myslela som, ze ked nebude chciet moc jest, ze jej dam mlieko, ale tak nejako to prezila, rano parky, na obed hranolky, medzi tym jablko, melon, kupili sme tam aj slane tycinky, tak prezila 😅 ale vzdy si dala na veceru nejake zemiaky vzdy boli, tak sa to dalo 😉

inak sme boli cele dni na plazi, okolo obeda sme sa sli najest bud do restiky alebo len do snack baru, co bol pri plazi, potom sme malu uspali v kociku a supli pod slnecnik a tam spala pri zvuku mora uplne spokojne... ked sa prvy den isli vyspat na izbu, tak sme sa na plaz potom vytrepali az okolo 5 a o 6 uz nam bolo pomaly treba ist sa chystat na veceru, takze to sa mi zdalo malo, tak sme to riesili takto...

baileysa
16. jún 2009

maji, tak asi teraz uz to asi cele plati poistovna 😉 super 🙂

mimi, to je fakt neprijemne pre pacienta, ked s tym musis vlastne stale ratat, ze sa ti to moze stat 😔

a mam aj jeden super extra negativny zazitok, stratila som jednu moju frey-wille nausnicu 😢 😢 😢 aj som si poplakala ☹ takze odporucam, nic cenne si neberte ☹
inak tato dovolenka bola v znameni stracania a zabudania, okrem vselicoho ineho som nakoniec, ked sme uz isli autobusom na letisku v tom autobuse zabudla dva klobuky a moju bundu a zistila som to az v lietadle ☹