Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
28. okt 2009

zuzi hej to aj otcovi radia ze kym ho nebudu moct rezat kvoli liekom tak si to ma prelepovat lebo tam je hrozba infekcie, on to musel najskor preliecit a az potom operacia...

joj ja uz dva dni myslim na Mish, hlavne sa tesim ze su obaja v poriadku, verim ze malinky bude dobre babetko a Patko ho prijme do rodiny hned 😵

letuskah
28. okt 2009

zuzi svokra sla ale len pod podmienkou ze bude pod uplnou narkozou, tak hladali lekara ktory bol ochotny to urobit

zuzana76
autor
28. okt 2009

inak moj tatino prisiel o pracu, od novembra, ale zatial bude ok, nejaky cas, dostane odstupne, rusili firmu, no a buduci rok by mohol ist do predcasneho dochodku, eln uz ma nervy,ze co bude robit doma 😒

zuzana76
autor
28. okt 2009

na tu sondu isla pod narkozou? 😕 no to neviem ci tu v NR by som nasla doktora co by mir o urobil, ja by som mala chodit kazde 2 roky kvoli tej anemii, ale bola som len prvy krat pred 4 rokmi a bolo to humusne

zuzana76
autor
28. okt 2009

no ale prezit sa da vselico, clovek niekedy neveri co vsetko vydrzi

maji4
28. okt 2009

fuj to aké vyšetrenie tu rozoberáte 😒 si predstavte že na tú sondu posielala lekárka Lilianku 😖 ☹ čo som odmietla no nech sa na mna nikto nehnevá čo by mi to pomohlo ,že by som na 100000000000000000000% vedela že má reflux 😖 😖 ved ja viem že ho ešte stále má ja to vidím že niekedy vygrcne aj keď na sone lekárka nič nevidela 😔

maji4
28. okt 2009

Zuzi ale ešte že je tá možnosť že môže isť do prečasného dôchodku 😎 😎

letuskah
28. okt 2009

zuzi hej na sondu, podla mna najdes takeho ale asi len v nemocnici kde je k dispozicii anesteziolog. podla mna sa poopytaj a za priplatok ti to spravia a ked ti to treba k vysetreniam tak sa to takto da prezit...

no to je najhorsie ked clovek odide do dochodku, cely rok robil dennodenne a zrazu nema do coho pichnut, nasi maju velku zahradu ale ja na otcovi vidim ze mu je to malo

zuzana76
autor
28. okt 2009

maji, chudatko Lilianka, kvoli refluxo na to ani nechodte, ved reflux hadam po case prejde, nie?

letu, tu v NR asi ani v nemocnici nie, daju ti jedine nejaku oblbovaciu injekciu, tak chodi svokra , ale vraj to je takmer akoby nic, zaplati 20 eur za injekciu ci kolko a aj tak to citi, len akoby mala trochu vypite sa citi, ale citi vsetko, len nevladze odporovat
jedine ak by som mala nejaku strasne dobru protekciu ale nepoznam nikoho, teda ziadneho lekara a zase zatazovat organizmus narkozou sa mi tiez nechce, kym nemam zaludocne problemy tak nejdem a ked budem mat, tak pojdem, zatial nastatsie mi jest chuti, ani enchudnem, ba naopak, pribrala som

no, u nasich je to komplikovane, maju aj zahradu, ale v zime sa neda nic robit a mamina sa stara o moju babku a ocino byval tu v NR a cez vikendy chodieval za maminou, ale byt kazdy den s mamou a babkou nechec, lebo ammina ma domisko vely a nekuri v zime hore, len dolu a to by sa asi v 2 miestnostiach netolerovali svetci traja

letuskah
28. okt 2009

dievcata este som sa vas chcela opytat, tie co ste davali dole jednu stenu postielky, ta postielka bola na to usposobena alebo nie? rozmyslam ze by som mu dala dole jednu len sa bojim ci sa to nerozpadne

a dobru noc 🙂

zuzana76
autor
28. okt 2009

neviem ci bola na to usposobena, asi nie a nespadla, ale krpec v nej teda nespaval nejako aktivne 😀

mima07
28. okt 2009

caute
miske gratulujem a zelam kludne dietatko nech si to konecne moze aj uzit
divadlo bola suprove akurat nasi chlapci to zrali 😉
baby sa teraz ozieraju 😲 a tu uz tusim nikto nie je ☹

nina87
28. okt 2009

ahojte,dlho som neprispela ale teraz mi to neda,gratulujem Mish k malemu Tobimu 🙂
a my teraz tiez mame take nervacko-vydieracske obdobie,MM nema rad ked to volam "OBDOBIE VZDORU" 😀

mima07
28. okt 2009

pozeram co za blbost som napisala 😲 vsetky deti zrali divadlo a samozrejme aj nasi chlapci

lenkamt
29. okt 2009

ahojte 🙂

Nina - že sa aj ukážeš? ako sa inak okrem obdobia vzdoru máte?

Letu -s postieľkou - podľa mňa bude nestabilná keď jej odmontuješ jednu časť 😉

Verča na ceste do prahy 😢 😔

stretkárky ešte spia po gine???? 😀

retaux
29. okt 2009

Ahojte!
Mish: gratulujeeeeeeeeeeeeeem. Určite si teraz šťastná, presťastná. Tak si užívaj Tobiaska a nech ste obidvaja zdraví 😉

Peťa: tak presne akoby som o Lucke čítala. Akurát včera to tu rozoberal MM, že či ešte môže niekde na svete existovať také vzdorovité dieťa, ako máme my. ☹ Takže existuje Timka. Ona je presne rovnaká. Na ňu nezaberá vôbec, vôbec nič: odpútať pozornosť sa nedá ničím, capnúť po zadku, odísť za dvere, nakričať, niečo sľúbiť - proste nič nezaberá 😠 Jedine doma si s ňou viem poradiť, a to tak že ju dám do postieľky. To je o chvíľku kľudná a kričí, že chce ísť von a už je potom dobre. Ale akonáhle sme niekde vonku, tak koniec. A najhoršie je, že toto všetko si dovolí len mne alebo mužovi 😢 Nikomu inému. Ani babkám, ani so sestrou mojou keď je a určite by poslúchala aj v škôlke.

Letu: my sme nedávali dole celú stenu postieľky, len tie paličky dve sme vybrali.

Leni: ani sa nenazdáš a bude na ceste z Prahy

lenkamt
29. okt 2009

Mimi - od dnes je v lidli akcia na detské hudobné nástroje - je tam kadečo a super cena 😉

idem variť kur.perkelt a asi konečne žehliť 😝

peta28
29. okt 2009

Mish gratululujem z celeho srdiecka, super ze to mas za sebou, poriadne si oddychni v porodnici pokial sa da, kolotoc mas este pred sebou.
Tobias je krasne meno.

No a ja vam napisem vcerajsiu story z jasli.. mala zas to iste, nechceal sa obliekat, robila cirkus , hadzala sa o zem, vybehla az riaditelka a kukala s otovrenymi ustami ze co to je, ze Timku v zivote takto nevidela.. no hold, je to herecka. Tak som mala cas, hovorila som si kaslat na to, boli tam este dalsie deti a hovorim moja zlata ja nemam na toto cas ani nervy, zbalila som jej bundu , gate naspat do skrinky , obliekla som sa vzala kabelu , obula boty a nechala som ju s holou ritou v satni. Ze ked ty mienis takto vyvadzat ja nie so na to zvedava a odchadzam. Nastastie boli dalsi dve mamy v satni s dalsim detmi tak nebola sama a odisla som. Samozrejme kukala ako puk a utekala s holou ritou za mnou ze maminka. este sme sa chvilku natahovali pri brane lebo chcela ist hola von so mnou , ale ja som sa nedala. Tak bez problemov potom sa obliekla a bolo dobre, este som jej dohovorila ze take velke dievca ze to sa nerobi ,ta vyzera ze to pochopila. Uvidime dnes vsak toto co su za moresy zo dna na den...
Inac tie dve mamy ani neviem co si o mne mysleli asi ze som nejaka svina mama, ale ja nemam na to nervy ze oblec si bundicku ukazem ti co som ti kupila.. ja tiez teda obcas vyuzivam "vymenny obchod" ja urobim to a ty to, ale su veci ktore musi urobit automaticky a nebudem ju predsa podplacat za to aby sa obliekla ...

peta28
29. okt 2009

Leni ja som na to pozerala v katalogu na tie hudobne nastroje a nie je to skor pre vacsie deti?

lenkamt
29. okt 2009

Peti - super si to spravila 🙂 aj na mňa mamičky zazerajú keď na ihrisku vrieskajúce dieťa postavím k plotu vyrevať sa 😝 nech sa starajú o seba 😠
uvidíš že ak budeš toto robiť stále tak s tým prestane 😉

Adamko je muzikant on hrá na všetkom 😀 xylofon, rumba gule zvládne určite 😀

peta28
29. okt 2009

Ret presne aj u nas pomaha postielka ako vazenie.. vecer pravidelne po kupani si nechce obliect pyzamo, tak uz som nacvicna ze prinesiem tycky od postielky (tie vyvberatelne) , namontujem, este raz sa pekne opytam ci sa oblecie a potm uz neriesim.. sup do postielky a zavriem dvere. Niekedy 10 minut, niekedy 15, ale stale sa ten interval predlzuje ze to ma na salame ci je v postielke ale nie a toho sa desim ze o chvilku tam bude hola sediet aj pol hodinu

peta28
29. okt 2009

no tak super potom sa s tym zabavi , ja som to videla uz minuly rok ale zdalo sa mi to este skoro, ani tento rok to nekupim, nie je nam to treba.

Ja potrebujem tuto babiku v ten sedacke, a nikde ju nemaju:

http://www.zlacnene.sk/letak/2385/p/21/

zuzana76
autor
29. okt 2009

ahojteee

tak, ked som citala o Timke, niekedy chce aj Patko robit taky cirkus,ze nebudem sa obliekat a tak, ale jemu staci povedat,ze teda ja idem bez neho a hotovo, pripadne vyjdem na chodbu k vytahu a zavriem za sebou a uz pocujem z bytu, " maminka moja, ja idem s tebou" a potom sa pooblieka bez slova

ale ktovie ako bude, ked pojde do skolky

peta28
29. okt 2009

Zuzi u nas to robim bezne, aj dnes rano zmyslela si ze sa nechce ucesat, hreben hodila 10 metrov ze ona sa cesat nebude.. potom sa nechcela nakremovat, ale to uz mala trochu kremu na tvari tak som jej to musela len rozotret.. a este sa mi 10 minut valala po zemi ze one nechce kreeeemik.. nechde kreemik.. tak ja uz v kabate, obula som sa vzala kabelku a isla som von a zabuchla dvere az potom prestala

mmem_
29. okt 2009

ahojte

tak som z poradne z porodnice naspat, stav nezmeneny,krcok nezrely ale porodna asistentka hovorila ze su nejake naznaky kontrakcii uz na monitore, tak som zvedava 🙂 akurat to vysetrovanie dost boli uz

a DR sa ma pyta ci tam mam len jedno mimi len,ze mam velke brusko 😠 😀 , ale nastastie je tam len jedno 😀

baby to hadzanie na zem a cirkus na ulici poznam doverne, ale s tym bruchom s nim uz nic nezmozem a sediet ho v mlake tiez nemozem nechat 😖, fakt neviem co s nim, s muzom pekne prejde na prechadzke kilometre a mne robi teater,
jedine co zabera je, ked ideme s malou susedkou ze idu spolu a drzia sa za ruky 😀, bohovski su
u nas vobec nezabera na zadok, krik,rev, pekne slovo,by ste neverili co dokaze
ked sme doma tak ho odtiahnem do izby a zatvorim dvere, no niekedy to zabereie inokedy zacne otvarat a zatvarat dvere, takze sme tam kde sme boli 😠

mmem_
29. okt 2009

leni: a nevies nejake podrobnosti o mish? mala ten planovany cisarsky? ci jej zacali kontrakciee?
a keby nieco mozem ist Vercu skontrolovat do prahy😀

mmem_
29. okt 2009

a idem dokupit nejake veci do porodnice, musim pohladat stare zoznamy ze co pripravit pre mimi z porodnice ked pridem a tak, uz si to vobec nepamatam 😝

lenkamt
29. okt 2009

Miška šla v utorok na kontrolu a rovno si ju tam nechali, neviem prečo a včera jej spravili cisársky, ono sa mi nedalo dobre telefonovať lebo moje deti milujú telefonovanie a keď mám mobil pri uchu tak škriekajú "aj ja" a štverajú sa na mňa 😠 😝

lejla77
29. okt 2009

Ahojte

Som chora, nemam vobec hlas...

Bola som na Urade prace, tak mi zrusili rodicovsky prispevok, lebo dieta nemam v jasliach, ale zariadeni. Teraz mam narok na prispevok na starostlivost o dieta. Je to hradene z fondu EU az do vysky rodicovskeho. Len kopec papierov okolo toho treba a kazdy mesiac dokladovat, kolko som platila. 😠 Tak som nadsena.

lejla77
29. okt 2009

peta:
podla toho sme nemali narok na rodicak ani vtedy, ked sme chodili do kralovstva. Ale to som ja nepriznala. Ja som hlasila, ked som nastupila do prace, ze o dieta sa stara rodinny prislusnik. Spätne sa da ziadat tento prispevok len do 6 mesiacov 😠 A kazdu zmenu musis hlasit do 8 dni. A plati to od 1.1.2009.