Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
29. okt 2009

caute
peta podla mna si super urobila a mami ktore na teba len zizali si to zliznu o mesiac dva, ja si myslim, ze ked ju takto par krat nechas tak pochopi ze nema vyznam provokovat ze ta nevyprovokuje a prestane s tym, este par krat to urcite skusi ale podla mna menej a s mensou intenzitou, drzim palce 😉

ja poobede naklusem do lidlu lebo moje dieta ma rad vsetko co hra, pipa a podobne takze urcite mu daco kupim, teda ak este bude co 😀 😀

letuskah
29. okt 2009

lejla ale si si ista lebo tento novy zakon plati len pre zeny ktore odisli na matersku po tom datume, nas by mali posudzovat podla stareho zakona, tak som to pochopila aj ked som sa na urade pytala...

a dnes som dala kubka spat az o 12 lebo sme sa dako zabudli v izbicke a pekne zaspal tak z tej zmeny casu som ja asi mala vacsi stres ako on 🙂

lejla77
29. okt 2009

letu:
ja som takto dopadla a tiez som sa tym ohanala, a ze nie 😠 Tak mi v terajsej skolke potvrdili papier od 2.9.2009 ze chodi a tym mi za 9/2009 este rodicak prinalezal a od 1.10.2009 uz nie. Zajtra tam idem uz aj s vyplnenymi papiermi, rodnym listom, doklade o uhrade skolky a potvrdeniami od zamestnavatela, ze pracujem ja aj manzel. Lebo keby bol napr. muz nezamestnany, tak na to nemame narok. No cele chore je to.
A mojho kolegu zena tiez tak dopadla. Tak asi to tak ma byt, no snad je ta zenska normalna na tom urade. A kolegova zena patri inde - ja patrim do II.obvodu a kolegova zena je z Dubravky a tiez to musia mat takto. A ze ked na to pridu u tych, ktori to poberaju, tak to budu spätne vymahat a narok na ten prispevok mas len spätne 6 mesiacov. Takze je lepsie to priznat teraz, lebo potom ti to uz nedaju.

letuskah
29. okt 2009

to hej, ale aspon ze tie prachy ti ostanu aj ked sa to vola inak, a my sme zas o nieco mudrejsie aj ked ja osobne uz ten necely rok vydrzim doma, jedine ze by mi niekto ponukol velmi vyhodne podmienky a plat 😀

peta28
29. okt 2009

Lejla to je nejaka blbost, lebo ja som mala z Kralovstva potvrdenie ze nepatra pod stat a urad prace mi to v pohode zobral a som si to s nimi overovala a ked sme jasle zmenili ani som tam nebola, lebo pani mi povedala do telefonu ze len ked nastupi do statnej skolky (co oni nie su) tak to mama hlasit

lejla77
29. okt 2009

letu:
hlavny dovod je ten, ze dieta nie je v jasliach ale v zariadeni. Akonahle to nie su jasle, ale nejake zariadenie, zdruzenie, s.r.o. a pod., narok odpada. 😔

letuskah
29. okt 2009

lejla to je logicke ze ked muz je nezamestnany tak sa moze starat o dieta a dostavat rodicovsky, vies, preco by ti mali platit za skolku ked v podstate nepotrebujes dieta niekam davat kedze je muz doma, ine je ak je uradne nezamestnany ale na cierno robi 😝

peta28
29. okt 2009

jaj a Lejla pre mna sa to urvite nemenilo este preto ze ten novy zakon o prispevku na starostlivost sa tykal tiez len tyhc ktori dali dieta do jasli po nejakom datume , tusim po 1.1.2009 a Timka uz chodila od oktobra 2008

slavenas
29. okt 2009

ahojte

my sme boli doobedu v klokane , bolo kopec detí tak čas rýchlo ubehol.

mish gratulujem , nech ste zdraví obaja.

peti super si to spravila, tiež by som to tak riešila, .... a pár krát som už aj riešila.... Inak tie mamičky 😉 čo ty vieš , možno pozerali kvôli tomu že ako to dobre zabralo a budú vedieť ako to riešiť ked sa to stane aj im. Lebo ja si myslím že každá čo máme dieťa vieme také pochopiť . 😉 😉

peta28
29. okt 2009

hej ako pise leut ze to platilo od 1.1.2009, ja som tam potom volala ked zacla platit novy zakon a hovorili mi ze sa ma to netyka
rozmyslam ci este nezavola ze co v pripade ked menim jasle, ale napada mi ci oni na to mozu nejako prist ze som menila jasle

letuskah
29. okt 2009

Zuzi Kubko v tej postielke spava dost aktivne a hlavne ked sa zobudi tak sa tam vala a toci tak mam strach ze by ju totalne odpalil, uz teraz mam pochybnosti ci vydrzi ta postielka aj pre druhe dieta... len som si chcela trochu zjednodusit pracu aby som nemusela Kubka tolko dvihat ked ho tam davam a ked ho vyberam, take tie tycky tam nemame

slavenas
29. okt 2009

letu a to stým programom pre dieťa v tomto období je fakt ťažké , my chodíme do MC, bicyklujeme sa a to je asi tak všetko ked je tak škaredo , tiež mi to lezie už na nervy . Najhoršie je to keď sa malá poobede zobudí , najeme sa , oblečieme a už je vonku tma 😒 😒

slavenas
29. okt 2009

lejla skoré uzdravenie 😉

lejla77
29. okt 2009

peta:
tak potom ano, teba sa to netykalo, ale my sme nastupili az v tomto roku. A ked si menila jasle, tak to treba do 8 dni nahlasit. Ja by som na tvojom mieste volala, lebo vy ste v mestkych jasliach a tam sa to da podla mna najlepsie zistit. A radsej si to zisti teraz. Inac, ked vy ste v jasliach, tak tebe rodicak prislucha. Dobra haluz co? Dokonca aj statne, obecne skolky maju narok na ten prispevok, do vysky nakladov, avsak najviac do vysku rodicaku.
Ale podla mna mima nastupila teraz v septembri - tak ona ma ten isty problem ako ja. Teda ak nema dieta v jaslickach.

peta28
29. okt 2009

zavolam tam, tak im dam potvrdenie ved ten mesiac hore dole, to nemusia zistit kedy koncila v kralovstve

slavenas
29. okt 2009

kde ste všetky....

peti ako mlynárka nepísala?

bilushka
29. okt 2009

Ahojte zeny,
ja som mrtva, u nas vsetko spi, vsetko sni, len mne sa neda, lebo robosi robia bordel na chodbe a v noci som spala asi dve hodiny, tak nevladzem!!!
Ale super bolo na divadielku aj dnes na tvorivych dielnickach, vcera sme do polnoci kecali s Mimi a Katikou, zase akcia, ze sa budem z nej dva tyzdne davat dokopy.

Blahozelam Mish k Tobiasovi, tak vsetko dobre nakoniec dopadlo, ale musela mat nervy chuda.

slavenas
29. okt 2009

bilu len trénuj na mikuláša.. 🙂 😀

mima07
29. okt 2009

lejla ja mam dieta v takom niecom ako jasle ale je mi to jedno ja som papiere odovzdala aj potvrdenie z tych jasli tak uvidim ci dostanem teraz rodicak ale mne povedala ze ano

lenkamt
29. okt 2009

ja som práve zistila že si Lenka vie otvoriť okno, našťastie som prišla včas, baby mňa z tých detí drbne 😢

peta28
29. okt 2009

Leni to sa tam ako vydriapala? Ja som preventivne odpratala stolik a stolicky spod okna.. radsej, aj ked je menaj miesta

Slavka nie nepisali, vcera som s nimi volala ze stale cakam na tu cenu za Mikulasa nehc to mozem rozpocitat a ze este nevedeli, ze musia rozpravat s riaditelom a dohodnut.. fakt ako keby neviem aku akciu robili . zajtraich opacim znova

Mima tiez si myslim ze v tom maju hokej tie baby na Urade prace, podla mna Lejlu zbytocne stresovali ,ved svetky sukromne jasle su zariadenie

bilushka
29. okt 2009

Leni, ako otvorit okno?
Normalne si da stolicku, vystverha sa tam, otoci kluckou a uz trieska po sietke? 😲
To je moja nocna mora 😔

Katika prave odisla, ake ticho zrazu, normalne mi je smutno.

lenkamt
29. okt 2009

nemáme sieťku, vykláňala sa von 😔 normálne vyliezla na stoličku na stôl a zvrtla kľučkou 🙄 som šedivá 😔

bilushka
29. okt 2009

No matka zem, tak to su ine nervy.

peta28
29. okt 2009

kokos tak to ani envies ci rychlo utekat za nou aby sa nezlakla. Na ktorom poschodi byvate?

lenkamt
29. okt 2009

Peti - vysoko 😖

ideme von radšej 😒

mmem_
29. okt 2009

leni: tak aspon miska nemusela stresovat doma ze kedy pojde do nemocky, hlavne ze to ma stastne za sebou
a s tym oknom 😝 😝 😝 , tie decka vymyslia vselico 😖

bilu: tak ste si to super uzili

peta: super ze to zabralo na Timku, mne maly povie ked ho necham sediet a ze idem - PáPÁ

mimi.k
29. okt 2009

Ahojte,

Leni, strašné 😖 ale hlavne, že to dobre dopadlo. Môjmu by napr. ani nepomohlo odniesť stôl so stoličkami niekam, on si vždy vezme stoličku a odnesie a prisunie si ju kam potrebuje 😖

Mishelin, blahoželám a prajem hlavne veľa zdravíčka všetkých a hlavne, nech je to dobručké bábätko, aby si sa konečne aj vyspala 😉

Mmem, aj Tebe sa to už poriadne kráti, že 39 tt 😕 😵

U Bilushky bolo perfiš, ale som prišla totálne unavená, v priebehu 5 min. na mňa doľahla v aute taká únava, že koniec...a o polnoci som prosím pekne ešte hľadala 10 min. parkovanie 😅
Divadielko bolo veľmi milé, deťom sa páčilo, až som bola prekvapená. 🙂
A všetci chalani sú supiš a zdali sa mi strašne veľkí už... 😔 a maminky perfiš, sme pokecali a narehotali sa...

Idem baliť, mm má zajtra dovolenku, tak ideme na predĺžený víkend do ZA.

mimi.k
29. okt 2009

"všetkým"...tam malo byť 😉

letuskah
29. okt 2009

leni boze tak to je ine kafe 😔 hlavne ze si prisla vcas...

baby tak super ze ste si to uzili, ja sa tesim na to mega stretko 😵 😵

no poobede sme boli v avione, lebo nam tu zacali zbijackou rypat do steny naho byt presne hodinu po tom co kubko zaspal. budu nam menit vchodove dvera a chystaju si dake kable a neviem co, tak sme sa museli za 5 minut zbali a ujst, take nervy som mala, lebo konecne mi pekne zaspal bez protestov a o 12,00 a tito zacali o 13 vrtat. ma skoro porazilo... ale aspon som kubkovi kupil ciapku na zimu.
inak sme boli v HM a vybrala som mu jednu, plny regal mali, a ze chce cikat, tak sme utekali cikat a ked sme sa vratili ze vezmem tu ciapku tak mali posledne 3 aj to len na pol rocne babo, tak celkom nechapem....

a este daco na zasmiatie:

Dispečér profesionálneho hasičského zboru vojde do miestnosti najvyššej
pohotovosti, kde hasiči trávia volný čas medzi výjazdmi.
Rozhliadne sa, zastaví sa, usmeje sa a dá si z automatu kávu.
Ostatní kolegovia se na neho spýtavo pozerajú a on - potom, čo ju velmi
pomaly dopil, hovorí:
"Páni, POMALINKY sa zdvihnite, horí daňový úrad!"