Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

mmem_
6. feb 2010

ahojte

bilu - vcera som si tie modre s napisom a tie kvetiove objednala,mima si nasla nejaky obchod v BA kde ich maju tak si poj de omrk tam

bab ja som zufala, simon uz 3 dne nezje skoro nic,rano a vecer mlieko a medzitim len nejaky mini kusok chleba,

ja si myslim ze to nema z tej choroby ale to robi schvalne zo ziarlivosti abo co, normalne nic neje 😖

zuzana76
autor
6. feb 2010

nika, bilu, dakujem

nemusim , nastatsie som maleho poslala mojmu bratovi, nech neochorie, takze ja mam veget a napchavam sa

idem popozerat nejake tehotenske oblecenie, mam este po patkovi, ale vtedy som bola stale doma, tak mi stacili 3 gati a jedna sukna a teraz sa uz s Patkom nebude dat polihovat a bude chciet aj von chodit na jar, tak musim mat nejake dalsie kusky, uz by som aj objednala, len cakam, kym este viac brusko narastie

zuzana76
autor
6. feb 2010

mmem, to je dost mozne,ze zo ziarlivosti ☹

neviem co robit, azda to len tak nechat, ved nemoze nejest uplne, urcite musi vyhladnut

bilushka
6. feb 2010

Moni, teraz je o tom v Mame clanok-teda o detskom ziarleni, vola sa ze "ked maly princ prichadza o tron..."
v skratke: to, ako starsie dieta zareaguje na babatko zavisi od viacerych faktorov, prvym z nich je vek prvorodeneho: pokial ma menej ako rok a pol, ziarlivost by prakticky prebehnut nemusela, dieta si v tomto veku naplno neuvedomuje este svoje "ja". Dieta starsie ako tri roky moze mat sklony k ziarlivosti, ale uz je zase rozumnejsie, samostatnejsie, nepotrebuje sa tolko motat okolo maminej sukne-ma kamaratov, chodi do skolky...Medzi ziarlivcov patria najcastejsie 2-3 rocne deti, ktore su este velmi zavisle na rodicoch-najma matke.
Potom sa popisuju typy, co deti robia-ako ublizuju babatku, udieraju do veci, valaju sa po podlahe-teda strhavaju na seba pozornost, alebo to prezivaju pasivne...
A teda co robit: zachovat si co najviac ritualov, pomahat s pripravou veci pri kupani, prebalovani...a potom to, co ti uz Bailey raz pisala, ze s nakrmenym babatkom nech sa hra manzel a ty si so Simkom vyclen cas len pre seba, spolu papajte, hrajte sa, citajte si, najidealnejsie by bolo, keby ste boli sami dvaja v izbe/byte, aby mal pocit, ze sa venujes len jemu a ze nebudes odbiehat k druhemu, ked zaplace...

Ja verim ale aj tomu, co pise Zuzka, ze aj ked trucuje, tak zase keby bol hladny, tak sa naje, aj ked je to velmi malo ako papa, u nas by to bolo asi podobne ak nie horsie, lebo je to uz hocikedy ako u Ciganov, ked ja sa rozpravam s MM, tak maly vrieska, ze mami nerozpravaj, pocuvajte ma a uz sa stalo aj take, ze sme si dali pusu a maly napaskoval muzovi taku facku za to, ze sa mu nevenujeme-no otras 🙄

Ale urcite si zvykne a neskor to uz bude pohoda, zahraju sa spolu, budu partaci, uvidis este teba budu odhanat od hier, aby si ich nerusila 😉

zuzana76
autor
6. feb 2010

bilu, ze nerozpravajte sa 😀 , tak to ako keby som nasho maleho pocula

Ziarli dokonca aj na muza, babatko v brusku zatial pohladka aj pobozka, no ale ked pride v reale, tak to teda budeeeeeeeeeeee 😀

a este muzovi povedal,ze on chce aj braceka aj sestricku a muz mu na to - No ved pockaj, ty este nevies , co to bude pre teba znamenat 😀

zuzana76
autor
6. feb 2010

Ja sa bojim najviac toho,ze by babatku zacal ublizovat, som zvedava ako to bude u nas prebiehat

zuzana76
autor
6. feb 2010

je sice pravda,ze uz bude mat 3 roky, ale aj tak, podla mna ziarlit urcite bude

ale to zapajanie do aktivit okolo babatka budem iste vyuzivat, az teda bude ochotny, ktovie ako bude spolupracovat

bluff
6. feb 2010

cauko zuzi, gratulujem k tehu 😉

maji4
6. feb 2010

Ahojte 😉

my už ovela lepšie akutát eraz ten strašný dusivý kašeľ ☹ ☹ ale treba len vydržať 😉

mmem možno to je trucom ale môžno to je aj tým ,že má nejaké blbé obdobie ved celkovo ti Simonko máličko občas papaval 😖

K stretku môj manžel povedal ,že neviem Majka 😒 😒 ale asi treba najprv niečo vybrať a ja mu potom ukážem kde a ako a čo 😉 😉 ale tiež povedal ,že radšej by išiel do TO si oddýchnuť 😖 😖 no neviem...ja by som strašne rada už konečne išla 😖 😖

Zuzka super ,že Paťko nieje doma a nemusíš sa báť ,že bude chorý, a ty oddychuj 😉 😉

maji4
6. feb 2010

biluš o tom žiarlení keď sa rozprávam s mužom tiež dôverne poznám 😀 😀

zuzana76
autor
6. feb 2010

jeeeeeeeej bluff, teda,ze aj prikvitnes, dakujem 😵

ozvi sa castejsie

maji, uz je doma maly 😀

mmem_
6. feb 2010

cafte

diky za postrehy,

ja sa snazim robit vsetko podla toho,aj sa mi zdalo, ze to je uz v pohode, ale prisla do toho ta choroba a uz sme v podstate 2 tyzdne doma tak nam z toho asi vsetkym .......

maly uz prestal byt zly na Timka, asistuje aj pri kupani aj masuje - masiruje babo

zacali sme chodit aj na cvicenie aj do zoo na take aktivity,tak bolo ok, aj papanie bolo ok.
Timko je nastastie tolerantne mimi,tak sa to da.

ale co stvara teraz tak fakt hroza, odmieta vsetko aj co predtym lubil, dnes zjedol rano 200 ml mlieka,obed 1/2sucheho rohlika a kusok syra - tot vsjo

zavolam dr pondelok ked nezacne jest, bo to sa mi zda fakt malo

bilushka
6. feb 2010

Mmem, to je fakt malo, mozno ho aj hrdielko boli, ved je stale na ATB, tak aspon ze trosinku pije, ked uz papat moc nechce 😖

maji4
6. feb 2010

mmem veru to je strašne málo 😖 😖

zuzana76
autor
6. feb 2010

mmem, ano zober ho aj k Dr. ci ho nieco neboli, ale napr. Patko si myslim,ze by mi povedal, keby ho bolelo hrdlo

ale zase Simonko bol chory, tak ho to mozno este boli, neviem

letuskah
6. feb 2010

caute caute, mam toho vela na dusi

bola som na obed cvicit jogu pre tehotne, bolo fajn len mi tetusa hned v uvode povedala ze do tretieho mesiaca by sa joga nemala vobec ale ze mam byt opatrna ked uz som jogu cvicila, takze uz nikam nepojdem ☹
ale cestou tam ma vodic autobusu tak neskutocne napalil, taka rozculena som este nebola... chodi nam tu taky sidliskovy minibus, cakame na chodniku a ked ide tak len vybehneme na cestu a on zastavi. tento nezastal az dalej a ked som vosla tak ma sprdol ako male maca ci si ma domysliet ze chcem nastupit, doteraz to nikomu nerobilo problemy, este mi aj tykalto by ma netrapila lebo ved vyzeram na 15 a som zvyknuta, ale takym tonom to povedal ze do mna taka zlost vosla a tak som sa s nim povadila v tom autobuse...normalne som musela vystupit na dalsej zastavke aby som sa ukludnila a pockala na dalsi...fuj

zakupili sme dietatku postielku a take ulozne zalezitosti do izbicky, takze zajtra sa montuje a perie a snad tam bude chciet spinkat, sme boli v Kike a Ikei a taky rozjaseny bol ze sme domov prisli o 20,30 ale aspon teraz hned zaspal 😵

idem si obcerstvit na co som chcela reagovat

letuskah
6. feb 2010

takze my stretko nie jedine ze by sme sli bez muza a na to si v tomto stave netrufam velmi 😔

facebook je presne o tom, co sme ochotni o sebe zverejnit, odkedy sa mi tam naburali som vymazala fotky a ani uz nedam, tiez tam nemam osebe nejake extra infosky. musim este premazat fotky na gmailovom albume...

Kubko tiez na mna nerozpravaj, netelefonuj, ale neni to podla mna ziarlivost, len sa asi chce zapojit aj on do rozhovoru...

a chce sestricku, som mu vysvetlila ze bracek je chlapce a sestricka je dievcatko a on ze teda sestricku 😀 snad nebude sklamany...

mmem ja si myslim ze to aj z choroby moze byt, kubko tiez nepapava aj tri dni nic ked je chory, kym ti pije a nie je to viac ako 3-4 dni podla mna sa neznervoznuj, ale to musis sama odhadnut..

zuzi ty si dobra s tym obleckom, ja som pri Kubkovi mala dvojo nohavic a akurat na leto jedny saty a jedny tristvrtaky som si dokupila, a to som chodila do prace 😀 ale tie nohavice tak aj vyzeraju, cele su vysuchane a tie gumky vytahane. ale teraz si chcem aj daku suknu kupit a este daco pekne pre radost 🙂 ale mam este casu habadej, tak musim pockat

letuskah
6. feb 2010

jaj a restiky, my kde tu ideme ale velmi malo, Kubko dokaze byt sposobne dieta ale on musi byt o 12 najneskor o 12,30 v postely takze to by sme museli na daku 11 ist a to nie je obed... to skor ideme na skorsiu veceru alebo ked sme v mestie alebo niekde tak sa najeme v restike lebo sa nemusime ponahlat domov spat

lenkamt
7. feb 2010

ahojte.

Mmem - podľa mňa to má z choroby, dokonca pri atb bývajú zažívacie problémy, takže nateraz by som to neriešila 😉

Letu - ja som pri verči cvičila gravidjogu podľa knihy a veru tomu pripisujem to že ani neviem ako som porodila 😉 takže počkaj ešte tie 4t a hor sa do toho 😀

no a stretko zatiaľ ja a Bilu 😀

zuzana76
autor
7. feb 2010

ahojte

letu, ved aj ja si chcem pre radost nejake oblecko kupit, aj nieco smrncovne a aj si dat nafotit tehotenske fotky. S patkom som bola furt zavreta doma, na PN, tak som nikam nechodila, len k doktorom. Neviem cim to je, ale pri tomto tehu sa citim lepsie, vtedy ma stale nieco bolelo, na nohach som nevydrzala viac ako 30 minut a uz mi bolo zle a teraz furt beham okolo maleho a sice ma obcas boli brusko, aj krize, ale tak obstojne, vtedy to bolo strasne, asi som bola strasne velka citlivka a uz som sa nejako zocelila, ci co 😀

Ja som necvicila nic a tak to aj dopadlo, podla mna aj preto mi nakoniec robili cisarak, keby som bola cvicievala, myslim aj pred tehotenstvom a tak, tak by som mala urcite pruznejsie svaly a mozno by som sa bola otvorila. Ale ja som od strednej telesnu nevidela, etda ziadne cvicenie, to fakticky, okrem plavania a turistiky, inak nic. Este aj na strednej soms a ulievala , kde sa len dalo a vramci telesnej som sa ucila na ostatne hodiny 😀

zuzana76
autor
7. feb 2010

Svokor je uz na tom dobre, tak muz tam nesie drobca, tak mam zase volno, ale idem varit, kuracie prsia na olivovej omacke s ryzou a polievka-slepaci vyvar zo vcera

a potom budem vegetit

a strasne sa uz bojim do poradne v utorok

nika07
7. feb 2010

Ahojte,

aj my sa zatiaľ hlásime na stretko, a my by sme išli tiež do toho Mýta 😉

Zuzi neboj, budeme ti držať palce, uvidíš všetko bude OK

chorúšikom prajeme rýchle uzdravebnie 😵 😉

nika07
7. feb 2010

uzdravenie 😀 😠

zuzana76
autor
7. feb 2010

nika dakujeme

letuskah
7. feb 2010

Leni tak ked mam tvoje pozehnanie tak budem cvicit 😀

Zuzi no pri Patkovi si ziskala kondicku to vela urobi a mozno to nie je len subjektivny pocit ze sa lepsie citis, mozno to aj lepsie prebieha, len si hlavne davaj pozor.

ja idem teraz vegetit, kubko zapocal cestu k obednemu spanku a muz isiel vymenit postielku lebo sme samozrejme kupili bielu a chceli sme ciste drevo 😀

nika07
7. feb 2010

jej Letu mohla som ti predať po Linde, mám ju aj v bazare vyfotenú,

musím to tam oživiť 😕

letuskah
7. feb 2010

Nika my sme kupovali taku velkacku pre Kubka, malu mame, on v nej stale spava 🙂

nika07
7. feb 2010

aha ja som myslela, že malu postieľku 😉

ale baby, ak by ste o niekom vedeli čo by chcel kupiť postieľku tak dajte vedieť 😉

katika1
7. feb 2010

čaume.. ja sa neviem vyjadriť k stretku, lebo chlapovi sa nechce.. Obaja majú meniny vtedy a aj veľká noc - chodievajú polievať spolu..
takže neviem..

mmem_
7. feb 2010

ahojte

tak dnes rano mlieko a potom pribinaka, si ho sam zobral mala som ho vylozeneho aby nebol studeny, tak snad ma nejaky pud sebazachovy, obed odmietol, no uvidime ako poobede,

baby tu vam hodim link, je to taka ceska fitneska, vpravo si mozte zvolit co chcete cvicit, su tam cviky na tehotensvo,setonedelie,po sestonedeli a celkom dobre kratke, ja to cvicim ked sa mi da

http://www.hejbejse.tv/clanky/fitness-cviceni