Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lucyy01
26. feb 2009

babeny, a neskusali ste od Eucerinu taku kryciu tycinku?nie len kryje ale ma aj napomahat hojeniu a odstranit zacervenanie...teraz mam novu a celkom sa mi paci...to co mi neprekryje makeup zakryje ona...
😉
ja cokoladu tiez nepapam ani vtsmazane nejem,ani orechy, no na plet mi to nijako nepomaha..nevidim rozdiel v tom ked som to jedla a ked nie...
😒

lucyy01
26. feb 2009

Debbi7775, a ty uz si zmenila ten aknecolor?lebo myslim ze ten dost upchava pory tym ze je taky husty...ja som ho tiez niekedy pouzivala ale uz nie...teraz mam od Loreal Infailible a s tym som uplne spokojna..taky lahucky je...ani neviem ze ho mam..

enjoy
26. feb 2009

lucyy01 tu Eucerine tycinku som svojho casu mala, vtedy som mala ake take hrozne bolaky na tvari ze mi to velmi nepomohlo, teda zakryt este ako tak cervenu farbu, ale moc mi to nepoliecilo a ja som to mala dost vystupene takze mi to trcalo z tvare tak ako tak. uz som aj na nu zabudla, este ju niekde mam. ach co vsetko som ja v snahe pomoct si pouzivala... 😉

sashkaaaa111
26. feb 2009

ja som uzivala roacutane, v podstate ked som mala brutal vytazene obdobie plne stresu plus alergia... tak vtedy som bola velmi vysypana uz behom dvoch troch tyzdnov som mala uplne cistu plet.. ale neodporuca sa velmi casto opakovat liecba...

enjoy
26. feb 2009

sashkaaaa111, no ved my vsetci tu aj svorne dufame ze dopadneme s branim Roaccutanu tak ze, RAZ a stacilo. 😀 a ty si ho ako dlho uzivala a ako dlho uz ho neberies? stale si spokojna s pletou, neregistrujes nejake zmeny, stale je uplne cista? 😉

eweline
26. feb 2009

ludia aj vám stále teče krv z nosa? bo mna to už nebaví furt každý boží deň aj ked iba trošičku ale musí 😀 bez toho by sa moj den už nezaobišiel. a potom mám v nošteku stále také bolavé chrastičky 😢 auuuu

eweline
26. feb 2009

a inak neviem už ktorá z vás používa ten aknecolor už mám v tom chaos 😀 😀 ale ja som si ho dávala tiež no cítila som sa jak v maske uplne strašne síce je pravda to že najlepšie kryje. teraz používam dermacol ten s tým čajovníkom a púder nejaký zo zinkom (je proti akné) a cítim sa ako keby som bola odmalovaná uplne tenučká vrstvička ale jasné je tu to že nekryje až tak super jak aknecolor a neni ani drahý iba nejak 130 Sk takže v pohodičke
balzam používam uplne obyčajný bud ten čo mi dáva doktor k roaccutanu abo uplne tie obyčajné čo sú mastné aby tie pery lepšie hydratovali.
a inak vy chodíte aj ku kozmetičke? bo mne zo začiatku doktor zakázal aby sa mi to akné ešte viac nepoprenášalo tak teraz neviem. ale už by sa mi to dosť zišlo :D

enjoy
26. feb 2009

eweline, ja som nastastie tento problem nemala, hoci ked uz som bola na konci liecby mala som dost sucho v nose, ale maximalne sa mi tak stalo ze som mala jemnucku stopu krvi na vreckovke ked som si silno fukala nos. ale sama od seba mi nikdy netiekla. pouzivas nieco do nosa na ochranu sliznice? ja som mala Panthenose take kvapky na zvlhcenie a regeneraciu a este Physiomer taky roztok s morskou vodou. sem tam som si natrela dnu aj masticku Dermazulen pokial som dosiahla. 🙂

enjoy
26. feb 2009

aj mne na zaciatku zakazali cistenie pleti, potom ku koncu ked som mala uz viac menej akne fuc, tak mi dr odporucila ze uz mozem chodit, ale nech chodim niekam na lekarsku kozmetiku alebo tam kde vedia zaobchadzat odborne s pletou co je takto vysusena liecbou, lebo nie kazda kozmeticka vie ako na to.

no a na aknekolor je tu najvacsi odbornik debi7775. 😀

sashkaaaa111
26. feb 2009

neda sa to jednoznacne urcit - niekto ho uzival raz a je uplne spokojny , niekto opakovane, ja a moje kamaratky sme ho uzivali opakovane... ale vysledok bol perfektny a hlavne rychly, plet je po kratuckom case uplne cistucka a urcite ti to vydrzi minimalne rok....

sumienka2525
26. feb 2009

lucyy01 : Nie brucho ma nebolelo, akurat sem tam pri smrkani mi ide troska krvy ale to tym ze mam vysuseny aj nos. Treba hlavne pitny rezim dodrziavat , co ja dost zanedbavam. Sice ked som si citala neziaduce priznaky v letaciku,tak som aj rozmyslala ci to vobec zacnem brat. Ale v pohodke. Mozno aj zalezi na tom ako kto co znasa.

enjoy
26. feb 2009

sashaaaa111 ja viem ze je to individualne, sama som uz rok PO douzivani, len ma zaujimalo ako dlho si to brala ty a kolko si teraz bez Roaccutanu. ja som zatial stale spokojna, len citim ze trochu sa mi zacina plet premastovat. a ty si preco musela brat opakovane? vratilo sa ti to? a kolkokrat si ho brala? prepac, vela otazok naraz ale naozak ma to dost zaujima. nepoznam takmer nikoho kto to uz dobral. tak preto. dik 😉

eweline
26. feb 2009

mno ved v pondelok idem ku kožnému tak sa ho spýtam či už možem chodiť ku kozmetičke teda som zvedavá čo povie bo už som pekne dlho nebola. a ano? to som ani nevedela že niečo také funguje aj do nosa aby som nemala vyschnutú sliznicu tak vyskúšam a uvidím.

neviem kto to písal tuším že lucyy fakt vážne ja by som vyskúšala druhú kožnú bo niektorí tí kožný to vobec nechcú dávať. ja bývam v Topoľčanoch a tu je nejak 5 kožných a z tých to predpisuje iba jedna jedniná inak nikto a aj tá najskor všetko možné hlavne kozmetiku skúša a až potom to dá ako poslednú možnosť. ja čo som chodila k mojej tak tá mi povedala že no s tým sa nič nedá robiť a bolo vybavené asi taká kožná a to ma už nasralo bo som bola uplne vydepkovaná síce mám šťastie že mám takého priatela, ktorému to vobec nevadí a aj ked som vyerala ako som vyzerala chcel aby som chodila bez make-upu takže aspon on ma psichycky podporovol za čo mu fakt dakujem. teraz chodím do bojníc síce je to 50 km ale to mi je jedno. tam je uplne super doktor a ten sa len na mna pozrel a už mi R. dal teda sa ma pýtal či ho vobec chcem, reku jasné že chcem.

debi7775
26. feb 2009

joj enjoy..ja to nevidim akosi veeelmi realne zatial 😒 ja som samy flak..kde tu vyrazka..este to teda vobec nieje to co chcem..ale verima dufam..ked vidim vsetkych tych ludi naokolo ktorym roacc.pomohol

enjoy
26. feb 2009

debi to by v tom musel byt cert ako sa vravi, keby nam to pomohlo a tebe nie! take sa nestane, neboj! 😉

debi7775
26. feb 2009

zeny ale de uz ja si mozem teraz dat tenucku vrstvu make upu.. 😀 😀 co ste vy!!ja uz normalne rozmyslam ze si pojdem kupit do farby laky nejaku stierku!!nieco co lepsie kryje. 😀 😝 😝 .acnecolor je teraz super kamarat aspon zakryje co to!!...

sashkaaaa111
26. feb 2009

v pohode... 🙂 nemam problem druhemu poradit, nie som zakomplexovana 😀 no prvykrat som ho uzila pred 4 rokmi pretoze moja znama kozna lekarka mi robila testy asi vseho druhu 😀 som vyzerala ako pokusny kralik, vysledky boli take ze nebola objektivna pricina vzniku akne ale skor geneticke predisoizicie... nemala som tazku formu akne skor obcasne zlyhanie pleti v zavislosti od stresu - kedze toho bolo vtedy dost.. uzivala som RO20 raz za den, potom raz za dva dni, a ukoncila to raz za tri dni... potom som mala plet uplne erfektnu asi rok a potom znovu ten isty proces... momentalne ho uzivam raz za tri dni, pretoze sa mi zacala opat plet premastovat a lekarka mi poradila aab som ho brala raz za tri dni po dobu dvoch mesiacov tak opat bojujem.. len treba davat dost velky pozor pri uzivani co sa tyka otehotnenia to vies....

ankam
26. feb 2009

dievcata tak ja pisem prispevok na pol strany a mne padne net........ma asi porazi

ankam
26. feb 2009

aj ja pouzivam aknekolor,ale len na miesta co treba zakryt vatovou tycinkou ho nanesiem,nie na celu tvar 😒

debi Primalex si kupime 😀 😀 😀 sak ja teraz vyzeram jak.....

debi7775
26. feb 2009

ankam.. 😀 😀 😀 ja uz neviem..pred minutou som ryla bradu 😝 sa tam nieco crtalo tak som to sla zlikvidovat..

ankam
26. feb 2009

aj ja mam na brade novy objav-uz doryty sa musim priznat.Celo,brada..........boze svety

debi7775
26. feb 2009

ti poviem..!!!kedyyy to uz skonci..toto vsetko!! 🙄 🙄 🙄

eweline
26. feb 2009

baby šak vy už ste jak zavyslačky furt to iba madžgoríte 😀 😀

ankam
26. feb 2009

ach keby som ja vedela........nech budu flaky ake chcu,len nech sa uz nove netvoria 😀

debi7775
26. feb 2009

eweline 😀

debi7775
26. feb 2009

presne ankam...kurva fix! 😠

ankam
26. feb 2009

eweline-ja proste nedokazem to nevytlacit..........sak by som sa zblaznila chodit z hnisom 😝

ankam
26. feb 2009

eweline a ty ako dlho beries R?a robia sa ti este vyrazky?

sumienka2525
26. feb 2009

eweline: Codis dr.Zidekovej do Bojnic? Ci doktorovi? 😉

eweline
26. feb 2009

vy tak držíte spolu? ked sa jedna povytláča tak ide na akciu aj druhá? 😀 😀 aby nebola sama dorypaná? 😀