Mám nárok na sociálne štipendium?

alexis13
6. dec 2010

nedávno some niekde počula o vyplácani socialneho štipendia pre vysokoškolakov...neviete mi niektora z vas poradit ???, Kedže som študentka VŠ 4 ročnika, narodi sa mi vo februari babo, a byvame s manželom sami...teda 3 ludia a jeden plat mam narok dostavat nieco od školy???? dakujem 🙂

jankohrasko
6. dec 2010

Ahoj,
ja som na VS dostala v 3. 4. (a tusim aj 5 rocniku) stipko za dobry prospech.
Pre priznanie sociálneho štipendia je rozhodujúci príjem študenta a s ním spoločne posudzovaných osôb. Hranica príjmu na vznik nároku na sociálne štipendium a výška sociálneho štipendia sa odvodzuje zo súm životného minima.
Treba sa informovat na studijnom oddeleni pripadne na UPSVAR.
Platis/ platila si si aspon DNP?

maznacik007
8. dec 2010

pre hmotnu nudzu nie je dolezite ci zijete samy ale ci si dosiahla 25 rokov...

pre socialne stipendium ale platia ine kriteria... otazka ale znie ci vas prijem dosahuje zivotne minimum a to je na vas ako rodinu 2 dospely plus dieta je 399 EUR ak je vas prijem nizsi ako je tato suma mozete skusit poziadat... / presne podmienky si zistite na skole lebo sa tie podmienky mozu lisit v zavislosti na tej ktorej VS.../

tvoj prijem od porodu dietata bude mesacne 190 EUR / pridavok na dieta sa nerata/ tak si prirataj prijem manzela a uvidis...

terezka044
9. dec 2010

ahoj,
ja studujem na VS a sucasne som na rodicovskej dovolenke. Byvam sama, posudzuje sa len moj prijem (rodicovsky)plus vyzivne 50 eur mesacne, celkovo mam teda mesacny pruijem 158+26+50 a na zaklade tohto mi priznali socialne stipendium vo vyske 180eur, pricom ak by som mala skolu dalej ako 30km od bydliska tak mam 205eur.

musis si to vypocitat, ci mas na stipko narok (podmienky a max. vysku prijmu najdes podla svojich parametrov na stranke upsvar-u
v tvojom pripade budu posudzovat tvoj aj manzelov prijem a vychadzat z neho,do uvahy sa berie aj vzdialenost skoly od trvaleho bydliska