Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
10. aug 2009

iva vitaj...toho prijatia-dekrétu sa možno ani nedočkáš-musíš si to obehať a obtelefonovať sama..Občas sa kočkám na študijnom stane, že zabudnú poslať, ale v listine prijatých to meno zapísané majú, takže stačí si zavolať... 😉 😉 😉 😵

jalao
10. aug 2009

ahojte studentky 🙂 uz som tu v praci a sem-tam si odskocim sem do konika 😅 .Zoja....ja som aj mamicka nad 30 ojoj, detiska, ved vidis a o mojich pocitoch a neistote, co ma od septembra vlastne caka, ani neviem uplne popisat...my mame zapis az 10/09, Sidus! Dovtedy sa budem este mentalne pripravovat a rozmyslat, co so sebou...

jalao
10. aug 2009

A este aby som nezabudla - Bibinka, jazykovka sa studovala 6 rokov, ja som nastupila do rozbehnuteho vlaku, hned do 3. rocnika, nesla som od zaciatku a uspesne to dotiahla az do toho siesteho statnicoveho rocnika. Ucitelka bola prisna, nastastie velmi schopna, nedala nam dychat na hodinach. bolo nas vzdy okolo 10, takze ziadne "driemanie" nepripadalo do uvahy.. 🙂 Ja som to robila aj kvoli tomu "papieru" samozrejme, ze keby som potom hladala taku pracu, ale taku anglinu, aku som potrebovala tuna do tejto prace, to ma tam veru nenaucili...to som sa ucila az tu za rychleho tempa. 😀 Ale skola mi, pravdaze, pomohla, teraz uz viem vsetko naspamat a viem, ze jazyk mi z tyzdna na tyzden chudobnie, lebo ho neudrziavam velmi 😖

bibinka
10. aug 2009

jalao- ďakujem tiež za infošky.To máš môj obdiv nasadnúť do rozbehnutého vlaku, že 3. ročník wau, klobúk doplu. Najhoršie je sa do toho dokopať. Ja som sa aj nemčinu naučila perfektne, myslím, že mi ju stačí trochu pošpilovať a bude to zase OK. A angličtina mi tiež šla veľmi dobre,ale ako písala maruschka, ako teliatko sprostučké som sa na to vybodla 😠 a to som mala možnosť vycestovať na smiešnu cenu do Anglie 😠 😠 😠si nevieš predstaviť ako to ľutujem.
Ja teraz začínam pracovať, nastupujem na úplne inú pozíciu ako som doteraz robila, tak sa budem minimálne tri mesiace rozkukávať, ale len čo sa do toho dostanem a nebudem mať taký šialený stres v práci, začnem s tými jazykmi. kurňa, vidíte ako to zase odkladám??? 😠 😠 😠 . 😀 😀 😀 😅

vítam nové študentky a prajem veľa študijných úspechov 🙂 🙂 🙂 🙂

jalao
10. aug 2009

bibi, keby si sla do takej prace, kde tie jazyky denne pouzijes, nic by si nemohla odkladat...tak to tu bolo aj so mnou. tiez somi isla z MD od malej, mala rok a 3/4, bola to dilema jak o zivot, ale nastastie som toto vzala a som tu stale...malej nechybalo teda isto nic, ved to vsetko prebehne jak voda... A mozes naznacit, aku budes mat teraz pracu? ved nie, ze nazov firmy, ale aspon zhruba..

adetka
11. aug 2009

ahojte... ja som si statnicu z nemciny urobila pred suborkami (bakalarkami)... na nasej katedre musia tretiaci absolvovat statnicu, inak nie su pripusteny k statniciam... naststie som vtedy nemcinu celkom dobre ovladala (statnica za acko)... anglictina je uuubohaaa... a zatial nemam cas sa jej velmi venovat... mozno po doktoranture 😅 ... a aj ja som nastupila do "prace" (doktorandske), ked mala slecna 21 mesiacov... 🙂

baby, ak by ste mi chceli pomoct s mojou minimovkou (projektom dizertacnej prace)... na stranke m.apress.sk mam dotaznik... dnes sa vrham do dalsej obsahovej analyzy... a buduci tyzden snad dokopem aj teoriu... a do konca augusta bude praca snaaaad hotova 🙂 😅

bibinka
11. aug 2009

adetka- no ty si šikovnica jedna, to ti už teraz môžem gratulovať k doktorátu!!!! 😀 😀 😵

jalao
11. aug 2009

bibi, tak tu sa uz pri Adetke nechytam....som takaaaato malinka. 😖 😀 😀

bibinka
11. aug 2009

však ja tiež 😀 😀 😀 😀 😀 😀 adetka je jednička 😉

jalao
11. aug 2009

bibi a kedy mas ist do tej svojej robotky?

adetka
11. aug 2009

bibi, jalao 😀 😀 😀 ... k doktoratu budem iba o kusulilincek blizsie... este prejst dizertacnou skuskou v novembri... a o necele dva roky odovzdat hotovu dizertacku... na minimalne 120 stran 😅... a jednicky ste vy vsetky, ktore popri detoch a robote dokazete na sebe zapracovat a studovat 😉...

jalao
11. aug 2009

adetka a daj este aspon orientacne, co vlastne studujes, o com bude ta dizertacka a tak. ved to mozes prezradit, nie?

bibinka
11. aug 2009

jalao- nastupujem 2.9. a aj sa teším aj sa bojíííím, po toľkých rokoch doma 😝

adetka- dva roky? to ubehne ako voda a 120 strán to sa dá zmáknuť, aj ked je to strašná drina..............tu popri koníkovaní 😀 😀 😀 😀 sa to však všetko dá zvládnuť 😉 😉 😉

janka46
11. aug 2009

Bibika a ides do zdravotníctva? 😕
Ach jaj, ved to sú take ťažké životné dilemi s tou pracouz a odísť-či neodísť od dieťaťa a so školou detto 🤐 😕

jalao
12. aug 2009

ale, no....ved neodchadzame od dietata na Mars....Ja som dostala dobru prac. ponuku, ked mala dcerenka tolko, co Bibin Alex a zvladli sme to...na zaciatku trosku novy system do vsetkeho, ale postupne sa zabehnete vsetci. Pokial nie je dieta casto chore, tak sa to urcite da.

adetka
12. aug 2009

jalao... masmedialne studia (som absolventkou zurnalistiky) na FF UKF v Nitre... a praca je o Vzajomnom ovplyvnovani statu a verejnosti prostrednictvom masmedii...

janka... tiez by som si vrasky nerobila... vsak vikendy budete spolu a vecery... a clovek si to ovela viac uziva a ceni, ked je s detmi... ako ked s nimi bol 24 hodin denne 😉... a skola je dolezita... deti budu na nas skor hrde, ked sa budeme vzdelavat... ako ked ostaneme iba domacimi panickami 🙂... a je to pre ne zaroven inspiracia do zivota... si myslim 😅

jalao
12. aug 2009

Adet, suhlas! Hoci viem, ze budem unavena ako kooooon! Lebo to byvam aj teraz, ked dorazim z rachoty domov...a decka, kruzky, skkolka, varenie a zehlenie....a to mame aj zahradku, sice nie velku, ale starat sa o nu treba, ak chceme svoje vitaminky z nej...Takze toto sa dost bojim, ze kedy sa vlastne budem ucievat...lebo akosi som na to zatial neprisla,ale snad sa to nejako vyriesi a vydrzime to vsetci 🙂 🙂 🙂

tatolu
12. aug 2009

No Jalao, budeš sa musieť zmieriť s tým, že nie všetko bude úplne v "richtigu" 😒

Ináč, ja som sa stretla tiež s tým, že načo škola. Aj vyučujúci mi to dajú niekedy pocítiť, a pripomenú mi, že mám deti a trochu zarýpnu, že potom nemajú mamu 😖

jalao
12. aug 2009

no teda! co ich uz len do toho. Ved nech su radi, ze sa najdu studenti, co su ochotni nemale peniaze vobec za to skolne vyvalit...Ci ty chodis denne? ja idem ext. 😒

tatolu
12. aug 2009

No ja chodím externe, ale na našej škole sa neplatí. Iba ak by som študovala niekedy v minulosti inú VŠ, alebo súbežne inú, resp. opakovala... Vtedy sa teraz platí 23.000 Sk (neviem koľko je to EUR 😉 )

jalao
12. aug 2009

tak to mas urcite vyhodu, na tejto vs sa plati kazde ext. studium, len par odborov nie (praca s hend.detmi, tusim atd), ja musim cvakat a je to teda fakt dost. - tak, ako pises. Pri subeznom studiu sa to este viacej nabaluje! Trosku sa na to aj alibisticky spolieham, ze privru ocko skusajuci, ked sa ocitnem v tazkostiach, ze sa nebudu hned chciet zbavit platiach studentov...ci sa mylim? ☹

tatolu
12. aug 2009

No tiež som rada, že sa neplatí 😉 ak teda nerátam 150 Sk na predĺženie študentského preukazu 🙂
No ale chcem si robiť popri aj pedagogické minimum a to je 7.000 na semester.

jalao
12. aug 2009

tatolu, spytam sa ta, preco si nenahanala VS, kym si bola bez deti? 😀 Takto to zmaknes vsetko naraz, to je sice pravda, ale isto riadne trnista cesta. Dufam, ze som sa ta nedotkla, pricin mohlo byt vela, ja len, ci mozes povedat. 😅

bibinka
12. aug 2009

janka- áno ,idem skočiť znovu do zdravotníctva, po skoro 5 ročnej pauze,hmmmm, si trúfam, že? 😅 ale naskytlo sa mi to, práca len na jednu smenu tak sa celkom vytešujem lebo ktovie či by som niečo podobné získala o rok. no a beriem to tak, že v minulosti sa chodilo po dvojročnej materskej do práce, tak myslím, že Alexík nebude o maminu ukrátený 😎 . bude sa mi o neho starať moja mama. 😉

jalao- všetko sa dá postíhať, nebudeš mať všetko tip-top, pomáhať budú musieť všetci. a na skúšky sa budeš učiť tak pár dní pred termínom-naozaj sa nedá učiť mesiac dopredu 😅 a známky ti budú ukradnuté, hlavne, že skúšku urobíš. Takže pokiaľ si perfekcionistka a budeš mať samé A, si trieda, ale myslím,že každá perfekcionistka poľaví vo svojich nárokoch,a ako budú ubiehať semestre, tak sa z teba bude stávať typický študent 😅 😅 😅, všetko na poslednú chvíľu, megastresy pred skúškami a nárazové učenie. No ale ked sa dovalíš do cieľa, budeš na seba hrdá 😉

dadulaa
12. aug 2009

ahojte maminy študentky, môžem sa k vám pridať? Čítam vás už dlhšie, aj som sem už písala, no termín nástupu sa blíži a už mám tiež tie zmiešané pocity, ako to všetko zvládnem 😖

Jalao, som tiež z PB a nastupujem do Dubnice, ale učiteľstvo odborných predmetov.. 😉

jalao
12. aug 2009

jeeej, vitaj Dadka!!!to ides na DTI, ze? moja kamoska to teraz v juni skoncila BC. Konecne som nasla nejaku "partacku" z PB 😀 😀 Tesim sa!

dadulaa
12. aug 2009

ano jalao, je to DTI, aj mne tam teraz skončila kamoška, ďalšia ešte študuje. Ten manažment tam kedysi študoval môj mangel, ak budeš chcieť nejaké info, spýtam sa ho 😉

jalao
12. aug 2009

supeer! Si mila, dakujem! Ja som smutna, lebo nakoniec tam idem chodit sama, co ma tiez dost odradza, idealne je chodit viacere a pomahat si, ze? ale jedna to vzdala na jar, dalsi teraz pred mesiacom ani zapisne doklady neposlal, takze uz len dufam, ze sa tam s niekym z nasic koncin stretnem, co sa trosku na rovnaku vlnu naladime... Aj vies, kedy budes mavat vyucko? ja v piatok poobede do vecera a potom soboty, ty tiez tak?

konja
12. aug 2009

Ahoj holky, mám na vás velkou prosbičku. Za čtrnáct dní dělám druhé státnice, jsem na nerva, je mě zle, mám pocit, že to asi nepřežiju. Neznáte někdo nebo nemáte zkušenosti s něčím (homeopatika, bylinky atd.) na uklidnění? Já jsem se před prvníma státnicema málem sesypala, bylo to něco strašného, nechci si to prožít znovu. Nikdy jsem tím netrpěla, ale teď to na mě doléhá - dvě děti, neustálá únava, málo času. Je toho na mě hodně. Nemáte někdo nějakej fígl jak to tělo trochu povzbudit aby se s tím lépe popralo?

jalao
12. aug 2009

no moja, to si mi teda vela guraze nedodala...vacsinou ma tu povzbudzuje, ze sa to da zvladnut, ale u teba je to inak, no ved ja ti verim, ze ten napor, unava...odporucam homeopatikum Sedatif, je neskodny, nenavykovy a ukludni ta setrne. Drzim ti palce a kup si to, mam to overene.