Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
8. dec 2008

😵 Vanilkové rožky 😵

Potrebujeme: 450g hladkej múky, štipka soli, 300g masla, 150 g práškového cukru, 100 g šúpaných a jemne rozmletých mandlí alebo oriechov, 2 valilkové tobolky (prípadne vanilkový cukor), 225g práškového cukru na obalovanie

Ako na to:
Múku, soľ a práškový cukor preoseješ na dosku. Pridáš rozpustené maslo, orechy a dreň z jednej vanilovej tobolky/ vanilkový cukor. Rukami rýchlo zamiesiš na hladké cesto (môžeš doň pridať aj dve alebo tri žĺtky, cesto sa potom nerozpadáva), ktoré zabalíš a na 30 min. vložíš do chladničky. Cesto ešte raz premiesiš na doske tak, aby ostalo pružné, urobíš z neho valček a pokrájaš ho na 70 kúskov. Z nich tvaruješ malé rožky.
Rožky dáš na nevymastené plechy (ak plech vyložíš papierom na pečenie, rožky sa budú dobre vyberať) a pečieš pri 200°C v predhriatej rúre. Dávaj pozor, aby priveľmi nezhnedli.
Ešte horúce rožky obaľuješ v práškovom cukre, do ktorého si primiešal/a vanilkový cukor.

dididi30
autor
8. dec 2008

norik a nieje toho vela? ja som nasla recept zpolovicnej davky, ale zas nam treba vela 😀 😝

diky 😵

dididi30
autor
8. dec 2008

jej erika vy mate 4 zubok? no to je nadhera 😵

dzanka3
8. dec 2008

ahojte....
no tu sa uz pecie - vy ste fakt super matky....
ja budem asi az tyzden pred vianocami - a to asi 3 druhy z polovicnej davky 😉

my sme dnes boli na poradni - ockovali maleho do oboch moziciek - zatial je OK a vazi uz 9120g a 70cm ma - riadny chlapisko......a este novinku mame - od dnes sme v sportovom!!!! 😎
a pacilo sa mu - som sa bala ze bude vrestat ked ma nebude vidiet - ale stacilo mu kukat na svet a potom zaspinkal. 😵

erikasadek
8. dec 2008

dakujem, no uz u mojho bolo na case, baby, uz ma cez rok... 😉

zuzka1.
8. dec 2008

dzanka riadny chlapiiissssssssssskooooooooooo!!!!!boze ved ten vas pomaly spapa obidvoch!!!hlavne, ze je zdravucky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzanka ja budem tiez az tyzden pred vianocami, ale pomaly zistujem co budem, planujem a potom na nakupy a sup vypekat, etse pojdem pomoct buduci tyzdne mamine a potom uz len pre nas budem chystat.
Erika gratulujem k zubku!!!
Didi u nas perfektne zabera chamomila a aj clagel. Je to inak bristsky vyrobok, takze ho tam niekde uricte najdes a maly bude ok ako predtym.
Nas maly by sa v tej sportovej asi stratil, teda skusali sme raz, ale iba doma, vonku sme s nim neboli tak, ocko s auz nevie dockat, kedy vybehneme v sportaku.
Dnes som pozerala stolicku tu fabulu, asi v stredu objednavam a este samozrejem na parfems.sk, chcem lacostku a muzovi armaniho, potom na vyrocie v januari klasiku hugo bossku. bez tej by som ani von nevysla asi!! 😝 😝 😝 to ine nepecete len tie rozteky???u nas sa pecie aspon 7 druhov a etse jeden rez, plus co este mamina napeciea podeli dceruskam 🙂

erikasadek
8. dec 2008

didi, skus, inahalovat harmancek, alebo, eukaliptus; aj harmancek roby zazraky.....

dznka, chlap ako hora;; gratulujem........... 😉

dzanka3
8. dec 2008

dakujem baby mame veru co nosit....
aj teraz sedi ny kolenach a docahuje co moze...
no aj ja cakam ze moja mama povie ze medovniky a este nejake suchare mi da nech nepeciem 😕 ale aj tak necie chcem nech to tu rozvonia - aj ked airvik vonu vareneho vina uz oustame 😵
zuzka a ako na tire zubky davas kolko co presne nech kupim uz aj ja take...

zuzka1.
8. dec 2008

calgel je taky gel, to len natieras na dasienka, mozes 6x denne. to mu tak z toho strpnu a tu chamomilu mi davkovanie poradila erika, su to take granulky, davam 3 3xdenne, rozdrvim ich lyzickou a dam s papou na lyzicke alebo trosku cajiku na lyzicku a sup do pusy. Precotaj si o nej ak chces, ked to vygooglujes, najdes nieco urcite, aj ja sm nasla, len nemam link na to.
Dzanka stolicku na papanie mate??co kupujete na vianoce?

zuzka1.
8. dec 2008

chamomila stiji 58,-Sk, u nas mi ju objednali, pytaj si chamomila vulgaris 9ch a ten calgel stal tusim 89,-Sk

erikasadek
8. dec 2008

zuzka vidis, u nas funguje, ani neviem ako mu vychadzaju zuby , ako u pata, rano sa zobudi a kuk novy zubok, a to sa zobudil o 9 30 rano, takze som zaspala, a pato nebol v skolke, od hanby som ani netellefonovala, hanbim sa..;co im poviem prepacte ako matka som zaspala.... 😀

zuzka1.
8. dec 2008

no a, nech ti vsetky ostatne gratuluju alebo zavidia, moja segra zaspava s detskami do ksoly pravidelne!!!!!

norik1
8. dec 2008

Zuzka my sme vcera rozkladali Fabulu 🙂 Je super, maly sa v nej hra aj papa aj spi...zatial...

dzanka3
8. dec 2008

dakujem zuzka - uz mam skopirovane ulozene musim kupit...

my stolicku uz mame ikeacku - taku bielu plastvu mne ju odporucili ze je dobra ze sa z nej babo nedostane von...ale zatial papa v lehatku 🙂

norik1
8. dec 2008

Dididi ja netusim ci je to vela, ale 70 ks rozkov ? nemame problem to pozrat....aspon teda minuly rok sme nemali he he 😀
Ja peciem tie rozky a linecke kolieska, ostatne mi nabali mama a svokra nepecie 😝 viac nepeciem a vyhovorku mam ze chudneme he he...ved kto to potom bude pozierat? my. a kto potom bude musiet toto vsetko zhadzovat? my...kym nedelime nasim detom 😵 tak vela nepeciem 😵 😵 😵

norik1
8. dec 2008

Erika preco by ti malo byt trapne? povedz ze malemu lezu zuby a celu noc ste nespali, tak ste rano zaspali...boooooze co je na tom? he he ja som uz zaspala aj na neurologiu na 10.00... 😀 😀 😀

dzanka3
8. dec 2008

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0006...

tuto mam ea este ma taky pultik pewd sebou...jaaj maly mrnci ideeeeeeeeeeeeeeem

erikasadek
8. dec 2008

zuzka tak to si ma potesila, aspon nie som sama.....mozem ja zato, ze mam takych spachtosov.. 😀 po mne no co uz... 😀

dididi30
autor
8. dec 2008

dzanka fiha no to je chlap, ja odpadnem, no mas co drzat na rukach 😀

zuzka ja mam toto na zubky,ale nedavam, lebo zatim nic netrci tak to necham tak, zda sa mi to moc chemicke, no asi prehanam 😀

erika, tak som si dala homeo a citron s madom a zaliala deci vody, tak hadam to drobec prezije 😲

dzanka3
8. dec 2008

jaaj didid ved ani ja nie som najlahsia 🙄 😠

a tvoj thomas je aky velky?

norik1
8. dec 2008

Fiha no kde sa my trepeme mame o dva mesiace viac a kilo a pol menej 😉
Dzanka a sa kojite?

dididi30
autor
8. dec 2008

dzanka, ani nechci vediet, my mozno ani 7 kil nemame a meriame tak okolo 68cm 😀 moje drobatko, ale zas nieje az take drobatko ideme presne podla rastovej tabulky 😵

dididi30
autor
8. dec 2008

norik ale co bojis, zvacsa mensie deti byvaju vysoke a opacne, moj muz bol drobatko a je chlapisko, moja segra bola mucko a je mensia a chudsia odomna, takze tak 😉

dzanka3
8. dec 2008

baby ja som kojila len 3 tyzdne - nepriberal ani gram...vrestal....tak davame bebu...

no my uvidime ako budeme dalej rast - moj muz aj ja sme boli vzdy najvyssi z triedy 😉 tak uvidime ako matko...ale hlavne ze mame deticky zdrave 😵

dididi30
autor
8. dec 2008

veru tak 🙂 , no ja len kojim ,teda uz papame aj ine, ale umele nedavam 😉

norik1
8. dec 2008

Dididi a dokedy chces kojit? Dokedy bude Thomasko pytat?

dzanka3
8. dec 2008

aj ja som chcela velmi kojit aj som vsetko pre to robila....ale no co uz este ze tu umelinu vymysleli a malemu to chuti.. 😒

dididi30
autor
8. dec 2008

dzanka ja som malu tiez len 3 tyzdne ale potom nie, niezeby som nemala mlieko ale ona mi vracavala a ja neodsavam nemozem, potom som chora....mala reflux, tak som jej kupovala nutrilon AR

norik no si myslim,ze ja budem dlho , do keby budem mat mlieko lebo v noci si on cicu vyzaduje a ja si neviem predstavit vstavat kazdu chvilu pre flasu 😲
ale chcem tak do roka a potom bude umele, do 3 rokov, nechcem davat kravske je nezdrave 😝

norik1
8. dec 2008

suhlas dididi 😀