Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

blau
8. jún 2009

jaaj dokial som ja Vas precitala....................................................
No ale dnes mi prisiel list z Pariza. Ja som tam robila au-pair a mala som tam kamosku z Prahy a ona je tam stale. Erika ak chces dam ti na nu kontakt je to fajn baba aj myslim, ze starsia od teba. robi aupairku, ale musi koncit, lebo maly ma zachvilu 18!!! 😅 😅 😅
Nevies Eri o nejakej rodine co by chceli aupair. Chce tam velmi ostat, ale ked nic nezozenie musi ist domov a hovori, ze jej to tam bude velmi chybat. Dnes nic, neviem ci som pisala ale tri dni co ma M volno je Luca taky rad, ze ani spat nechce v jeho zauzivane hodiny.

Jaaaj a dnes sme boli na MMR, plakal, ale zatial vsetko oukej az na to ze vykakal take marhulkove male hovno so soplikom a teraz spinka, Hadam bude vsetko oukej a bez reakcie ako pri vsetkych ockovaniach. No ale.... meningokoky co som odvolala , tak mi ich ujo doktor aj tak napalil na 7jula, lebo ze su velmi dolezite. No nerada, ale tak co uz,,.... co mam robit???

zuzka1.
8. jún 2009

blau tak si nas nasla, amatulka uz spinka, teda venuje, ale ja verim, ze dzanka sa este ozve a norik je jasna, ale az ked maly Fil zaspinka.

erikasadek
8. jún 2009
mywiel
8. jún 2009

Huraaaaaaaaaa zajtra idem po kocik uz ho opravili, uplne mi ho vymenili za novy. Sakra taky drahy kocik 1400CHF a po roku uz ho musia opravovat, no dnes je fakt uz vsetko made in China aj tie drahé kociky... 😒 😠

norik1
8. jún 2009

cafteeee no som tu, musim sa priznat prisla by som aj skor ale bola som u kamosky - dnes prisla z porodnice a tak som bola okukat, odniest darcek a daco poradit 🙂 juuuj aky zlaty bol chrustik malicky pätdnovy, Zuzka presne presne som si uvedomila ako tie nase detvaky za rok vyrastli.... a hlavne ako vela je ten rok, ako velmi vyrastli...
.. a ked som tak nanho kukala a zacal sa mrvit a ruckami machat, az mi slzicka vysla ked som si spomenula na Filipka.... normalne sa zo mna stava asi citlivka alebo coooooo???? Take u mna eeee casto!!!!

mywiel
8. jún 2009

Citlivky sme uz asi vsetky odvtedy ako mame doma tie malé pokladiky. 😉 🙂 😵

zuzka1.
8. jún 2009

no norik, ciste prepopjenie, co ti poviem!!!

ja som predtym obla chlapcisko, drzana, bojovnica a podobne.

terza vsetko rovnako, len ma obcas uz aj nieco dojme a to je rpe mna tak prekvapujuce.

ked sa mi maly narodil, v nemocnici, doma a to doteraz padne slzicka, ze aky je ten moj Smainko krasnucky, zdravucky!!!!

a norik taka amatula ma poklady dva,. to musi byt slz, ze????

amatula
9. jún 2009

cute

no tu nikto ani nepachne 😒

jáj zuzka,ty veru vyzeras taki tvrdas.... 😕 no ja som sa toho naplakala,,hlavne ked ma Bobo neposluchne a robi na truc 😀 ,,ale nie ja mám deti dobrucke aj sa máme uz velmi dobre.........jedine zle obdobie bolo z tou mrchou baby blues 😝 😝 😔
inak ma nejak nrozcitne babatko 😕asi to je tim ze sme ich mali doma tolko a casto 😀
ale ked si pozeram fotky mojich drobcov malickich...este stale snivam o tej Alicke 😵len sa bojim.......tej mrchy 😔

no citlivky moje 😵idem zotret podlahy a jujda do mesta 🙂 😉 😲 😵 😎uz som davno nic nekupila 😀
mm ide vecer s kamosom na pivco,tak ma pozval po obchodoch ze aby mi nebolo luto 😉

zuzka1.
9. jún 2009

amatulka dobra kompenzacia, chod kde chces, len mi to vynahrad cez den 😉 😉 😉 😉 😉 tak to ma byt!nech si nemylsi, ze tvoja tolerancia nic enstoji 😉

my dnes nic nerobime, ja vylihujem pred tlekou, malinky spinka uz vyse 2 hodin, o 17 idem na volejbal co mame stara partia, ked sme hravali etse sutazne.

sa tesim na kamosky i kamosov. mm bude varovat. mala by som ho zobrat na nakup ako kompenzacia,?????

no zas nie som nejaky tvrdas, ale drzana a nenecham si len tak vsleico lubim. Pre mna bolo najtazsie v zivote naucit si kusnut si do jazyka, to obli muky vam poviem. Aj to to viem ani nie spolovice 😀 😀 😀

amatula
9. jún 2009

no u nas to tak funguje!!mm ked niekam ide a sa mi stim zdôverí...mne zasvietia ocka 😵 a on uz sa len spyta co budem chciet 😀 😀

viem si predstavit zivot s tebou 😀 ja mám takeho muza,´ten si teda tiez nenechá 🙄 co ja som si uz uzila pri nom...on je ako had.....do nho nehodno strkat.....ale je to dobre.....vela veci to ulahcuje 😉
a pomali sa pri nom aj ja ucim 😀 teda on ma uci..lebo ja som bola vzdy dobracisko a vsetci to zneuzivali 😒 tak ale clovek sa uci celi zivot...

norik1
9. jún 2009

idem okupat hovienka do vane a som tu

roasha
9. jún 2009

norik 😀

norik1
9. jún 2009

no, dieta ciste chi chi boooze viete co tu mame?
Maly vcera vecer spustil taky ziapot o desiatej ze sme nechapali s mm co sa deje - spal a vrieskal.... slzy ako hrachy a nariekal od bolesti... o jedenastej nejak zaspal a o tretej rano sa scenar opakoval....hodinu rev a potom zaspal... to toto su tie zubiska co ste vraveli ze nebudeme v noci spat?

Bo uz ficime na chamomile vulgaris, cakam kedy zaucinkuje, zachvilu ide druha davka 🙄

roasha
9. jún 2009

moj malicky,a norik...nerastie ti aj teraz,nie je v rastovom sprinte?nam tak mala vtedy preziapala noci,ked ju boleli nohy/pistali/,som jej musela dat nurofen detsky od bolesti/ze to boli,ako sa natahuju slachy/ 🤐 😕

norik1
9. jún 2009

no ja som tiez vecer davala nurofen, len sa mi to zdalo ako vecnost kam zaberie...skor mi to pripadlo ze zaspal od vycerpania ako od toho ze mu nurofen zabral... neviem, my mame esle ten spodne jednotka prerezane, lava je asi dva milimetre vonku a prava milimeter.... a mozno je u nas vsetko dokopy, aj zuby, aj rastovy spurt aj vsetko.... na vsetko rovnake priznaky ach jaaaj

blau
9. jún 2009

Ahojte, no ja som dnes total K.aaa OO.
Boli sme v tej kindergruppe- bolo fajn maly sme hodinu anglictiny to bolo fajn tiez. Maly sa predvadzal este aj s jednym Niklasom, tak sa tam na nich smiali. Potom sme tu mali susedkine vnucence sa tu hrali a potom sme boli na bicykloch krmit koniky. No a malemu trvalo 45min dokial zaspal, a to som si myslela, ze pojdem zehlit hahahah 😀
Nepojdem...neste sa mi 🙂

norik1
9. jún 2009

no a sa divis??? ja sa ti vobec nedivim, mne sa nechce zehlit ani za normalnych okolnosti 😝 😝 😝

ta MJS teda dokaze vytocit!!! ja pridem z roboty, varim ako pako, lebo ved ona sa cely den hra s malym, rano jej ukazem - tu je polievka, rezance, hlausky a kurca na smotane, zohrej si. A ona AAAAle co tam po mne, hlavne nech maly ma co jest. no dobre...
Pridem z roboty a mm na mna - babka nic nejedla. Pytam sa, preco si nic nezjedla? A ona som nevedela co si mam zobrat jest!! Ma skoro drblo!!!!! Za cely den si dala AZ pohar vody z vodovodu, lebo keby si naliala z mineralky co bola na stole, tak nam narobi skodu!!! A mm sa do mna pustil, ja donho a ked uz videl ze penim, kuknem na MJS a ona na mna zmurka, nech ju neprezradim, lebo vie ze na nu mm nakrici ze nejedla. Kriste co som komu urobila?

Som prisahala ze zajtra napisem zoznam co ma jest a mi ho podpise, ze bola poucena o uskladneni zasob potravin v chladiacom priestore nasho bytu!!!

norik1
9. jún 2009

A dnes nevarim!!!!

blau
9. jún 2009

:- 😀 😀 😀 😀
ona drzi dietu, aby byla stihlounkaaaa!!!
do kelu ona je ine cislo. No s tymto by som si hlavu nerobila, vykasli sa na nu a menzelikovi to pekne vysvetli, z 😀 to robi asi narocky co ine... 😕
ani ja nevarim ani nezehlim nech si to tam lezi kolko chce mne sa nesteeee 😎

norik1
9. jún 2009

hej blau ale ona ma 50 kg aj s topankami a ked sme ju boli odprevadit na bus, tak skoro odpadla - lebo sa potom este prechadzala na slnku tri hodiny!!! este ze nosim v taske ladovy caj - keby daco, pila ho, cupela pri kociku na zastavke a az sa triesla od vycerpania.... no a nechaj cely den decko s nou same!

zuzka1.
9. jún 2009

kriste norik ta TJS je ozaj knizkova!!!kriste, ja poslem moju ty tvoju a dame si ich do rechtu!!!do riti , ja by ju obesial chytila nerva a nadzgala , ze by jej au usami liezlo 😀 😀 😀

ja som prisla z voeljbalu, hrali sme od 17, ale potom sme sli na pofco do nasho stareho podniku, to osm bola zo spoluziakmi zo zakladnej, mys sme doteraz dobra partia a s babami z volej.timu ako za madi.

Potom sme skoncili v pizzerke na teras ena popizzi, co sme spalili, museli sm doplnit!!vyborna akcia. O 2 weeks zase. a tie o 2 weeks mame damsku jazdu!!!ladies night!sa tesim.

zajtra idem kadernicke, blau pootom ti hodim foto moja, ok??

amatulka co dnes??luftujes??
dzanka?

klirkad
9. jún 2009

ahoj. Zuzka a ako si ides dat urobit vlasy? 🙂

zuzka1.
10. jún 2009

klirkad, potom hodim foto. Strihat s anedam, nechavam do dorast, lebo som sa dala v decembri strihnut, vlasy do pol pasa pomaly som mala a zrazu este ziletkou holene na temene. Ale som spokona.

Dnes len farbit a melir. Minule to bolo vyborne, tak osm zvedava ako chyti dnes.
Teraz neviem ci pockam na teba, alebo na nasu Blau, ked pojde z Austrie okolo nas 😀 😀 😀

zienky co dnes???ake plany,???

ja idem tej kaderkwe, potm domov, a asi opalovat, prat musim dat zo 4 pracky 😝

amatula
10. jún 2009

caute caute

panecku norik 😅 😕 to je des,ale ja sa tu chvalim ako MS mam rada no ale vcera bol mm na pivce s kamosmi a mi u svokrovcov.....brrrrr uz som mala dost 🙄 😅

no idem uvarit polievku 😖 a zehleniaaaaaaaaaaa 😝 😢 neviem ci to nedopadne ako u blau 😅

zuzka melir 🙂 ja idem bubuci tyzden to budeme vsetky krasne premelirovane 😉 😎

zuzka1.
10. jún 2009

no my si zmenime nazov temy na maminy s melirom, ktore si vedia ulacit zivot🙂))))

amatula
10. jún 2009

len ked ja dam krk na to ze na jesen budem zasa bruneta alebo nieco do cervena 😀 😀

este som sa zbudla pochvalit..som tak spokojna,,vcera sme mali este vecer s nasimi pohovor..ohladne domu...a vyzera to tak ze sa to konecne pohne a ked nie ideme na byt 😝 ale to eee tu rozpisovat..nikdy neviem kto sa pozera 😕

blau
10. jún 2009

hojte, ja len tak narychlo...lebo M chodi okolo mna aby som to vypla. Takze objdednavka z USA sa kona aj mikina bude, tak som rada velice. Maly dnes spal do 9tej od 7mej vecera. Frajerko a teraz spinka som zvedava ako vecer. Potom pojdeme na nakup, lebo zajtra je tu volno a ideme do Stmk. k svokrovcom. Ocuj ama a co s domom? Idete prerbat, prepisuvat ci co?
ja som dnes ozehlila rano, ale zas som dala prat, tak zas zehlit, ale kedy neviem....( volakedy) 😝
No norik svokra fantasticka, ona chce byt taka super, ze je az hrozna....no co s nou, to uz neprerobis.
Malemu sa preryla ta bordova stolicka, ale je taky nervozny a umrncany dnes, ze hruuuuza. Nechcel jest ani polievku, tak som mu dala HIPPku po 100rokoch a zlupol ju ako nic...neviem, kde bola chyba?
Na buduci tyzden sa musim ist dat zastepit proti kliestom, uz mesiac meskam..neni casu.

zuzka1.
10. jún 2009

ahojte zienky, tak mam novu hlavu, iba ma farbila, nedala som sa strihat, ved nechavam zase dlhe, uz su po plecia, este take 4 mesiace a staci, dame podstrihnut po lete akurat.

Maly spinka, idem asi trhat burinku co zo zamkovej vytrca, ale keby sa mi chce ako s ami nechce, ze???asi hodim slofikaa a potom to etse prehodnotim. jaaaj sak osm hnila!

erikasadek
10. jún 2009

zuzka, nepochopila som kde mas tu burinu , ale ka nalejes horucu vodu, tak je to , 100% bio , odburinovac.. ver mi..

norik1
10. jún 2009

no vidis zuzka, a mas super radu ani nemusis nicit zivotne prostredie 😉 ver mi 😉